زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منبع ارشد ساختمان داده (مشورت)

ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط saharitst.)
سلام به همگی..من تازه با انجام خوب مانشت اشنا شدم..دوستان من امسال میخوام ارشد شرکت کنم میخواستم بدونم برای ساختمان داده نظرتون درباره کتاب CLRS +کتاب مقسمی چیه؟من امروز خریدمشون ولی یه جورایی شک دارم به اینکه منابع خوبی انتخاب کردم یا نه..راستی کتاب پارسرو پیدا نکردم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ
RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت)
خوب قبلا خیلی پست درباره این موضوع دادن اما خوب، با توجه به سوالات یه کم امسال فرق کرده خوب منابع هم بهتره خوب انتخاب بشه
برای انتخاب منابع مناسب باید به سطح،روش یادگیری ،هدف و زمان ،منابع مناسب رو انتخاب کرد.
همه کتاب های ارشد بحث های مشخص دارن که تقریبا در همه کتابا پوشش داده شده با با سبک نگارشی خاص خودشون و درباره اونا صحبت شده یکی کم و یکی زیاد به صورت های مختلف
اما اصل و چار چوب همهشون یکی هست . بعضی از کتاب ها بحث رو بیشتر باز کردن و حالته ای مختلف رو بیشتر بیشتر باز کردن و خیلی چیز های زیاد دیگه .
اما برای انتخاب منابع کافی و متناسب سوالات ارشد رو بردارین مثلا ۸۰ تا اخرین سال رو نگاه کنید متوجه سیر تغییرات و بخش های مهم می شین تا منابع متناسب انتخاب کنین.
برای انتخاب منبع به نظر من هدفتون رو مشخص کنین که چقدر ارشد براتون مهمه و چقدر می خواین براش وقت بزارین وبا توجه با اون منابع رو انتخاب کنین
ابتدا پیوستگی و ترتیب سر فصل ها بین دورس مختلف رو مشخص کنید و برای هر مبحث با توجه به وضیعت خودتون منابع رو انتخاب کنین
برای هر سرفصل بهتر جزوه کلاسی خودتون رو بخونین بعد جزوه یکی از اساتید مطرح اون زمینه و بعدش کتاب ارشد مناسب خودتون و سپس برای تکمیل تسلط منبع اصلی اون سرفصل و حالا تمرین ،تمرین که بهترین حالت حل تمرین ها به همراه برنامه اون تمرینهاست(البته با درک و فهم) تا واقعن یاد بگیرین انتخاب جزوه و کتاب هم معمولا اگه چندتا مصاحبه رتبه تک رقمی رو نگاه کنین متوجه می شین کدوم رو انتخاب کنین قبل خرید خودتون هم اون منابه رو نگاه کنید و یکم بخونین بعد بخریدش . ...( دیگه نمی تونم ادامه بدم وخسته شدم .....البته این نظر شخصی منه و ماشالله اینقدر اینجا ما دوستان ارشدی باتجربه داریم که بتونن راهنمایتون کنن )
ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۲۶ ب.ظ
اگه پایه ضعیفی دارین توصیه میکنم کتاب ساختمان داده انتشارات راه که ما ل پیام نور هستش خیلی خوب توضیح داده به زبان ساده ودرون کتاب سوالا ی زیادی وجود داره که خیلی سخت نیستند مثل تست های کنکور واسه شروع خوبه.
ارسال:
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۲۹ ب.ظ
پاسخ نامه مقسمی خوب نبود به نظر من پوران بهتره البته مقسمی درسنامه ش بد نبود ساده توضیح داده.

