زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شیوه رفرنس دادن

ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۲۵ ق.ظ
شیوه رفرنس دادن
سلام خوبید؟ من در پورپوزال خودم که گفتند به فرمت APA باید باشه یک مقاله رو میخواهم ازش نقل قول کنم . اما اون متن در اون مقاله،خودش نقل قول شده از مقاله دیگر. الان من چجوری باید رفرنس بدم؟ کدام منبع رو ذکر کنم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ب.ظ، توسط clint.)
RE: شیوه رفرنس دادن
(۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  سلام خوبید؟ من در پورپوزال خودم که گفتند به فرمت APA باید باشه یک مقاله رو میخواهم ازش نقل قول کنم . اما اون متن در اون مقاله،خودش نقل قول شده از مقاله دیگر. الان من چجوری باید رفرنس بدم؟ کدام منبع رو ذکر کنم؟
سلام، همین مقاله ایی که می خونید باید رفرنس بدید

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۵:۴۷ ب.ظ
RE: شیوه رفرنس دادن
(۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  سلام خوبید؟ من در پورپوزال خودم که گفتند به فرمت APA باید باشه یک مقاله رو میخواهم ازش نقل قول کنم . اما اون متن در اون مقاله،خودش نقل قول شده از مقاله دیگر. الان من چجوری باید رفرنس بدم؟ کدام منبع رو ذکر کنم؟

منبع اول رو، یعنی منبع original که برای بار اول اون متن رو آورده.
حتی اگر به منبع original دسترسی نداشته باشید (متن غیرانگلیسی باشد، چاپ نشده باشد، مکالمات خصوصی باشد، آرشیو شده باشد و ...) باز باید به همون منبع اول ارجاع بدهید.

مثلا فرض کنید مقاله‌ی B نوشته که "تعداد ترانزیستورها هر دو سال، دو برابر می‌شود [A]".
اگر شما به اون مقاله‌ی A دسترسی داشته باشید، باید مستقیما بنویسید که "تعداد ترانزیستورها هر دو سال، دو برابر می‌شود [A]" ولی اگر دسترسی نداشته باشید (که کم پیش میاد) باید بنویسید "طبق گفته‌ی [A] تعداد ترانزیستورها هر دو سال، دو برابر می‌شود (ارجاع داده شده در [B])"
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad , Pure Liveliness
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۶:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط clint.)
شیوه رفرنس دادن
تا جایی که من مطلع هستم شما اگر به منبعی که مطالعه کردید ارجاع بدید از نظر اخلاق حرفه ایی و پژوهشی برای شما مشکلی ایجاد نمیشه پس خودتون و به زحمت ندازید وبه همین مقاله رفرنس بدید
"چناچه درباره موضوعی مستقیما" به منبع اصلی دسترسی نداشته باشید واز طریق منابع ثانویه بخواهید به آن منبع استناد نمایید در این صورت منحصرا"اطلاعات مربوط به منبع ثانویه در لیست مراجع شما می آید " کتاب :تدوین پایان نامه ،رساله ،پروژه های پژوهشی و مقالات علمی تالیف :دکتر سیدجمال الدین طبیبی و دکتر محمدرضا ملکی دکتر بهرام دلگشایی فصل نوزدهم استناد در پژوهش قسمت الف:شیوه انجمن روانشناسی آمریکا (APA)صفحه ۳۲۱

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۷:۵۰ ب.ظ
شیوه رفرنس دادن
راستش من به گفته دوست اول ، منابع مستقیم پاک کردم و مقاله دوم رو زدم
بعد طبق حرف دوست دوم ، منابع دست اول رو مجدد برگردوندم
الان چه کار کنم Big GrinBig Grin
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۸:۱۱ ب.ظ
شیوه رفرنس دادن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Use secondary sources sparingly, for instance, when the original work is out of print, unavailable through usual sources, or not available in English.
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad , Pure Liveliness
ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۸:۱۹ ب.ظ
شیوه رفرنس دادن
بسیار عالی، فقط من برای فرمول نوشتن، دارم این جوری مینویسم درسته؟ مثلا میگم
برای بهتر شدن و افزایش نرخ بازدهی طبق (۶) انجام خواهد شد.

بعد
(۶) y=ax+b

این جور درسته
؟
آپا باید نوشت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۸۲۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۳۲ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۹,۹۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۴۵۷ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  لغات تافل را به آسانترین شیوه یاد بگیرید haana38 ۰ ۱,۳۲۸ ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38
  شیوه و سوالات مصاحبه ارشد ۹۶ دانشگاه شاهد jentelman1990 ۲ ۵,۵۲۹ ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ali hjt
  نکاتی مفید برای پاسخ دادن به داورهای یک مقاله equilibrium ۱۰ ۱۶,۰۳۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  شیوه‌نامه اجرایی آزمون دکتری ۹۶- امتیازات مرحله مصاحبه shahmorteza ۶ ۴,۸۳۷ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: damash
  شیوه ی نشانی دهی wskf ۰ ۹۳۸ ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close