تالار گفتمان مانشت
پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - parvaz_hj - 04 مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ

دوستان با تجربه ارشدی یه سوال دارم...
استاد سیستم عامل پیشرفته ما از ابتدای ترم گفتند که زمینه تحقیقی خودتون رو واسه این درس مشخص و یه موضوع به علاقه‌ی خودتون بردارید.البته موضوعی که بعدا هم در اخر ترم پیاده سازی شده ش را تحویل بدید...حالا سوالم اینه که به نظر شما موضوعی در سیستم عامل هست که بتونم بردارم و به صورت ترکیبی ارتباط به شبکه و لایه های اون هم داشته باشه؟
اگه شخصی می تونه راهنماییم کنه...

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - admin - 04 مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ

پروژه تحقیقه یا اجرایی عملیاتی آخر سر؟ زمان ما دکتر جلیلی یه پروژه دادن که توی کرنل لینوکس باید یه سری سرویس می‌نوشتیم که یه کار خاص رو انجام می‌داد.
شاید این موضوع به دردتون بخوره. اگه آره تا من مشخصات کامل پروژه رو بگذارم.

RE: پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - لهمشد - ۲۱ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ب.ظ

سلام آقای دکتر:
ممکنه بیشتر توصیف کنید که جریان چیه. و کلا چجوریه داستان نوشتن سرویس‌ها .

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - elhamath - 21 مهر ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ ب.ظ

سلام
ما هم باید یه تحقیق بدیم برا درس سیستم عامل پیشرفته اما نمیدونم چه موضوعی !
میشه راهنمایی کنین؟

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - mfXpert - 22 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ق.ظ

شما میتونی مثلا در مورد فراخوانی های سیستمی تحقیق کنی و نحوه کار اونها رو تو سیستم عامل های مختلف بررسی کنی.در نهایت برا کار عملی هم میتونید مثلا چنتا فراخوان سیستمی ساده به هسته لینوکس اضافه کنید.کار خیلی سختی نیست

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - hsh88 - 22 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ ب.ظ

منم دنبال موضوع تحقیف در رابطه با سیسنم عامل چندپردازنده ایی‌ها هستم اما نمیدونم چه موضوعی میتونه جالب باشه در این مورد تجربه تون را در اختیارم بگذارید ممنوم میشم

RE: پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - nima63 - 01 آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۱۴ ق.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ)parvaz_hj نوشته شده توسط:  دوستان با تجربه ارشدی یه سوال دارم...
استاد سیستم عامل پیشرفته ما از ابتدای ترم گفتند که زمینه تحقیقی خودتون رو واسه این درس مشخص و یه موضوع به علاقه‌ی خودتون بردارید.البته موضوعی که بعدا هم در اخر ترم پیاده سازی شده ش را تحویل بدید...حالا سوالم اینه که به نظر شما موضوعی در سیستم عامل هست که بتونم بردارم و به صورت ترکیبی ارتباط به شبکه و لایه های اون هم داشته باشه؟
اگه شخصی می تونه راهنماییم کنه...

سلام دوستان.
منم هم تحقیقم به همین ترتیب که ایشون گفتند باید باشه. فکر کنم ایشونم مثل من برای دکتر ابراهیمی میخواهند.
در زمینه سیستم عامل چطوری یک paper پیدا کنم که راهکار پیاده سازی و عملیشم داخلش باشه یعنی فقط تئوری نباشه. منظورم اینه که تو سرچم از چه کلید واژه هایی استفاده کنم؟اگر یک paper جدید مربوط به ۲۰۱۱ یا ۲۰۱۰ که قابل پیاده سازی باشه پیداکنم خیلی خوبه.
مباحث سیستم عاملمون هم برروی سیستم عاملهای چندرسانه ای و توزیع شده است.
ممنون.

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - dashgoli - 05 آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ

با سلام خدمت همه دوستان
آیا کسی در مورد " Byzantine fault tolerance in distributed system " اطلاعاتی داره ؟
من در مورد کلمه اول مشکل دارم که به چه معنی هستش . اگر راهنمایی هم می تونید بکنین ممنون می شم .

RE: پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - انرژی مثبت - ۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ

(۰۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ)dashgoli نوشته شده توسط:  با سلام خدمت همه دوستان
آیا کسی در مورد " Byzantine fault tolerance in distributed system " اطلاعاتی داره ؟
من در مورد کلمه اول مشکل دارم که به چه معنی هستش . اگر راهنمایی هم می تونید بکنین ممنون می شم .

