زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال آزمون آزمایشی مدرسان شریف

ارسال:

joyebright پرسیده:

سلام دوستان
لطف می ننید یه نگاه به این سوال بندازید و راه حلشو بهم توضیح بدید
با تشکر
خ[تصویر:  393071_25e407dedf9532b5ce5e4e26b79dbcad.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Nesyan پاسخ داده:

RE: سوال آزمون آزمایشی مدرسان شریف

سلام
جواب ۱۴۰ میشه؟ [tex]\frac{7!}{4!3!}\times2\times2[/tex]

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۹ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام

آره لطف می کنید یه توضیح بدید ، ممنونم

(۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Tehran_95 نوشته شده توسط:  [تصویر:  393181_d7e7748df825e110fe2397d3ac12a0a8.jpg]

فرستاده شده از SM-N910Cِ من با Tapatalk

سوال ۴۳ و ۴۴ رو میشه توضیح بفرمایید البته تو ضیحات در پاسخ نامه هست منظورم توضیح کامل تره.

سوال ۴۳ فکر کنم ، گزینه ۱ جواب درسته ، اگه درسته بگید توضیح بدم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Nesyan پاسخ داده:

(۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۹ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  سلام

آره لطف می کنید یه توضیح بدید ، ممنونم
خب ریشه که ۹ باشه، باید حتما اول بیاد. ۷نود بعدی میتونن با هر ترتیبی وارد بشن !۷ ولی یه سری از این !۷ حالت، نامطلوب هستن. یکی اینکه ۴نود زیردرخت چپ باهم نمیتونن جابجا بشن !۴ (باید حتما اول ۶ بعد ۳ وبعد ۱یا ۴ بیان) و همینطور ۳نود زیر درخت راست !۳ (اول ۲۷ و بعد ۱۹ یا ۲۷۱). پس اینا میشن حالات نامطلوب از !۷ . بعد باید کسر حاصل رو ضربدر ۲ (۲حالت جابجایی واسه ۱و۴ در زیردرخت چپ) و یه ضربدر ۲ دیگه (۱۹ و ۲۷۱ زیردرخت راست) بکنیم.
موفق باشین

۰
ارسال:

Tehran_95 پاسخ داده:

[تصویر:  393095_d7e7748df825e110fe2397d3ac12a0a8.jpg]

سوال ۴۳ و ۴۴ رو میشه توضیح بفرمایید البته تو ضیحات در پاسخ نامه هست منظورم توضیح کامل تره.

ارسال:

amniat0101 پاسخ داده:

(۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Tehran_95 نوشته شده توسط:  [تصویر:  393095_d7e7748df825e110fe2397d3ac12a0a8.jpg]

-----------
این سوال که الان عکسش هم برام معلوم نیست رو حدس من درست بود،چینش سوال به گونه ای هست که برای حل باید از ضرب زنجیره ی ماتریس ها ایده بگیریم ، یکی از گزینه ها هم زده ۳۶، اون ۳۶ رو اگر از برنامه نویسی پویا با ایده گرفتن از حالت جستجوی دودویی استفاده کنیم جدولش در سطر ها یکی بیشتر از ستون ها در میاد که یکی از گزینه ها برابر ۳۶ قرار گرفته و ما هم در ستون یکی مونده به آخر ۳۶ رو داریم.یک نکته ی دیگر از این تست این هستش که تشکیل ماتریس ها از روی نمودار رسم شده در پاسخنامه باید از A0*4 نباشه چون مقادیر رو برابر صفر میکنه،باید به صورت A1*4 در نظر گرفته بشه ، که پاسخ [m[1][2 که مقدار بالای قطر اصلی هست برابر ۱۰ میشه.و به همین ترتیب طبق محاسبه ایی که داده شده مقادیر بالای قطر اصلی بدست می آیند.
این سوال رو از این جهت بازیابی کردم که اولا یک بار دیگه در ۵۰ درصد مدرسان یکی شبیهش اومده،(من آزمون ۵۰ درصد نبودم)

در آخر هم عرض کنم که این شیوه ی چینش سوال هاست که تعیین میکنه از چه روشی از برنامه ریزی پویا برای حل سوال هامون ایده بگیریم.
یک بحث دیگر هم که در ادامه همین موضوع هستش محاسبه ترتیب بهینه هست که اونم به نظرم بخونید.

