زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قطب در اعداد مختلط

ارسال:

jaroon پرسیده:

قطب در اعداد مختلط

سلام.من وافعا در تشخیص فطب تابع و صفر تابغ مشکل دارم.این دو تا چه فرقی با هم دارن؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mirkhalili پاسخ داده:

قطب در اعداد مختلط

درباره موارد زیر از کجا می تونم مطالبی را پیدا کنم.

قطب چیست؟
چرا مکان آنها بررسی میشود؟
چه مقالاتی در این مورد نوشته شده؟
با چه روشهایی میتوان موقعیت آنها را مشخص و جابجا کرد؟

بسیار سپاسگذارم

ارسال:

Fardad-A پاسخ داده:

RE: قطب در اعداد مختلط

(۰۱ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ب.ظ)mirkhalili نوشته شده توسط:  درباره موارد زیر از کجا می تونم مطالبی را پیدا کنم.

قطب چیست؟
چرا مکان آنها بررسی میشود؟
چه مقالاتی در این مورد نوشته شده؟
با چه روشهایی میتوان موقعیت آنها را مشخص و جابجا کرد؟

بسیار سپاسگذارم

برای جواب سوالات شما کتابهای مختلفی هست بستگی باین داره که کجا میخواهید از این معلومات استفاده کنید.
اطلاعات کلی که پایه ریاضی باشه و بگه قطب چیه مربوط میشه به ریاضی مهندسی یا مبحث آنالیز مختلط در دروس ریاضی. البته لازمه مباحث مربوط به تبدیل فوریه و لاپلاس را هم بخونید.
اگه در درسی مثل DSPبررسی میکنید که تبدیل z را هم باید بخونید.
حالا بدست آوردن تابع تبدیل در هر یک از اینموارد معنای خاص خودش را داره. مثلا" در کنترل خطی تابع تبدیل دارای قطبهایی است که اگه سمت راست صفحه jwبیفتن سیستم ناپایدار میشه روی محور بیفتن نوسانی میشه و در کنترل دیجیتال و dsp قطبها در صفحه z بررسی میشن و سیستم گسسته است و....
اینکه معنای واقعی قطب و صفر در دنیای فیزیکی چیه به بحث فرکانسهای طبیعی سیستم میرسه که توجیه خاص خودش را داره.
حالا تو هر کدام از این مباحث کتابها و مقالات زیادی هست.
موقعیتشون هم یا از شبیه سازی سیستم کنترل و یا از نتایج عملی ویا طراح سیستم نوع کنترلر خاصی را استفاده میکنه تا نتیجه خاصی بگیره . جابجایی شون هم به اجزای سیستم بستگی داره . مثلا" در یک مدار الکترونیکی میشه با تغییر اجزای مدار محل قطب و صفرها را جابجا کرد یا قطبی را خنثی کرد و.....
خلاصه داستان خیلی مفصل‌تر از این قصه هاست که من گفتم. بهتره اول یه دور ریاضی مهندسی بخونید تا ابزار کار دستتون بیاد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد اعداد ۵ رقمی هم ارز ss311 ۲ ۲,۳۳۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  ریشه اعداد مختلط meysam57 ۰ ۲,۶۰۰ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: meysam57
  مجموع اعداد ss311 ۳ ۲,۳۶۲ ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  جایگشت اعداد ss311 ۰ ۱,۱۷۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Exclamation تولید اعداد تصادفی با توزیع نمایی samira4972 ۱ ۲,۸۷۱ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  بدست آوردن مرتبه مجموع اعداد رادیکال یک تا رادیکال n پشتکار ۱ ۲,۳۵۷ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷ ق.ظ
  حد تابع مختلط zak ۱ ۳,۹۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷ ب.ظ
  روش تبدیل یک لیست صعودی از اعداد به max heap peace2013 ۳ ۲,۹۰۵ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
  انتگرال مختلط ریاضی مهندسی سال ۱۳۸۰ یه نفر ۲ ۳,۶۲۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: یه نفر
  حل انتگرال مختلط هانا تهرانی ۱ ۲,۹۰۵ ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close