زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

استفاده از تجربه بچه ها

ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۵ ق.ظ، توسط Sahar VK.)
استفاده از تجربه بچه ها
[b]سلام به همه ی دوستان
امیدوارم اینجا جای مناسبی برای طرح این موضوع باشه چون من لازم دارم که از تجربه ی بچه هایی که شرایطی مشابه من دارن و موفق شدن استفاده کنم.
من امسال تصمیم دارم برای ارشد نرم افزار شرکت کنم . سال اولمه . درسمم تموم شده . دانشگاه دولتی بودم ولی شهرستان . پایه ی خوبی هم ندارم معدلمم پاینه . تقریبا میخوام از صفر شروع کنم و رتبه ی خیلی خوبی بیارم. درمورد منابع و روش خوندن خیلی این مدت تحقیق کردم و تصمیم گرفتم که تابستون -از ۱۳ تیر تا ۳۱ شهریور-روی درسایی که ضعیفم کار کنم ، تا مهر با بقیه هم سطحشون کنم و اونوقت همه رو با پارسه موازی پیش ببرم . یعنی تابستون اینا رو بخونم :
منطقی (مانو) ، معماری(فیلم های دکتر گودرزی-مانو) ، نظریه(جزوه و ویس دکتر کارگهی و لینز) ، آمار(متن درس پارسه بدون تست) ، گسسته (متن درس پوران بدون تست) ، محاسبات عددی (بابلیان) سیستم عامل (متن درس پارسه بدون تست)

منتها مشکل من روی درسای ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم چون زیر صفرم واقعا . واقعا سردرگم شدم نمیدونم چکار کنم به نظرشما خوبه تابستون برای ساختمان داده ها (متن پوران پژوهش-متن مقسمی) و طراحی الگوریتم (متن پوران پژوهش-متن مدرسان)رو بخونم و بعد از اینا کتاب داده ساختارها و مبانی الگوریتم ها دکتر قدسی رو برای فهم بیشتر بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا لازمه CLRS رو بخونم ؟ اگه آره چه طوری بخونم ؟ راهنمایی کنید ؟ میترسم وقت کم بیارم ؟؟ خیلی گیج شدم روی این دو درس !!!!!!

بچه ها لطفا نظرتون رو بگید البته با توجه به شرایط من و تجربیات موفقی که داشتین.
Aurora، در تاریخ ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

منتقل شد به بخش مشاوره

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۱۵ ق.ظ
استفاده از تجربه بچه ها
سلام دوست عزیز من پارسال که شروع کردم شرایطی مشابه شما داشتم اینو بگم که ساختمان داده اگر خیلی ضعیفی باید با مقسمی شروع کنی و اگر مصاحبه رتبه های برتر را بخونی خیلی ها هم با همین مقسمی موفق شده اند و طبق آماری که یکی از دوستان بدست آورده بود سال پیش توی درس ساختمان داده کتابی که رتبه های برتر بیش تری ازش استفاده کرده بودند مقسمی بود و رتبه نخست را داشت

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , haveking
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۵۳ ق.ظ
RE: استفاده از تجربه بچه ها
ساختمان و الگوریتم زیاد هم درسای سختی نیستند و کتابایی که گفتید براشون کفایت می کنه، به نظر من فقط زمانی یک مبحث رو از روی کتاب مرجع بخونید که واقعا اون رو از روی کتاب تست متوجه نمی شید. همچنین شما گفتید که می خواهید متن مقسمی و ... رو تابستون بخونید ، اگه منظورتون اینه که فقط درسنامه رو بخونید و تست نزنید باید بهتون بگم که با این کار خیلی لطمه می خورید، چون تو این دوتا درس حل سوال بخش زیادی از یادگیری است . مثلا درخت جستجو رو از هر کتابی که بخونید شاید نیم صفحه هم نباشه ولی تست هاش خیلی متنوعه. تو درسای دیگه هم سعی کنید همینطوری رفتار کنید ولو با حل تعداد خیلی کم سوال اون هم نه فقط سوالای کنکور بلکه حتی سوالای تشریحی.

