زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید

ارسال: #۱۶
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ ق.ظ، توسط help me plz.)
RE: وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۲ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  خوب حالا مگه مغز کارها رو انجام بده چه مشکلی داره ؟ مغز جزئی از شماست. خب مسلمه که همه ی کارها رو اون انجام می ده. نقش کنترل کننده داره. مثل کامپیوتر و سی پی یو. این چیزی نیست که بخواد شما رو به استرس بندازه این کاریه که همه ی ما می کنیم. اصلا همون مسئله تمرکزم داره از طریق مغز انجام میشه. شما چیز عجیبی ندارید همه ی ما همین طوریم.
مشکل شما عدم تمرکزه که واسه هممون کم و بیش وجود داره حالا واسه شما به این صورت نمود پیدا کرده. پیشنهاد می کنم یه مدت استراحت کنین و خودتونو از دغدغه هایی که دارین دور کنین. به جاهایی برین که بهتون آرامش می ده. پیش کسایی برین که بهتون آرامش می ده. بعد که کمی از آرامشتو به دست آوردی دوباره به کارهات برگرد.
من یکی از بزرگترین مشکلاتی که داشتم و هنوزم بعضی اوقات دارم این بود که بعضی اوقات می خواستم همه ی کارها رو با هم انجام بدم و درگیری فکری که این تصمیم برام ایجاد می کرد باعث می شد نتونم هیچ کدوم از کارهامو انجام بدم. بعدا به این نتیجه رسیدم که واقعی تر فکر کنم و سعی کنم به کارهام اولویت بدم به طوری که در نهایتم بتونم تمومشون کنم و در صورت لزوم یه سری شو حذف کنم. بعد از اون حس خوبی که تموم کردن یه کار بهم می داد انگیزه ای بود برام واسه شروع کار بعدی و بهم آرامش می داد.
این یه مشکلی که من داشتم و اینجوری حلش کردم. شما هم باید مشکلتو بشناسی و براش راه حل پیدا کنی. ولی تا وقتی از دغدغه هات جدا نشی و نتونی به آرامش نسبی برسی نمی تونی در موردش فکر کنی.
امیدوارم بهتون کمک کرده باشم Smile
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت داداش گلم آرمین عزیز
داداشی ممنونم از اینکه دعوتمو پذیرفتین
ممنون از وقتی که گذاشتین
اجرتون با خدا و این ماهه عزیز
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط help me plz.)
سلام
تا الان بیشتر از ۴۰۰ تا بازدید...ولی ۱۲ تا نظر بابا ایول...
ارسال: #۱۸
۲۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ
دوست عزیز لزوما همه دوستان با این مورد برخورد نکردند یا اطلاع ندارند که نظری بدند. ضمن این که تعداد بازدید مساوی با تعداد بازدید کنندگان نیست مثلا ممکنه من به ازا هر ارسال این تاپیک رو بازدید کنم در این صورت ۲۰ بار فقط من بازدید کردم.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , simorghsimorgh , help me plz
ارسال: #۱۹
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۶ ق.ظ، توسط tabassomesayna.)
سلام
چیزایی که از سخنرانی دکتر فرهنگ گوش کردم و خودمم عمل کردم و نتیجه داده رو بهت می گم ان شاءالله به دردت بخوره..
اگه میخوای تمرکز داشته باشی باید ذهنتو به اصطلاح شرطی سازی کنی , شرطی سازی سه تا مرحله داره :
۱-واسه یه روز به خودت و خدای خودت یه قولی بده.. مثلا" بگو فردا فقط فردا من هرکاری انجام میدم فقط به همون کار فکر میکنم..مثلآ" موقع نماز به تک تک کلمات و جملاتی که میگی فک کن.. تو ذهنت یا روبروت اون جمله هایی که میگی رو تصور کن..
هرروز به خودت یه قولی رو بده, این نکته رو هم در نظر بگیر که ذهن انسان قول های طولانی رو قبول نمیکنه و قول های نزدیک رو قبول می کنه.. مثلا" من الان بگم ده سال دیگه بیا ۱۰۰ هزار تومن بهت بدم بیشتر باور میکنی ییا اینکه بهت بگم یه ساعت دیگه بیا صد هزار تومن بهت بگم ؟خب مسلما" اون قولی که بازه زمانیش کوتاه تره رو باور میکنی.. واسه همینه که میگن به ذهنت قول های دراز مدت نده ..
۲-مراقبت:در طول روز مراقب باش به قولت عمل کنی,مراقبت یعنی اینکه اگه خطا کردی اگه زیر قولت زدی دیگه ادامه ندی..نگی حالا که امروز گذشت ولش کن ! مثلا" موقع نماز تا دیدی حواست پرت شد , دوباره به جملات نماز که داری میگی فک کن
۳-حساب و کتاب: شب وقتی میخوای بخوابی به خودت نمره ای بده.. اگه کم شدی خودتو سرزنش کن و اگه بیست شدی مغرور نشو
موفق باشی دوست من ایشالا به دردت بخوره

