زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم ذوب فلزات- آیتی ۹۰(بخش جستجو های محلی)

ارسال:

Nesyan پرسیده:

الگوریتم ذوب فلزات- آیتی ۹۰(بخش جستجو های محلی)

سلام.
میشه یکی لطف کنه جواب راهیان چاپ جدیدشو بگه.
جواب سنجش که گزینه ۳ هست یعنی هم جستجوی محلی و هم عمومی ولی راهیانی که من دارم گفته فقط جستجوی محلی!!!!

ممنون...

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

RE: الگوریتم ذوب فلزات- آیتی ۹۰

(۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام.
میشه یکی لطف کنه جواب راهیان چاپ جدیدشو بگه.
جواب سنجش که گزینه ۳ هست یعنی هم جستجوی محلی و هم عمومی ولی راهیانی که من دارم گفته فقط جستجوی محلی!!!!

ممنون...

سلام

دقت کنید که در این سوال به بررسی این موضوع می پرداز که جستجوی ما عمومی است(استفاده از حافظه میکند) یا محلی است و از حافظه استفاده نمیکند یا دقیق تر میتوان گفت که فقط برای گره ی فعلی حافظه دارد.

در حالت کلی اگر به حلقه ی داخلی الگوریتم ذوب فلزات دقت شود شبیه تپه نوردی است که تپه نوردی هم یک جستجوی محلی است
منابع مورد بررسی در پاسخگویی به سوال :
پوران
فیلم های دانشگاه شریف
منبع اصلی
پارسه
راهیان

در هیچکدام از منابع به جز پوران آن هم در یک نکته به استفاده ی simulated annealing (ذوب فلزات) از حافظه اشاره نشده است.
ضمن اینکه در نهایت باز هم اثبات میکند که استفاده از حافظه نیز منجر به انتخاب های تصادفی به شیوه ی تپه نوردی که یک جستجوی محلی است می شود.
=====
نکته : دقت کنید که simulated annealing از نسخه ای از تپه نوردی به نام "گرادیان نزولی" استفاده میکند که به جای صعود در قله به دره ها می رود و در استراتژی simulated annealing میتوان با تکان دادن سطح از مینیمم های محلی خارج شد
=====
لینک زیر نیز برای بررسی مفید است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

shbeheshti پاسخ داده:

به نظر منم ۳ درسته.چون تو الگوریتم ذوب اگه نقطه بعدی بهتر باشه که بهش میره یعنی محلی و اگه بدتر باشه باز با احتمالی که با دما و سطح انرژی رابطه ی مستقیم داره بهش میره یعنی عمومی

۰
ارسال:

Nesyan پاسخ داده:

اینجا
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هم راجبش بحث شده ولی من نفهمیدم بلاخره کدوم جواب درستتره Huh

۰
ارسال:

abolfazl pepco پاسخ داده:

اکر دما بالا باشد مانند قدم زدن تصادفی عمل میکنه که فقط جستجوی محلی است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۳,۹۳۳ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۳۷۵ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۲۰۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۷۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت moslem73421 ۲ ۲,۷۷۴ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس تحلیل و طراحی الگوریتم های پیشرفته دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۲,۷۵۳ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Valipourh20
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  الگوریتم های تکاملی maryame ۵ ۳,۹۵۵ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  الگوریتم های بهینه سازی maryame ۱ ۱,۹۴۴ ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۸۸۳ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close