زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شرکت در دو رشته؟نظرتون چیه

ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ، توسط csmasoudi.)
ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی یا فقط آی تی
سلام دوستان :)
ببخشید قبلا توی انجمن سرچ زدم ولی چنین موضوعی پیدا نکردم.(به جز یه مورد که جوابما توش پیدا نکردم.)
من تصمیم گرفتم شروع کنم برای خوندن ارشد ولی چندتا سوال برام پیش اومده که خیلی درگیرشونم
من رشته کارشناسیم علوم کامپیوتر هست و علاقه خیلی زیادی به آی تی دارم.
ولی از طرفی به خاطر ظرفیت های کمش و علاقه من به گرایش امنیت و شبکه (دیگه ظرفیت خیلی پایینه) میخواستم مهندسی نرم افزار هم امتحان بدم.
اگر مهندسی نرم نخوام امتحان بدم زمان بیشتری برای آی تی دارم . با این حال میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که چه کاری انجام بدم بهتره ؟ فقط آی تی بخونم یا اینکه هر دوتا را همزمان بخونم ؟ من تصمیم گرفتم امسال حتما حتما روزانه تهران یا شریف بیارم.

یه سوال دیگه اینکه زمان تقریبی کنکور ارشد آی تی و نرم چندم بهمن ماه هست ؟(برای برنامه ریزی)

پیشاپیش ممنون از لطف همه ی دوستان.
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۳ ب.ظ
واسه یکی از رشته ها وقت بگذار
زمان امتحان هم آخرین ۵شنبه ، جمعه بهمن امسال هست.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: csmasoudi
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ
نظرتون درباره آی تی + مهندسی نرم گرایش هوش چیه؟
دوتا درس فقط باید اضافه تر بخونم یکی نظریه زبان ها و ماشین و دیگری هم مدار منطقی که خوشبختانه توی این دو درس تسلط نسبتا خوبی دارم .
اصلا دوتا کنکور همزمان شرکت کردن مشکل داره یا نه ؟ چون توی دوروز پشت سر هم هست میگم.آدم خسته نمیشه یا مشکل ساز نیست که تمرکزش برای کنکور دوم به هم بریزه ؟
۰
۱
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
بنظر من که یکی رو انتخاب کن...نظریه و مدار هم اگه تسلط داری خب که چه بهتر....
من خودم آی تی میدم فقطم کنکور اونو میدم دو تا نمیتونم بدم :دی

I definitely will win
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۸ ق.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۰ ب.ظ)csmasoudi نوشته شده توسط:  زمان تقریبی کنکور ارشد آی تی و نرم چندم بهمن ماه هست ؟(برای برنامه ریزی)
امسال و پارسال که رشته های شناور(آی تی و علوم) پنجشنبه صبح بود و مهندسی هم جمعه صبح (آرین هفته بهمن ماه)
به نظر من برای یک رشته خوب بخونید،چون دروس یک رشته هم زیاد است . و درصورتی که وقت داشتید برای بقیه دروس گرایش دیگر هم بخونید
(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ)csmasoudi نوشته شده توسط:  نظرتون درباره آی تی + مهندسی نرم گرایش هوش چیه؟
دوتا درس فقط باید اضافه تر بخونم یکی نظریه زبان ها و ماشین و دیگری هم مدار منطقی که خوشبختانه توی این دو درس تسلط نسبتا خوبی دارم .
اصلا دوتا کنکور همزمان شرکت کردن مشکل داره یا نه ؟ چون توی دوروز پشت سر هم هست میگم.آدم خسته نمیشه یا مشکل ساز نیست که تمرکزش برای کنکور دوم به هم بریزه ؟
این هم ترکیب خوبی است!
دو کنکور پشت سرهم که مسلما بهتون فشار میاره ولی میتونید با تمرین و کنکورهای ازمایشی آسونترش کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ب.ظ
Big Grin شرکت در دو رشته؟نظرتون چیه
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
Smile اول از همه به تمام بچه هایی که ارشد ۹۱ قبول شدند تبریک می گم و آزروی توفیق بیش از پیش براشون دارم
می خواستم بپرسم که چون اکثر منابع دو رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی it شبیه هم هست(تقریبا ۹۰درصد منابع)، میشه واسه آزمون ارشد برای هر دو رشته شرکت کرد.البته می دونم با یک رشته اصلی و شناور میشه شرکت کرد ولی منظورم افزایش شانس قبولی هست.رشته کارشناسی خودم مهندسی نرم افزاره و می خوام هر دو رشته رو شرکت کنم و تو هر کدوم رتبه بهتری آوردم ادامه بدمش.Huh