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , help me plz , alma1988
ارسال: #۲۰
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۵۵ ب.ظ
سلام
برای درمان مشکلات وسواسی استفاده از دارو ضروری است خصوصا که این مشکل باعث ایجاد خلل در زمینه درسی و تحصیلی تان می شود لذا توصیه جدی دارم مدتی تحت دارو درمانی باشید و وقتی مشکل تان قدری بهبود یافت تحت روان درمانی قرار گیرید.
من مطالعه این کتاب را هم توصیه می کنم ولی دارو درمانی را حتما انجام داده و لذا به روانپزشک مراجعه کنید:
غلبه بر وسواس ترجمه: دهگان پور و همکاران انتشارات رشد.
موفق باشید
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: help me plz
ارسال: #۲۱
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط CS_IT.)
سلام
راستش رو بخواین نمی دونم حرف تون رو درست متوجه شدم یا نه ، اما اگه منظورتون رو درست گرفته باشم ، شما به صورت ارادی سعی می کنید از ذهنتون در راه رسیدن به اهدافتون استفاده کنید (حالا هرچی میتونه باشه مثل درس خوندن یا یه فعالیت ذهنی مشخص) اما ذهن به صورت غیر ارادی و وسواس گونه توسط افکار دیگه بمباران میشه که دست خودتون نیست (و لزوما اون افکار درست نیستند ) ...

تو اسلام به بحثی به اسم "حدیث نفس" وجود داره که مفهومش شبیه اون چیزی که در بالا گفتم میشه که برای رهایی از اون تو مفاتیح الجنان ذکر "لا حول و لا قوه الا بالله" توصیه شده

" وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى " ::: "برای انسان چیزی جز آنچه که از راه تلاش و کوشش بدست آورد نیست" ::: " سوره نجم، آیه ۳۹ "
 سپاس‌گزاری شده توسط: help me plz , WILL
ارسال: #۲۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ق.ظ)help me plz نوشته شده توسط:  با عرض سلام و ادب
ممنونم از لطف و محبتاتون
امیدوارم با کمک شما دوستان عزیز بتونم این مسئله رو واسه همیشه حل کنمConfused
اجرتون با امام زمان (عج)

