زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

??? big data OR data mining

ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۵۹ ق.ظ
سلام بر دوستان
من نیاز به اطلاعات کلی در مورد big data و data mining دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد هر کدوم داره ارائه بده
اطلاعاتی مثل
پیش زمینه مورد نیاز برای تحقیقی در هرکدام از دو زمینه big data OR data mining
به نظر شما کدام موضوع جای کار و تحقیق بیشتری دارد؟
ارائه چند بحث جدید و کاربردی برای تحقیق در هر کدام از این دو موضوع؟

دست از طلب ندارم تا کام من براید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۹ ق.ظ
RE: ??? big data OR data mining
(۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ ق.ظ)mojimbn نوشته شده توسط:  سلام بر دوستان
من نیاز به اطلاعات کلی در مورد big data و data mining دارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد هر کدوم داره ارائه بده
اطلاعاتی مثل
پیش زمینه مورد نیاز برای تحقیقی در هرکدام از دو زمینه big data OR data mining
به نظر شما کدام موضوع جای کار و تحقیق بیشتری دارد؟
ارائه چند بحث جدید و کاربردی برای تحقیق در هر کدام از این دو موضوع؟

بیگ دیتا بیشتر بحثش سر، پردازش و ذخیره و این کارای مربوط به دیتا هست، ولی داده کاوی، بیشتر کارش اینه که بیاد از یه سری دیتا، یه سری اطلاعات بکشه بیرون، اگه مایل به اطلاعات بیشتر هستید توی این زمینه کتاب MMDS و همچنین یه دوره توی سایت coursera.org در همین ضمینه هست که خیلی خوبه ...
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط mojimbn.)
(۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۹ ق.ظ)mojimbn نوشته شده توسط:  

بیگ دیتا بیشتر بحثش سر، پردازش و ذخیره و این کارای مربوط به دیتا هست، ولی داده کاوی، بیشتر کارش اینه که بیاد از یه سری دیتا، یه سری اطلاعات بکشه بیرون، اگه مایل به اطلاعات بیشتر هستید توی این زمینه کتاب MMDS و همچنین یه دوره توی سایت coursera.org در همین ضمینه هست که خیلی خوبه ...
سایتی که معرفی کردین متاسفانه دسترسی به فایلهاش امکان پزیر نیست و کتابی که معرفی کردین در مورد دیتا ماینینگ هست
اگه اطلاعی در مورد big data دارید ممنون میشم بهم خبر بدین مثل اینکه توی این زیمنه چه مدتی هست که دارند کار میکنند و اینکه بیشتر بحثش روی تحلیل داده هست یا اینکه روی دیتا بیس و ...

ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۱۶ ب.ظ
مبحث بیگ دیتا به این صورت هستش که از سال ۲۰۰۸ یکسری سایت ها وکمپانی های دنیا متوجه شدن که نرخ تولید داده ی انها در هر ثانیه بیش از یک بیلیون در هر ثانیه هست.و باید برای پردازش این داده ها و ذخیره وبازیابی وانواع دیگه عملیات روی این داده های عظیم یه مکانیزمی غیر از بانک های اطلاعاتی رایج موجود پیدا کنند که مباحثی مثل cloud,hadoop,...مطرح شداصولا الان این نظریه هست که پایگاه داده های سنتی پاسخگو در زمینه بیگ دیتا نیستن.این کلیت بیگ دیتا هست
اما داده کاوی یکسری داده های عظیم رو میگیره و کار پیش بینی اتفاقات ممکن وتدابیر احتمالی رو تولید میکنه با یکسری رگرسیون های ریاضی.من یه دید کلی فقط گفتم.big data universityهم یه سایت خوب تو زمینه بیگ دیتا هست.به علاوه همون سایت که بالا گفته شده.
مبحث دیتا ماینینگ میشه گفت زیر شاخه همین بیگ دیتا هست ولی تو یه فاز تخصصصی.دو تاشون هم الان مبحث روز دنیا هستن واگه ژورنال های معتبر دنیارو بببنید تقریبا کار رو این زمینه ها الان تو دنیا بسیار مهم واساسی شده.
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۹ ب.ظ
نظرتون راجبه داده کاوی در بیگ دیتا چیه؟
به نظرم چیز بدی نمیشه!
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ
(۱۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۹ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  نظرتون راجبه داده کاوی در بیگ دیتا چیه؟
به نظرم چیز بدی نمیشه!
تا اونجایی که من اطلاع دارم کلا داده کاوی روی بیگ دیتا هست و دیتا ماینینگ روی داده های عظیم الگوریتم هاش رو اجرا میکنه.
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۴۵ ق.ظ
سلام وممنون از راهنماییتون
کسی course big data داره از سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نمیشه دانلود کرد
ممنون میشم اگه کسی جزوه یا فیلم اموزشی از این بحث داره به اشتراک بزاره

ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ ب.ظ، توسط fo-eng.)
دوست محترم در سایت کورسا روی enroll بزنید تا بتونید در دوره ها شرکت نمایید و بعد دانلود کنید.
کتاب داده کاوی اثر هان که به ترجمه فارسی در بازار موجود است برای داده کاوی خوب می باشد.
کتاب Mining of Massive Datasets اثر
Jure Leskovec, Anand Rajaraman, Jeff Ullman
نیز برای مبحث بیگ دیتا خوب هست که به انگلیسی می باشد.

اینطور که شنیدم مبحث داغ دنیا همین بیگ دیتا و دیتاماینینگ می باشد.
همچنین اگر بیشتر مایل به یادگیری داده کاوی هستید از سایت مکتب خانه درس داده کاوی استاد پورزعفرانی وجود دارد که به زیبایی این درس رو باز کردند.

بصورت کلی بگم داده استخراج دانش مفید از داده ها می باشد.
حال در دنیای امروز این داده ها در حال زیاد شدن هست، (با وجود شبکه هایی اجتماعی نظیر واتساپ و ....) و در کل حجم داده ها بسیار بالا و رو به افزایش است ، خب این نیاز به پردازش های سنگینی نیز دارد که برای اون ما نیاز به سیستم های توزیع شده و موازی داریم
حال بدای این پردازش های سنگین نیاز به مدل های محاسباتی داریم مثل مپ ریدیوس
که این میشه مرحله پیاده سازی آن.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ق.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  دوست محترم در سایت کورسا روی enroll بزنید تا بتونید در دوره ها شرکت نمایید و بعد دانلود کنید.
کتاب داده کاوی اثر هان که به ترجمه فارسی در بازار موجود است برای داده کاوی خوب می باشد.

همچنین اگر بیشتر مایل به یادگیری داده کاوی هستید از سایت مکتب خانه درس داده کاوی استاد پورزعفرانی وجود دارد که به زیبایی این درس رو باز کردند.
ممنون از توضیحات شما
سایت coursera متاسفاه درس big data حدود ۵۰ دلار هست و نمیشه دانلودش کرد
AngryAngry

ارسال: #۱۰
۲۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۱ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mojimbn نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  دوست محترم در سایت کورسا روی enroll بزنید تا بتونید در دوره ها شرکت نمایید و بعد دانلود کنید.

ممنون از توضیحات شما
سایت coursera متاسفاه درس big data حدود ۵۰ دلار هست و نمیشه دانلودش کرد
AngryAngry

شاید برای مپ ریدیوس و هدوپ بتونید از این کمک بگیرید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر پولی هست که مجبورید از همون کتاب یا ترجیحا از سایت های فارسی کمک بگیرید.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۱۱
۲۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۱ ب.ظ
اگه شما سرتیفیکیشن‌اینجینییرینگ بخواید باید پول بدید، در غیر اینصورت مجانی هست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  text mining _ opinin mining adele_69 ۶ ۴,۹۳۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: saman96
  درخواست مناسب ترین شبیه ساز برای Data warehouse (DWh) SamanEB ۰ ۲,۱۸۷ ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanEB
  اطلاعاتی در باره ی Big Data Riemann ۱۴ ۹,۷۶۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  Name Data Networking milana ۰ ۱,۴۸۱ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milana
  نرم افزار مناسب برای data stream mining haman313 ۰ ۱,۶۳۵ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: haman313
  نسبت مرتبه زمانی دو تابع به یک دیگر Big-Oh است آنگاه.... sMohammad ۱ ۱,۶۹۱ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
Smile شبکه های اجتماعی در سطح big data چه شبیه سازی استفاده کنم؟ saeedehs ۰ ۱,۷۶۳ ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: saeedehs
  ادامه تحصیل در زمینه Data Base LEA3C ۱ ۱,۶۸۷ ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Mahsash
  موضوع پایان نامه در رابطه با big data elham_18 ۴ ۸,۳۸۶ ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saeedehs
  درخواست راهنمایی برای یافتن مقاله survey در زمینه data mining nazanin_sh ۴ ۳,۳۲۲ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: dell.mordeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close