زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبلت یا گوشی لمسی

نظرسنجی: گوشی لمسی یا تبلت؟ کدام را پیشنهاد می کنید؟
گوشی لمسی
تبلت
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
سلام
شاید برای خیلی از شما این سؤال پیش بیاید که برای کسی که با اینترنت و دنیای مجازی زیاد در ارتباط است و قصد گرفتن یک وسیله ی ارتباطی دارد کدام یک مناسب تر است؟

مزیت ها و معایب هر کدوم نسبت به دیگری رو لطفا بنویسید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۵۴ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
از نظر میزان مصرف و شارژ باطری به نظر شما کدومش بهتره و مصرف کمتری داره؟

آیا تبلت هم سیم کارت می خوره ؟ و میشه ازش به عنوان گوشی استفاده کرد؟

کوچک بودن صفحه ی گوشی لمسی برای کار با اینترنت اذیت نمی کنه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۱۳ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
به نظر من فبلت های خوبی توی بازاره.
تبلت سیم کارت خور هم داریم.
ولی فبلت بهتره.به خاطر اندازه مناسب-سخت افزار مناسب-باتری مناسب و...
البته بستگی به این هم داره که شما تا چه مقدار قراره هزینه کنید.
مثلا شما Ascend Mate7 یا Note 4 رو ببینید.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorgh , **sara**
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۲۶ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
آیا نرم افزار های مورد استفاده برای یک مهندس کامپیوتر، مثلا ویژوال استودیو، دریم ویور و خیلی از نرم افزارهایی که مورد نیاز یک فرد کامپیوتری هست قابل نصب بر روی تبلت یا گوشی هوشمند هستند؟

و سؤال بعدی این که امکان انتقال اطلاعات به فلش مموری در گوشی لمسی و تبلت وجود داره؟

با گوشی لمسی میشه pdf خوند؟
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۱۶ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۲۶ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  آیا نرم افزار های مورد استفاده برای یک مهندس کامپیوتر، مثلا ویژوال استودیو، دریم ویور و خیلی از نرم افزارهایی که مورد نیاز یک فرد کامپیوتری هست قابل نصب بر روی تبلت یا گوشی هوشمند هستند؟

و سؤال بعدی این که امکان انتقال اطلاعات به فلش مموری در گوشی لمسی و تبلت وجود داره؟

با گوشی لمسی میشه pdf خوند؟

۱-خیر.سیستم عامل اکثر تبلت ها اندروید هستش نمیشه که وایژوال استودیو و ... نصب کرد.
واسه این کار به نظرم تبلت surface مناسب باشه.surface واسه خود مایکرسافته.

۲-بله در صورتی که گوشی یا تبلت شما قابلیت OTG داشته باشه به راحتی میتونید انتقال فایل بین فلش مموری و دیواستون رو داشته باشید.

۳-بله میشه pdf هم خوند .

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorgh
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ، توسط simorgh.)
تبلت یا گوشی لمسی
ضمن تشکر از پاسخ شما

به جز سهولت در حمل ، کلا یه سؤال ذهنمو مشغول کرده و اونم اینه که اصلا چرا باید گوشی لمسی یا تبلت داشته باشم؟ چه نیازی هست؟ (لطفا اونایی که دارن دلیل خرید گوشی لمسی یا تبلت رو بگن ... )

و سؤال مهم دیگه این که من خیلی دوست دارم بدونم واقعا چه تفاوت هایی بین یک لپ تاپ و تبلت وجود داره ؟
من می خوام یه تبلت داشته باشم که حتی الامکان تمام قابلیت های یک لپ تاپو داشته باشه ؟ چنین چیزی هست؟ داریم واقعا؟

از کسانی که تبلت دارند می خوام نظر بدن و بگن تفاوت لپ تاپ با تبلت در چیه؟
مثلا یه چیزایی خودم می دونم اینکه اندازه ی حافظه در لپ تاپ و تبلت با هم متفاوته ... آیا در تبلت هایی که قابلیت نصب نرم افزار دارند که دوستمون اشاره کردند، مشکل محدودیت فضا (حافظه) پیش نمیاد؟ (با توجه با این که نرم افزارهایی مثل ویژوال استودیو، اسکیوال سرور، نرم افزار متلب، نرم افزارهای طراحی وب مثل دریم ویور و ... حافظه ی زیادی نیاز دارند، موقع نصب مشکل حافظه نداریم در تبلت؟)