دوست عزیز شما داری با تکرارمکرر این موضوع رو به خودت تلقین میکنی به نظر من سعی کن کمتر بهش فکر کنی و فکرتو به اتفاقاته دیگه مشغول کنی همه این حسو گاهی تجربه کردیم خودتو اذیت نکن وبه خودت بر چسبه وسواسه فکری نزن البته این نظر منه امیدوارم موفق باشی
 سپاس‌گزاری شده توسط: help me plz
ارسال: #۲۳
۱۱ فروردین ۱۳۹۷, ۰۴:۴۰ ب.ظ
سلام. به نظر من شما وسواس فکری ندارید. من ۲۴ سالم هست و تقریبا از کودکی دچار وسواس فکری هستم. اصطلاحاً روانپزشک‌ها میگن OCD. مشکلاتی که من دارم به این صورت هست که مثلا به شدت به زنده بودن خانوادم وسواس دارم. مثلا یکدفعه ساعت ٣ نصف شب بیدار میشم برم ببینم مادر پدرم و اعضای خانوادم زنده هستن یا نه. حتی اگه در اوج خواب و خستگی باشم، تا نرم ازشون سر بزنم، اصلا نمیتونم برم بخوابم. این یک نمونه کوچک از وسواس فکری هست که من مثال زدم. درمانش هم بسیار طولانیه. سخت‌ترین درمان بیماری اعصاب و روان وسواس هست که ممکن حتی تا آخر عمر هم خوب نشه. داروهاش هم معمولا سرترالین (زلفت) و فلوکستین هست.
اما مشکلی که شما دارید، به نظر من بیشتر به عدم تمرکز مربوط میشه که نوعی بیش فعالی به حساب میاد. اصطلاحاً به ADHD معروف هست. اینکه طرف حواس پرتی شدید داره و اصلا نمی‌تونه تمرکزش و کنترل کنه و یا کوچکترین چیزها حواس شو پرت میکنه. البته باید بررسی‌های خیلی دقیقی انجام بشه تا متوجه بشی که دچار این مشکل هستی یا نه. درمانش هم معمولا با قرص ریتالین هست که پزشک‌ها تجویز می‌کنن. پیشنهاد می‌کنم ابتدا چندین جلسه به روانشناس مراجعه کن تا بیماریت درست تشخیص داده بشه و بعد برد پیش روانپزشک که درمان دارویی و شروع کنی.
ارسال: #۲۴
۱۱ فروردین ۱۳۹۷, ۰۶:۳۶ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۴:۴۰ ب.ظ)Cina نوشته شده توسط:  سلام. به نظر من شما وسواس فکری ندارید. من ۲۴ سالم هست و تقریبا از کودکی دچار وسواس فکری هستم. اصطلاحاً روانپزشک‌ها میگن OCD. مشکلاتی که من دارم به این صورت هست که مثلا به شدت به زنده بودن خانوادم وسواس دارم. مثلا یکدفعه ساعت ٣ نصف شب بیدار میشم برم ببینم مادر پدرم و اعضای خانوادم زنده هستن یا نه. حتی اگه در اوج خواب و خستگی باشم، تا نرم ازشون سر بزنم، اصلا نمیتونم برم بخوابم. این یک نمونه کوچک از وسواس فکری هست که من مثال زدم. درمانش هم بسیار طولانیه. سخت‌ترین درمان بیماری اعصاب و روان وسواس هست که ممکن حتی تا آخر عمر هم خوب نشه. داروهاش هم معمولا سرترالین (زلفت) و فلوکستین هست.
اما مشکلی که شما دارید، به نظر من بیشتر به عدم تمرکز مربوط میشه که نوعی بیش فعالی به حساب میاد. اصطلاحاً به ADHD معروف هست. اینکه طرف حواس پرتی شدید داره و اصلا نمی‌تونه تمرکزش و کنترل کنه و یا کوچکترین چیزها حواس شو پرت میکنه. البته باید بررسی‌های خیلی دقیقی انجام بشه تا متوجه بشی که دچار این مشکل هستی یا نه. درمانش هم معمولا با قرص ریتالین هست که پزشک‌ها تجویز می‌کنن. پیشنهاد می‌کنم ابتدا چندین جلسه به روانشناس مراجعه کن تا بیماریت درست تشخیص داده بشه و بعد برد پیش روانپزشک که درمان دارویی و شروع کنی.

دوست عزیزم Heart
وسواس به این شکلی که گفتید رو با تکیه بر اموزش‌های مذهبی درمان کنید و اینکه بسپارید به خدا و خودتون رها کنید
اینی که میگم نتیجه ۱۰ سال تحقیق و حضور فیزیکی کنار کسانی است که OCD دارند
اینکه سخت‌ترین بیماری است ناشی از تحقیقات جامعه علمی غربی است. حتی اگر سیستم مغز شما به شکلی است که باعث میشه بیشتر به این سمت تمایل داشته باشید، با تغییر شناختی میشه مغز را تغییر داد. سریع‌ترین راه تغییر شناختی عمل به آموزش‌های مذهبی است که امامان توصیه کردند که ساده‌ است و مثل درمان‌های روان‌درمانی یا حتی شناخت‌درمانی و رفتار درمانی، لقمه را دور سر خود نمی‌چرخانید.
ساده و مؤثر و کارآمد
فقط باید ایمان بیاورید که کلید کجاست
ایمان بیاورید تا از ذهن رها شوید

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988
ارسال: #۲۵
۱۱ فروردین ۱۳۹۷, ۱۰:۲۴ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  
(11 فروردین ۱۳۹۷ ۰۴:۴۰ ب.ظ)Cina نوشته شده توسط:  سلام. به نظر من شما وسواس فکری ندارید. من ۲۴ سالم هست و تقریبا از کودکی دچار وسواس فکری هستم. اصطلاحاً روانپزشک‌ها میگن OCD. مشکلاتی که من دارم به این صورت هست که مثلا به شدت به زنده بودن خانوادم وسواس دارم. مثلا یکدفعه ساعت ٣ نصف شب بیدار میشم برم ببینم مادر پدرم و اعضای خانوادم زنده هستن یا نه. حتی اگه در اوج خواب و خستگی باشم، تا نرم ازشون سر بزنم، اصلا نمیتونم برم بخوابم. این یک نمونه کوچک از وسواس فکری هست که من مثال زدم. درمانش هم بسیار طولانیه. سخت‌ترین درمان بیماری اعصاب و روان وسواس هست که ممکن حتی تا آخر عمر هم خوب نشه. داروهاش هم معمولا سرترالین (زلفت) و فلوکستین هست.

