زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالی از لایه شبکه

ارسال:

Aurora پرسیده:

سوالی از لایه شبکه

یک پیام ۶۴ کیلو بایتی از یک شبکه با دو پرش(hop)انتقال می یابد . در صورتی که حداکثر اندازه‌ی بسته‌ها ۲ کیلو بایت و هدر هر بسته ۳۲ بایت باشد با فرض بدون خطا بودن کانال و نرخ انتقال ۵۰mbps چقدر طول می کشد تا پیام از مبدا به مقصد برسد؟ طول هر پرش ۱۰۰۰کیلومتر و سرعت انتشار سیگنال ۳*۱۰^۸ متر بر ثانیه است؟ جواب با رابطهT=(n+1)tp +(n+(k-1)) tpacket+tpacket
بدست میاد و ۱۱/۲میلی ثانیه میشه و نمی دونم این فرمول چطوری بدست میاد . کسی می تونه کمک کنه؟
tp زمان انتشار و tpacket زمان انتقال است.

۰
ارسال:

Mile Stone پاسخ داده:

RE: سوالی از لایه شبکه

شکل رو بررسی کنید برای انتقال سه بسته یک تاخیر انتشار کافیست.

۰
ارسال:

Mile Stone پاسخ داده:

من این فرمول رو به این صورت تحلیل کردم:
[tex]\fn_jvn (n 1)T_{propagation} (n (k-1))T_{packet} T_{packet}[/tex]

[tex]\fn_jvn T_{packet}[/tex]دوم به این خاطر تفکیک شده که مربوط به بسته آخر هست و مقدارش نسبت به K-1 بسته قبلی میتونه کمتر باشه.
در هر سویچ ابتدا بسته به طور کامل دریافت میشود و پس از اطمینان از صحت آن ارسال میشود پس مثلا بسته اول از لحظه ۰ تا x دریافت و صحتش تایید میشه سپس تا لحظه ۲x ارسالش ادامه داره.
اگر تصور کنید متوجه میشید که از لحظه x تا [tex]\small \fn_jvn x*k[/tex] ارسالها و دریافتها همزمان انجام میشوند.۰ تا x فقط صرف دریافت بسته اول. [tex]\small \fn_jvn x*k[/tex] تا [tex]\small \fn_jvn x(k 1)[/tex] صرف ارسال بسته آخر میشود.
با این تفاسیر در هر سویچ بدون توجه به تعداد بسته‌ها به اندازه [tex]\fn_jvn T_{packet}[/tex] زمان تلف میشود.پس [tex]\small \fn_jvn (n)T_{packet}[/tex] زمان تلف شده در کل سویچهاست.
(n=تعداد سویچ‌ها , k=تعداد بسته ها, x زمان انتقال بسته)
بقیه فرمول هم که فکر میکنم روشن باشه.

۰
ارسال:

Aurora پاسخ داده:

فقط یک سوال دیگه چرا زمان انتشار فقط یکبار حساب میشه . من خیلی زمان انتقال و انتشار و درک نمی کنم.Huh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود طرح لایه باز yaraplas ۰ ۱,۷۰۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: yaraplas
  سوالی از دنباله ها و قوانین سیگما fendi ۱ ۲,۷۳۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۰۴۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  سوالی از max-heap sir_ams ۳۳ ۲۱,۵۳۸ ۲۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: سیمول
  سوال شماره ۵۵ شبکه _ آزمون ارشد ۹۱ _ مبحث لایه شبکه احسان مومنی ۷ ۷,۱۹۴ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  لایه شبکه سوال ۱۷ راس همیلا ۲ ۲,۲۷۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: همیلا
  لایه شبکه ایپی سوال ۱۶ و ۱۷ راس همیلا ۲ ۲,۷۶۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: همیلا
  آیا لازم به خوندن لایه پیوند داده و مک از روی کتاب کراس است؟ Rehe1994 ۱ ۲,۲۲۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  سوال کنکور فصل مربوطه به لایه ی شبکه wskf ۱ ۱,۲۸۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  سوالی از sql wskf ۱ ۱,۶۲۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza01

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close