زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چی بگم واقعا ؟؟!!

ارسال: #۱۶
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۱۶ ب.ظ
قطعی شد !! شبکه و رایانش امن : زیرگروه مهندسی کامپیوتر
باید پذیرفت که این تغییرات باید صورت می گرفت، نه الان بلکه خیلی سال پیش! علوم شبکه و امنیت همیشه زیرمجموعه علوم و مهندسی کامیپوتر هست و نه رشته من درآوردی به نام مهندسی فناوری اطلاعات! واقعیت اینه که غیر از ایران توی کشور و دانشگاه دیگه ای رشته ای به نام مهندسی فناوری اطلاعات ندیدم! یا فناوری اطلاعات داریم و یا مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر.
اما متاسفانه این تغییرات نباید به این شکل صورت می گرفت! در بدترین شرایط حداقل می بایست از یکسال قبل اطلاع رسانی می شد و نه به این صورت!
به هر حال این چیزها در مملکت عزیز گل و بلبل ما عادیه و هممون بهش عادت کردیم!
۲
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ب.ظ
من امسال قبول شدم، امنیت اطلاعات . حداقل یه اسم بهتر انتخاب میکردن!!!! امنیت اطلاعاتم شده رایانش امن! ازت متنفرم سنجش
۱
۰
ارسال: #۱۸
۱۴ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ
RE: قطعی شد !! شبکه و رایانش امن : زیرگروه مهندسی کامپیوتر
(۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  کسی که جواب سئوال ما رو نداد ولی اگه ولی فکر کنم زیاد فرقی به حال بچه های نرم افزار نمی کنه این آی تی ها هستن که باید بیشتر بخونن!!!!
(:

نه بابا فرقی به حال نرم افزاری ها نمیکنه. فقط بچه های IT شاید یکم دچار مشکل بشن همین.
۲
۰
ارسال: #۱۹
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ق.ظ
یکم نه. بچه های آی تی خیلی دچار مشکل شدند. و خیلی خوش بحال بچه های نرم افزار و سخت افزار شد !
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۰۵ ق.ظ
سلام به همگی.
دوستان من رشته ی آی تی بودم کارشناسی.
راستش نمیدونم واقعا به نفع یک گرایش خاصی باشه یا نه.
چرا اینو بررسی نکنیم.
ببینید دوتا گرایش اضافه شده و به نظرم اگه دوستان دقت کنن تاثیر زیادی بر کلیت نداره(البته جدا از اینکه فناوری اطلاعاتی ها باید یک سری دروس رو اضافه بخونیم)
=======
اما در کلیت قضیه تاثیر نداره و همواره بر میگرده به انتخاب همگی برای چیزی که واقعا بهش علاقه دارند.
دلایل بنده از این قراره :

مثلا اگر در دفترچه کامپیوتر نگاه کنید : دو گرایش طراحی الگوریتم و رباتیکز سال ۹۴ در مجموعه دروس تخصصی این دو گرایش دوبار سوالات طراحی الگوریتم طراحی شده،یعنی به صورت مجزا برای هر کدام از گرایشات سوالات این درس رو داریم.این موضوع نشون میده که دوستان باید از بین این دو گرایش؛ دست به انتخاب بزنن چرا که واقعا فرصت پاسخگویی به هر دو سری سوالات نیست.
پس برای درس انتقال داده ها هم در دو گرایش معماری سیستم های کامپیوتری و شبکه و حتی طراحی الگوریتم همین امر باید صدق کنه.
یعنی اگر به زیر گروه کامپیوتر بروند(امنیت و شبکه) سه سری سوالات طراحی الگوریتم در دفترچه هست برای گرایشات : شبکه،و امنیت، رباتیکز،و هوش مصنوعی.
و با کمی دقت در ضرایب به راحتی میشه فهمید هر کسی که بخواد کنکور شرکت کنه باید دست به انتخاب بزنه که حرف علاقه و سود و زیان میاد وسط . . .(که رشته های خود کامپیوتر هم کم رشته هایی نیستن)
====
تنها اتفاق قابل توجهی که میفته : به نظر من(البته نظر من ملاک نیست برای همه) اینه که رویکرد دروس مشترک تا حدی تغییر میکنه و شاید بشه گفت سخت تر میشه.چند تا هم ریاضی اضافه میشه(ضریب ۱، ریاضی مهندسی رو هم که همه دست نخورده میزارن) که من از هر کی که رتبه خوبی آورده و امیر کبیر و شریف هست و دانشگاه های برتر میپرسم،میگن این اتفاق خوبیه.
====
صادقانه بگم من واقعا برام سخته، چون کار بیشتر و سخت تر شده.اما توی عمرم نتونستم با ابراز تأسف تا حالا کاری رو از پیش ببرم.
اتفاقیه که افتاده(قضاوت خوب بودن یا بد بودنش با منی که هنوز محک نخوردم نیست)
و اما امیدوارم خوش یمن باشه.
برقرار باشید Smile
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farnod3
ارسال: #۲۱
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۰۹ ق.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ق.ظ)ahad.j.65 نوشته شده توسط:  یکم نه. بچه های آی تی خیلی دچار مشکل شدند. و خیلی خوش بحال بچه های نرم افزار و سخت افزار شد !
البته زیاد اینجوری که میگید نیست، قبلا کامپیوتری ها که نیم نگاهی به شبکه و امنیت داشتن همزمان هم کنکور کامپیوتر میدادن و هم IT اما الان دیگه اوضاع فرق کرده کاملا! زمان اینکه بشینن درسای تخصصی گرایش خودشون و شبکه و امنیت رو بزنن ندارن و احتمالا رتبشون فقط تو گرایش مورد نظر خودشون جالب خواهد شد. از طرفی دوستانی که رشته های دیگری خوندن و به عشق شبکه و امنیت، کنکور IT میدادن کارشون بسی دشوارتر شده و با حجم بسیار بیشتری درس جدید مواجه هستن. شبکه و امنیت دیگه شناور نیست و رقابت توش تخصصی تر شده و به نفع دوستانیه که رشتشون کامپیوتر و IT هستش.
۳
۰
ارسال: #۲۲
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ق.ظ
من دلیل دارم.
خیلی ها ترجیح میدن بمونن تو آی تی با همین دو گرایش. چون از خوندن ریاضیات وحشت دارن. خود این رقابت و سخت میکنه. کلی آدم میشینن مدیریت میخونن. دیگه هیچ هم پوشانی هم بین گرایش ها وجود نداره. مثلا رتبه ۲۰۰ دیگه روزانه شهرتانم نمیاره !!!