کلا می خوام بدونم تبلت میتونه برای من جایگزین لپ تاپ بشه ؟ اگر پاسخ منفیه چرا و به چه دلایلی؟؟
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط anyone.)
تبلت یا گوشی لمسی
سلام
شاید این جواب سوال شما نباشه ولی می تونید از تبلت هایی که سیستم عامل ویندوز روشون نصبه هم استفاده کنید و با توجه به هزینه ای که می خواید بکنید گزینه مناسب خودتون رو انتخاب کنید. فکر می کنم برای کامپیوتری ها هدف از تهیه این سیستم ها همیشه در دسترس بودن سیستمشونه برای من که حداقل اینطوره. اکثر تبلتهای ویندوزی سیم کارت نمیخورن ولی با هزینه کمی میشه براشون مودم تهیه کرد. در مورد تبلتهای اندوریدی فکر می کنم کاربردشو کاربرایی که استفاده چندانی از ویندوز ندارن یا هدفشون از تهیه این سیستم ها بازی باشه بیشتر درک می کنن.
در مورد جایگزینی تبلت با لب تاپ، سرفیس ها با این هدف تولید شدند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اندوریدی

آنان که می دانند رنج می برند و آنانکه نمی دانند به دیگران رنج می دهند.
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۱۱ ب.ظ
RE: تبلت یا گوشی لمسی
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۸ ب.ظ)anyone نوشته شده توسط:  در مورد جایگزینی تبلت با لب تاپ، سرفیس ها با این هدف تولید شدند.

سلام
میشه بفرمایید این نمونه هایی که معرفی کردید، بدون کیبورد چجوریه و میشه بدون کیبورد استفاده کرد؟
مثلا اگر خوام کیبوردشو بردارم و ازش بدون کیبورد استفاده کنم چه محدودیت هایی داره؟ مثل یک تبلت بدون کیبورد میشه؟ یا قابلیتش پایین میاد؟
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۷ ق.ظ، توسط anyone.)
تبلت یا گوشی لمسی
صفحه کلید نقش صفحه کلید رو به همراه امکان درگاه های اضافی(بسته به پورت های تعبیه شده بر روی صفحه کلید- پورت یواس بی و ...) رو برای شما ایفا می کنه و در مدلی که یک هارد اضافی روی صفحه کلید دارید(ایسوس تی ۱۰۰) این هارد هم از دسترس شما خارج می شه ولی نمیشه گفت کارایی سیستم پایین می یاد. معمولا در حالت بدون صفحه کلید باتری کمتری مصرف میشه و سیستم شما مدت بیشتری شارژ نگه می داره.

ارسال: #۱۰
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۱ ق.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
میشه بفرمایید با گوشی لمسی گشت و گذار در اینترنت چجوریه؟ واقعا راحته یا باید هی اسکرول بالا و پایین کنیم؟
میشه گوشی لمسی رو موقع اینترنت رفتن ۹۰ درجه بچرخونیم که اسکرول افقی نداشته باشیم و فقط اسکرول عمودی باشه؟
ارسال: #۱۱
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۰ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
امکانات سیستم های مختلف با هم فرق داره باید چند مدل رو انتخاب کنید و از کسانی که اون سیستم رو دارند بپرسید تا نتیجه بهتری بگیرید.

ارسال: #۱۲
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۳۴ ب.ظ
تبلت یا گوشی لمسی
کسی تا حالا تبلت مارشال گرفته؟

به نظر شما برای شروع تبلت مارشال بگیرم خوبه؟ توی نت در نظرات کاربران چیزی که مهم تر از همه بود این که باطری این تبلت ها باد می کنه و باعث نابودی صفحه نمایش میشه . مگر باطری رو نمیشه در آورد تا این اتفاق نیفته؟ کلا باطری تبلت ها مثل گوشی یا لپ تاپ در نمیاد؟

لطفا اگر کسی تا حالا مارشال گرفته منو راهنمایی کنه متشکرم.
ارسال: #۱۳
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط sepanta1990.)
تبلت یا گوشی لمسی
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  کسی تا حالا تبلت مارشال گرفته؟

به نظر شما برای شروع تبلت مارشال بگیرم خوبه؟ توی نت در نظرات کاربران چیزی که مهم تر از همه بود این که باطری این تبلت ها باد می کنه و باعث نابودی صفحه نمایش میشه . مگر باطری رو نمیشه در آورد تا این اتفاق نیفته؟ کلا باطری تبلت ها مثل گوشی یا لپ تاپ در نمیاد؟

لطفا اگر کسی تا حالا مارشال گرفته منو راهنمایی کنه متشکرم.

