زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها

ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۴۳ ب.ظ
مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها
سلام دوستان
من مبحث مدارهای ترتیبی رو به طور عمیق یاد نمیگیرم. شاید اگر نمونه تست کار کنم بتونم بعضی از سوالات رو حل کنم اما این موضوع رو اصلا خوب درک نمیکنم تا اگر سوالی خارج از تست های سال های گذشته بیاد امیدوار باشم که میتونم حلش کنم.
کتاب موریس مانو، مدار منطقی آقای یوسفی (پوران پژوهش)، مدار منطقی مقسمی هم خوندم فیلم دانشگاه شریف هم دیدم اما انگار در درک اصل قضیه مشکل دارم، انگار ذهنم مدام به دنبال یه مثال عینی هست که بتونه درکش کنه و چون مثالی پیدا نمیکنه نمیفهمدش .
اگر مثالی عینی دارید از کاربرد مدارات ترتیبی و فلیپ فلاپ ها یا منبعی می شناسید که این مبحث رو خیلی عالی گفته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
RE: مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها
(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من مبحث مدارهای ترتیبی رو به طور عمیق یاد نمیگیرم. شاید اگر نمونه تست کار کنم بتونم بعضی از سوالات رو حل کنم اما این موضوع رو اصلا خوب درک نمیکنم تا اگر سوالی خارج از تست های سال های گذشته بیاد امیدوار باشم که میتونم حلش کنم.
کتاب موریس مانو، مدار منطقی آقای یوسفی (پوران پژوهش)، مدار منطقی مقسمی هم خوندم فیلم دانشگاه شریف هم دیدم اما انگار در درک اصل قضیه مشکل دارم، انگار ذهنم مدام به دنبال یه مثال عینی هست که بتونه درکش کنه و چون مثالی پیدا نمیکنه نمیفهمدش .
اگر مثالی عینی دارید از کاربرد مدارات ترتیبی و فلیپ فلاپ ها یا منبعی می شناسید که این مبحث رو خیلی عالی گفته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

کتاب مرجع زیاد می توونم میشه معرفی کرد ولی یکی از کتاب های کنکوری که واقعاً همه مباحث خوب توضیح داده، کتاب مدار منطقی دکتر اجلالی انتشارات نصیر هست (این کتاب به تازگی به چاپ رسیده است).

سوالات درسی یا مشاوره ای خود در مورد
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
را از طریق پیام ارسال کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ب.ظ
RE: مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها
(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  کتاب مرجع زیاد می توونم میشه معرفی کرد ولی یکی از کتاب های کنکوری که واقعاً همه مباحث خوب توضیح داده، کتاب مدار منطقی دکتر اجلالی انتشارات نصیر هست (این کتاب به تازگی به چاپ رسیده است).

خیلی ممنون

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۵۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۴۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۸۶۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۴۸۷ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۴,۹۸۶ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  درخواست حل تست - فلیپ فلاپ JK ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۲,۴۲۷ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
  مدار منطقی طراحی شمارنده bcd ,با فلیپ فلاپ d Yousefi.parisa70@gmail.com ۰ ۲,۵۵۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Yousefi.parisa70@gmail.com
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۰۶ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۳۷ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close