زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج یا ازدواج بعد از اتمام ارشد

ارسال: #۱۶
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۳۹ ق.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۴۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  مرکز مشاوره ازدواج مانشت راه اندازی شد .( با مدیریت فرداد و آفاق )
اى کسانى که ایمان آورده اید! مبادا قومى قوم دیگر را مسخره کند، شاید مسخره شدگان بهتر از مسخره کنندگان باشند و زنان‌، زنان را مسخره نکنند، شاید آنان بهتر از اینان باشند و در میان خودتان عیبجویى نکنید و یکدیگر را با لقب هاى بد نخوانید. (زیرا) فسق بعد از ایمان‌، بد رسمى است‌، (مسخره وعیبجویى و بدنام بردن دیگران‌، خروج از مَدار ایمان و فسق است که سزاوار شما نیست )و هر کس (از این اعمال )توبه نکند، پس آنان همان ستمگرانند.
آیه ۱۱ حجرات

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۱۷
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ب.ظ
Exclamation RE: ازدواج یا ازدواج بعد از اتمام ارشد
راستش منم همین مشکلات رو دارم...UndecidedDodgy
نمیدونم چه کاری درست تره
اکثر همکارام میگن‌ی عالمه مشکلات با ازدواج پیش میاد و با بچه دار شدن که کلا باید قید همه چی رو زد
اما یکی از همکارام ۴۰ سالشه و ارشد میخونه‌ی دختر ۱۳-۱۴ ساله هم داره و تازه میره شیراز و بر میگرده(آزاد میخونه)
Huhخیلی سوالا‌ها پیش اومده واسه من مثلا اینکه با شاغل بودن چطوری میشه زمان بندی درستی داشت که به همه کار‌ها رسید و خیلی چطور و چگونه های دیگه....
نمیدونم بشینم از مهر شروع کنم به خوندن یا نه....
ارسال: #۱۸
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۳۸ ب.ظ
RE: ازدواج یا ازدواج بعد از اتمام ارشد
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۴۷ ق.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  مرکز مشاوره ازدواج مانشت راه اندازی شد .( با مدیریت فرداد و آفاق )
عجله نکن رونالدو جان. نوبت شما هم میشه. اگه سال دیگه قبول بشی میتونی بیای مشاوره بگیری.Smile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۱۹
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۰۳ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  [
اى کسانى که ایمان آورده اید! مبادا قومى قوم دیگر را مسخره کند، شاید مسخره شدگان بهتر از مسخره کنندگان باشند و زنان‌، زنان را مسخره نکنند، شاید آنان بهتر از اینان باشند و در میان خودتان عیبجویى نکنید و یکدیگر را با لقب هاى بد نخوانید. (زیرا) فسق بعد از ایمان‌، بد رسمى است‌، (مسخره وعیبجویى و بدنام بردن دیگران‌، خروج از مَدار ایمان و فسق است که سزاوار شما نیست )و هر کس (از این اعمال )توبه نکند، پس آنان همان ستمگرانند.
آیه ۱۱ حجرات
ممنون از آیه ای که آوردید . ولی تصور من اینه که پست رونالدو یک شوخی معمولی بود و قصد خاصی از اون نبود (فقط محض مزاح)Heart

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nil Lu
ارسال: #۲۰
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط ronaldo.)
هاتف جان‌، آقا فرداد درست میگن‌، من فقط و فقط قصدم شوخی بود‌، منظور دیگه ای نداشتم .
داداش فرداد شما بزرگتری‌، اول شما بعد ما کوچیکترا .

