زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارشناسی نرم افزار به ارشد علوم کامپیوتر؟

ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۵ ب.ظ
سلام دوستان,
امیدوارم همه نتایج خوبی گرفته باشید.
من کارشناسی نرم افزار بودم. به نظرتون عاقلانه است تغییر گرایش بدم به علوم کامپیوتر-سیستم های کامپیوتری یا علوم کامپیوتر-سیستم های هوشمند؟
سوال دوم اینکه, با رتبه ۱۷۴ علوم کامپیوتر کجاها میشه قبول شد؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gaslakh
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۱۲ ب.ظ
سلام .
منظورتون را از عاقلانه درست متوجه نشدم.
این دو رشته یا هم تفاوت هایی دارند اما نمیتوان این تفاوتها را به معنای مزایا و معایب نسبت به هم در نظر گرفت.
خود بنده کارشناسی مهندسی نرم افزار بودم و ارشد علوم کامپیوتر گرایش محاسبات ! خوندم . ناراضی هم نیستم .
به هر صورت عقیده خودم را برای اومدن به دو رشته ابراز میکنم.
چند دلیل برای ورود به علوم کامپیوتر :
۱- اگر بنای خوندن دکتری داشته باشید آن هم در خارج از کشور رشته علوم کامپیوتر وجهه مناسب تری داره.
۲- گرایش سیستم های کامپیوتری اون هم ارز نرم افزار و سیستم هوشمند اون هم ارز هوش مصنوعی و رباتیکز هست
۳- انتخاب دانشگاه مورد نظر خیلی خیلی مهم هست چون برخی از دانشگاهها دیدگاهشون به علوم کامپیوتر منطق و ریاضیات اون به طور کامل هست و کمتر به جنبه کاربردی اون فکر میکنند پس انتخاب دانشگاه مناسب هم مهمه.
۴- اگر ریاضیات قوی دارید ورود به علوم کامپیوتر میتونه خیلی لذت بخش باشه.

چند دلیل برای ورود به مهندسی
۱- در ایران شناخته شده تر هست و البته متاسفانه اکثر مراکز و ارگانها رشته کامپیوتر را به اسم مهندسی میشناسن به همین دلیل موقعیت کاری رسمی براشون بیشتر رخ میده.
۲- در دانشگاهها اساتید کامپیوتر عمدتا از اساتید علوم کامپیوتر قویتر هستند چون فیلد تخصصیشون عمدتا کامپیوتر بوده اما اساتید علوم اکثرا دکتری ریاضی یا مهندسی دارند.
۳- سابقه مهندسی از علوم تو ایران بیشتره.
۴- رو جنبه کاربردی کامپیوتر بیشتر تاکید میشه

گرچند اینها را کاملا نمیشه به عنوان توجیه گفت. اما از نظر تجربه شخصی :
وضعیت کنون جامعه به سمتی میره که ادامه تحصیل فقط به صرف علاقه شخصی باید پیش بره چون اصولا دیگه برای کسی موقعیت سازی و کار سازی نمیکنه . نه مهندسی نه علوم

اگر به ظرفیت پذیرش ها توجه کنید میبینید تحصیلات تکمیلی تو ایران یه رشد کمی داره که از کیفیت اون کاهش میده. ظرفیتهای نجومی و عجیب غریبی که مطمئن باشید نسبت دانشجو ارشد به استاد راهنما اصلا داخلش توجهی نشده که ضربه عظیمی به پیکره تحصیلات تکمیلی میزنه پس متاسفانه مدرک فوق لیسانس هم در آینده نزدیک به سرنوشت مدرک لیسانس امروزه دچار میشه .
این فاجعه در ۱۰ سال دیگه میشه برا دکتری داخل تصور کرد.

پس فکر کنید آیا دنبال پیشرفت و علاقه هستید یا آینده شغلی ، اگر علاقه باشه هیچ فرقی نداره کدوم رشته برید چون به هر صورت پیشرفت میکنید (به فکر دکتری هم باشید) .

در مورد قبولی با این رتبه متاسفانه شناخت مناسبی ندارم. انشالله باقی دوستان هم با نظرات مفیدشون یاری میکنن.
سوال دیگری هم داشتید در خدمت هستم .
موفق باشید .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RezaTaheri , davood_2016
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط mohammad386.)
RE: کارشناسی نرم افزار به ارشد علوم کامپیوتر؟
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۲ ب.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  سلام .
این دو رشته یا هم تفاوت هایی دارند اما نمیتوان این تفاوتها را به معنای مزایا و معایب نسبت به هم در نظر گرفت.
خود بنده کارشناسی مهندسی نرم افزار بودم و ارشد علوم کامپیوتر گرایش محاسبات ! خوندم . ناراضی هم نیستم .
۱- اگر بنای خوندن دکتری داشته باشید آن هم در خارج از کشور رشته علوم کامپیوتر وجهه مناسب تری داره.
۲- گرایش سیستم های کامپیوتری اون هم ارز نرم افزار و سیستم هوشمند اون هم ارز هوش مصنوعی و رباتیکز هست
۳- انتخاب دانشگاه مورد نظر خیلی خیلی مهم هست چون برخی از دانشگاهها دیدگاهشون به علوم کامپیوتر منطق و ریاضیات اون به طور کامل هست و کمتر به جنبه کاربردی اون فکر میکنند پس انتخاب دانشگاه مناسب هم مهمه.

