زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۷۰ معماری کامپیوتر مهندسی ۹۰

ارسال:

LEA3C پرسیده:

سوال ۷۰ معماری کامپیوتر مهندسی ۹۰

خسته نباشید خدمت دوستان

به نظرم که این سوال گزینه ها اشتباه هست

تعداد ریز دستور که ۲۵۶ تاست هر ریز دستور هم ۱۰۰ بیت برای ریزعملیات و xتا هم بخاطر آدرس
خب چون ۲۵۶ خط داریم باید ۸ بیت برای آدرس بگیره دیگه پس طول کل ریز دستور برای بدون نانو حافظه میشه ۱۰۸

از طرفی با استفاده از نانو حافظه چون ۱۴ دستور بدرد بخور داره ۴ بیت برای آدرس دهی اینا لازمه
پس طول ریز دستور در ریز حافظه با این وجود میشه ۴ بیت اینجا با x بیت بالا که میشه ۱۲

من چون کتابم قدیمیه جواب تشریحی ندارم مجبورم همه رو خودم روش فکر کنم اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mnpe پاسخ داده:

RE: سوال ۷۰ معماری کامپیوتر مهندسی ۹۰

سلام.طول لغت کنترلی ۱۰۰ بیت هست و ۳ بیت هم برای شرط ها و x بیت هم برای تمایز برچسب ها که میشه ۱۰۳+x بیت طول ریز دستور قبل از نانو
ولی ما ۲۵۶ ریزدستور متمایز داریم که میتونیم با ۸ بیت این دستورات رو تمایز بدیم که اینجوری طول ریز دستو بعد از نانو میشه ۸+۳+x (همون x+3 بیت قبلی برای نمایش شرط ها و برچسب ها) ک تو گزینه ها فقط گزینه ۲ برای x جواب میده.یعنی اینجا فرض کرده ک هیچ برچسبی نداریم.

۰
ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

RE: سوال ۷۰ معماری کامپیوتر مهندسی ۹۰

در مورد شرطها درست فرمودین

اما در مورد نانو به نظرم دیگه نباید ۲۵۶ تا روببریم تو نانو، در حالی که فقط ۱۴ ریز دستور توی فلوچارت هست اینجوری معنی نمیده کارمون، ما از نانو استفاده میکنم که دیگه اضافه ها رو حذف کنیم
بعدش در مورد x باید همون ۸تا بشه دیگه ما میخوایم ۲۵۶ خط رو تمایز بدیم بنابراین حداقل به ۸تا بیت نیاز داریم
پس بدون نانو باید بشه: ۱۰۰+۳+x
با نانو: ۴+۳+x
که x حداقل باید ۸ تا باشه
درست نیست به نظرتون؟

بعدش در مورد سوال ۶۳ کامپیوتر ۹۴ هم میتونید یه نگاه بندازید؟
من هرجور حساب میکنم ۲۳k میشه ولی توی دفترچه ای که من دارم زده ۲۲ اگر میتونید اون رو هم یه چک کنید ممنون میشم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۶۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۶ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۰۹۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۴۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۹۲ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۱۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۷۰۴ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۵۳۳ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close