زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست های فصل ۷ راهیان

ارسال:

*tarannom* پرسیده:

تست های فصل ۷ راهیان

بچه ها این سه تاا سوالو ببینید ،راهیان ،سوال ۸ رو گفته گزینه ۲ ،در صورتی که با توضیحاتی که تو سوال ۲۱ داده گزینه ۳ هم درسته.
سوال ۲۸ مربوط به ویراست هفتمه.هر ۴ تا گزینه رو گفته درسته. درصورتی که طبق توضیحات سوال ۲۱ ، گزینه یک تو سوال ۲۸ غلطه.ولی اثبات کرده درسته. خیلی عجیبه تو یه ویراستش یه گزینه رو اثبات کرده غلطه،تو ویراست بعدی اثبات کرده درسته . ( این مدلی ندیده بودیم دیگه والا)
من یکم دارم گیج میشم.اگه کسی این سه تا سوالو از کتاب دیگه ای داره عکساشو بذاره لطفا.
راهیان این فصلو فقط سرهم بندی کرده.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(شفای عاجل میطلبم واسه نویسنده ی این کتاب)

اینا نتایج منه، به نظرم درست باشه ،حتما چک کنید اگه غلطه بگید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

RE: تست های فصل ۷ راهیان

دوستاااان اینو چک کردید؟ روابطو درست نوشتم ؟

۰
ارسال:

msour44 پاسخ داده:

سلام
در سوال ۸ در گزینه ۳ اشتباه چاپی وجود داره و در بخش اگر ان به جای [tex]\vee[/tex] باید [tex]\wedge[/tex] باشه.(در مقایسه با پارسه و پوران)
با این اوصاف حداقل رابطه ۴ که شما نتیجه گیری کردید غلط است.

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  سلام
در سوال ۸ در گزینه ۳ اشتباه چاپی وجود داره و در بخش اگر ان به جای [tex]\vee[/tex] باید [tex]\wedge[/tex] باشه.(در مقایسه با پارسه و پوران)

خب بازم گزینه ۳ اگه بجای اجتماع ، اشتراک بیاد، طبق سوال ۲۱ که زده ۴ غلطه، پس گزینه۳ سوال ۸ بازم درست میشه که.
اگه از اونور گزینه ۳ سوال ۸ غلط باشه پس سوال ۲۱ جواب نداره. سوال ۲۸ ام همینطور . به تناقض خوردیم Big Grin
(پاسخ ۲۱ گزینه ۴ هست پاسخ ۲۸ام گزینه ۱/)
کاش یکی پاسخ این سه تا سوالو از یه کتاب دیگه میذاشتSad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  سلام

خب بازم گزینه ۳ اگه بجای اجتماع ، اشتراک بیاد، طبق سوال ۲۱ که زده ۴ غلطه، پس گزینه۳ سوال ۸ بازم درست میشه که.
اگه از اونور گزینه ۳ سوال ۸ غلط باشه پس سوال ۲۱ جواب نداره. سوال ۲۸ ام همینطور . به تناقض خوردیم Big Grin
گزینه ۳ سوال ۸ به صورت [tex][\alpha\: \wedge\: \beta\: \vdash\: \gamma]\: \Longrightarrow\: [\alpha\vdash\gamma]\wedge[\beta\vdash\gamma][/tex] که غلط است
و گزینه ۴ سوال ۲۱ به صورت [tex][\alpha\: \wedge\: \beta\: \vdash\: \gamma]\: \Longrightarrow\: [\alpha\: \vdash\: \gamma]\vee[\beta\vdash\gamma][/tex] که باز غلط است(گزینه ۱ سوال ۸)
به نظرتون اینا با هم نتاقض دارند
سوال ۲۸ هم هر ۴ تا گزینه جملات درستی هستند

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰ ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  

گزینه ۳ سوال ۸ به صورت [tex][\alpha\: \wedge\: \beta\: \vdash\: \gamma]\: \Longrightarrow\: [\alpha\vdash\gamma]\wedge[\beta\vdash\gamma][/tex] که غلط است
و گزینه ۴ سوال ۲۱ به صورت [tex][\alpha\: \wedge\: \beta\: \vdash\: \gamma]\: \Longrightarrow\: [\alpha\: \vdash\: \gamma]\vee[\beta\vdash\gamma][/tex] که باز غلط است(گزینه ۱ سوال ۸)

سوال ۲۸ تو پاسخ نامه زده گزینه ۱ میشه جواب.یعنی گزینه ۱ غلطه.
راهیان واسه ۲۸ اثبات کرده هر ۴ گزینه درسته ولی گفته جواب گزینه ۱ هست.(گیج میکنه ادمو)

تو راهیان واسه سوال ۲۱ گفته گزینه ۴ عبارت نادرستیه چون aوb هر دو باید درست باشن. این معنیش این نیست که گزینه ۳ سوال ۸ درسته؟
اگه گزینه ۴ سوال ۲۱ غلطه خب طبیعتا گزینه یک سوال ۲۸ ام غلطه دیگه.....