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
ارسال: #۲۱
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۴ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  آقا خواستم ارشد قبول شم برم خواستگاری نشد
یه سال دیگه باید صبر کنم قول میدم به محض قبولی ارشد اقدام کنم فرداد جان Smile
آقای موج اونجوری که من شما رو دیدم که همش سربازی براتون غصه بوده و اون رو مانع برنامه ریزیهاتون می دیدید فکر نمیکردم به این سادگی‌ها بی خیال ازدواج بشید.Smile تاهمینجا هم کلی کار انجام دادید از من میشنوید همین غیر انتفاعی رو ادامه بدید.امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید
(۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۱۰ ب.ظ)nanoc نوشته شده توسط:  کیس مورد نظر مشخصه
جرات خواستگاری رفتن پیدا نکردم تکلیفمو هنوز با خودم روشن نکردم که آینده ای دارم و به درسم که لطمه ای ...
کیس مورد نظر ۶ ماه دیگه لیسانس میگیره.
خیلی هم عجله ای برای ازدواج نداشتم چون کیسه خیلی مناسبه ............ Big Grin
میشه صبر هم کرد اما میترسم کیس بپره !Big Grin
اگر کیس مناسبه پس اصلا صبر نکنید.خدا خودش وسیله سازه
مورد مهم(شاید برای شما که کم سن و سال هستید)نظر خانواده است.کافیه اونا هم موافقتون باشن دیگه مشکلی نیست.چون در این صورت شما رو همراهی میکنن و دستتون رو میگیرن.اصل مطلب مناسب بودنه طرف مقابلهSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012
ارسال: #۲۲
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۱۶ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۲۳ ب.ظ)ronaldo نوشته شده توسط:  هاتف جان‌، آقا فرداد درست میگن‌، من فقط و فقط قصدم شوخی بود‌، منظور دیگه ای نداشتم .
داداش فرداد شما بزرگتری‌، اول شما بعد ما کوچیکترا .
خوب من به نظرم اینطور اومد، انشاالله که شوخی هاتون کسی رو ناراحت نکنه رونالدو جان
آقا فرداد که یه دوره اجباری جنبه گذاری رو توی مانشت پاس کردن: -p من شاهدم

ارسال: #۲۳
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۲۴ ب.ظ
بنظر من ازدواج خیلی خیلی مهمتر از درس و... هست ولی کو دختر خوب ؟ لاقال من که تو دور و اطرافم نمیبینم.

نجیب - خوش اخلاق - با وفا - دنبال معنویات باشه تا مادیات اگه پیدا شد ما رو هم خبر کنید .
ارسال: #۲۴
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۲ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ)hossein63 نوشته شده توسط:  بنظر من ازدواج خیلی خیلی مهمتر از درس و... هست ولی کو دختر خوب ؟ لاقال من که تو دور و اطرافم نمیبینم.

نجیب - خوش اخلاق - با وفا - دنبال معنویات باشه تا مادیات اگه پیدا شد ما رو هم خبر کنید .
دنبال ۱۰۰ نباش رفیق
nobody is perfect
اینجوری فکر کنی موهات مثل دندونات سفید میشه.
اصلا مگه شما همه چیزو با هم دارید که دنبال همچین آدمی می گردید؟

سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۲۵
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۹ ب.ظ، توسط Br2012.)
دوستای گرام این بحث دو پست آخر رو ادامه ندید خواهشا" ،ممنون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , Ofogh , Fardad-A , Jabar-Asadi , parimehraban , max_15s , Msccom
ارسال: #۲۶
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۵۲ ب.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ)br2011 نوشته شده توسط:  دوستای گرام این بحث دو پست آخر رو ادامه ندید خواهشا" ،ممنون.

به روی چشم رفیق . ولی حقیقت تلخه که به ما رای منفی دادند ولی اگر سرت هم بره باید حقیقت رو بگی‌!

مم دیگه تو این بحث شرکت نمی کنم فقط آخرین کلام‌:

زن خوب فرمانبر پارسا کند مرد درویش را پادشاه
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012
ارسال: #۲۷
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۵۳ ب.ظ
فکر کنم باید خودتان تصمیم گیری کنید. من مردی را می شناختم که فرزند بزرگش دبیرستانی بود و خودش درس می خواند. تازه آن هم دکتری! و دو سالی میشه که درسش تمام شد و از لحاظ مادی هم زندگیش رشد خوبی کرد(نتیجه پشتکار و زحماتش را گرفت). یادم نمیره یک شب رفته بودم خانه اش دیدم یک گوشه نشسته داره درس می خونه. از طرفی هم دوستی دارم که کارشناسی گرفت و رفت عقد کرد. حالا هم میره سربازی و از آنطرف میاد میره آزانس. اصلا به نظرم به فکر ارشد هم نباشه. چون دیگه وقتش را نداره.

