زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه یک کارشناسی ارشد

ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۷, ۰۱:۰۹ ب.ظ
رتبه یک کارشناسی ارشد
سلام به همه دوستان
بنده رتبه ۲۳۶ کنکور ارشد سال ۹۱گرایش هوش مصنوعی هستم، روزانه همه دانشگاه ها رو اوردم بجز روزانه شبانه شریف،امیرکبیر ، تهران.
انتخابم دانشگاه شهرم فردوسی بود ک کاش اینکارو نمی کردم...
بنا ب دلایلی نتونستم ادامه بدم و رفتم سربازی و... اما هنوز دلم با کنکور بود، هیچ جور راضی نمیشدم فراموشش کنم، تا اینکه بعد کنکور امسال تصمیم گرفتم تا برا کنکور امسال استارت بزنم ، البته فققققط برا رتبه یک نرم افزار.
اینجا هستم تا تجربیاتمو در اختیارتون بگذارم.
شاید کمی وقت هدر کردن باشه، اما کمک ب دوستام همیشه بهم انگیزه میده ?
victory is only thing that can keep me alive?

I'm not bound to please thee with my answer
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mr.X , ftmbghrn
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط Mr.X.)
RE: رتبه یک کارشناسی ارشد
سلام،
ممنون بابت روحیه کمک کردنی که دارین خیلی ها از این نعمت محروم هستند و آدم مثل شما کم پیدا میشه!

نقل قول: انتخابم دانشگاه شهرم فردوسی بود ک کاش اینکارو نمی کردم...
میتونید بگید چرا پشیمونید؟

نقل قول: تصمیم گرفتم تا برا کنکور امسال استارت بزنم ، البته فققققط برا رتبه یک نرم افزار.
دلیل خاصی برای گرایش نرم افزار در نظر دارید؟ صرفا بخاطر علاقه به نرم افزار هست یا مزیتی نسبت به سایر گرایش ها دارد؟

نقل قول: اینجا هستم تا تجربیاتمو در اختیارتون بگذارم.
خودتون هرچی میدونید بگین تا ما استفاده کنیم

من هم امسال رتبه ۲رقمی نرم افزار رو بدست اوردم و روزانه دانشگاه اصفهان رو انتخاب کردم و هم اکنون منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم Smile
۰
۰
ارسال:
۳۱ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط neo.st.)
برای شروع توضیحاتی برای چگونه موفق شدن.
اول سطح خودتون رو بسنجید، توی درسی ک خوبید شاید فقط یک کتاب کنکوری و تست کافی باشه، اما تو درسی ک ضعیفید یا پاس نکردین مجبورشید دوتا رفرنس هم بخونید.
دوم ب راحتی درسی رو کنار نذارین، مخصوصا مشترک و تخصصی.
سوم در درس ریاضی گسسته استاد شوید، بدون شک مهمترین درس کنکوره و هرچقدر وقت براش بذارید نتیجه بهتر میگیرید. بنظر من ۲۰% کنکور گسسته است! این درسو حذف کردین کنکور شرکت نکنید:/
چهارم ناامیدی ، خستگی، یاس... بخشی از هر کار بزرگه، اونی موفقه ک زودتر حس های منفی رو کنار بذاره و برگرده ب راحش.
پنجم از ویس و فیلم غافل نشید، توی سایت مکتبخونه و دانشگاه شریف و چندتا سایت دیگه موجوده.
اما معرفی منابع:

زبان انگلیسی و تخصصی: زیر ذره بین، تخصصی هم کنکور سالهای اخیر
توضیح: اگه زبانتون متوسط به پایینه بیخیالش بشید، تستای ارشد خیلیم ساده نیست.

ریاضی گسسته: گریمالدی، روزن، یوسفی (پوران) ، قلی زاده (کتاب سبز - شریف)
توضیح: یوسفی خیلی خوبه، ویساشم گوش بدین، اگه خوشتون میاد از گسسته و ب رتبه های بالا فکر میکنید گریمالدی رو بخونید، یک دنیا تمرین داره (من خودم بعضی تمریناشو به بیش از دو سه روش حل کردم) روزن هم ترجمش نیست، اگه دیگه روزی ۱۰ساعت از الان میخونید تمرینای اونم حل کنید. کلاس انلاین یوسفی هم توصیه میشه.

امار و احتمال: تورانی (پارسه) ، نیکوکار
توضیح: تستای امارو میشه زد، کتاب امار پارسه ک توسط اقای تورانی نوشته شده هم کفایت میکنه.

