زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمائی درباره برخی مفاهیم نامفهوم موجود در پایان نامه

ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۰۴ ق.ظ، توسط messi1991.)
سلام دوستان
درباره یه سری اصطلاحات و مفاهیم که تو زمینه شناسایی الگو واسم نامفهوم هستن میخواستم ازتون سوال بپرسم.
ممنون میشم هرکی بلده توضیح بده

۱- یه مقاله پیدا کردم عنوانش به این صورته _طراحی یک فیلتر وفقی جدید برای استخراج دقیق ویژگی های بافتی عنبیه_ منظورش از فیلتر وفقی چیه؟

۲- توی متن این مقاله نوشته که _سپس جهت کاهش اندازه بردارهای ویژگی از PCA به صورت محلی استفاده می شود_ منظورش از اینکه گفته _کاهش اندازه برداهای ویژگی از PCA به صورت محلی..._ چی هستش؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط messi1991.)
منظورم از سوالم درباره فیلتر وفقی معادل انگلیسش نیست که، منظور اینکه فیلتر وفقی دقیقا چیکار میکنه و کجای شناسایی الگو کاربرد داره؟
و PCA میدونم که جزو مباحث شبکه عصبی هستش ولی _کاهش اندازه بردارهای ویژگی ...._ چیه؟
لطفا اگه کسی میتونه بیشتر توضیح بده
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۵ ق.ظ
PCA جزو مباحث شبکه عصبی نیست بلکه شبکه های عصبی داریم که میتونن PCA بگیرن. نیم قرن قبل از شبکه های عصبی مصنوعی PCA مطرح شده.
برای اینکه بفهمید اینا چی هستن باید برید بخونید و هر کدوم رو یاد بگیرید. توضیحشون درک عمیقی نمیده به کسی. مثل این میمونه من توضیح بدم جاوا چیه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: messi1991
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط messi1991.)
RE: راهنمائی درباره برخی مفاهیم نامفهوم موجود در پایان نامه
(۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  PCA جزو مباحث شبکه عصبی نیست بلکه شبکه های عصبی داریم که میتونن PCA بگیرن. نیم قرن قبل از شبکه های عصبی مصنوعی PCA مطرح شده.
برای اینکه بفهمید اینا چی هستن باید برید بخونید و هر کدوم رو یاد بگیرید. توضیحشون درک عمیقی نمیده به کسی. مثل این میمونه من توضیح بدم جاوا چیه.
من فکر میکردم که PCA یه نوع از شبکه عصبی هستش!!!
شما درست میگید، ولی واقعا فرصت اینو ندارم که بخوام چیزی رو عملی تجربه کنم من باید این پایان نامه رو جمع و جور کنم و تا دو سه هفته دیگه تحویل بدم و بعدشم دفاع کنم Sad
استاد راهنمام که چیزی از شناسایی الگو حالیش نیست و من واقعا گیر افتادمConfused
لطفا هر کی میتونه تا جایی که امکان داره واسم بصورت تئوری توضیح بده.
ممنون*
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۰ ب.ظ
اینجا اسلایدایی بود که ما از روش PCA رو یاد گرفتیم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۳ ب.ظ، توسط messi1991.)
سلام دوستان
دو تا سوال داشتم
۱- svm چی هستش؟
۲- و آیا ربطی به شبکه عصبی داره؟
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۸ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲ ب.ظ)messi1991 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
دو تا سوال داشتم
۱- svm چی هستش؟
۲- و آیا ربطی به شبکه عصبی داره؟
SVM یک جداساز هست که حالت مشهور ترش SVM دو کلاسه هست که دو سری داده رو از هم جدا می کنه.تابع هدفش هم اینه که خطی رو انتخاب کنه که با ماکزیمم margin دو دسته از هم جدا بشن. همان طوری که دوستان گفتن این مباحث عمیقه و توضیح دادنش به این شکل شاید خیلی جالب نباشه.
ممکنه طراحی شبکه عصبی برای پیاده سازی SVM وجود داشته باشه اما در حالت کلی شبکه عصبی یک چارچوب و معماری هست، SVM یک روش جداسازی هست و ربط مشخصی به هم ندارن.
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۳ ب.ظ)۱۰:۳۰ نوشته شده توسط:  svm (support vector machine) نوعی شبکه عصبی هستش که کارش تخمین بهترین تفکیک کننده ی اجزای داده به کلاس های مفروضه.که فرضا در مورد داده های دو بعدی این کارو با ایجاد بهترین خطی که فاصله اش از داده های دو کلاس جوریه که کاملا جداشون میکنه انجام میده .
کلی بخوام بگم کارش رسیدن به همین تفکیک کننده است.
عموما در دسته بندی داده های دوکلاسه که میشه با یک خط تفکیکشون کرد بهترین عملکرد رو داره
۱- SVM شبکه عصبی نیست.
۲- داده هایی که به صورت خطی قابل جداسازی هستن ممکنه بی نهایت جداساز داشته باشن که کاملا اونها رو جدا می کنه. SVM فقط یکی از اینهاست.
۳- خیلی خیلی ادعای سنگینیه و میتونم روش هایی رو نشون بدم که بسته به مساله مورد بحث دقت بهتری از SVM دارن.

