زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی برای مدت زمان مورد نیاز مطالعه دروس

ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۴۰ ب.ظ
سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم خوندن یه درس برای کنکور ارشد چه قدر زمان نیاز داره؟ اگه مشخص تر بگم مثلا درس سیستم عامل. یا ساختمان داده. من قبلا هم خوندم برای دانشگاه. خوندن کامل این دروس به منظور یادگیری و مرور حدودا چند ساعت زمان نیاز داره؟
خیلی سپاسگزار میشم بابت پاسخ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۵۸ ب.ظ
سلام

این مساله بستگی به پایه تحصیلی و هوش و استعداد و محیط مطالعتون و کلی فاکتور دیگه داره و نمیشه عدد خاصی رو گفت.

موفق باشید
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۳۵ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی برای مدت زمان مورد نیاز مطالعه دروس
با تشکر از شما
بله کاملا حق با شماست، اما منظور من حدودی بود. بلاخره یه حد متوسط میشه گفت دیگه. مثلا در باهوش ترین و بهترین حالت ممکن، کسی نمیتونه تو ۱۰ ساعت کل کتاب سیستم عامل رو بخونه. یا در بدترین شرایط دیگه تو ۱۲۰ ساعت باید این کتاب رو خوند. من منظورم یه حد متوسطه. منتها حدی دقیق تر از اینی که من گفتم (:
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۴, ۰۷:۳۳ ب.ظ
ببین از الان نمیخواد زیاد در بند ساعت مطالعه کنی. شاید من ۵۰ ساعته یه کتابه تمام کنه و تو ۲۰ ساعته! مهم نیست.
ببین چقدر زمان داری و چقدر میخوای وقت بذاری. مثلا طبق برنامه ریزی های پارسه اگه مثل پارسل باشه، در هر دوهفته باید ۲۵ درصد مطالب رو بخونی، همون زمان رو تقسیم کن بین دروسی که میخوای بخونی.
پیشنهاد میکنم درسهایی مثل سیستم عامل و معماری و داده و الگوریتم رو ساعت نذار که مثلا در ۲ ساعت ۲۰ صفحه یا ۲۰ تاتست رو بخونی، سعی کن مفهومی بخونی . حالا یه سری درس ها ی آسونتر رو میشه زمان گذاشت که سرعتت بره بالا مثلا تستهای زبان، یا درسهای منطقی و نظریه و پایگاه برای من آسون بود و سریع میخوندم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alwaysPeace
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ ب.ظ
من اعتقادم اینه که همه چی بستگی به خودتون داره گاهی اوقات کسی حتی با۲ساعت مطالعه ام احساس میکنه فول شده دیگه نبایدادامه بده یاکسی ممکنه ۸/۹ ساعت نیازبه مطالعه داشته باشه یامثلآخوندن نوع کتاب وموضوعات متفاوت برای هرکسی یه مدله پس قطعی نمیشه گفت شمااینطوری بخون این روش روپیش بروشمااول ازهرچیزی بایدخودتونوبشناسید
 سپاس‌گزاری شده توسط: taaraa , alwaysPeace
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۵۰ ب.ظ
اول ازهرچیزبایدبگم که همه چی بستگی به شرایط داوطلب داره!
ازجمله مواردی ماننداینکه..
-تایم آزادشماچندساعته
-این تایم آزادتوچه ساعتی ازروزهستش
-شماقراره چندتاازدروس کنکوری تونوبرای امتحان بخونید
-هرکدوم ازاین دروس الویتش برای شماچگونه است
-برای مطالعه ی هرکتاب یاموضوع خاصی نیازشماچقدرهست
-شماباچندبارخوندن یک کتاب موضوع برایتان قابل فهم میشودیاهمان دوراول مفهوم درس رایادمیگیرید
و.....
وشماباتوجه به همچین مواردی که برای خودتون طبقه بندی ویادداشت میکنیدمیتونیدیه برنامه ریزی خیلی خوب وموفق داشته باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alwaysPeace
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۰۵ ب.ظ
از کمک همه دوستان سپاسگزارم. لطف کردید.
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۴۷ ب.ظ
من۲تاتایم روبرادرس خوندن خیلی دوس دارم یکی نزدیک ظهریکیم بعدازظهر. چون اول صب خیلی کسلم برخلاف بقیه دوستان اصلاهیچی توکتم نمیره بقول معروف!
آخرشبم که نزدیک خوابیدنم که میشه دیگه هیچی یادنمیگیرم!
حالا یه نتیجه گیری میکنیم که هرکسی بستگی به خودش داره بسنجه کی کجا چه مدل وباچی درس رومیتونه یادبگیره ومثلامن اگرموضوع مطالعه موعوض نکنم خیلی زودازدرس خوندن خسته میشم!
اینم یکی دیگه ازمواردی هست که خودفردتعیین میکنه باتوجه به شرایط خودش چندساعت میتونه درس بخونه...
پس نتیجه میگیریم همه چی بسته به سبک وشرایط خودتون البته تاحدودی منابعی هم که میخونیدتوساعات مطالعاتیتون دخیل هست
باتشکر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۳ ب.ظ
باسلام
من اینجاتازه عضوشدم سلام وخسته نباشیدمیگم خدمت همه بچه های عزیز
نظرمن اینه که ساعت خاصی رونمیشه واسه مطالعه تعیین کردبایدببینی چقدزمان میبره موضوع درس واست جابیفته بنظرم اینطوری خیلی بهتره تعیین بشه بازدهی هم میره بالا
ارسال: #۱۰
۰۵ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۵ ب.ظ
منم همین سوال داشتم، من چون کتابارو نمی شناسم زیاد نمی دونم به طور تقریبی توی ۷ ماه چطوری زمانو تقسیم کنم، چند درصد زمان رو برای هر کدوم از کتابها بذارم، می دونم که پایگاه داده و اصول مدیریت وقت کمتری می خواد هوش و الگوریم زمان بیشتری می خواد، لطفا نسبت بگین یا درصد، اگر ۸ تا درس داشته باشیم برای دروس ۱/زبان تخصصی و ۲/پایگاه داده و ۳/سیستم عامل و ۴/هوش و ۵/الگوریتم و ۶/مهندسی نرم افزار ۷/اصول مدیریت ۸/شبکه هر کدوم چند درصد از زمان کل وقت می خواد، ممنون میشم کمک کنید
ارسال: #۱۱
۰۵ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۲۳ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۰ ب.ظ)alwaysPeace نوشته شده توسط:  سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم خوندن یه درس برای کنکور ارشد چه قدر زمان نیاز داره؟ اگه مشخص تر بگم مثلا درس سیستم عامل. یا ساختمان داده. من قبلا هم خوندم برای دانشگاه. خوندن کامل این دروس به منظور یادگیری و مرور حدودا چند ساعت زمان نیاز داره؟