۱- در ایران شناخته شده تر هست و البته متاسفانه اکثر مراکز و ارگانها رشته کامپیوتر را به اسم مهندسی میشناسن به همین دلیل موقعیت کاری رسمی براشون بیشتر رخ میده.
۲- در دانشگاهها اساتید کامپیوتر عمدتا از اساتید علوم کامپیوتر قویتر هستند چون فیلد تخصصیشون عمدتا کامپیوتر بوده اما اساتید علوم اکثرا دکتری ریاضی یا مهندسی دارند.

وضعیت کنون جامعه به سمتی میره که ادامه تحصیل فقط به صرف علاقه شخصی باید پیش بره چون اصولا دیگه برای کسی موقعیت سازی و کار سازی نمیکنه . نه مهندسی نه علوم

اگر به ظرفیت پذیرش ها توجه کنید میبینید تحصیلات تکمیلی تو ایران یه رشد کمی داره که از کیفیت اون کاهش میده. ظرفیتهای نجومی و عجیب غریبی که مطمئن باشید نسبت دانشجو ارشد به استاد راهنما اصلا داخلش توجهی نشده که ضربه عظیمی به پیکره تحصیلات تکمیلی میزنه پس متاسفانه مدرک فوق لیسانس هم در آینده نزدیک به سرنوشت مدرک لیسانس امروزه دچار میشه .

پس فکر کنید آیا دنبال پیشرفت و علاقه هستید یا آینده شغلی ، اگر علاقه باشه هیچ فرقی نداره کدوم رشته برید چون به هر صورت پیشرفت میکنید (به فکر دکتری هم باشید) .

در مورد قبولی با این رتبه متاسفانه شناخت مناسبی ندارم. انشالله باقی دوستان هم با نظرات مفیدشون یاری میکنن.
موفق باشید .
ممنون از جواب کاملتون.
منظور بنده از عاقلانه بودن این بود که ,چون آشنایی با رشته علوم نداشتم, اگه علوم کامپیوتر رو انتخاب کنم ممکنه از لحاظ متفاوت بودن پایه درسی در دوره کارشناسی با رشته مهندسی نرم افزار شاید دچار مشکل بشم.
الان دفترچه انتخاب رشته رو که داشتم نگاه می کردم, جلو بعضی دانشگاه ها گرایش ذکر شده اما جلو بعضی نه. ممکنه در این مورد منو راهنمایی کنید. آیا تو دانشگاه هایی که گرایشی ذکر نشده, همه ی گرایش ها وجود داره و می تونیم هر کدومو خواستیم خودمون بعدا انتخاب کنیم؟ یا باید بریم از سایت دانشگاه بر اساس اعضا هیئت علمی کسب اطلاعات کنیم؟

اگه در مورد رنکینگ دانشگاه ها و اینکه تو کدوم دانشگاه ها بیشتر به جنبه ریاضی این رشته توجه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۱ ب.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۶ ب.ظ)mohammad386 نوشته شده توسط:  
(27 خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۲ ب.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  سلام .

موفق باشید .
ممنون از جواب کاملتون.
منظور بنده از عاقلانه بودن این بود که ,چون آشنایی با رشته علوم نداشتم, اگه علوم کامپیوتر رو انتخاب کنم ممکنه از لحاظ متفاوت بودن پایه درسی در دوره کارشناسی با رشته مهندسی نرم افزار شاید دچار مشکل بشم.
الان دفترچه انتخاب رشته رو که داشتم نگاه می کردم, جلو بعضی دانشگاه ها گرایش ذکر شده اما جلو بعضی نه. ممکنه در این مورد منو راهنمایی کنید. آیا تو دانشگاه هایی که گرایشی ذکر نشده, همه ی گرایش ها وجود داره و می تونیم هر کدومو خواستیم خودمون بعدا انتخاب کنیم؟ یا باید بریم از سایت دانشگاه بر اساس اعضا هیئت علمی کسب اطلاعات کنیم؟

اگه در مورد رنکینگ دانشگاه ها و اینکه تو کدوم دانشگاه ها بیشتر به جنبه ریاضی این رشته توجه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

