زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته

ارسال:

parvaz_hj پرسیده:

Thumbs Up پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته

دوستان با تجربه ارشدی یه سوال دارم...
استاد سیستم عامل پیشرفته ما از ابتدای ترم گفتند که زمینه تحقیقی خودتون رو واسه این درس مشخص و یه موضوع به علاقه‌ی خودتون بردارید.البته موضوعی که بعدا هم در اخر ترم پیاده سازی شده ش را تحویل بدید...حالا سوالم اینه که به نظر شما موضوعی در سیستم عامل هست که بتونم بردارم و به صورت ترکیبی ارتباط به شبکه و لایه های اون هم داشته باشه؟
اگه شخصی می تونه راهنماییم کنه...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

admin پاسخ داده:

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته

پروژه تحقیقه یا اجرایی عملیاتی آخر سر؟ زمان ما دکتر جلیلی یه پروژه دادن که توی کرنل لینوکس باید یه سری سرویس می‌نوشتیم که یه کار خاص رو انجام می‌داد.
شاید این موضوع به دردتون بخوره. اگه آره تا من مشخصات کامل پروژه رو بگذارم.

۰
ارسال:

لهمشد پاسخ داده:

RE: پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته

سلام آقای دکتر:
ممکنه بیشتر توصیف کنید که جریان چیه. و کلا چجوریه داستان نوشتن سرویس‌ها .

۰
ارسال:

elhamath پاسخ داده:

سلام
ما هم باید یه تحقیق بدیم برا درس سیستم عامل پیشرفته اما نمیدونم چه موضوعی !
میشه راهنمایی کنین؟

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

شما میتونی مثلا در مورد فراخوانی های سیستمی تحقیق کنی و نحوه کار اونها رو تو سیستم عامل های مختلف بررسی کنی.در نهایت برا کار عملی هم میتونید مثلا چنتا فراخوان سیستمی ساده به هسته لینوکس اضافه کنید.کار خیلی سختی نیست

۰
ارسال:

hsh88 پاسخ داده:

منم دنبال موضوع تحقیف در رابطه با سیسنم عامل چندپردازنده ایی‌ها هستم اما نمیدونم چه موضوعی میتونه جالب باشه در این مورد تجربه تون را در اختیارم بگذارید ممنوم میشم

۰
ارسال:

nima63 پاسخ داده:

(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ)parvaz_hj نوشته شده توسط:  دوستان با تجربه ارشدی یه سوال دارم...
استاد سیستم عامل پیشرفته ما از ابتدای ترم گفتند که زمینه تحقیقی خودتون رو واسه این درس مشخص و یه موضوع به علاقه‌ی خودتون بردارید.البته موضوعی که بعدا هم در اخر ترم پیاده سازی شده ش را تحویل بدید...حالا سوالم اینه که به نظر شما موضوعی در سیستم عامل هست که بتونم بردارم و به صورت ترکیبی ارتباط به شبکه و لایه های اون هم داشته باشه؟
اگه شخصی می تونه راهنماییم کنه...

سلام دوستان.
منم هم تحقیقم به همین ترتیب که ایشون گفتند باید باشه. فکر کنم ایشونم مثل من برای دکتر ابراهیمی میخواهند.
در زمینه سیستم عامل چطوری یک paper پیدا کنم که راهکار پیاده سازی و عملیشم داخلش باشه یعنی فقط تئوری نباشه. منظورم اینه که تو سرچم از چه کلید واژه هایی استفاده کنم؟اگر یک paper جدید مربوط به ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۰ که قابل پیاده سازی باشه پیداکنم خیلی خوبه.
مباحث سیستم عاملمون هم برروی سیستم عاملهای چندرسانه ای و توزیع شده است.
ممنون.

۰
ارسال:

dashgoli پاسخ داده:

با سلام خدمت همه دوستان
آیا کسی در مورد " Byzantine fault tolerance in distributed system " اطلاعاتی داره ؟
من در مورد کلمه اول مشکل دارم که به چه معنی هستش . اگر راهنمایی هم می تونید بکنین ممنون می شم .

ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ)dashgoli نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان
آیا کسی در مورد " Byzantine fault tolerance in distributed system " اطلاعاتی داره ؟
من در مورد کلمه اول مشکل دارم که به چه معنی هستش . اگر راهنمایی هم می تونید بکنین ممنون می شم .

اگه در نت سرچ کنید در wikipedia تا حدودی در مورد Byzantine fault tolerance صحبت شده در ادرس زیر:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه موضوعی هم که گفتید می تونید چند تا مقاله در این زمینه بخونید اگه سرچ کنید می تونید پیدا کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۰

sepid پاسخ داده:

برای پیاده سازی روشRPc در سیستم توزیع شده از کجا باید شروع کنیم؟
به نظرتون تو دات نت میشه این کار رو کرد؟
یا یک پروژه پیاده سازی واسه درس سیستم عامل پیشرفته کسی میدونی پیشنهاد بده که آسون هم باشه.
استاد ما گفته پروژه پیاده سازی یکی از مباحثی که تو کتاب تنن باوم هست رو بیارید وهیچ راهنمایی دیگه هم نشده.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۱

saharsara پاسخ داده:

یکی به من کمک کنه من موضوع سمینار درس سیستم عامل های پیشرفته رو هنوز مشخص نکردم میشه یه کم راهنمایی کنید با دکتر جلیلی دارم این درس رو

۰
ارسال: #۱۲

esi پاسخ داده:

دکتر جلیلی که تو شریف هست با دکتر جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.
تا دلت بخواد تو سیستم های توزیع شده مبحث است. از ارتباطات، RPC، ارتباطات ناهمگام، UDP و پروتکل های مورد استفاده از سیستم عامل های توزیع شده تا مباحث مربوط به انحصار متقابل(سینگهال، ریموند و ...)، بن بست، توافق، اجماع Consensus ، تحمل خطا و ...
ببین به چی علاقه داری تو نوزیع شده وگرنه سیستم های توزیع شده که کلا مطلب هستش و فیلد جدید تا دلت بخواد داره

ارسال: #۱۳

گوری انگوری پاسخ داده:

RE: پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته

(۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.
تا دلت بخواد تو سیستم های توزیع شده مبحث است. از ارتباطات، RPC، ارتباطات ناهمگام، UDP و پروتکل های مورد استفاده از سیستم عامل های توزیع شده تا مباحث مربوط به انحصار متقابل(سینگهال، ریموند و ...)، بن بست، توافق، اجماع Consensus ، تحمل خطا و ...
ببین به چی علاقه داری تو نوزیع شده وگرنه سیستم های توزیع شده که کلا مطلب هستش و فیلد جدید تا دلت بخواد داره

سلام. در مورد این موضوعاتی که گفتین مقاله دارین که ازتون بگیرم خیلی احتیاج دارم .ممنون

(۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.

سلام. در مورد این موضوعاتی که گفتین مقاله دارین که ازتون بگیرم خیلی احتیاج دارم .ممنون

(۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ب.ظ)گوری انگوری نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.

استاد درس سیستم عامل ما گفتن که یک موضوع به انتخاب خودتون انتخاب کنید و یک مقاله ۳۰ صفحه ای در موردش بخونید اما من نمیدونم چه موضوعی انتخاب کنم که مقاله براش باشه میشه کمکم کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۴

marjan_s پاسخ داده:

سلام من یک برنامه به هر زبانی نیاز دارم که در مورد socket programingباشه لطفا کمکم کنید

۰
ارسال: #۱۵

marzieh پاسخ داده:

(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  پروژه تحقیقه یا اجرایی عملیاتی آخر سر؟ زمان ما دکتر جلیلی یه پروژه دادن که توی کرنل لینوکس باید یه سری سرویس می‌نوشتیم که یه کار خاص رو انجام می‌داد.
شاید این موضوع به دردتون بخوره. اگه آره تا من مشخصات کامل پروژه رو بگذارم.