ارسال:

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۱۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰ ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  

سوال ۲۸ تو پاسخ نامه زده گزینه ۱ میشه جواب.یعنی گزینه ۱ غلطه. راهیان اثبات کرده هر ۴ گزینه درسته ولی گفته جواب گزینه ۱ هست.(گیج میکنه ادمو)

تو راهیان واسه سوال ۲۱ گفته گزینه ۴ عبارت نادرستیه چون aوb هر دو باید درست باشن. این معنیش این نیست که گزینه ۳ سوال ۸ درسته؟
دوست گرامی در بخش انگاه دوگزینه ۳ سوال ۸ و گزینه ۴ سوال ۲۱ با هم متفاوتن رابطه گزاره ای هر دو را براتون نوشتمو غلط بودن یکی دلیل بر درست بودن دیگری نمی شود.
در گزینه ۳ سوال ۸:
[tex]\alpha\: \wedge\: \beta\: |=\gamma[/tex] یعنی اگر و فقط اگر مجموعه مدل [tex]\alpha\: \wedge\: \beta\: [/tex] زیرمجموعه مجموعه مدل [tex]\gamma[/tex] باشد حالا ایا از این می توان نتیجه گرفت که مجموعه مدل الفا زیرمجموعه مدل گاما است یا مجموعه مدل بتا زیرمجموعه مدل گاما است.خیر
برای گزینه ۴ سوال ۲۱ که از باز نمی توان نتیجه گرفت (البته من نمی تونم)
در مورد سوال ۲۸ گزینه های اول و دوم یک جمله شرطی هستند که بخش اگر هردو غلط است پس کل جمله درست است گزینه ای ۳ و ۴ هم از تمرینات راسل است.امیدوارم دوستان دیگر هم پاسخ های خود را قرار دهند تا کمکی برای شما باشد

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

اقا بذارید یکی یکی بریم جلو. من متوجه میشم حرفاتونو ولی
ببینید الان شما میگید سوال ۲۸ هر ۴ گزینه درسته. ولی جواب سنجش گزینه ۱ هست. راهیان هم گفته گزینه ۱ جوابه ولی ۴ تا گذاره رو اثبات کرده درسته.من با گزینه ۲ تا ۴ اش مشکلی ندارم.
الان شما به من بگید گزینه ۱ سوال ۲۸ درسته یا غلطه.؟! اگه غلطه پس عین گزینه ۴ سوال ۲۱ میشه که اونم غلطه. و عین گزینه ۱ سوال ۸ میشه که اونم غلطه.
الان تااینجا شما ایرادات منو بگید.... رو همینا که گفتم.

ارسال:

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۰۶ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  اقا بذارید یکی یکی بریم جلو. من متوجه میشم حرفاتونو ولی
ببینید الان شما میگید سوال ۲۸ هر ۴ گزینه درسته. ولی جواب سنجش گزینه ۱ هست. راهیان هم گفته گزینه ۱ جوابه ولی ۴ تا گذاره رو اثبات کرده درسته.من با گزینه ۲ تا ۴ اش مشکلی ندارم.
الان شما به من بگید گزینه ۱ سوال ۲۸ درسته یا غلطه.؟! اگه غلطه پس عین گزینه ۴ سوال ۲۱ میشه که اونم غلطه. و عین گزینه ۱ سوال ۸ میشه که اونم غلطه.
الان تااینجا شما ایرادات منو بگید.... رو همینا که گفتم.
باید توجه کرد که گزینه ۱ سوال ۲۸ با گزینه ۴ سوال ۲۱ مفهوم متفاوت دارند.در گزینه ۴ سوال ۲۱ بحث روی یک رابطه نتیجه گیری مربوط به استلزام است در گزینه ۱ سوال ۲۸ دقت کنید کل جمله یک گزاره شرطی است که گفته اگر [tex]\alpha\wedge\beta\: \Longrightarrow\gamma[/tex] (یک گزاره شرطی داخل جمله شرطی ) همیشه درست باشد حالا به نظرتون ایا این گزاره شرطی همیشه درست (تاتولوژی)است؟ در سوال ۲۱ و ۸ بحث روی درستی نتیجه گیری از یک استلزلم است ولی در سوال ۲۸ روی تاتولوژی بودن گزاره شرطی تمرکز کرده. واینکه راهیان اثبات کرده هر ۴ گزینه درست است ولی جواب گزینه ۱ احتمالا می خواد بگه سنجش ۱ زده ولی هر ۴ گزینه درست است.
گزینه ۱ سوال ۲۸ جمله ای درست است

