زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

booth & Carry Save Adder

ارسال:

Xilinx پرسیده:

booth & Carry Save Adder

بچه‌ها من اصلا از کتاب پوران نفهمیدم CSA چجوری کار میکنه .توضیحاتی که نداشت.مثل هاشو اصلا متوجه نشدم.عدد حاصل Carryها چطوری بدست میاد ؟

الگوریتم ضرب بوت رو هم اصلا متوجه نشدم.مثالش رو متوجه شدم ولی اون توضبح اولش رو متوجه نشدم.
کسی میتونه کمک کنه ؟

۲
ارسال:

homa پاسخ داده:

RE: booth & Carry Save Adder

امیدوارم این دو تا تصویر بتونه کمک کنه Rolleyes
تو فایل pdf که ۴ تا عدد ۴ بیتی با هم جمع میکنه...اگه فقط ردیف اول رو در نظر بگیری میشه همون جعبه ایی که تو کتاب پوران کشیده (همون که فقط ۳ تا ورودی p,Q,R و دوتا خروجی S,C داره )
وبرای بدست آوردن جواب نهایی برای اون باید از یک ‍CLA استفاده کنیم که S,C که چهار بیتی هستند رو با هم جمع کنه پس در کل به ۸ تا FA لازم داریم برای اون مثال اول تو کتاب پوران

شکل پیوست شده هم مثال بعدی (تو کتاب پوران)رو نشون میده

فایل‌(های) پیوست شده

carry save adder.pdf
اندازه فایل: ۲۷/۳۳ KB

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

booth & Carry Save Adder

یعنی هیچ کدوم از این ۲۲ نفر بازدید کننده بلد نبود Sad

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

booth & Carry Save Adder

خوب یه کم صبر داشته باشید ان شالله جواب میدن Smile شاید دوستان خودشون هم این وسال رو دارن یا این که هنز این بخش رو نخوندن که جواب شما رو بدن یا مثل من زیاد یادم نیست.
ان شالله که راهنمایی می کنن

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  خوب یه کم صبر داشته باشید ان شالله جواب میدن Smile شاید دوستان خودشون هم این وسال رو دارن یا این که هنز این بخش رو نخوندن که جواب شما رو بدن یا مثل من زیاد یادم نیست.
ان شالله که راهنمایی می کنن
من واقعا نمیدونم این توی کدوم یکی از دوکتاب مانو یا پترسون تالیف شده؟! من توی تمرین های پترسون یه چیزایی دیدم منتها جایی درسش نیست‌! توی کتاب پوران هم خیلی ناقص و نا مفهوم بهش اشاره شده !
من این مباحث توی کتاب آقای پرهامی و یه کتاب دیگه که مولفهاش هندی بودند دیدم.اصلا نمیدونم CSA جز مباحث کارشناسی هست ؟ چون اینها دقیقا توی درس محاسبات کامپیوتر که توی ارشد بعنوان درس اختیاری ارائه میشه هستن و من یکی توی کارشناسی ندیدم !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ahmadnouri پاسخ داده:

راستش من خودم هم در مورد این مباحث اشکال داشتم و سوالتون رو دیدم اما گفتم دوستانی که واردن انشاالله جواب رو میزان خب حالا..
در الگوریتم بوث مضروب فیه رو از سمت راست به چب نگاه می کنیم اگه ۱۰ باشه عمل تفریق انجام می دیم و اگه ۰۱ باشه عمل جمع و اگه ۰۰و۱۱ باشه هیچ و در هر سه مورد یه شیفت انجام میدیم منظورم از جمع و تفریق کم کردن مضروب فیه از مضروب و اضافه کردن مضروب فیه به مضروبه

یه نتیجه در مورد تعداد جمع و تفریق و شیفت میشه گرفت که
چون در هر سری یه شیفت داریم تعداد کل شیفت‌ها به تعداد بیت های مضروب فیه اه
و حداکثر تعداد جمع وتفریق هم نصف تعداد بیت های مضروب فیه می تونه باشه و اون هم زمانیه که مضروب فیه به صورت یک در میان ۰و۱ باشه یعنی ۰۱۰۱۰۱۰۱۰۱............