ممکن هست شخصی درس بخواند واسه اینکه موقعیت اجتماعی و شغلی خوبی پیدا کند. یکی هم ممکن هست علاوه بر اینها علاقه هم داشته باشد. ولی به نظرم آدمی جزو هر گروه هم که ازدواج یکی از جنبه های مهم زندگیش هست و باید در زمان مناسب، با شرایط مناسب و شخص مناسب باشه.

شرایط مناسب منظورم وضعیت مالی مناسب نیست. شرایط مناسب می توانه تفاهم فکری بین دو طرف، هدف مشترک، رشد اجتماعی و عقلی و ... باشه. ممکن هست فردی ازدواج کند و برای فراهم کردن شرایط بهتر زندگی برای کسانی که حالا جزئی از او هستند و در مقابلشان مسئولیت داره سختی بیشتری را تحمل کند و بیشتر از حالت عادی هم این تلاش را انجام بده. همانند مثال اولی که ذکر کردم.

به هر حال ازدواج با خودش یکسری مسئولیت‌ها را ایجاد می کند و ممکن هست یکسری محدودیت‌ها هم را با خودش به همراه داشته باشه (همانطوری که یکسری مزایا و ویژگی‌ها را به دنبال خواهد داشت) ولی هیچ وقت مانع نیست بلکه به نظر من می تواند سکوی پرش باشد. به شرطی که آدمش آدم باشه.

اهداف انسانها، شرایطشان، توانایی ها، امکانات، موقعیت هاشون و ... با هم متفاوت هست و به نظر من بهترین تصمیم گیرنده خودتان و بهترین راهنما اطذافینتان می توانند باشند، کسانی که کاملا با شما و شرایطتان آشنا باشند.

ببخشید خیلی طولانی شد هرچند من هنوز هم خیلی حرف واسه گفتن داشتم Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
ارسال: #۲۸
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۳۸ ب.ظ، توسط موج.)
(۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
موج نوشته شده توسط: یه سال دیگه باید صبر کنم قول میدم به محض قبولی ارشد اقدام کنم فرداد جان Smile
آقای موج اونجوری که من شما رو دیدم که همش سربازی براتون غصه بوده و اون رو مانع برنامه ریزیهاتون می دیدید فکر نمیکردم به این سادگی‌ها بی خیال ازدواج بشید.Smile تاهمینجا هم کلی کار انجام دادید از من میشنوید همین غیر انتفاعی رو ادامه بدید.امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید

آههههههههههههههههه
Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۹
۱۹ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۱۲ ب.ظ
بچه‌ها صحبت از کیس مناسب شد . من قبلنا یه کیس فراسو داشتم Power ش سوخت مادربورد و ایناشم کلا نابود شد .... اینو گفتم که از دست دادن یه کیس خوب واقعا آدم رو ناراحت می کنه !!!!‌(شوخی Smile)

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , fatima1537 , parimehraban , Fahrenheit , mosavat , ف.ش , Nil Lu
ارسال: #۳۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ب.ظ
ای بابا مگه من چی گفتم که اینهم منفی دادین Tongue

من میگم ازدواج از ارشد خیلی مهمتره . یه ازدواج سالم با یه دختر خوب زندگی رو عوض میکنه !
ولی دختر خوب در تعریف من یعنی دختری که از زندگی حضرت فاطمه (س) الگو برداری کرده باشه !

البته مسلما هست ولی تا حالا سر راه من قرار نگرفته‌! انشالله یکی از اون خوبهاش هم نصیب ما میشه !Heart

حالا دوست دارید منفی بدید تازه حال هم میدهBig Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۲۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۶,۶۸۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۷۵ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۵,۶۶۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۸۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۷۷۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۱۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  ارشد بعد از سی سالگی z__z ۴ ۲,۵۸۸ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۶۵۱ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close