۰
ارسال: #۱۰

*tarannom* پاسخ داده:

من اول به همین قضیه دقت کردم ولی بعد دیدم راهیان عین بقیه گزینه های سوال ۲۱ ، ورداشته سوال ۲۸ ، گزینه یک رو اثبات کرده،،اثبات راهیان درسته ولی پس چرا گفته گزینه ۱ غلطه که برام سوالهHuh
وقتی دیدم سنجش گزینه ۱ رو هم انتخاب کرده،دیگه مطمءن شدم طراح فرض کرده سوال ۲۸ گزینه اول همون سوال ۲۱ گزینه ۴ هست......
طراح مثلا اومده یه خلاقیتی بزنه رو گزینه ۴ سوال ۲۱ ، ورداشته گزینه ۱ سوال ۲۸ طرح کرده......
وقتیم اعتراض شده عوضش نکرده یعنی اصا تو فاز تاتولوژی و اینا نبوده اومده یه چیزی گفته باشه.....

حالا اینا به کنار من الان کاری با ۲۸ ندارم دیگه. راهیان تو سوال ۲۱ گزینه ۴ گفته برای برقرای گاما ،آلفا و بتا هردو باید درست باشن. پس با درست بودن یکی از گزاره های آلفا و بتا به تنهایی نمیتوان گاما را نتیجه گرفت. این معنیش این نیست که گزینه ۳ سوال ۸ درسته؟ اگه معنیش این نیست پس منظورش چیه؟

ارسال: #۱۱

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  من اول به همین قضیه دقت کردم ولی بعد دیدم راهیان عین بقیه گزینه های سوال ۲۱، ورداشته سوال ۲۸ ، گزینه یک رو نتیجه گیری کرده واصلا فرقی بین تاتولوژی و استلزام نذاشته،ووقتی دیدم سنجش گزینه ۱ رو هم انتخاب کرده،دیگه مطمءن شدم طراح فرض کرده سوال ۲۸ گزینه اول همون سوال ۲۱ گزینه ۴ هست......
طراح مثلا اومده یه خلاقیتی بزنه رو گزینه ۴ سوال ۲۱ ، ورداشته گزینه ۱ سوال ۲۸ طرح کرده......
در واقع با توجه به اینکه استلزام رو گزاره شرطی معتبر میداند احتمالا منظور طراح همین بوده ولی توجهی به این نکرده که باید معتبر بودن را در حوزه مدل های مسئله در نظر بگیریم و با توجه به تست های پر ابهامی که در هوش مطرح می شود این مسئله بعید نیست و طراح برای خود پیش فرض های را طرج کرده اگر بگه یک گزاره شرطی همیشه درست است پس یک استلزام است بدون توجه به ورودی های گزاره و بدون توجه به مدل های مختلفی که برای مسائل مختلف وجود دارد.به هر حال اگر نظر طراح همین بوده باشد (به احتمال زیاد) فکر کنم مشکل شما در دوسوال دیگر برطرف می شود.
دوست گرامی انسان جائز الخطا است و ممکنه دارم اشتباه می کنم به هر حال شما نظرات دوستان دیگر را هم جویا شوید اومدیم همین تست در کنکور اتی کپی پیست شد.انوقت نگید فلانی اینطور میگفت . بیشتر نظر و پیش فرض های طراحان و پاسخ ها در کتاب های معتبر را ملاک قرار دهید.

ارسال: #۱۲

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  من اول به همین قضیه دقت کردم ولی بعد دیدم راهیان گزینه یک رو اثبات کرده،،اثبات راهیان درسته ولی پس چرا گفته گزینه ۱ غلطه که برام سوالهHuh
وقتی دیدم سنجش گزینه ۱ رو هم انتخاب کرده،دیگه مطمءن شدم طراح فرض کرده سوال ۲۸ گزینه اول همون سوال ۲۱ گزینه ۴ هست......
وقتیم اعتراض شده عوضش نکرده یعنی اصا تو فاز تاتولوژی و اینا نبوده اومده یه چیزی گفته باشه.....