زندگی عقیده است و جهاد
۱
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط Sahar VK.)
(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۵ ق.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز من پارسال که شروع کردم شرایطی مشابه شما داشتم اینو بگم که ساختمان داده اگر خیلی ضعیفی باید با مقسمی
شروع کنی و اگر مصاحبه رتبه های برتر را بخونی خیلی ها هم با همین مقسمی موفق شده اند و طبق آماری که یکی از دوستان بدست آورده بود سال پیش توی درس ساختمان داده کتابی که رتبه های برتر بیش تری ازش استفاده کرده بودند مقسمی بود و رتبه نخست را داشت
مرسی که جواب دادین.شما رتبه تون چند شد؟این درسا رو چطور زدین؟
اون فایل آمار رو دیدم.ولی امسال خیلی متغیر خونده بودن یکی گفته فقط تست اون یکی فقط مرجع یکی دیگه ترکیبی...البته باید ببینیم سطح بچه ها توی این درسا در چه حدی بوده

(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳ ق.ظ)captain نوشته شده توسط:  ساختمان و الگوریتم زیاد هم درسای سختی نیستند و کتابایی که گفتید براشون کفایت می کنه، به نظر من فقط زمانی یک مبحث رو از روی کتاب مرجع بخونید که واقعا اون رو از روی کتاب تست متوجه نمی شید. همچنین شما گفتید که می خواهید متن مقسمی و ... رو تابستون بخونید ، اگه منظورتون اینه که فقط درسنامه رو بخونید و تست نزنید باید بهتون بگم که با این کار خیلی لطمه می خورید، چون تو این دوتا درس حل سوال بخش زیادی از یادگیری است . مثلا درخت جستجو رو از هر کتابی که بخونید شاید نیم صفحه هم نباشه ولی تست هاش خیلی متنوعه. تو درسای دیگه هم سعی کنید همینطوری رفتار کنید ولو با حل تعداد خیلی کم سوال اون هم نه فقط سوالای کنکور بلکه حتی سوالای تشریحی.
مرسی که وقت گذاشتین
بله درست میگید . برای اکثر درسا سوال تشریحی حل می کنم مثل تمرینای لینز و تمرینای مانو...باید برای این دو درس هم یه فکری بکنم
۰
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ب.ظ
سلام
در لینک زیر یکی از دوستان خوب مانشتی (ali_titani) در بخش مصاحبه‌های سال ۹۴ پیشنهادات بسیار مفیدی داده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moohammad.pn
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: استفاده از تجربه بچه ها
به جای اینکه چند تا منبع بخونید واسه هر درس یک منبع رو انتخاب کنید و هر جاییش رو که متوجه نشدید به یه منبع دیگه سر بزنید.

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۱۶ ب.ظ
استفاده از تجربه بچه ها
من تقریبا با نظر دوستان موافقم حل تشریحی و تستی خیلی با هم فرق می کنه به همین دلیل منم توصیه می کنم اگه نمی خواید از روی مرجع اصلی بخونید حتما تست هر درس رو هم بزنید کمک می کنه مطالب بهتر تو حافظه تون بمونه و دسته بندی بشه به علاوه کمک می کنه ببینید کدوم قسمت مشکل دارید برای خودم پیش اومده که یه فصل خوندم به نظرم اومده کاملا فهمیدم اما وقتی رفتم سراغ تستها دیدم چقدر نکات ریزی داشته و من اصلا تو حل سوال ها بهشون دقت نکردم به علاوه اینکه خیلی از کتابها نکات ریزو تو تستها میارن نه متن اصلی.
برای ساختمان داده هم همون مقسمی برای شروع عالیه بعد اگه خواستید می تونید برید سراغ بقیه کتابها.
نظر منم اینه که جای خوندن چندین منبع مختلف یه منبع دقیق بخونید و هرجا حس کردید اون منبع کامل نیست یا براتون درست جا نیوفتاده برید سراغ بقیه منابع، چون اکثر این منابع وجه اشتراک زیادی دارند پس نگران اینکه همه منابع خوب برای یه درس نخوندید نباشید.
ایشالا که رتبه خیلی خوبی میاریدSmile
۲
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۶ ب.ظ
استفاده از تجربه بچه ها
اتفاقا منم شرایط خیلی مشایه ای با شما دارم و میخوام از تابستون شروع کنم و برای ارشد نرم خودمو آماده کنم و پایه ای انچنان قوی ندارم.
دوست عزیز شما ویدیو های دکتر گودرزی رو از کجا دانلود کردین؟
ب نظرتون خوندن کتابی مثل موریس مانو کمکی ب ارشد میکنه ؟
۱
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: استفاده از تجربه بچه ها
(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crystal نوشته شده توسط:  دوست عزیز شما ویدیو های دکتر گودرزی رو از کجا دانلود کردین؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب های مرجع رو برای موقعی بذارید که میبینید از روی کتاب های کنکوری متوجه مطلب نمیشید و برای تفهیم مطلب بهش رجوع کنید. اگه پایه خوبی ندارید و از الان میخواید شروع کنید وقت زیادی دارید و میتونید مرجع رو هم بخونید وگرنه اکثر درس ها رو بهتره از روی کتاب های کنکوری بخونید که اصل مطالب لازم رو میارن تو خودشون.