سلام . میشه لطف کنید مشخصات پروژه را بزارید یا به ایمیل moosavianmz@gmail.com بفرستید؟
به هر حال از حسن همکاریتون ممنونم

۰
ارسال: #۱۶

mahsa64 پاسخ داده:

سلام

بچه ها چند تا مقاله راجع به multi core operating system میخوام

ممنون

۰
ارسال: #۱۷

zahmatkesh8519 پاسخ داده:

(۳۰ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵ ب.ظ)sepid نوشته شده توسط:  ی نیاز دارم که در مورد socket programingباشه لطفا کمکم کنید

مثالی از rpc به زبان c در لینوکس

/* date.x - Specification of remote date and time service
bindate() which returns the binary time and date (no args).
This file is the input to rpcgen */
program DATEPROG { /* remote program name (not used)*/
version DATEVERS { /* declaration of program version
number*/
long BINDATE(void) = 1; /* procedure number = 1 */
} = ۱; /* definition of program version =
۱*/
} = ۰x3012225; /* remote program number (must be
unique)*/
/****************************************************************/
/* rdate.c - client program for remote date service */
#include stdio.h
#include rpc/rpc.h
#include stdlib.h
#include "date.h"
int main(int argc, char *argv[]) {
CLIENT *cl;
char *server;
long *lres;
if (argc != 2) {
fprintf(stderr, "usage: %s hostname\n", argv[0]);
exit(1);
}
server = argv[1];
/* create client handle */
if ((cl = clnt_create(server, DATEPROG, DATEVERS, "udp")) == NULL) {
/* couldn't establish connection with server */
printf("can't establish connection with host %s\n", server);
exit(2);
}
/* first call the remote procedure bindate() */
if (( lres = bindate_1(NULL, cl)) == NULL){
printf(" remote procedure bindate() failure\n");
exit(3);
}
printf("time on host %s = %ld\n", server, *lres);
clnt_destroy(cl); /* done with handle */
return 0;
}
/*********************************************************************/
/* dateproc.c - remote procedures; called by server stub */
#include stdio.h
#include stdlib.h
#include rpc/rpc.h
#include "date.h"
/* return the binary date and time */
/* In Linux: long * bindate_1_svc(void* arg1, struct svc_req *arg2) {
*/

/* In Dec Unix: long * bindate_1() {
*/

long * bindate_1() {
static long timeval; /* must be static */
timeval = time((long *) 0);
return (&timeval);
}
Commands:
rpcgen date.x
gcc -c date_clnt.c
gcc -c date_svc.c
gcc -c dateproc.c
gcc -c rdate.c
gcc -o client date_clnt.o rdate.o
gcc -o server date_svc.o dateproc.o
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۸

mc2013 پاسخ داده:

با سلام
لطفاً یه تعریف از سیستم توزیعی و سیستم عامل توزیع شده با چند نمونه مثال بفرمایید.در صورتی که منابعی در مورد یکی از سیتم عامل های توزیعی می شناسید معرفی کنید.

با تشکر

۰
ارسال: #۱۹

adelll پاسخ داده:

سلام به دوستان ، من فقط یه مقاله خوب واسه ارائه میخوام چون وقت ندارم اگه کسی روی یک مقاله واسه کنفرانس کار کرده به من کمک کنه چون اصلا وقت ندارم.
کسی میتونه یک مقاله برای من بفرسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۲۰

غریبه۹۲ پاسخ داده:

با سلام
میشه لطفا در مورد سیستمهای بلادرنگ توزیع شده (Distributed real-time systems) اطلاعاتی بدین. ممنون

۰
ارسال: #۲۱

zahra jalili پاسخ داده:

سلام
برای درس سیستم عامل پیشرفته دنبال یه موضوع واسه سمینارم هستم که در سطح نخ (thread) هم بشه پیاده سازی کرد. خودم موضوع به اشتراک گذاری حافظه توزیع شده رو پیشنهاد دادم اما استادم چندان راضی نبود. ایشون می گن موضوع بدردبخوری باید باشه. ممنون میشم کمکم کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۱۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۶ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۷۶۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۹ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close