زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم عامل

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۵۰ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
سیستم عامل
برای این درس منبع خوب زیاده
منابع مرجع
۱ - سیستم عامل استالینگ ترجمه دکتر پدرام
۲ - سیستم عامل تننباوم ترجمه دکتر حقیقت
۳ - سیستم عامل سیلبرشاتس زبان اصلی

اگه وقت دارید اول یکی از منابع مرجع رو بخونید بعد منابع کنکوری
منابع کنکوری
۱ - سیستم عامل مقسمی خوب توضیح داده و کل مطالب تمام کتاب های مرجع رو به طور خلاصه داره
۲ - کتاب سیستم عامل پارسه عابد سلیمی که بعضی از بچه‌ها میگفتن برای مفهومی خوندن خوبه.
کتاب های موسسات دیگه رو ندیدم اگه کسی اطلاعات کامل تری داره لطفا اعلام کنه.
من خودم برای امسال سیستم عامل استالینگ ترجمه دکتر پدرام + کتاب پارسه رو می خونم تست هم مقسمی.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , Raman , Sinax , FremderJunge
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط mahdieh-Z.)
RE: سیستم عامل
سیستم عامل ترجمه حقیقت به نظر حجمش زیاد میاد ولی حقیقت اینه که خیلی از صفحاتش به دستورات linux مربوطه! و در کل خوندنش اونقدرها هم که به نظر میاد طول نمیکشه!
کتاب تست هم به نظرم کتاب موسوی انتشارات پوران پژوهش خوب هست(خود حقیقت هم اولش پاراف کرده) البته انتشارات پوران پژوهش یک سیستم عامل دیگم داره که نوشته ابراهیمی مقدم هست و به نظر من اصلا خوب نیست (حتی غلط هم داره)
کتاب مقسمی هم معروف هست که خوبه ولی من زیاد ازش راضی نبودم(شاید چون قبلش مرجع خونده بودم)
کتاب پارسه هم بد نیست با توجه به اینکه به گفته نویسندش (عابدسلیمی) تلفیقی از مطالب مهم سه مرجع تننبام و سیلبرشاتس و استالینگ هستش... من برای دوره ازش استفاده کردم به نظرم خوب بود و تست های آخرش هم یک دوره سریع محسوب میشد... 
بچه‌ها از کلاس حقیقت و عابد سلیمی هم راضی بودن! اگه جزوه کلاسی حقیقت رو گیر بیارین و همزمان با اون بخونید بهتره چون یک جاهایی از مرجع رو که مهمتره متوجه میشین و بیشتر وقت میگزارین... 
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , mohamaduis , Raman , FremderJunge , mahdikoochooloo
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۱۶ ق.ظ، توسط HighVoltage.)
دوستان از حجم بالای کتاب های مرجع سیستم عامل نترسید بیشتر مطالب کتابها اضافی اند.
مثلا کتاب استالینگ بیشترش پیاده سازی مباحث رو توی سیستم عامل های مختلف توضیح داده یا پیوست هاش که هر فصل حداقل دوتا داره و از ۷۰۰ صفحه حدود نگم ۲/۳ ولی حداقل نصفش از این جور مطالب پر شده شما باید حدود ۳۰۰ یا ۴۰۰ صفحه بخونید که فکر نکنم کتاب های کنکوری خیلی از این کمتر باشه!

سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , mohamaduis , FremderJunge , mohsen.srn
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۴۰ ب.ظ
سیستم عامل
من کتاب پوران (ابراهیمی مقدم) رو خوندم، واقعا افتضاحه! از طرز چینش مطالب بگیر برو تا ... ۵ ۶ دور کتاب رو خوندم فقط یک تست سیستم زدم! ۳تای دیگه رو اصلا نفهمیدم مربوط به چه مبحثیه، از کجا اومده و با کی کار داره!

سخته، ولی ممکنه!
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ ق.ظ
سیستم عامل
به نظرم کتاب استالینگز ترجمه پدرام خوبه ولی پیشنهاد میکنم سری هم به کتاب سیستم عامل پوران پژوهش بزنید البته یادمه فصل راههای مقابله با بن بستش خیلی غلط داشت
به نظرم سر جمع این دوتا با هم کامله
ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۳۷ ب.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ)mahshar نوشته شده توسط:  دکتر حقیقت کجا درس میدن؟

فکر کنم پارسه تدریس می کنن (سیستم عامل - شبکه - انتقال داده) دوستای من که خیلی راضی بودن.
البته اگه Voice های امسال رو گیر بیارید + کتاب(سیستم عامل تننباوم ترجمه خود دکتر) احتیاجی به کلاس رفتن نداره چون از روی کتاب درس میده.

ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۰ ب.ظ)Mazand_Dokht نوشته شده توسط:  آقای تنهایی اگه ممکنه ،در این مورد شما هم راهنمایی کنید .چون اگه اشتباه نکنم توو سایت مانشت یه مرجعی رو پیشنهاد داده بودید که متاسفانه الان پیدا نمی کنم.