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۱
ارسال: #۱۰
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط Mahsash.)
استفاده از تجربه بچه ها
من صفر صفر نبودم تو ساختمان داده و طراحی الگوریتم ولی اعتماد به نفس خیلی پایینی در برابر این دو درس داشتم و واقعا ازشون می‌ترسیدم!
از مقسمی شروع کردم(برای هر دو درس).
برای ساختمان داده تو تابستون مقسمی رو خوندم با تست‌هاش. ولی خب مقسمی به نظر من درک عمیقی نمی‌ده از درس و صرفا در حد فهم سطحی و برای شروع خوبه.
تو طول سال برای ساختمان داده پارسه رو خوندم که واقعا عالی بود به عنوان مکمل مقسمی. برای طراحی الگوریتم هم باز هم مقسمی رو خوندم و هم پارسه رو که باز هم در کنار هم عالی بودن. البته به نظرم پارسه برای الگوریتم کافی بود و نیازی نبود قبلش مقسمی رو بخونم.
در نهایت هم تست‌های ۶۰۰ مسئله‌ی دکتر قدسی رو برای این دو درس زدم که واقعاااااااااااااااااااااا عالی بود و به همه توصیه‌ش می‌کنم.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , haveking , احسان مومنی , d_felfelak , afsan_legend , Happiness.72
ارسال: #۱۱
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۵ ب.ظ
سلام از سایت مکتب خونه میتونید دانلود کنید
۱
۰
ارسال: #۱۲
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ ب.ظ، توسط Sahar VK.)
(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crystal نوشته شده توسط:  اتفاقا منم شرایط خیلی مشایه ای با شما دارم و میخوام از تابستون شروع کنم و برای ارشد نرم خودمو آماده کنم و پایه ای انچنان قوی ندارم.

این ویدئو ها توی سایت مکتبخونه هستن.منبع تستی این درس کتاب پوران منتها یه مقداری شبیه به خلاصه هستن و من وقتی میخونمشون اذیت میشم . خوندن این کتاب همراه با این ویدئوها فک می کنم مفیده چون باعث میشه که مباحث معماری به صورت عمیق و تشریح شده توی ذهن شکل بگیره و بعدش از مهر همراه با آزمونا راحت تر میشه کتاب پوران رو خوند.البته این نظر منه.