سلام.
به نظرم نگیرین. من یه مدت داشتم از دستم افتاد ال سی دیش شکست تعمیرشم نکردم انداختمش دور!
مهمترین مشکلی که داشت کیفیت پایین صفحه نمایشش بود. واقعا چشمای آدمو اذیت میکرد دو ساعت کار میکردی چشمات درمیومد از بس که رزولوشن و نور صفحه ش پایین بود.
باطزیشم وقتی استفاده میکردی در کسری از ساعت خالی میشد.
الان تبلت هواوی x1 دارم خیلی خوبه.

خوشبختی یک سفر است، نه یک مقصد.
هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد.

ارسال: #۱۴
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط simorgh.)
RE: تبلت یا گوشی لمسی
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ق.ظ)sepanta1990 نوشته شده توسط:  الان تبلت هواوی x1 دارم خیلی خوبه.

دو تا سؤال دارم یکی این که
توی مشخصات cpuنوشته:
Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9
یعنی چهار هسته ایه درسته؟ و این که Cortex-A9 دقیقا به چه معنیه اطلاعی دارید؟

سؤال بعدی این که توی مشخصات باطری نوشته بود:
Non-removable Li-Po 5000 mAh battery
یعنی باطری رو نمیشه جدا کرد؟ اگر ممکنه یه توضیح بدین ممنونم.
ارسال: #۱۵
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط sepanta1990.)
تبلت یا گوشی لمسی
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۵ ب.ظ)simorgh نوشته شده توسط:  ن تبلتی که می فرمایید، قابلیت GPRS داره ؟ توی مشخصاتش که نوشته ۲G, 3G, 4G داره.

در کل دارم میپرسم آیا همه ی تبلت های سیم کارت خور، قابلیت وصل شدن به اینترنت از طریق GPRS ایرانسل دارن؟

سؤال بعدی این که توی مشخصات باطری نوشته بود:
Non-removable Li-Po 5000 mAh battery
یعنی باطری رو نمیشه جدا کرد؟ اگر ممکنه یه توضیح بدین ممنونم.

مال من ۳G داره و با اینترنت ۳G میتونین به اینترنت وصل بشین. الان اپراتورها ارایه میدن و سرعت خیلی بالایی هم داره. بعضی مدلاش ۴G هم دارن که فکر کنم اصلا ایران نیومدن چون من هرچی دیدم ۳G بود.
اینکه همه تبلتهای سیمکارت خور به اینترنت هم وصل میشن یا نه نمیدونم! ولی قاعدتا باید این امکانو داشته باشن و الا به درد نیمخورن.

تا جایی که میدونم اکثر تبلتها باطزیشون جدا نمیشه. از جمبه تبلت مارشال و هواوی x1 .
x1 باطزیش خیلی خوبه. اگه معمولی استفاده کتی باطریش برا چند روز کافیه. ولی مارشال بدون هیچ استفاده ای بعد چند ساعت میدیدم داره خاموش میشه!

خوشبختی یک سفر است، نه یک مقصد.
هیچ زمانی بهتر از همین لحظه برای شاد بودن وجود ندارد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۷۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
Wink معرفی سایت برای دانلود رام اندروید و یادگیری رایگان فلش کردن گوشی و تبلت famerom ۰ ۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: famerom
  آموزش تخصصی تعمیرات گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ repairtraining ۰ ۱۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: repairtraining
  آموزش روت و نصب ریکاوری تبلت با استفاده از Odin comtechtamir ۰ ۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: comtechtamir
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  سینک نبودن تاریخ گوشی SepidehP ۳ ۲,۷۰۸ ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: jazana
  راهنمایی خرید گوشی SepidehP ۵ ۶۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
Heart ۳ راه برای خالی کردن حافظه گوشی آیفون amir1255 ۰ ۱,۳۳۱ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: amir1255
  فراموش کردن رمز گوشی همراه Nesyan ۱۸ ۱۱,۵۸۲ ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close