" روی هرپله ای که باشی | خدا از تو یک پله بالا تر است "
" نه به این خاطر که خداست | برای اینکه دستت را بگیرد "
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۱۴ ب.ظ
RE: شرکت در دو رشته؟نظرتون چیه
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ)cyberit نوشته شده توسط:  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
Smile اول از همه به تمام بچه هایی که ارشد ۹۱ قبول شدند تبریک می گم و آزروی توفیق بیش از پیش براشون دارم
می خواستم بپرسم که چون اکثر منابع دو رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی it شبیه هم هست(تقریبا ۹۰درصد منابع)، میشه واسه آزمون ارشد برای هر دو رشته شرکت کرد.البته می دونم با یک رشته اصلی و شناور میشه شرکت کرد ولی منظورم افزایش شانس قبولی هست.رشته کارشناسی خودم مهندسی نرم افزاره و می خوام هر دو رشته رو شرکت کنم و تو هر کدوم رتبه بهتری آوردم ادامه بدمش.Huh

سلام دوست من
در آزمون ارشد چون دو امتحان فناوری و نرم در دو روز متفاوت برگزار می شود امکان شرکت در هر دو وجود داره ، ابتدا آزمون IT برگزار میشه و نهایت روز بعد امتحان مهندسی نرم افزار ، بعضی از بچه های نرم افزار به این دو دلیل در هر دو امتحان شرکت نمی کنند چون درنظر میگیرن امتحان IT ممکنه تمرکزشون رو برای امتحان نرم افزار بهم بریزه و معمولا این ریسک رو نمی کنن ،معمولا شنیدید که میگن روز قبل امتحان آرامش کامل خودتون رو حفظ کنید حالا اگه با دادن یه امتحان سه ساعته در روز قبل از امتحان نرم افزار تمرکزتون بهم نمیریزه می تونی از همین الان به هر دو امتحان فکر کنی !
موفق باشی

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes , cyberit
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۶:۵۸ ب.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ)cyberit نوشته شده توسط:  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
اول از همه این که کی گفته رشته کامپیوتر و رشته ایتی منابع مشترک دارند؟ ایتی سه تا درس تئوریهای مدیریت و شبکه های کامپیوتری و مهندسی نرم افزار داره که اصلا تو چارت مهندسی کامپیوتر نیست. و این سه درس اتفاقا درسهای بسیار بسیار مهمی هستند (دوتاش تو دروس مشترک هستند) بعدم اون طرف مهندسی کامپیوتر ماشاالله این قدددددر درس داره که همینطوری عمرا نرسی بشینی همشونو بخونی حالا چه برسه به اینکه بخوای این سه درس ایتی رو هم بهشون اضافه کنی (که این سه درس خودشون کلیییییییی زیادند....)
دوم اینکه این کار مثل اینه که بخوای با یه دست دو تا هندونه برداری... گرچه هر دو هندونه ممکنه شبیه هم باشند و وزنشون تقریبا یه کم باهم فرق داره اما ظرفیت دست شما محدوده... زورت نمیرسه بخوای هر دو رو باهم برداری مگه اینکه چند بار از دستت بیفته زمین هندونه ها بشکنند و له و لورده به مقصد برسونی....شاید دوتا رشته شبیه هم باشند اما ظرفیت هر داوطلب محدوده... نمیتونه همه درسهای هر دو رشته رو بخونه مگه این که بخواد حذف کنه این وسط چند تا درس رو (که لااقل تو ایتی اون سه تا درس خیلی مهمند و به راحتی قابل حذف نیستند...) کلا رسوندن به مقصد مهم نیست دیگه مهم سالم رسوندن هندونه هاست...اینجا هم شرکت کردن مهم نیست مهم موفق شدنه... پس به جای اینکه یه تصمیم ساده رو الان بگیری و بین این دو یکی رو انتخاب کنی نرید ششماه زجر بکشید روز قبل کنکورتون رو هم خراب کنید .... همین الان بشینید سنگاتونو با خودتون وا بکنید....
البته بودند کسانی که تو هر دو موفق شدند (مثل رتبه ۱ سال ۸۸ هوش مصنوعی که تو ایتی هم ۲ شد)ولی خوب اونا استثنا هستند... همه این قابلیت رو ندارند....