Work hard in silence, let your success make the noise
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۰ ق.ظ
مقسمی خیلی ساده و مختصر توضیح داده
پوران خوبه متنش روانه ولی بعضی ها ناقص وکمه
پارسه اونی که من دیدم فکر کنم قدیمه و حالت خلاصه بود یعنی خیلی خلاصه و فرمولی و حالت حفظی گفته
مدرسان خیلی بسط داده و برای هر چیزی نکته ای آورده و فن بیانش باب میل من نبود
ماهان سال ۹۰ کتابش رو که دیدم مثل پارسه بود
الان بعضی می گن راهیان سپاهان اما من ندیمش
اما جزوه های اساتید دانشگاه های تهران به نظر من تا حدودی برای یادگیری اولیه خوبه تا بعد با خوندن کتابه ارشد مباحث رو کامل کنیم
اما بیشتر رتبه های تک یا کتاب پارسه و یا پوران رو خوندن تقریبا همشون یکی از این دو کتاب رو خوندن برای ساختمان داده
کتاب مقسمی روش های حل جالبی دارن که ایده های خوبی برای حل مسلئه به آدم می دن.
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۷ ق.ظ
کلا ساختمان و طراحی الگوریتم رو باید با تست زدن یاد بگیری!!
اول تستهای سالای قبل رو نیگا کن تا دستت بیاد چجوری باید بخونی!
من خودمم پارسه داشتم!خوب بود!!ولی بعدش پورانو دیدم بنظرم پوران بهتر اومد!!...مخصوصا مسئله های اخرش مفهومی بودن!

البته مقسمی هم خوبه...CLRSهم کتاب اصلیه اگ از الان شرو کنی به خوندنش خب خوبه!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۴۶ ق.ظ
ممنون از همگی
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۴ ب.ظ
تمارین CLRS مربوط به سرفصلهای درسی ساختمان داده رو حل کنید+
کتاب ۶۰۰ مسئله قدسی
+
یه کتاب تست مناسب که فک کنم پوران پژوهش کتاب مناسبی باشه.
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۱۱ ب.ظ
مقسمی برای مباحث روتینی که همیشه تو تست ها میاد بد نیست ولی جدیدا" میبینیم از داده ساختارهای پیشرفته مثل Hashing یا Red Black و ... سوال میاد که باید برید سراغ کتابی مثل CLRS و یا کتاب داده ساختار قدسی + ۶۰۰ تست . خودتون اگه CLRS رو بخونید چیزی نمی فهمید مگه اینکه تمریناتش رو حل کنید و پایه خوبی داشته باشید ، اگه با دیدن فیلم آموزشی هم مشکلی ندارید فیلم ساختمان داده دکتر آبام در سایت مکتبخونه هستش یسری از مباحث رو خیلی خوب توضیح داده فقط انتظار جزئیات نداشته باشید یسری از مباحث کاملا" انتزاعی گفته میشه
ارسال: #۱۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط saharitst.)
اون مباحث جزء طراحی الگوریتمه..الگوریتم که من کتاب مدرسانو + کتاب clrs میخوانم خیلی هم عالین ولی بحثم ساختمان دادست..کتاب ساختمان داده مدرسان که پر غلطه..مقسمی بد نبود باز از مدرسان کتابش بهتر بود ولی مثلا تو پیوستش کنکور سال ۹۲ ای تی رو نیورده

من میخواهم پس میتوانم
ارسال: #۱۱
۱۵ فروردین ۱۳۹۵, ۰۳:۰۰ ب.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)vocation نوشته شده توسط:  سلام
چند وقت پیش با لینک زیر مواجه شدم. خیلی از منابع ساختمان داده رایگان وجود داره.میتونید دانلود کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امیدوارم کمکتون کنه

ممنون

من میخواهم پس میتوانم
ارسال: #۱۲
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ق.ظ
با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت اقای مدیر
سایت کوکتاب مکانی برای خرید وفروش رایگان کتب دانشگاهی و کنکوری لطفا از سایت ما دیدار فرمایید
koketab.ir
ارسال: #۱۳
۰۹ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۰۲ ب.ظ
سلام CLRS کدوم ترجمه و انتشارات خوبه ؟
ارسال: #۱۴
۱۰ تیر ۱۳۹۶, ۰۷:۴۹ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲ ب.ظ)mahsin نوشته شده توسط:  سلام CLRS کدوم ترجمه و انتشارات خوبه ؟

من خودم زبان اصلیشو گرفتم..ترجمه نگرفتم

من میخواهم پس میتوانم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۳ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۵۷۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۰۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close