اگه در نت سرچ کنید در wikipedia تا حدودی در مورد Byzantine fault tolerance صحبت شده در ادرس زیر:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه موضوعی هم که گفتید می تونید چند تا مقاله در این زمینه بخونید اگه سرچ کنید می تونید پیدا کنید.

پروژه‌ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - sepid - 30 دى ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵ ب.ظ

برای پیاده سازی روشRPc در سیستم توزیع شده از کجا باید شروع کنیم؟
به نظرتون تو دات نت میشه این کار رو کرد؟
یا یک پروژه پیاده سازی واسه درس سیستم عامل پیشرفته کسی میدونی پیشنهاد بده که آسون هم باشه.
استاد ما گفته پروژه پیاده سازی یکی از مباحثی که تو کتاب تنن باوم هست رو بیارید وهیچ راهنمایی دیگه هم نشده.

پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - saharsara - 27 آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ ب.ظ

یکی به من کمک کنه من موضوع سمینار درس سیستم عامل های پیشرفته رو هنوز مشخص نکردم میشه یه کم راهنمایی کنید با دکتر جلیلی دارم این درس رو

پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - esi - 28 آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ

دکتر جلیلی که تو شریف هست با دکتر جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.
تا دلت بخواد تو سیستم های توزیع شده مبحث است. از ارتباطات، RPC، ارتباطات ناهمگام، UDP و پروتکل های مورد استفاده از سیستم عامل های توزیع شده تا مباحث مربوط به انحصار متقابل(سینگهال، ریموند و ...)، بن بست، توافق، اجماع Consensus ، تحمل خطا و ...
ببین به چی علاقه داری تو نوزیع شده وگرنه سیستم های توزیع شده که کلا مطلب هستش و فیلد جدید تا دلت بخواد داره

RE: پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - marjan_s - 27 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ ب.ظ

سلام من یک برنامه به هر زبانی نیاز دارم که در مورد socket programingباشه لطفا کمکم کنید

پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - marzieh - 12 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ق.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  پروژه تحقیقه یا اجرایی عملیاتی آخر سر؟ زمان ما دکتر جلیلی یه پروژه دادن که توی کرنل لینوکس باید یه سری سرویس می‌نوشتیم که یه کار خاص رو انجام می‌داد.
شاید این موضوع به دردتون بخوره. اگه آره تا من مشخصات کامل پروژه رو بگذارم.

سلام . میشه لطف کنید مشخصات پروژه را بزارید یا به ایمیل moosavianmz@gmail.com بفرستید؟
به هر حال از حسن همکاریتون ممنونم

RE: پروژه ی تحقیقی سیستم عامل پیشرفته - گوری انگوری - ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ب.ظ

(۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.
تا دلت بخواد تو سیستم های توزیع شده مبحث است. از ارتباطات، RPC، ارتباطات ناهمگام، UDP و پروتکل های مورد استفاده از سیستم عامل های توزیع شده تا مباحث مربوط به انحصار متقابل(سینگهال، ریموند و ...)، بن بست، توافق، اجماع Consensus ، تحمل خطا و ...
ببین به چی علاقه داری تو نوزیع شده وگرنه سیستم های توزیع شده که کلا مطلب هستش و فیلد جدید تا دلت بخواد داره

سلام. در مورد این موضوعاتی که گفتین مقاله دارین که ازتون بگیرم خیلی احتیاج دارم .ممنون

(۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.

سلام. در مورد این موضوعاتی که گفتین مقاله دارین که ازتون بگیرم خیلی احتیاج دارم .ممنون

(۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۱۰ ب.ظ)گوری انگوری نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جلیلی که تو شریف هست با جلیلی که تو مدرس هست فرق داره، تو شریفیه دکتر رسول جلیلی هستش اما استاد تربیت مدرس دکتر سعید جلیلی هستند.

استاد درس سیستم عامل ما گفتن که یک موضوع به انتخاب خودتون انتخاب کنید و یک مقاله ۳۰ صفحه ای در موردش بخونید اما من نمیدونم چه موضوعی انتخاب کنم که مقاله براش باشه میشه کمکم کنید.