سعی کنید دقیق و علمی (یعنی متقن و مستدل) صحبت کنید. تو دفاع ارشد در موارد خیلی ریزتری از این هم ایراد می گیرن.
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۱۰ ب.ظ، توسط messi1991.)
ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادن*
چیزی که من از گفته هاتون متوجه شدم این که Svm هیچ ربطی به شبکه عصبی نداره؛ ولی میتونیم توی شبکه عصبی (Svm) رو دخالت بدیم درسته؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه سوال دیگه اینکه
شبکه عصبی SOM با شبکه عصبی خود سازمانده کوهنن چه تفاوتی داره؟ اصلاً ربطی بهم دارن!؟
ارسال: #۱۰
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۳ ب.ظ
Question RE: راهنمائی درباره برخی مفاهیم نامفهوم موجود در پایان نامه
سلام دوستان وقتتون بخیر
یه سوال
تو زمینه تشخیص هویت در مرحله استخراج ویژگی آیا میشه فقط از روش PCA استفاده کرده یا باید در کنارش از روشهای مانند ویولت، موجک، رژلت و..... استفاده کرد؟؟؟
ممنون میشم کسی بلده باشه و پاسخ سوالم رو بده.
ارسال: #۱۱
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۹ ب.ظ، توسط codin.)
البته شاید نظر من اشتباه باشه اما به نظرم سوالاتتون اصلا حرفه ای پرسیده نمیشن و به نظر میاد سوال کننده کمترین تلاشی روی سوال نکرده.مثلا این که SVM چی هستش دیگه با یک سرچ بدیهی در گوگل قابل فهمه.
یا سوال آخرتون که اصلا آدم میمونه چه جوابی بده.
ارسال: #۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط messi1991.)
(۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  البته شاید نظر من اشتباه باشه اما به نظرم سوالاتتون اصلا حرفه ای پرسیده نمیشن و به نظر میاد سوال کننده کمترین تلاشی روی سوال نکرده.مثلا این که SVM چی هستش دیگه با یک سرچ بدیهی در گوگل قابل فهمه.
شاید سوالامو باید بهتر میپرسیدم!!! و گرنه که SVM رو بقول شما با یه سرچ میشد فهمید (کماکان که قبل از این که این سوال رو بپرسم دربارش سرچ کرده بودم و سوال اصلیم این بود که آیا ارتباطی بین svm و شبکه عصبی هستش یا نه!) ولی این به این دلیل نیست که هیچ تلاشی نمیکنم.
واسه سوال آخریم میخواستم درباره این قضیه مطمئن بشم!!!
چون تو مانشت کسایی هستن که رشتشون هوش هستش و صد در صد بهتر از من این چیزا سر در میارن.
ارسال: #۱۳
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۲۱ ب.ظ
(۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۵ ب.ظ)messi1991 نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  البته شاید نظر من اشتباه باشه اما به نظرم سوالاتتون اصلا حرفه ای پرسیده نمیشن و به نظر میاد سوال کننده کمترین تلاشی روی سوال نکرده.مثلا این که SVM چی هستش دیگه با یک سرچ بدیهی در گوگل قابل فهمه.
شاید سوالامو باید بهتر میپرسیدم!!! و گرنه که SVM رو بقول شما با یه سرچ میشد فهمید (کماکان که قبل از این که این سوال رو بپرسم دربارش سرچ کرده بودم و سوال اصلیم این بود که آیا ارتباطی بین svm و شبکه عصبی هستش یا نه!) ولی این به این دلیل نیست که هیچ تلاشی نمیکنم.
چون تو مانشت کسایی هستن که رشتشون هوش هستش و صد در صد بهتر از من این چیزا سر در میارن.
بفرمایین کمتر از ۳۰ ثانیه وقتمو گرفت پیدا کردن این لینک و صد تا لینک با همین عنوان:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

به هر حال نمیخوام به این بحث ادامه بدم و هدفم بهبود سوال کردنتون بود و نه تخریب...

موفق باشین
ارسال: #۱۴
۳۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ، توسط messi1991.)
(۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۵ ب.ظ)messi1991 نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  البته شاید نظر من اشتباه باشه اما به نظرم سوالاتتون اصلا حرفه ای پرسیده نمیشن و به نظر میاد سوال کننده کمترین تلاشی روی سوال نکرده.مثلا این که SVM چی هستش دیگه با یک سرچ بدیهی در گوگل قابل فهمه.
بفرمایین کمتر از ۳۰ ثانیه وقتمو گرفت پیدا کردن این لینک و صد تا لینک با همین عنوان:

به هر حال نمیخوام به این بحث ادامه بدم و هدفم بهبود سوال کردنتون بود و نه تخریب...

موفق باشین
من اگه زبانم خوب بود که وقت دوستان مانشتی رو نمیگرفتم، قضیه svm تموم شد سوال آخرم درباره pca بود.Shy
واقعاً دستتون درد نکنه که کمتر از ۳۰ ثانیه وقتتون رو گذاشتین و واسم سرچ کردین.
از این به بعد سعی میکنم سوالامو بهتر بپرسم! Cool
شما هم موفق باشید.
ارسال: #۱۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۲۲ ق.ظ
سلام دوستان عزیز وقتتون بخیر باشه*
آیا دیتاستی برای عنبیه وجود داره که نیاز به مرحله پیش پردازش نداشته باشه؟ اگه هست اسمش چیه؟؟؟
ممنون میشم هر کسی که اطلاع داشته باشه پاسخ بده.

+کاربر codin سوالمو حرفه ای پرسیدم? Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۰۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۱۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۸۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۸۳ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۶۶ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۷۴ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۹۶ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close