ریاضی عمومی و معادلات دیفرانسیل: اقاسی (نگاه دانش)، شهشهانی شریف
توضیح: خیلی وقتگیر هست، اگه ریاضیتون ضعیفه و میخواید تستاشو بزنید الاکی وقتتونو هدر ندید و از صفر و کتابای پایه با قدرت شروع کنید، چون بهرحال توی مقطع ارشد هردو درس بعلاوه چندتا ریاضی دیگه رو باید بلد باشین، اگرم مبحث انتگرالتون خوبه تستای معادلات رو میتونید کار کنید بزنید، چون کم حجم تره. اگرم میخواید بذارید کنار، امار و گسسته و حتی زبان رو رو دیگه بترکونید.

ساختمان گسسته و الگوریتم: clrs, سیدجوادی و تورانی (پارسه) ، یوسفی (پوران) ، قدسی (شریف)
توضیح: کتاب clrs رو حتما بخونید و تمام تمریناشو حل کنید، بهتون دید میده(ی ترجمه بچه های ازاد مشهد موجوده ک هیچ جا موجود نیست، مگه از کتابخانه ک داشته باشه بگیرید، ولی ارزش داره دنبالش بگردین، ترجمه های دیگه من ک خوب ندیدم)، ب کتاب هورویتز نیازی نیست، من الگوریتم پارسه و داده پوران رو بیشتر میپسندم، هرکدومو انتخاب کردین حتمت ویساشو بگیرین، دکترقدسی هم ک همیشه خیلی از تستها متاثر از تدریس ایشونه، جزوه از ایشون موجوده، همینطور فیلم فکر کنم، کتاب ۶۰۰ مسئله از ایشون رو هم وقت اضافه داشتین بخونید. تستهای این درس از ساده تا بسیار پیچیده متنوعه.

مدار منطقی: اجلالی (نصیر) ، یوسفی (پوران) ، مانو
توضیح: باید ۱۰۰ بزنید، یوسفی یا اجلالی هرکدومو انتخاب کنید به این خواسته میرسید، اگه واقعا مشکل داشتین ویسها رو گوش کنید و مانو رو بخونید.

معماری: یوسفی(پوران) . اجلالی (نصیر) ، مانو ، پترسون
توضیح: این درس رو باید حس کنید چ اتفاقی توی کامپیوتر میافته تا متوجه بشید، یوسفی رو بیشتر از اجلالی میپسندم توی این درس، هرکدوم انتخاب کردین حتما ویس گوش بدین، کلاس انلاین هم شدیدا توصیه میشه. کتاب پترسون کمی سنگینه و کتاب مانو هم خوبه.

سیستم عامل: حقیقت (پارسه) ، پدرام، بابان، تننباوم، سیلبرشاتز ، استالینگ
توضیح: این درس رو نیز باید حس کنید، رفرنسارو ک نمیخواد بخونید، توضیحاتی ک ب درد کنکور نمیخوره زیاد داره، ویس حقیقت به همراه کتاب پارسه رو داشته باشید همه چیز رو در این درس دارین، البته همیشه سوالات لاینحلی توی این درس موجوده، جزوه دکتر پدرام و بابان رو هم اگه وقت اضافه داشتید یا مطلبی رو نگرفتید بخونین.

نظریه زبانها: پیترلینز ترجمه صراف زاده، شاپوری(پوران یا نشر علوم)، کارگهی (پارسه)
توضیح: این درس متفاوته و باید بفهمینش، شاپوری و کارگهی هردو عالین (شاپوری بهتره)، ویس و کتابشونو داشته باشی، ویس هردو رو هم گوش بدین چیزی از دست نمیدین. تمام تمرینات لینز رو حداقل دوبار حل کنید. اگرم مشکل اساسی دارین با این درس ویدئوهای شریف رو اول نگاه کنید.

شبکه: کروس و راس (انتشارات نص) ، حقیقت (پارسه)
توضیح: اگه سلکتور ذخیره بازیابی انتخاب نکنه میشه زد، چهار فصل اول رو از کروس بخونید، سه فصل اخر حقیقت

هوش مصنوعی: راسل، راهیان ارشد، فیلم خانم سلیمانی دانشگاه شریف، فیلم رهنمون
توضیح: همواره تستهایی در هوش داریم ک راسل هم نمیتونه بزنه! کتاب رفرنس راسل خوبه، کنکوریم راهیان خوبه، اگه مفهومی هم مشکل دارین فیلمای خانم سلیمانی مفیده

