زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک سوال از شما دانشجویان مهندسی نرم افزار

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵ ب.ظ، توسط _ali35_.)
سلام نماز و روزه هاتون مقبول باشه...
من کنکوری ۹۶ هستم ... اما نه ارشد بلکه لیسانس ... . خب برام مهمه که بدونم چه مسیری رو میخوام پیش بگیرم.به ریاضی علاقه دارم و در اون قوی هستم... برنامه نویسی هم دارم یاد میگیرم و کارهای گرافیکی و vfx رو هم بلدم.خلاصه علاقه زیادی به کامپیوتر دارم.واسه همین از همون سوم راهنمایی میگفتم میخوام برم مهندسی کامپیوتر.حالا که به اینجا رسیدم (پیش دانشگاهی),کمی شک برم داشته و این هدفم سست شده.نمیدونم چجور رشته ای هست پیچیده اس راحته ....بذارید کمی خودمونی تر توضیح بدم... من الان اون ذهنیتی که دارم اینه که بچه های نرم افزار ته قله شون اینه که کد بزنن... کلا همش دارن کد میزنن... تا پیر هم بشن همینطور کد میزنن... _پروژه میگیرن کد میزنن _پروژه میگیرن کد میزنن_خب بابا این که اصلا ببخشید خیلی کار بیخودی و کسل کننده ای هست... من دنبال پول و پروژه نیستم فقط...میخوام یه کاری کنم احساس مفید بودن هم توش باشه...اگه تونستم مثلا فردا یه کمپانی انیمیشن بزنم یا یه فضای خوب و مفیدی مثل گوگل درست کنم.نمیخوام فقط کد بزنم.
حالا سوال اینجانب حقیر اینه:۱#آیا همچین فضای کرختی بر بچه ها حاکمه؟
#۲کلا ازش راضی هستین؟
#۳ این ور بهتره باشیم یا اون ور؟

دوستان منتظرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۶ ب.ظ
RE: یک سوال از شما دانشجویان مهندسی نرم افزار
سلام

اینکه «...تا وقتی پیر میشیم هم کد میزنیم...» کسل کننده است نظر شماست یعنی منظورم اینه که من به شخصه خودم رو ۱۰-۲۰-۳۰-۱۰۰ سال آینده تصور میکنم دوست دارم در حال کد زدن باشم ازش لذت میبرم... اینکه این همه کار از چند خط کد بر میاد واقعا برام لذت بخشه و دوست دارم کار های بیشتری از کد بکشم و کرختی تو این نمی بینم.
یه مثال در همین راستا میزنم، پدر بنده مهندس عمران و قسمتی از کارش که من ازش اطلاع داشتم (یعنی تو خونه انجام میشد خیلی وقت ها) کار با یه نرم افزاری بود که این نرم افزار کمک به محاسبه قطر تیر آهن ها و ضخامت میلگرد و... با توجه به ابعاد یه ساختمون میکرد. همیشه پیش خودم میگفتم عمران چقد مسخره است اینا رفتن چاهارتا فرمول یاد گرفتن حال رو هر ساختمون یا راهی اونو پیاده میکنن و ۴تا عدد به دست میارن و تموم. من اینو کسل کننده میبینم ولی پدرم ازش لذت میبره.

خلاصه اینکه ببین خودت چی دوست داری اگه واقعا کسل کننده میبینی این رشته رو نیا طرفش.

بحث اینور یا اونور که اصن یه بحث جدا و متفاوت و بزرگیه. شاید تو اپلای ابراد بتونی چیزایی پیدا کنی که به جواب دادن این سوال کمک کنن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: majidgeek , virtual girl
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۵ ب.ظ
شما الان هیچ دیدی نسبت به این رشته نداری ولی اکثر ادمایی که میان این رشته اونو جذاب میبینن و به نظر من از همه‌ی رشته های مهندسی آینده‌ی بهتری داره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۴۸ ق.ظ
RE: یک سوال از شما دانشجویان مهندسی نرم افزار
شما خیلی چیپ دارین به این رشته نگاه میکنین خب . همون کد زدن برای کسانی که شغلشون همینه خودش دنیایی هست و کلی لذت داره براشون و اینو دیدم که میگم ... ولی خب باز بیشتر تحقیق کنین ببینین واقعا به این رشته علاقه دارین یا نه . من خودم اگه برمیگشتم به قبل حتما داروسازی رو انتخاب میکردم و کلا سراغ رشته های فنی نمیرفتم !‌ ولی خب کدزنی اگر کاربلد باشین بازارکار بدی نداره توی همین ایران !ولی حوصله کلنجار رفتن با کارفرما رو باید داشته باشین که اکثراسوادی توی این زمینه ندارن و ادعادارن. از یه طرف بعضی برنامه نویسا بازار رو خراب کردن باقیمتهایی که دادن ..
موفق باشین.

ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ ق.ظ
ممنوننن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۲۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۹۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۳۳ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۵۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۵۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۷۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۴ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۹۸ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۵۸۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۳۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close