تالار گفتمان مانشت
منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - نسخه‌ی قابل چاپ

منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - saharitst - 21 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ب.ظ

سلام به همگی..من تازه با انجام خوب مانشت اشنا شدم..دوستان من امسال میخوام ارشد شرکت کنم میخواستم بدونم برای ساختمان داده نظرتون درباره کتاب CLRS +کتاب مقسمی چیه؟من امروز خریدمشون ولی یه جورایی شک دارم به اینکه منابع خوبی انتخاب کردم یا نه..راستی کتاب پارسرو پیدا نکردم

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - ali136750 - 21 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶ ب.ظ

خوب قبلا خیلی پست درباره این موضوع دادن اما خوب، با توجه به سوالات یه کم امسال فرق کرده خوب منابع هم بهتره خوب انتخاب بشه
برای انتخاب منابع مناسب باید به سطح،روش یادگیری ،هدف و زمان ،منابع مناسب رو انتخاب کرد.
همه کتاب های ارشد بحث های مشخص دارن که تقریبا در همه کتابا پوشش داده شده با با سبک نگارشی خاص خودشون و درباره اونا صحبت شده یکی کم و یکی زیاد به صورت های مختلف
اما اصل و چار چوب همهشون یکی هست . بعضی از کتاب ها بحث رو بیشتر باز کردن و حالته ای مختلف رو بیشتر بیشتر باز کردن و خیلی چیز های زیاد دیگه .
اما برای انتخاب منابع کافی و متناسب سوالات ارشد رو بردارین مثلا ۸۰ تا اخرین سال رو نگاه کنید متوجه سیر تغییرات و بخش های مهم می شین تا منابع متناسب انتخاب کنین.
برای انتخاب منبع به نظر من هدفتون رو مشخص کنین که چقدر ارشد براتون مهمه و چقدر می خواین براش وقت بزارین وبا توجه با اون منابع رو انتخاب کنین
ابتدا پیوستگی و ترتیب سر فصل ها بین دورس مختلف رو مشخص کنید و برای هر مبحث با توجه به وضیعت خودتون منابع رو انتخاب کنین
برای هر سرفصل بهتر جزوه کلاسی خودتون رو بخونین بعد جزوه یکی از اساتید مطرح اون زمینه و بعدش کتاب ارشد مناسب خودتون و سپس برای تکمیل تسلط منبع اصلی اون سرفصل و حالا تمرین ،تمرین که بهترین حالت حل تمرین ها به همراه برنامه اون تمرینهاست(البته با درک و فهم) تا واقعن یاد بگیرین انتخاب جزوه و کتاب هم معمولا اگه چندتا مصاحبه رتبه تک رقمی رو نگاه کنین متوجه می شین کدوم رو انتخاب کنین قبل خرید خودتون هم اون منابه رو نگاه کنید و یکم بخونین بعد بخریدش . ...( دیگه نمی تونم ادامه بدم وخسته شدم .....البته این نظر شخصی منه و ماشالله اینقدر اینجا ما دوستان ارشدی باتجربه داریم که بتونن راهنمایتون کنن )

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - tohidi4503 - 21 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ب.ظ

اگه پایه ضعیفی دارین توصیه میکنم کتاب ساختمان داده انتشارات راه که ما ل پیام نور هستش خیلی خوب توضیح داده به زبان ساده ودرون کتاب سوالا ی زیادی وجود داره که خیلی سخت نیستند مثل تست های کنکور واسه شروع خوبه.

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - sh.n - 21 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب.ظ

پاسخ نامه مقسمی خوب نبود به نظر من پوران بهتره البته مقسمی درسنامه ش بد نبود ساده توضیح داده.