سلام
برای درس خواندن هرچقدر زودشروع کنی جلوتری ، ولی بذاری این شنبه ، هی میفته عقب .درسهایی مثل ساختمان داده چون بعدش به طراحی الگوریتم بعدش اگر هوش رفتی خود درس هوش مصنوعی وووو ربط داره .با روزی ۶ یا ۸ ساعت شروع کن البته تقسیم بر ۴ کتاب مثلا روزی ۲ ساعت ساختمان بعد سوییچ کن به سیستم .هر درسی که متوجه نشدی بذار آخر چون اعتماد بنفستو میگیره اول کار
انشالله موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: tarfand
ارسال: #۱۲
۰۶ مهر ۱۳۹۴, ۰۵:۰۸ ق.ظ
(۰۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ب.ظ)M.Khalaji نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۰ ب.ظ)alwaysPeace نوشته شده توسط:  سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم خوندن یه درس برای کنکور ارشد چه قدر زمان نیاز داره؟ اگه مشخص تر بگم مثلا درس سیستم عامل. یا ساختمان داده. من قبلا هم خوندم برای دانشگاه. خوندن کامل این دروس به منظور یادگیری و مرور حدودا چند ساعت زمان نیاز داره؟

سلام
برای درس خواندن هرچقدر زودشروع کنی جلوتری ، ولی بذاری این شنبه ، هی میفته عقب .درسهایی مثل ساختمان داده چون بعدش به طراحی الگوریتم بعدش اگر هوش رفتی خود درس هوش مصنوعی وووو ربط داره .با روزی ۶ یا ۸ ساعت شروع کن البته تقسیم بر ۴ کتاب مثلا روزی ۲ ساعت ساختمان بعد سوییچ کن به سیستم .هر درسی که متوجه نشدی بذار آخر چون اعتماد بنفستو میگیره اول کار
انشالله موفق باشید

خیلی ممنون بخاطر پاسخ مفیدتون، به نظر شما مطالعه چند درس مختلف در طول روز نتیجه بهتری داره یا فقط زوم کنیم روی یک درس و طول روزو به مطالعه اون بپردازیم؟
ارسال: #۱۳
۰۶ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۱ ب.ظ
(۰۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۰۸ ق.ظ)tarfand نوشته شده توسط:  
(05 مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳ ب.ظ)M.Khalaji نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۰ ب.ظ)alwaysPeace نوشته شده توسط:  سلام
به عقیده بنده اگر ضعیف هستید (نه ضعیف درسی منظوری کنکوری خوندن هست) با روزی ۳ کتاب شروع کنید اگرم که کنکوری خون هستید روزی ۴ تا بنظرم بس باشه .زوم کردن روی یک درس هم وقت گیره و شما یک درسو تو مهر تمام میکنی و درس بعدی ماهه بعد و همین طور و در آخر هیچی از درس ماه اولت تو ذهنت نیست .پس سعی شود موازی کتبها خوانده شود .
انشالله دانشگاه خیلی خوب قبول شید .
موفق و موید باشید

سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم خوندن یه درس برای کنکور ارشد چه قدر زمان نیاز داره؟ اگه مشخص تر بگم مثلا درس سیستم عامل. یا ساختمان داده. من قبلا هم خوندم برای دانشگاه. خوندن کامل این دروس به منظور یادگیری و مرور حدودا چند ساعت زمان نیاز داره؟

سلام
انشالله موفق باشید

خیلی ممنون بخاطر پاسخ مفیدتون، به نظر شما مطالعه چند درس مختلف در طول روز نتیجه بهتری داره یا فقط زوم کنیم روی یک درس و طول روزو به مطالعه اون بپردازیم؟
ارسال: #۱۴
۰۶ مهر ۱۳۹۴, ۰۷:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۷ ب.ظ، توسط ۲۰O30.)
بنظرمن همه ی اینا بستگی به خودتون داره که باکدوم درس ظرف مدت چندساعت یاچندین ساعت میتونیدکانکت بشید!
و یه موردی که خیلی قابل توجه هست درحال حاضراینکه شماچون فکرمیکنیدزمانتون روبه پایان هست سرعتتونم بایدببریدبالا
درصورتی که من اصلاهمچین احساسی ندارم چون ۷ماه میتونه یه زمان کافی باشه براآماده شدن برای کنکورالبته این درصورتیه که شما پیش زمینه دروس رو داشته باشی که خوندن یه کتاب خیلی زمان بر نباشه براتون!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۲ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۳ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close