(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من صفر صفر نبودم تو ساختمان داده و طراحی الگوریتم ولی اعتماد به نفس خیلی پایینی در برابر این دو درس داشتم و واقعا ازشون می‌ترسیدم!
برای ساختمان داده تو تابستون مقسمی رو خوندم با تست‌هاش. ولی خب مقسمی به نظر من درک عمیقی نمی‌ده از درس و صرفا در حد فهم سطحی و برای شروع خوبه.
تو طول سال برای ساختمان داده پارسه رو خوندم که واقعا عالی بود به عنوان مکمل مقسمی. برای طراحی الگوریتم هم باز هم مقسمی رو خوندم و هم پارسه رو که باز هم در کنار هم عالی بودن. البته به نظرم پارسه برای الگوریتم کافی بود و نیازی نبود قبلش مقسمی رو بخونم.
در نهایت هم تست‌های ۶۰۰ مسئله‌ی دکتر قدسی رو برای این دو درس زدم که واقعاااااااااااااااااااااا عالی بود و به همه توصیه‌ش می‌کنم.
شما دانشگاه تهران بودین . پایه درسیتون هم توی این درسا خوب بوده احتمالا . تابستون مقسمی هر ذو درس رو خوندین و از پاییز پارسه ها رو خوندین ؟ ۶۰۰ تست رو کی شروع کردین و کی تموم شد ؟ من شنیدم که ۶۰۰ تست سنگینه ، شما نظرتون چیه ؟ و اینکه این درسا رو توی ازمون ارشد چطور جواب دادین ؟ ببخشید زیاد سوال پرسیدمSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , haveking
ارسال: #۱۳
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ ب.ظ، توسط Mahsash.)
(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱ ب.ظ)Sahar VK نوشته شده توسط:  
(07 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crystal نوشته شده توسط:  اتفاقا منم شرایط خیلی مشایه ای با شما دارم و میخوام از تابستون شروع کنم و برای ارشد نرم خودمو آماده کنم و پایه ای انچنان قوی ندارم.

این ویدئو ها توی سایت مکتبخونه هستن.منبع تستی این درس کتاب پوران منتها یه مقداری شبیه به خلاصه هستن و من وقتی میخونمشون اذیت میشم . خوندن این کتاب همراه با این ویدئوها فک می کنم مفیده چون باعث میشه که مباحث معماری به صورت عمیق و تشریح شده توی ذهن شکل بگیره و بعدش از مهر همراه با آزمونا راحت تر میشه کتاب پوران رو خوند.البته این نظر منه.

(۰۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من صفر صفر نبودم تو ساختمان داده و طراحی الگوریتم ولی اعتماد به نفس خیلی پایینی در برابر این دو درس داشتم و واقعا ازشون می‌ترسیدم!
شما دانشگاه تهران بودین . پایه درسیتون هم توی این درسا خوب بوده احتمالا . تابستون مقسمی هر ذو درس رو خوندین و از پاییز پارسه ها رو خوندین ؟ ۶۰۰ تست رو کی شروع کردین و کی تموم شد ؟ من شنیدم که ۶۰۰ تست سنگینه ، شما نظرتون چیه ؟ و اینکه این درسا رو توی ازمون ارشد چطور جواب دادین ؟ ببخشید زیاد سوال پرسیدمSmile

گفتم که صفر صفر نبودم Smile‌ولی اصلا خوب هم نبودم و بلد نبودم واقعا.
نه تابستون فقط مقسمی ساختمان داده رو خوندم.
۶۰۰ مسئله سخته ولی خیلییییییییییی خفنه! خیلی قشنگه واقعا سوالاش. من خیلی حال می‌کردم باهاش. بعد کلا ه مبه خاطر کنکور نمی خوندم ساختمان داده و الگوریتمو. برای خودم یم‌خوندم چون دوست داشتم ضعفم جبران شه تو این دو تا درس.
هر دو تا درسو هم کامل جواب دادم Smile هم ساختمان داده. هم الگوریتم نرم افزار. هم الگوریتم هوش.
۶۰۰ مسئله رو بعد از امتحانات ترم شروع کردم به زدن.
برای کنکور من کلا ۳ تا درسو خیلی خوب خوندم. یکی ساختمان داده یکی الگوریتم و یکی هم معماری.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , haveking
ارسال: #۱۴
۰۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ق.ظ
استفاده از تجربه بچه ها
بین مدرسان ، پارسه ، پوران کدوم واسه ساختمان داده بهتره ؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ق.ظ
استفاده از تجربه بچه ها
بله ، من هم با کتاب های پوران میونه ی خوبی ندارم ، خیلی نکته میگه و اصلا" برای کسی که پایه ی ضعیفی داره مناسب نیست ... نمیدونم چرا ، همه میگن پوران خوبه :|

البته فکر کنم خوندن کتاب قدسی + ۶۰۰ تست مفید تر باشه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۴ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۲ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۱۴ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۰۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۷۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۴۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۵۶ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۳۱۷ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۲۸ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close