زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

با رتبه ۲۰ هزارم میشه IT شبانه تهران قبول شد؟

ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۴ ب.ظ
سلام به همه

دوستان میخواستم بدونم با رتبه ۲۰ هزار (سال ۹۴) هم میشه رشته ای تی یا مهندسی کامپیوتر یا حتی علوم کامپیوتر شبانه تو تهران قبول شد؟
نهایتا شهرستان های اطراف نمیخوام خارج تهران باشه
میخواستم بدونم میشه یا نه
و اینکه دانشگاه های ازاد توی تهران میشه یا نه؟ (که فکر کنم ازاد بشه دیگه...)

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۵ ب.ظ
با رتبه ی ۲۰ هزار می خوای تهران درس بخونی !!!!!!! جای تعجب داره ........
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۷ ب.ظ
از یه مشاور پرسیدم گفت احتمالش هست
آزادو که میدونم میشه ولی شبانه رو میخواستم بدونم...
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۵۲ ب.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۵۶ ب.ظ
اینجا که زیاد رفتم

میخواستم ببینم اگه یه مشاور اینجا هست اون یه درصدری بگه که چقدر احتمالش هست ....
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۳ ب.ظ
فکر کنم رتبه کنکور کارشناسیتون ۲۰ هزاره (بخاطر لینک قلمچی که گذاشتید.)
والا زمان ما تو ورودی ۹۰ که اوضاع سخت بود و من با ۹۰۰۰ هم شبانه هیچ دانشگاهی تو تهران قبول نشدم.
نمیدونم الان اوضاع چطوره ولی بعید میدونم بشه قبول شد.
مشاورتون درست گفته احتمال قبولی نیست؛ یعنی احتمالش صفر نیست ولی نزدیک به صفره. باید شانستونو امتحان کنید.
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۵ ب.ظ
شبانه علوم کامپیوتر شهرستان قبول میشید
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۱۸ ب.ظ
امسال که کنکور خیلی داغون بود خیلــــی(منظورم سخت بودنشه....)

کدوم شهرستان علوم کامپیوتر قبول میشم؟

یه سوال دیگه هم داشتم که خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید
فرق دقیق بین IT و مهندسی کامپیوتر چیه؟
در مورد علوم اطلاعات دارم اما فرق این دو تا رو نمیدونم

ممنون
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۲۲ ب.ظ
مثلا علوم کامپیوتر دانشگاه مازندران شبانه، اما گرگان علوم کامپیوتر روزانه هم قبولید
ارسال: #۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۲۹ ب.ظ
اوه
پس اوضاع داغونه...
شرایط انتقالی و اینا چجوریه؟
چیزی در موردش نمیدونم
میخواستم بدونم چجوری میشه از یه دانشگاه تو شهرستان های نزدیک مث همینی که گفتید انتقالی برای یه دانشگاه تو تهران گرفت؟

و اینکه الان به نظر شما ازاد تهران بهتره یا دولتی شهرستان؟هم از نظر مدرک و هزینه

ببخشید سوالام یه خورده زیاد شد
ارسال: #۱۱
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۳۰ ب.ظ
من فکر می کنم که شهرستان بتونید قبول شید ولی تهران بسیار بعید می دونم بسیار
ارسال: #۱۲
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط kazhal@.)
سال ۸۸ که من کنکور دادم، با بیست هزار فقط غیر انتفاعی و پیام نور قبول میشدن!
چقدر وضعیت بهتر شدهSmile

اگه نظر منو بخواید، من میگم دولتی شهرستان بهتر از آزاده...منم یه روزی سر همین دوراهی بودم و همه بهم پیشنهاد کردن که آزاد برم. . . و رفتـــم . . . درسته که تو واحدی که درس خوندم، از خیلی جهات برتر از اون دانشگاه های دولتی و نیمه دولتی که قبول میشدم، بود، ولی خب چندتا مشکل بزرگ وجود داره، اونم اینکه:

+سهمیه رتبه اولی شامل بچه های آزاد نمیشه!

+واسه پذیرش بدون آزمون، وقتی واسه مصاحبه میری، همین که میشنون آزاد درس خوندی دیگه جوابتو نمیدن! هر چند که از نظر سطح علمی با بچه های دیگه فرق نداشته باشی!

+تو دانشگاه آزاد، هم باید پول خرج کنی، هم اینکه اساتید یه جورایی خوششون میاد دانشجو رو اذیت کنند! اینکه میگن بچه های آزاد خیلی راحت درسارو با چند تا جزوه پاس میکنن و نمره میگیرن، حداقل تو واحد ما دیده نمیشد! ما واسه خیلی از درسا مجبور بودیم کتب مرجع رو بخونیم! آخرش هم هر کسی میرسید میگفت مگه تو آزاد چی بهتون یاد دادن؟!

+در دانشگاه آزاد زمینه پژوهش زیاد فراهم نیست! البته تو رشته کامپیوتر و آی تی، بودن بچه هایی که گروه های رباتیک تشکیل میدادن و کارایی میکردن. . .ولی خب اساتید زیاد متمایل به همکاری نیستن! دانشگاه هم بودجه ی زیادی به این امر اختصاص نمیده!

++ولی خب بازم دانشگاه های مختلف متفاوته...اگرم میخواین برین آزاد، جایی برین که تو اون رشته، وضعیت مناسبی داشته باشه...