دوستان من یک بار واسه همیشه جواب می دم!! منبع اصلی سوالات همونی هست که توی مانشت زدم و می تونید سوال های سال های مختلف رو توی تمرین هاش ببینید. راهنمای چوام! فکر کنم برای سیستم عامل ترجمه دکتر کامران زمانی فر
همه سوالات از همین یک کتاب میاد و طراح کنکور هم همین دکتر زمانی فر هستند.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidar , Afra , SarahArshad , rezvan_m , mohamaduis , Raman , Sinax , kerm , ali_computer69 , nafas_70 , sulduz , Surena , 8Operation , m450ud , csharpisatechnology
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۵:۲۸ ب.ظ
چیزی که من می دونم اینه که هر سال ایشون یه سری سوال طرح می کنند و یکی دوتاش رو سنجش تغییر می ده و سوال ارشد می شه.

در مورد کتاب ایشون بله چاپ شده. چاپ شده اش رو می تونید از اینجا گیر بیارین‌:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گویا این سایت هنوز از این کتاب داره!! پس بهتره هر چه زودتر بشتابید اگه کتاب رو ندارید. در صورتی که کسی تهیه کرد و می تونه اسکن کنه واسه بقیه هم بذاره کار خیلی خوبیه( هر چند مخالف قوانین کپی رایت هستش!)

اسم انگلیسی کتاب جهت دانلود و پیدا کردن دوستان

Schaum's Outline of Operating Systems

لطفاً اگه تهیه کنید یه نگاه به تمریناتش بکنید تا صحت گفته های منو تایید کنید. ببینید که آیا سوالات سیستم عامل عین سوال های این کتاب هست یا نه!! Big Grin

هر چند که دکتر زمانی فر از دست من ناراحت خواهد شد!!( و البته خوشحال!)

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , sepidar , Mozhgan , hamidkhl , h_123 , Raman , h_1234 , Sinax , foranyone , Manix
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۴۹ ب.ظ
سیستم عامل
تو کتاب زمانی فر جواب تمرین هاشا داده احتیاجی به حل المسائل نداره کتاب خوبی ولی به نظرم این کتاب تا سال ۸۷ عالی بود سوالات کنکور عینا مشابه تمریناتش بود
ارسال: #۱۰
۲۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۸ ق.ظ
سیستم عامل
کتاب سیستم عامل پوران پژوهش دوتاس یکی دکتر ابراهیمی مقدم هستش که به نظرم خوب نیست، خلاصه و ناقصه و حل تست خوبی نداره. یک کتاب سیستم عامل دیگه پوران پژوهش چاپ کرده که نوشته‌ی موسوی طیبی هست که به گواه همه خیلی بهتر از ابراهیمی مقدمه، چون خیلی کامله.
در ضمن سیستم عامل استالینگ ترجمه دکتر پدرام واقعا خوب و روان ترجمه شده، اما این کتاب (این ویرایش که دکتر پدرام ترجمه کرده) کامل نیست. مثلا بسیاری از الگوریتمهای حافظه‌، دیسک و زمانبندی رو در بر نمیگیره که فک کنم با این کتاب پوران پژوهش منبع کاملی بشه. در کل سیستم عامل خوب جای پیچوندن داره مثلا سوالای ۸۸ واقعا سختتر از سوالای ۸۸ هست به نظرم.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
ارسال: #۱۱
۳۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط پرستو.)
سیستم عامل
راهنمای schaum در طراحی سیستم عامل‌ها ترجمه دکتر کامران زمانی فر و مهندس آصفی
حجم کتاب در مقایسه با منابعی که دوستان معرفی کردن واقعا کمتره و به نظر من خیلی پر باره. جواب تمرینات رو هم داده.
کتاب موسوی انتشارات پوران پژوهش رو هم می تونید در کنارش بخونید.

هیچ موفقیتی در دنیا اتفاقی نیست.......
 سپاس‌گزاری شده توسط: csharpisatechnology
ارسال: #۱۲
۰۳ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۲ ب.ظ
حل تمرین سیلبرشاتس ویرایش ۶:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حل تمرین استالینگز ویرایش ۴:

ارسال: #۱۳
۰۳ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۶ ب.ظ
سیستم عامل

ارسال: #۱۴
۰۳ تیر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۸ ب.ظ
سیستم عامل

ارسال: #۱۵
۰۴ تیر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۵ ق.ظ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سیستم های عامل(دکتر نقیب زاده) y.zare64 ۵ ۹,۰۱۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: slayermind
  سیستم عامل سیلبرشاتز marvelous ۱ ۲,۰۷۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ب.ظ
  سیستم عامل طورانی marvelous ۴ ۴,۵۵۰ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۱ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close