۰
ارسال:

Tehran_95 پاسخ داده:

گزینه دوم رو مدرسان صحیح اعلام کرده .&#۱۲۸۵۵۸;

۰
ارسال:

amniat0101 پاسخ داده:

سلام.
توی سوال که نوشته خیلی دشوار.
اگر کتاب طراحی الگوریتم مدرسان رودارید،اول صفحه ۹۱ تا ۹۳ رو بخونید(آخر صفحه ۹۳ در مورد این اگوریتم توضیحی مختصر در قالب پویا داده و پس از اون ارجاع داده به فصل بعدش)
بعد از اون برای درکی از مرتب سازی هرمی به صفحه ی ۳۱۷ مراجعه کنید.
این سوال واقعا برای آزمون ۲۵% دوم فقط میتونه توسط یه آدم ناشی طرح بشه به نظرم.
این مدل سوالا برای مواقعی هست که دانشجو درک کاملی از کل کتاب به دست آورده باشه.تازه مدرسان از مرتبه آماری سوال داده بود امتحان قبل،اما مرتبه های آماری جز سر فصل هاش نبود.
--------
سوال ۴۳ هم گزینه ۲ درسته،توضیحات کاملش باز هم توی مدرسان هست.یه جاهایی هم از ۶۰۰ مساله بهش اشاره شده،اما باز هم به دقت کتاب مدرسان بررسی نشده.(همون فصل آرایه پویا توضیحات کاملش هست)
مثلا این که چرا قطر اصلی برابر صفر میشه و غیره . . .
--------
جدا اگر من درست فکر کرده باشم سوالش فوق العاده س!!

درسته از برش چوب ها حرف زده،این دلیل نمیشه که مساله با "مساله برش چوب" که مرتبه زمانی گزینه ی ۱ رو داره حل بشه!!شکل و نوع مساله باید به حالتی از الگوریتم های پویا که با مساله سازگاره تعمیم داده بشه!!گویا مدرسان فهمیده که ما میریم پیچیدگی زمانی ها رو حفظ میکنیم!
(واقعا چه شب دنجی شد امشب) Smile

۰
ارسال:

Tehran_95 پاسخ داده:

کتاب پوران برای پاسخ به سوالات ادغامی کنکور ساختمان داده و طراحی کفایت می کنه؟

برای من که طراحی پوران پاسخگو نبوده

منتها پاسخنامه ۶۰۰ مساله برای من قدری گنگ است و کامل نیست

آگه بخوام تو این دو درس مسلط بشم پیشنهاد شما دوستان مانشتی چیه ؟

۰
ارسال: #۱۰

amniat0101 پاسخ داده:

مدرسان خوبه،جاهایی که ماست مالی کرده CLRS، قسمت هایی از مرتبه آماری که الکی گفته رو من یا از نیپولیتان برداشتم یا از CLRS

آها اینم بگم ، برای سوالات ادغامی این نگاه ما به مسائل هست که تعیین کننده هست،نه نوع کتابی که میخونیم.
در این مورد کتاب ۶۰۰ مساله به نوعی خوب عمل کرده،اما حل تست های مدرسان به نظر من خوب نیست.چه بهتره اگر از مقسمی تست ها بررسی بشه.
همین امشب که خوندم،چند تست رو از مقسمی نگاه میکردم،چون در قالب حل مثال کار کرده نگاه آدم رو درست میکنه به مسائل

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۱۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۶۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۴۶۴ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۷۸ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۴۳ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۱۷ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۷۵ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۴۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۹۳۹ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۷۲۱ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close