دوست عزیزم Heart
وسواس به این شکلی که گفتید رو با تکیه بر اموزش‌های مذهبی درمان کنید و اینکه بسپارید به خدا و خودتون رها کنید
اینی که میگم نتیجه ۱۰ سال تحقیق و حضور فیزیکی کنار کسانی است که OCD دارند
اینکه سخت‌ترین بیماری است ناشی از تحقیقات جامعه علمی غربی است. حتی اگر سیستم مغز شما به شکلی است که باعث میشه بیشتر به این سمت تمایل داشته باشید، با تغییر شناختی میشه مغز را تغییر داد. سریع‌ترین راه تغییر شناختی عمل به آموزش‌های مذهبی است که امامان توصیه کردند که ساده‌ است و مثل درمان‌های روان‌درمانی یا حتی شناخت‌درمانی و رفتار درمانی، لقمه را دور سر خود نمی‌چرخانید.
ساده و مؤثر و کارآمد
فقط باید ایمان بیاورید که کلید کجاست
ایمان بیاورید تا از ذهن رها شوید

سلام. ممنون برای پاسختون و احترام زیادی برای پاسختون قائل هستم. اما با دیدگاه شما مخالف هستم. صحبت شما مثل این می‌مونه که شما ساده‌ترین بیماری‌ای مثل سرماخوردگی داشته باشید و بعد بخواین برای درمان به خدا و امام‌ها توکل کنید که خوب بشید. آیا خوب میشید؟
متأسفانه دیدگاه‌های غلطی در مورد بیماری‌های اعصاب و روان وجود داره. مثلا به کسی افسردگی داره پیشنهاد می‌کنن که فکرهای خوب کن تا افسردگیت خوب بشه. اما اصلا اینطور نیست. به عنوان مثال همین افسردگی باعث تغییر شکل لوب پیشانی میشه. یعنی افسردگی باعث میشه بخشی از فیزیک بدن تغییر کنه و این تغییر و با فکر خوب کردن و کار خوب کردن نمیشه درمان کرد. حتما باید دارو مصرف کرد تا درمان بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , WILL
ارسال: #۲۶
۱۱ فروردین ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط WILL.)
مسئله اولویت است. اولویت اول شناخته بعد رفتار و بعد فیزیک. فیزیک مغز با جاهای دیگر تفاوت زیادی داره که به خاطر قابلیت سازگاری بسیار بالای مغزه. با دارو میشه روی شیمیایی مغز تأثیر گذاشت که همین کار رو با شناخت و رفتار هم میشه انجام داد که آخرین جبهه درمانی علیه این بیماری، ترکیب این سه هست. متأسفانه مراجعین در یک مرحله‌ای بیش از حد به دارو تکیه می‌کنند و از دوتای دیگه غافل میشن.

خلاصه حرفم این بود که اولویت با شناخته اما شناختی که مؤثرتر و سریع‌تر و با هزینه کمتره

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Cina
ارسال: #۲۷
۰۸ مرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۲۳ ب.ظ
شاید بنظر بعضی ها درست نباشه ولی
قرآن بخوان
بعدها تاثیرش رو میبینی

...Let it Go
ارسال: #۲۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط jabert.)
با سلام در خصوص وسواس فکری یکی از راههایی که می شود این مشکل و مشکلات دیگر را حل کرد
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
است و برخی از فواید هیپنوتیزم: افزایش قدرت تجسم
افزایش تلقین پذیری
توجه محدود شده
افزایش آرامش
ارسال: #۲۹
۰۱ شهریور ۱۳۹۸, ۰۷:۴۰ ب.ظ
به نظرم به این سایت مراجعه کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امام مهدی علیه السّلام:

أکثِروا الدُّعاءَ بِتَعجیلِ الفَرَجِ فَإنَّ ذلِکَ فَرَجُکُم.

براى تعجیل در فرج بسیار دعا کنید ، که در فرج من فرج شما نیز هست.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۳۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۱۱۷ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۳۸۵ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۲۲۴ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۱۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۰۹۸ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close