این که جلو دانشگاهها گرایش نزده دلیل بر داشتن همه گرایشا در این دانشگاهها نیست بلکه به این خاطر است که در مدرک ارشدشون گرایش خاصی را قید نمیکنند.
دیدن هیئات علمی دانشگاه مورد نظر میتونه گرایشهاش را پیدا کنید. درسته
در مورد دانشگاه شهید بهشتی که اطلاع دارم ، روی زمینه گراف، محاسبات علمی، رمزنگاری، بیوانفورماتیک، پردازش سریع و به تازگی هوش و پردازش تصویر کار میکنند اما به هر صورت گرایشی بر روی مدرک تحصیلی قید نمیکنند.
دانشگاه تهران فکر کنم بیشتر روی بیوانفورماتیک کار میکنه.
دانشگاه باهنر را خبر ندارم
امیرکبیر فک کنم سیستم کار میکنه
علامه طباطبایی را نمیدونم
دانشگاه یزد عمدتا محاسبات علمی کار میکنه
باقی هم گرایش دارند
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ ب.ظ
سلام. ممنون از توضیحاتتون gaslakh. من یه سوال دارم و اینکه اگر کسی بخاد دکترا انفورماتیک پزشکی بخونه. کدوم یک از گرایشهای علوم کامپیوتر بیشتر بهش کمک میکنه؟ ممنون
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط gaslakh.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  سلام. ممنون از توضیحاتتون gaslakh. من یه سوال دارم و اینکه اگر کسی بخاد دکترا انفورماتیک پزشکی بخونه. کدوم یک از گرایشهای علوم کامپیوتر بیشتر بهش کمک میکنه؟ ممنون
انقوماتیک پزشکی ! والا چه میشه گفت ! تو مهندسی نرم افزار بهشتی درسی دیدم در مورد تصویربرداری پزشکی باشه Smile ولی نمیدونم انفورماتیک پزشکی چه ربطایی به علوم میتونه داشته باشه ولی حس کنم گرایشایی مث سیستم کامپیوتری یا سیستم های هوشمند بیشتر بهش بخوره تا محاسبات علمی !
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط mohammad386.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ب.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  .......
.......

این که جلو دانشگاهها گرایش نزده دلیل بر داشتن همه گرایشا در این دانشگاهها نیست بلکه به این خاطر است که در مدرک ارشدشون گرایش خاصی را قید نمیکنند.
در مورد دانشگاه شهید بهشتی که اطلاع دارم ، روی زمینه گراف، محاسبات علمی، رمزنگاری، بیوانفورماتیک، پردازش سریع و به تازگی هوش و پردازش تصویر کار میکنند اما به هر صورت گرایشی بر روی مدرک تحصیلی قید نمیکنند.
باقی هم گرایش دارند

ممنون از اینکه وقت می گذارید و اطلاعان مفیدی رو در اختیارمون می گذارید.
از دانشگاه های تهران, غیر از امیرکبیر که فرمودید, دانشگاه دیگه ای رو اطلاع دارین که سیستم یا هوش کار کنند؟
در مورد رتبه دانشگاه ها از نظر سطح علمی, اطلاعاتی دارید؟
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط gaslakh.)
گرایش سیستم و هوش شهید بهشتی در صورت صلاحدید استادش میتونه باشه.
دانشگاه تبریز ، سیستان بلوچستان ، ولی عصر و تحصیلات تکمیلی زنجان هم که اصلا قید کردند.

از نظر سطح علمی همه چیز به صورت نسبی است یعنی هیچ کس نمیتونه ادعا کنه بهترین دانشگاه تو این رشته فلان جاست. اونهم به دلیل گرایشات مختلفی که وجود داره قیاس خیلی درست نیست ولی خب برای مقایسه میتونیم به صفحه اعضای هیئت علمی دانشگاهها رجوع کنیم و تعدد استادیارها،دانشیارها و استاد تمام های اون دانشگاه شاید یک پارامتر کلی مناسب در تعیین وضعیت علمی اون دانشگاه باشه. به همین سبب یک بررسی کلی اعضا هیئت علمی دانشگاهها را در زمینه علوم در همین بخش به زودی ارسال میکنم که میتونید مشاهده کنید
۰
۰
ارسال:
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۳ ق.ظ
به این لینک رجوع کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط thxli.)
شبانه علامه میارید. به روزانش هم میتونید امید داشته باشید.

(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ب.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  [quote='mohammad386' pid='409512' dateline='1466094409']
[quote='gaslakh' pid='409476' dateline='1466088135']
باقی هم گرایش دارند
امیر کبیر همه ی گرایش ها رو داره. در زمینه ی بیوانفورماتیک، سیستم های حمل و‌نقل هوشمند و هندسه محاسباتی هم خیلی قوی کار میکنه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gaslakh
ارسال: #۱۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۱ ق.ظ، توسط mohammad386.)
(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۲۳ ق.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  به این لینک رجوع کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خیلی زحمت کشیدید. دستتون درد نکنه.

(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ق.ظ)thxli نوشته شده توسط:  شبانه علامه میارید. به روزانش هم میتونید امید داشته باشید.

.
.
.
.
امیر کبیر همه ی گرایش ها رو داره. در زمینه ی بیوانفورماتیک، سیستم های حمل و‌نقل هوشمند و هندسه محاسباتی هم خیلی قوی کار میکنه.

ممنون از راهنماییتون.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۶ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۵ ب.ظ)mohammad386 نوشته شده توسط:  با رتبه ۱۷۴ علوم کامپیوتر کجاها میشه قبول شد؟
میشه لطف کنید کارنامه یا درصد هاتون رو در این تاپیک قرار بدید

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۰۳ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۹۱۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۸۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۲۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۴۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۵۱۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۸۵۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close