+++یه نکته خیلی مهم: اگر قراره برین آزاد، حتما قبلش بشینید با خودتون فکر کنید که آیا ارزش داره چهار سال وقت بذارم و این همه هزینه کنم؟! آیا بعد از چهار سال به اون چیزی که میخوام میرسم؟! وضعیت کار و ادامه تحصیل من بعد از چهار سال چطوریه؟!

........
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , d_felfelak
ارسال: #۱۳
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۷ ب.ظ، توسط gogooli.)
طبق سال ۸۸ مهندسی کامپیوتر(گرایش نرم افزار) رو در شهرستان با فاصله ۲/۵-۳ ساعت تا تهران شبانه می تونی قبول شی روزانه شهرستانهای دورتر هم به نظرم احتمال قبولی بود. علوم کامپیوتر هم که جای بهتر قبول شدن چون مهندسی کامپیوتر بهتر از علوم کامپیوتر است. البته الان ۶ سال گذشته و ظرفیت ها هم فکر کنم هر سال افزایش داشته و احتمال قبولی شما در دانشگاههای بهتر هم بالاتر می ره. الان فناوری اطلاعات برای شما گرایش مهندسی کامپیوتر شده من به نظرم گرایش نرم افزار بهتره ولی از کسایی که راجع به هر ۴ گرایش می دونن بپرسی بهتره ببینی به کدومش بیشتر علاقه داری.
در دانشگاه هم به نظرم مثلا شهرستان های خوب یا متوسط رو به خوب رو به غیرانتفاعی و پیام نور و آزاد تهران ترجیح بده...
فکر کنم اینجا بچه ها اکثرا حداقل دانشجوی کارشناسی هستن برای همین زیاد اطلاعات ها راجع به تخمین محل قبولی شما آپدیت نیست ولی می تونی از تجربیاتشون راجع به دانشگاهها و ... استفاده کنی...
با نزدیکی به تهران موافقم...من خیلی تعریفی از دانشگاههای شهر های شمالی نشنیدم یک کم راجع به دانشگاهها هم تحقیق کنی خوبه...
انتقالی هم اون موقع که اینترنتی نبود خیلی راحت مهمان و انتقالی می دادن(البته یکی دو ترم باید در دانشگاه خودت می موندی بعدش می شد بری و فکر کنم به روزانه ها بهتر انتقالی می دادن)...مثلا یادمه با ترمی ا یا ۱/۵ میلیون امیرکبیر می تونستی بروی...شهید بهشتی هم که دیگه اینقدر پول هم نمی گرفت. یکی از آشناهامون هم یادمه رفت دانشگاه تهران. ولی از وقتی اینترنتی شد دست هر دانشگاه نیست دیگه راحت نیست...من یکی از دوستام اینترنتی اقدام کرد قبول نکردن ولی خودش رفت خیلی التماس کرد به تربیت معلم که محل تحصیلشون در کرج است انگار الان اسمش عوض شده خوارزمی شده قبول کردن البته اونجا هم سطح دانشگاهش بالا نبود از دانشگاه خودمون حداقل آسون گیر تر بود. دانشگاههای خوب دیگه به اندازه اون موقع راحت انتقالی نمی دن می گن به علت تکمیل ظرفیت قبول نمی کنیم... البته غیرممکن هم نیست (اگه پارتی داشته باشی که دیگه خیلی راحت انتقالی می دن Smile ) فکر کنم معدل اون چند ترمی که در دانشگاه گذرونده بودی هم تاثیر داشت...باز هم باید از خود دانشگاهها بپرسی و پی گیری کنی.
ارسال: #۱۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۴۰ ب.ظ، توسط milad1375.)
خیلی خیلی ممنونم بابت جوابتون

من از یه مشاور پرسیدم گفت علوم کامپیوتر درسته برنامه نویسی و کلا چیزای مشتی یاد نمیدن ولی اونایی که علوم میخونن خیلی راحتتر فوق قبول میشن چون همش ریاضی و فیزیکه

من که کنکورم رو خوب ندادم و احتمالا تهران جنوب برم میخوام بدونم ارزش داره سرمایه گذاری کنم برای فوق ؟

یعنی مهندسی ازاد نرم علوم برم؟
یا اینکه زیاد فرقی نداره؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید علل خصوص اونایی که کامپیوتر خوندن
ارسال: #۱۵
۰۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۲ ب.ظ، توسط IT.girll.)
RE: با رتبه ۲۰ هزارم میشه IT شبانه تهران قبول شد؟
من باشم کاردانی کامپیوتر غیرانتفاعی تهران میزنم. احتمال خیلی زیاد قبول میشین. غیرانتفاعی صدرا از نظر سطح علمی و دیسیپلین اداری از دانشگاه آزاد بهتره. هر دو دانشگاه رو خوندم که میگم. باز نظر خودتونه... یه خوبیه دیگه هم داره اینه که بعد دو سال میتونین دوباره کنکور بدین و دانشگاه دولتی شمسی پور (واسه دخترا دولتی شریعتی) قبول بشین.
موفق باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۸۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۵۱ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۶۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۴۲ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۸۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۸۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۱۱۶ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۴۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۵۴۶ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۷۱۳ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close