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۶ ب.ظ)ahmadnouri نوشته شده توسط:  راستش من خودم هم در مورد این مباحث اشکال داشتم و سوالتون رو دیدم اما گفتم دوستانی که واردن انشاالله جواب رو میزان خب حالا..
در الگوریتم بوث مضروب فیه رو از سمت راست به چب نگاه می کنیم اگه ۱۰ باشه عمل تفریق انجام می دیم و اگه ۰۱ باشه عمل جمع و اگه ۰۰و۱۱ باشه هیچ و در هر سه مورد یه شیفت انجام میدیم منظورم از جمع و تفریق کم کردن مضروب فیه از مضروب و اضافه کردن مضروب فیه به مضروبه

یه نتیجه در مورد تعداد جمع و تفریق و شیفت میشه گرفت که
چون در هر سری یه شیفت داریم تعداد کل شیفت‌ها به تعداد بیت های مضروب فیه اه
و حداکثر تعداد جمع وتفریق هم نصف تعداد بیت های مضروب فیه می تونه باشه و اون هم زمانیه که مضروب فیه به صورت یک در میان ۰و۱ باشه یعنی ۰۱۰۱۰۱۰۱۰۱............

تا اینجاش رو خودم فهمیده بودم Big Grin ولی بازم ممنونم م م
بیشتر روی CSA اشکال دارم . شیطونه میگه خودم برم کتاب بخونم بیام اینجا بنویسم تا اشکال همه برطرف بشه Big Grin

۰
ارسال:

niloofarane پاسخ داده:

booth & Carry Save Adder

میشه بخونی به من هم بگی؟؟ثواب داره به خدا‌، منم دنبالشم شدید و هیچ چیز پیدا نکردم
کجا می تونم راجع بهش بخونم؟

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)niloofarane نوشته شده توسط:  میشه بخونی به من هم بگی؟؟ثواب داره به خدا‌، منم دنبالشم شدید و هیچ چیز پیدا نکردم
کجا می تونم راجع بهش بخونم؟
من کتاب دکتر پرهامی رو دارم.خوب توضیح نداده.اسم کتاب Computer Arithmatic هست نوشته بهروز پرهامی.ولی یه کتاب هست که جلدش صورتیه و نوشته‌ی دوتا هندیه اون خیلی خوب توضیح داده.یه کتاب دیگه هست(Arithmetic and logic in computer systems) از می لو(Mi Lu)اونم خوبه.ولی کتاب دکتر پرهامی خیلی سنگینه.اینگار نه اینگار که نویسندش ایرانی بوده.متنش واسم سخت بود.ولی اون دوتا کتابی که گفتم متنشون خوبه.الان فایلشو ندارم.
توی سایت های مختلف براحتی پیدا میشن.مثل سایت library.nu

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  amp چیست azade1992 ۰ ۱,۶۶۳ ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: azade1992
  تسریع ضرب Booth به ADD&shift peace2013 ۱۱ ۷,۴۷۶ ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  ضرب به روش Booth دکتری ۹۶ arash691 ۳ ۲,۸۲۸ ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  مدارهای Adder H-Arshad ۰ ۱,۰۳۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  ساخت Full Adder با MUX iCanDoIt ۲ ۲,۷۴۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  ضرب booth - آزمون جامع دوم پارسه ƊƦЄƛM ۱ ۲,۴۲۸ ۲۸ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  ضرب (۶-)*۱۳ به روش booth ? falcon7 ۴ ۷,۵۸۶ ۲۶ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: falcon7
Question ضرب بوث(Booth) h_kh ۵ ۴,۸۶۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: arezoo174
  تعداد جمع و تفریق در ضرب Booth e.shrm ۱۲ ۶,۰۹۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: masoud67
  سوال ۷۴ کنکور ۹۰ (carry save adder) reza6966 ۱ ۱,۴۸۵ ۰۹ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: reza6966

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close