پایگاه داده: دیت، سیلبرشاتز، کیوان پور (پارسه) ، خلیلی فر (پوران) ، ابراهیم مقدم، بابان، مقسمی (استثنا)، روحانی رانکوهی
توضیح: درس ساده ایه، فکر نکنم نیازی ب رفرنس باشه، اول از همه دکتر ابراهیم مقدم خوبه، اما دانشگاهیه، دوم کیوانپور عالیه، (اگه وقت کردین باهم خوندین به ۱۰۰ فکر کنید) ، خلیلی فر هم خوبه، جزوه بابان هم وقت اضافه داشتین، روحانی رانکوهی هم اگه با ادبیاتش کنار اومدین خوبه

کامپایلر: اهو ترجمه ابراهیم زاده قلزم، شاپوری (نشر علوم) ، فیلم فروغمند دانشگاه شریف ، کارگهی، خلیلیان، سیدجوادی
توضیح: اول اینکه نظریه زبانها و برنامه نویسی پیش نیاز این درسه، اگه نگذروندین این درسو اول فیلم شریف رو ببینید، بعد کتاب اهو و شاپوری

(۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Mr.X نوشته شده توسط:  سلام،
ممنون بابت روحیه کمک کردنی که دارین خیلی ها از این نعمت محروم هستند و آدم مثل شما کم پیدا میشه!

نقل قول: انتخابم دانشگاه شهرم فردوسی بود ک کاش اینکارو نمی کردم...
میتونید بگید چرا پشیمونید؟

نقل قول: تصمیم گرفتم تا برا کنکور امسال استارت بزنم ، البته فققققط برا رتبه یک نرم افزار.
دلیل خاصی برای گرایش نرم افزار در نظر دارید؟ صرفا بخاطر علاقه به نرم افزار هست یا مزیتی نسبت به سایر گرایش ها دارد؟

نقل قول: اینجا هستم تا تجربیاتمو در اختیارتون بگذارم.
خودتون هرچی میدونید بگین تا ما استفاده کنیم

من هم امسال رتبه ۲رقمی نرم افزار رو بدست اوردم و روزانه دانشگاه اصفهان رو انتخاب کردم و هم اکنون منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم Smile
خواهش میکنم دوست عزیز.
نرم افزار بازتره و زمینه کاریشم بیشتره، هوش توی ایران چندان جایگاهی نداره و یجورایی وارد مقطع ارشد ک میشید انگار وارد رشته جدید شدین، تبریک میگ رتبه بسیار خوب و دانشگاه خوبی اوردین، موفق باشی، خوشحال میشم ک شماهم تجربیاتتون رو در اختیار بگذارین

۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mr.X , a.ahsani , spiritual
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۸, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط azizehmah.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۹ ب.ظ)neo.st نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
بنده رتبه ۲۳۶ کنکور ارشد سال ۹۱گرایش هوش مصنوعی هستم، روزانه همه دانشگاه ها رو اوردم بجز روزانه شبانه شریف،امیرکبیر ، تهران.
انتخابم دانشگاه شهرم فردوسی بود ک کاش اینکارو نمی کردم...
بنا ب دلایلی نتونستم ادامه بدم و رفتم سربازی و... اما هنوز دلم با کنکور بود، هیچ جور راضی نمیشدم فراموشش کنم، تا اینکه بعد کنکور امسال تصمیم گرفتم تا برا کنکور امسال استارت بزنم ، البته فققققط برا رتبه یک نرم افزار.
اینجا هستم تا تجربیاتمو در اختیارتون بگذارم.
شاید کمی وقت هدر کردن باشه، اما کمک ب دوستام همیشه بهم انگیزه میده ?
victory is only thing that can keep me alive?

یه چیزی باید خیلی کمکم کنی بهم بگو کلاسهای آنلاین دکتر رضوی رو فیلم هاشو بردارم
۰
۰
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۰۵:۲۰ ب.ظ
یه چیزی باید خیلی کمکم کنی بهم بگو کلاسهای آنلاین دکتر رضوی رو فیلم هاشو بردارم
[/quote]

دکتر رضوی جزو اساتید نسبتا خوب هستند، اما الان زمان فیلم و کلاس درس نیست، الان باید تست بزنید و رفع اشکال

۰
۰
ارسال:
۲۲ تیر ۱۳۹۸, ۰۹:۱۴ ب.ظ
رتبه یک کارشناسی ارشد
سلام
در مورد رشته معماری کامپیوتر در ارشد میتونید توضیحی بدید ؟ که چی در انتظارمون هست ؟
تو دانشگاهای مختلف شرایط چطور هست ؟

چندان که خواهی در نگر ، در من که نشناسی مرا ...
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۱۲۵ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۶,۷۹۷ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  دفترچه ی کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ Doctorwho ۱ ۴,۰۴۰ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close