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - ali136750 - 22 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ

مقسمی خیلی ساده و مختصر توضیح داده
پوران خوبه متنش روانه ولی بعضی ها ناقص وکمه
پارسه اونی که من دیدم فکر کنم قدیمه و حالت خلاصه بود یعنی خیلی خلاصه و فرمولی و حالت حفظی گفته
مدرسان خیلی بسط داده و برای هر چیزی نکته ای آورده و فن بیانش باب میل من نبود
ماهان سال ۹۰ کتابش رو که دیدم مثل پارسه بود
الان بعضی می گن راهیان سپاهان اما من ندیمش
اما جزوه های اساتید دانشگاه های تهران به نظر من تا حدودی برای یادگیری اولیه خوبه تا بعد با خوندن کتابه ارشد مباحث رو کامل کنیم
اما بیشتر رتبه های تک یا کتاب پارسه و یا پوران رو خوندن تقریبا همشون یکی از این دو کتاب رو خوندن برای ساختمان داده
کتاب مقسمی روش های حل جالبی دارن که ایده های خوبی برای حل مسلئه به آدم می دن.

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - shamim_70 - 22 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷ ق.ظ

کلا ساختمان و طراحی الگوریتم رو باید با تست زدن یاد بگیری!!
اول تستهای سالای قبل رو نیگا کن تا دستت بیاد چجوری باید بخونی!
من خودمم پارسه داشتم!خوب بود!!ولی بعدش پورانو دیدم بنظرم پوران بهتر اومد!!...مخصوصا مسئله های اخرش مفهومی بودن!

البته مقسمی هم خوبه...CLRSهم کتاب اصلیه اگ از الان شرو کنی به خوندنش خب خوبه!

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - saharitst - 22 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۶ ق.ظ

ممنون از همگی

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - gunnersregister - 25 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۳۴ ب.ظ

تمارین CLRS مربوط به سرفصلهای درسی ساختمان داده رو حل کنید+
کتاب ۶۰۰ مسئله قدسی
+
یه کتاب تست مناسب که فک کنم پوران پژوهش کتاب مناسبی باشه.

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - arash691 - 25 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۱۱ ب.ظ

مقسمی برای مباحث روتینی که همیشه تو تست ها میاد بد نیست ولی جدیدا" میبینیم از داده ساختارهای پیشرفته مثل Hashing یا Red Black و ... سوال میاد که باید برید سراغ کتابی مثل CLRS و یا کتاب داده ساختار قدسی + ۶۰۰ تست . خودتون اگه CLRS رو بخونید چیزی نمی فهمید مگه اینکه تمریناتش رو حل کنید و پایه خوبی داشته باشید ، اگه با دیدن فیلم آموزشی هم مشکلی ندارید فیلم ساختمان داده دکتر آبام در سایت مکتبخونه هستش یسری از مباحث رو خیلی خوب توضیح داده فقط انتظار جزئیات نداشته باشید یسری از مباحث کاملا" انتزاعی گفته میشه

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - saharitst - 14 مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۱۵ ب.ظ

اون مباحث جزء طراحی الگوریتمه..الگوریتم که من کتاب مدرسانو + کتاب clrs میخوانم خیلی هم عالین ولی بحثم ساختمان دادست..کتاب ساختمان داده مدرسان که پر غلطه..مقسمی بد نبود باز از مدرسان کتابش بهتر بود ولی مثلا تو پیوستش کنکور سال ۹۲ ای تی رو نیورده

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - saharitst - 15 فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۰۰ ب.ظ

(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)vocation نوشته شده توسط:  سلام
چند وقت پیش با لینک زیر مواجه شدم. خیلی از منابع ساختمان داده رایگان وجود داره.میتونید دانلود کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امیدوارم کمکتون کنه

ممنون

منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - محمد رنجبر - ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ق.ظ

با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت اقای مدیر
سایت کوکتاب مکانی برای خرید وفروش رایگان کتب دانشگاهی و کنکوری لطفا از سایت ما دیدار فرمایید
koketab.ir

منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - mahsin - 09 تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲ ب.ظ

سلام CLRS کدوم ترجمه و انتشارات خوبه ؟

RE: منبع ارشد ساختمان داده (مشورت) - saharitst - 10 تیر ۱۳۹۶ ۰۷:۴۹ ب.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲ ب.ظ)mahsin نوشته شده توسط:  سلام CLRS کدوم ترجمه و انتشارات خوبه ؟

من خودم زبان اصلیشو گرفتم..ترجمه نگرفتم