اون عده ای هم که میرن مجموعه مهندسی کام امتحان بدن برا شبکه و رایانش !!!! ی عالم رقیب جدید و قوی پیدا میکنن. مثلاً کسی که بیاد مشترک و ۵۰ بزنه دروس تخصصی و چه کم بزنه چه زیاد رتبش بالا میاد. حالا اگه نتونست مثلا تو نرم افزار شریف و امیرکبیر بیاره انتخابای بعدیش میشن شبکه و رایانش شریف و امیرکبیر! هرچند من مطمئنم شبکه انقد جذابه که خیلی از اونایی که میخاستن دروس تخصصی نرم افزار و بخونن نظرشون عوض شه بیان دروس تخصصی شبکه بخونن!

این یعنی ی عالمه رقیب جدید و قوی که از قضا تو دروس ریاضی و مشترک از بچه های آی تی قویترن!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sun_Daughter
ارسال: #۲۳
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۴۷ ق.ظ
حالا این تغییر قطعی شده واقعا یا داریم واسه خودمون...؟
سنجش قراره اعلامش کنه؟؟
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۷:۰۳ ق.ظ
سنجش کی اعلام رسمی میکنه ؟
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۵۶ ق.ظ
سلام دوستان این رو از سنجش پرسیدم جوابش رو میشه برام معنی کنید اخر مهندسی یا ای تی
ملاک بر اساس روال اجرای آزمون سال ۹۴ می باشد

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۰۴ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ ق.ظ)popreza94 نوشته شده توسط:  سلام دوستان این رو از سنجش پرسیدم جوابش رو میشه برام معنی کنید اخر مهندسی یا ای تی
این یعنی عنوان این تاپیک روز در میون باید عوض بشه چون باز فردا سنجش یک جوابی میده عکس این جواب
هر روز جواب روز قبل رو نقض می کنن
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۲۲ ب.ظ
مملکت گل و بلبل Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط clint.)
(۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  انصافا رایانش امن خیلی باکلاسه، کاشکی زمان ما اینطور میشد
احتمالا کار فرهنگستان ادب فارسیه در راستای تغییرنام این رشته مهندسی وچند رشته دیگر
باخبر شدیم که گروه واژه گزینی فرهنگستان زبان وادب فارسی واژه غلامک را همسنگ با واژه بیگانه ربات مصوب نموده که احتمالا در نام برخی از رشته ها که پسوند یا پیشوند رباتیک دارند کلمه فارسی غلامک جایگزین می گردد
۲
۰
ارسال: #۲۹
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۴۶ ب.ظ
(۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ ق.ظ)popreza94 نوشته شده توسط:  سلام دوستان این رو از سنجش پرسیدم جوابش رو میشه برام معنی کنید اخر مهندسی یا ای تی

اگه طبق ۹۴ باشه که زیرگروه IT میشه
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۵۰ ب.ظ
HuhExclamation
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هزینه انجام تحلیل آماری پایان نامه=واقعا سیصد هزار تومان؟؟؟!!! roebuck ۰ ۱,۵۲۰ ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: roebuck
  واقعا رشته من چیست؟ کامپیوتر یا فناوری اطلاعات؟؟؟ سیدرضا بازیار ۳ ۲,۵۳۹ ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: سیدرضا بازیار
  یعنی واقعا کسی با این موضوع مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ sarerahi ۴ ۴,۳۷۲ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ghaed
Exclamation دوستان .. به من بدبخت کمک کنین !!!!!! چیجوری بگم یه پاسخ بدید دیگه .. مردم من web33 ۳ ۳,۸۵۷ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: web33
  شبکه و امنیت، واقعا اول شریف یا امیر کبیر؟ neda.h ۱۰ ۵,۹۹۴ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: neda.h
  داخواست راهنمایی (واقعا برام مهمه) ali136750 ۲ ۲,۲۱۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ali136750
Sad سوالات آزاد ۹۱ و ۹۲ و۹۳؟ کسی نبود؟ یعنی واقعا کسی یا جایی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نازان ۲ ۲,۰۲۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: نازان
  ترجمه ی این جمله ها چی میشه؟یا بهتر بگم تیترها malayer ۰ ۲,۱۷۲ ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: malayer
  واقعا وایبر و واتس اپ به راحتی کنترل می شوند؟ n a z a n i n ۱ ۲,۰۰۹ ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کسی هست اون دفترچه ی معروف۱۸۵۰ تومنی رو خریده باشه که واقعا بفهمیم تشابه سوال داشته؟ babak sanaei ۱۳ ۸,۳۴۱ ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marisa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close