تالار گفتمان مانشت
مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها - نسخه‌ی قابل چاپ

مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها - targol - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ

سلام دوستان
من مبحث مدارهای ترتیبی رو به طور عمیق یاد نمیگیرم. شاید اگر نمونه تست کار کنم بتونم بعضی از سوالات رو حل کنم اما این موضوع رو اصلا خوب درک نمیکنم تا اگر سوالی خارج از تست های سال های گذشته بیاد امیدوار باشم که میتونم حلش کنم.
کتاب موریس مانو، مدار منطقی آقای یوسفی (پوران پژوهش)، مدار منطقی مقسمی هم خوندم فیلم دانشگاه شریف هم دیدم اما انگار در درک اصل قضیه مشکل دارم، انگار ذهنم مدام به دنبال یه مثال عینی هست که بتونه درکش کنه و چون مثالی پیدا نمیکنه نمیفهمدش .
اگر مثالی عینی دارید از کاربرد مدارات ترتیبی و فلیپ فلاپ ها یا منبعی می شناسید که این مبحث رو خیلی عالی گفته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

RE: مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها - Farzamm - 12 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من مبحث مدارهای ترتیبی رو به طور عمیق یاد نمیگیرم. شاید اگر نمونه تست کار کنم بتونم بعضی از سوالات رو حل کنم اما این موضوع رو اصلا خوب درک نمیکنم تا اگر سوالی خارج از تست های سال های گذشته بیاد امیدوار باشم که میتونم حلش کنم.
کتاب موریس مانو، مدار منطقی آقای یوسفی (پوران پژوهش)، مدار منطقی مقسمی هم خوندم فیلم دانشگاه شریف هم دیدم اما انگار در درک اصل قضیه مشکل دارم، انگار ذهنم مدام به دنبال یه مثال عینی هست که بتونه درکش کنه و چون مثالی پیدا نمیکنه نمیفهمدش .
اگر مثالی عینی دارید از کاربرد مدارات ترتیبی و فلیپ فلاپ ها یا منبعی می شناسید که این مبحث رو خیلی عالی گفته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

کتاب مرجع زیاد می توونم میشه معرفی کرد ولی یکی از کتاب های کنکوری که واقعاً همه مباحث خوب توضیح داده، کتاب مدار منطقی دکتر اجلالی انتشارات نصیر هست (این کتاب به تازگی به چاپ رسیده است).

RE: مشکل در درک مدارهای ترتیبی و فلیپ فلاپ ها - targol - 13 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۸ ب.ظ

(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ)Farzamm نوشته شده توسط:  کتاب مرجع زیاد می توونم میشه معرفی کرد ولی یکی از کتاب های کنکوری که واقعاً همه مباحث خوب توضیح داده، کتاب مدار منطقی دکتر اجلالی انتشارات نصیر هست (این کتاب به تازگی به چاپ رسیده است).

خیلی ممنون