زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال دوم از فصل سوم (سوال از الگوریتم اولین تلاش)

ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط hatami.)
سوال دوم از فصل سوم (سوال از الگوریتم اولین تلاش)
سلام.
یه سوال از الگوریتم اولین تلاش یا همون الگوریتم تناوب قطعی.
چرا در الگوریتم اولین تلاش ادعا میکنیم که فقط شرط پیشرفت رعایت نمیشه . در مورد بن بست‌: اگه در ناحیه بحرانی فرایند ۰ مشکل ایجاد بشه و turn هرگز نتونه ۱ بشه مگه به همین بن بست نمیگیم ؟؟؟؟و در مورد قحطی‌: همون طور که درباره‌ی عدم رعایت شرط پیشرفت میگیم ممکن یه فرایند در ناحیه غیر بحرانی خیلی کند عمل کنه و مانع بشه که فرایند با سرعت بالاتر نتونه وارد بخش بحرانیش بشه در مورد قحطی هم میشه گفت یه اگه یه فرایند در ناحیه غیر بحرانی تصمیم بگیره هرگز به بخش بحرانیش سر نزنه فرایند دیگه دچار یه انتظار طولانی میشه و به همین میگیم قحطی؟؟؟نمیدونم مفهوم سوالما خوب رسوندم یا نه ؟؟؟فک کنم حسابی اینجا را قاطی کردم Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۱۳ ب.ظ، توسط mamat.)
سوال از الگوریتم اولین تلاش
(۰۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۱ ب.ظ)mina1 نوشته شده توسط:  در مورد بن بست‌: اگه در ناحیه بحرانی فرایند ۰ مشکل ایجاد بشه و turn هرگز نتونه ۱ بشه مگه به همین بن بست نمیگیم ؟؟؟؟
بن بست زمانی اتفاق می افته که هیچ کدوم از فرایندها نتونن منابع مورد درخواستشون را در اختیار بگیرن. اینجا فرضا فرایند P0 بره ناحیه بحرانی ولی باشکست مواجه بشه و یا اینکه سوپروایزر خارجش کنه هیچ شرط از شروط بن بست رخ نداده.
مشکل شما اینجاست که فکر میکنین اون منبع یا ناحیه بحرانی در اختیار فرایند P0 باقی مونده درحالی که سیستم عامل یا سوپروایزر اون منبع یا ناحیه بحرانی رو از P0 گرفته ولی چون P1 فقط به پرچم P0 نگاه میکنه فکر میکنه که منبع در اختیار اونه و تا بی نهایت منتظر باقی میمونه که اینجا انحصار متقابل رعایت شده کرده و بن بستی رخ نداده.
در باره شرط پیشرفت هم اینطور بگم فرض کنید P0 بره ناحیه بحرانی و برگرده ولی P1 فعلا دلش نخواد به ناحیه بحرانی بره اما باز P0 میخواد بره ناحیه بحرانی و باید منتظر P1 باشه که یه بار بره و برگرده. یعنی شرط پیشرفت P0 بستگی به فرایند P1 داره.

باز اگه جایش مشکل داره بگین.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: mina1 , - rasool -
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۱ ب.ظ
RE: سوال از الگوریتم اولین تلاش
ممنون از کمکتون . در مورد بن بست دیگه سوالی نیست ولی من سوال دومم در مورد پیشرفت نبود متوجه وابستگی دو فرایند شدم سوالم دربارهی قحطی فرایندی بود که به علت سرعت کند فرایند دیگه معلوم نیست تا کی باید منتظر ورود به ناحیه‌ی بحرانی باشه و چون مدت انتظارش معلوم نیست به نظر دچار قحطی شده . در صورتی که در الگوریتم اولین تلاش بحثی از قحطی نیست .
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوال از الگوریتم اولین تلاش
شرط قحطی این است که برای مثال در همزمانی بین حداقل دو فرایند یکی از فرایندها حداقل به مدت دو دور متوالی از در دست گرفتن منبع محروم شود. ولی به علت نوبتی بودن دراین الگوریتم این مشکل وجود ندارد.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: mina1

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۳۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۷۳ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۵۸۶ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۱۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۴۳۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۵۶۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close