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , cyberit , Mohammad-A
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
کاملا با حرف دوستمون موافقم...اینجوری خیلی زرنگ باشی..۲ تا رتبه معمولی میاری..شاید ۲ تا ۳۰۰...
اما میتونی یکیشون رو خوب بخونی و یه رتبه خوب زیر ۱۰۰ بیاری..
کلا خوندن همزمان ۲ گرایش هم توصیه نمیشه...چه برسه به ۲ رشته..
من دوستم کلی امسال اومد اصرار کرد که بیا ۲ فصل آخر معماری رو یادت بدم..حتما هم سوال میاد ازش...نتونستم..وقت نکردم..حالا چه برسه به ۱ کتاب و یا بیشتر

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۱۴ ب.ظ
من دوستم آی تی و هوش با هم داد و یکی رو ۳ شد یکی رو ۱۴ . ولی خیلی بستگی به شخص داره. همیشه اوایل شروع برای ارشد که همین موقع هاست بچه ها دوس دارن دوتا رشته شرکت کنن ولی زمان نزدیک به کنکور که می بینن به یه درس هم نمی رسن پشیمون می شن Smile

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۱
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۱۷ ب.ظ
خانم بچه مثبت امروز دنبال من افتادی از این تاپیک به اون تاپیک ببینی من چی میگم یه غلط املایی..مورد استثنایی چیزی واسه حرفهام پیدا میکنی ها... Smile)
من امروز رو نیام اینجا شما راضی میشید؟؟

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ
احساس میکنم(و فقط احساس میکنم یعنی موردشو یادم نمیاد دیده باشم) که میشه در دو رشته شرکت کرد و در هر دو رتبه خیلی خوب آورد فقط به شرطی که شرایط استثنایی داشته باشد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , Mohammad-A
ارسال: #۱۳
۱۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط jahani.)
(۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  من دوستم آی تی و هوش با هم داد و یکی رو ۳ شد یکی رو ۱۴ . ولی خیلی بستگی به شخص داره. همیشه اوایل شروع برای ارشد که همین موقع هاست بچه ها دوس دارن دوتا رشته شرکت کنن ولی زمان نزدیک به کنکور که می بینن به یه درس هم نمی رسن پشیمون می شن Smile

میتونم بپرسم دوستتون چه سالی این رتبه ها رو اورد؟ در ضمن امضاتون هم فوق العاده بود.. بسیار بسیار دوست داشتم امضاتون رو....

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط cyberit.)
ممنون از همتون جوابمو گرفتم Big Grin

" روی هرپله ای که باشی | خدا از تو یک پله بالا تر است "
" نه به این خاطر که خداست | برای اینکه دستت را بگیرد "
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۵ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۲۹۲ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۱۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۵۰۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۲۹۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۸۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۵۰ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close