حالا اینا به کنار من الان کاری با ۲۸ ندارم دیگه. راهیان تو سوال ۲۱ گزینه ۴ گفته برای برقرای گاما ،آلفا و بتا هردو باید درست باشن. پس با درست بودن یکی از گزاره های آلفا و بتا به تنهایی نمیتوان گاما را نتیجه گرفت. این معنیش این نیست که گزینه ۳ سوال ۸ درسته؟ اگه معنیش این نیست پس منظورش چیه؟
این برقراری گاما رو متوجه نمی شم دقیقا داره چی میگه؟ یعنی چی برقراری.
دوست گرامی معمولا برای اثبات استلزام از مجموعه مدل هم کمک میگیرند همان ابهام که در تست ۲۸ بود. زمانی استلزام موجود در گزینه ۴ به قول ایشون برقرار است که مجمومه مدل الفا and ش با بتا زیرمجموعه مجموعه مدل گاما باشد مطمئنا مجموعه مدل الفا با بتا زیر مجموعه مدل هم الفا و هم بتا است ولی نه برعکس پس نمی توان گفت مجموعه مدل الفا زیر مجموعه مدل گاما است و برای بتا هم همیطور. احتمالا خواسته با همان بحث همیشه درست بودن گزاره شرطی به نتیجه برسه که از اون طریق هم ممکن است به جواب برسیم ولی دقیقا متوجه منظورش نمیشم.

۰
ارسال: #۱۳

*tarannom* پاسخ داده:

خخخخخخخخخBig Grin نه نمیگم. طراح باید بره خودکشی با این سوالاش تکلیفش با خودش معلوم نیست.
الا من گیرم رو گزینه ۳ سوال ۸ که چرا غلطه طبق توضیحات گزینه ۴ سوال ۲۱/////
مرسی که وقت میذارید ابهامات منو برطرف میکنیدSmile
این کاملا مشخصه که از روی گزینه ۴ سوال ۲۱ نمیشه گزینه ۳ سوال ۸ رو نتیجه گرفت. فکر کنم اومده یه چیزی گفته باشه فقط...

۰
ارسال: #۱۴

*tarannom* پاسخ داده:

من دیگه فرضو میذارم رو اینکه گزینه ۴ سوال ۲۱ با گزینه ۳ سوال ۸ هردو غلط هستن.....
یه لحظه اثبات دو تا گزینه سوال ۲۸ رو ببینید راهیان چطوری اثبات کرده:

الان این دو تا اثبات گزینه ۱ و ۲ واسه سوال ۲۸ درسته؟

ارسال: #۱۵

msour44 پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۲۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  من دیگه فرضو میذارم رو اینکه گزینه ۴ سوال ۲۱ با گزینه ۳ سوال ۸ هردو غلط هستن.....
یه لحظه اثبات دو تا گزینه سوال ۲۸ رو ببینید راهیان چطوری اثبات کرده:

الان این دو تا اثبات گزینه ۱ و ۲ واسه سوال ۲۸ درسته؟
این شیوه اثبات مربوط فصل منطق ریاضیات گسته است و برای گزینه های یک و دو اگر دقت کنید هم ارزی را اثبات کرده.در واقع ایشون هم سوال را براساس قوانین ریاضی پاسخ داده ولی باید در هوش به مجموعه مدل ها ی مسئله دقت کرد که منظور طراح همین بودن ولی نتوانسته منظورشو برسونه.
این روش اثبات هم در شان هوش مصنوعی نیست و در حالات مختلف درست جواب نمی دهد.(دیگه دارم نفس های اخرمو میکشم).
احساس می کنم چیزی از هوش بلد نیستم.به هر حال نویسندگان این کتاب ها و طراحان بسیار محترم کم کسی نیستند موندم من کمترین چرا به اینا ایراد میگیرم.
سکوت.

۰
ارسال: #۱۶

*tarannom* پاسخ داده:

ااافففریننننن.منم همینو میگم.تازه ورداشته ۲۸ رو مثل گزینه های ۲۱ اثبات کرده.
منم سکوت میکنم و به حفظیات روی میارم به جای فهم.اینا تکلیفشون با خودشونم معلوم نیست چه برسه با ما....
مرسی از وقتی که گذاشتید... دیگه راحت نفس بکشیدSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۷۶ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۷۷۳ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۸۸ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۳۷۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۱۳ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۳۴ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۴۹ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  کلاس خصوصی حل تست های کنکور zeynaab ۰ ۱,۶۷۶ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۲,۹۵۵ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close