زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته(از تجربیات دیگران استفاده کنیم)

ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۵۹ ق.ظ
انتخاب رشته دکتری، متفاوت و کمی پیچیده تر از انتخاب رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد است و نیاز به آگاهی و دقت بیشتری دارد. برای انتخاب رشته هوشمندانه باید چند نکته رو در نظر بگیرید:

۱- احتمال دعوت به مصاحبه
از نظر احتمال دعوت به مصاحبه، میتونید انتخابهای خودتون رو به سه گروه تقسیم کنید:

گروه اول: رشته-محلهایی که به هیچ وجه امکان نداره اونجا دعوت به مصاحبه بشید
گروه دوم: رشته-محلهایی که احتمال پایین برای دعوت به آنجا دارید
گروه سوم: رشته-محلهایی که احتمال بالا یا قطعی برای دعوت شدن دارید

این ۳ گروه برای هر کسی به نسبت رتبه اش متفاوت است. مثلا برای رتبه ۱ ، همه دانشگاهها در گروه سوم قرار میگیرن. و یا مثلا کسی که در رشته ای با ظرفیت متوسط یا بالا جزو آخرین نفرات مجاز روزانه است، همه روزانه های دانشگاههای رده ۱ تهران در گروه اول قرار میگیرن.

شما برای تشخیص این ۳ گروه برای خودتان، باید این موارد را در نظر بگیرید:
- رتبه خودتان
- ظرفیت پذیرش کل و ظرفیت پذیرش هر رشته-محل
- ضریب دعوت به هر رشته-محل (که سال ۹۲ در اکثر رشته های روزانه ۵ برابر ظرفیت هر رشته-محل بود و سال ۹۳ حدود ۷ برابر بود)
- ترتیب تقریبی رشته-محلها از لحاظ اعتبار و پر طرفدار بودن بین بقیه داوطلبان (ترتیب پر شدن دانشگاهها).
بررسی اینکه در سالهای قبل (۹۲ و ۹۳) داوطلبان رشته شما با چه رتبه هایی به چه دانشگاههای دعوت شدن هم میتونه در این زمینه به شما کمک کنه.

رشته محلهای گروه اول رو اگر درست تشخیص بدید دیگه تکلیفتون باهاشون مشخصه و باید کنار گذاشته بشن.
انتخاب شما باید از بین گروه دوم و سوم باشه. به هیچ وجه گروه دوم رو حذف نکنید تا بعدا پشیمون نشید. با توجه به تاثیر بسیار زیاد امتیاز مصاحبه، شما اگر دعوت به مصاحبه بشید حتی اگر آخرین نفر دعوت شده هم باشید، در شرایط یکسان شانس قبولیتون نسب به نفرات اولیه دعوت شده تفاوت زیادی ندارد (پست قبلی را بخوانید).

مطالبی که تا اینجا گفته شد مربوط به شرایط عینی بود یعنی رتبه و ضریب دعوت و ظرفیت و اعتبار دانشگاهها و… که “احتمال دعوت به مصاحبه” را برای شما تعیین میکنه.

۲- احتمال قبولی نهایی
دعوت شدن به مصاحبه تنها یک بخش از قضیه است و شما باید “احتمال قبولی نهایی” را هم در نظر بگیرید.
برای تعیین احتمال قبولی نهایی، معیار عینی و قطعی نداریم ولی چند فاکتور را باید در نظر گرفت:

- رزومه و سوابق آموزشی و پژوهشی و عملکرد شما در جلسه مصاحبه.
آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری ۹۴ :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این آیین نامه قرار است چارچوب کلی امتیاز دهی به شما در مرحله مصاحبه باشه. اما امتیازی که دریافت می کنید ممکنه متاثر از برخی ملاحظات دیگر هم باشه. مثل برخی موارد زیر.

- سابقه همکاری و شناخت قبلی اساتید گروه مربوطه از شما و نظر مثبت ایشان در مورد شما.
اینکه در دانشگاه کارشناسی و کارشناسی ارشد احتمال قبولی بیشتری دارید به همین دلیل است. (البته با توجه به این شرط که اساتید دیدگاه مساعدی در مورد شما داشته باشند)

- برخی دانشگاهها مخصوصا دانشگاههای سطح ۱ براشون اهمیت داره که اونجا رو به عنوان اولویت اول انتخاب کرده باشید. (البته اینجا اولویت اول به معنی اولویت اول بین حداکثر ۵ رشته-محلی هست که دعوت می شوید. یعنی اگر بعد از انتخاب رشته، به اولویتهای ۳ و ۵ و ۶ و ۸ و ۱۱ دعوت شدید، اینها به ترتیب اولویتهای ۱ تا ۵ شما میشن)

- برخی فاکتورهای دیگه که میتونه “دیدگاه شما” در مورد احتمال قبولیتون رو تحت تاثیر قرار بده، اطلاعات و شایعاتی هست از قبیل اینکه فلان دانشگاه از قبل دانشجوهاش رو مشخص کرده؛ بعضی دانشگاهها نظر خوبی به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی ندارند؛ در فلان دانشگاه شهرستان، بومی بودن شانس قبولی رو افزایش میده و ….
بررسی و تصمیم گیری در مورد این مسائل بر عهده شماست و میتونید برخی از این ملاحظات رو هم در انتخاب رشته خودتون اعمال کنید.

۳- ملاحظات شخصی
نکته سوم که باید در انتخاب رشته مد نظر داشته باشید، ملاحظات شخصی خودتون هست. مثلا یک نفر ممکنه اولویتش این باشه که در شهر خودش یا شهرهای نزدیک محل زندگیش قبول بشه. یا یک نفر فقط بخواد در دانشگاههای سطح ۱ دکتری بخونه و در مقابل شخص دیگری فقط قبولی براش مهمه حالا هرجا و….

اگر موارد فوق رو خوب بررسی کنید میتونید دایره گزینه های مناسب رو تنگ کرده و بهترین انتخابهای ممکن رو تشخیص بدید.
در یک انتخاب رشته خوب معمولا در همان ۵ تا ۱۰ انتخاب اول تکلیف شما مشخص است و در واقع شما به سنجش دیکته میکنید که شما را به کجا دعوت کند.
البته این مساله هم به خودتون برمیگرده که بخواهید با ریسک پذیری انتخاب رشته کنید یا با احتیاط و محافظه کاری یا با واقع بینی و در واقع ترکیب ریسک پذیری و احتیاط. مثلا نمونه یک انتخاب رشته واقع بینانه میتونه به این شکل باشه:

۱- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی پایین
۲- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی متوسط
۳- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
۴- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
۵- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
۶- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی بالا
۷- احتمال دعوت قطعی ، احتمال قبولی بالا
۸- احتمال دعوت قطعی ، احتمال قبولی بالا

نکته: افرادی که در همه انتخابهاشون احتمال دعوت به مصاحبه شدنشون پایین هست (مثل انتخاب روزانه ها برای اشخاصی که جزو نفرات آخر مجاز به انتخاب رشته روزانه هستند) حتما از همه انتخابهاشون استفاده کنند چون برای این افراد اون قضیه دیکته کردن اولویتها به سازمان سنجش صدق نمیکنه و باید فقط تورشون رو پهن کنند و منتظر صید (ظرفیت خالی دعوت به مصاحبه) بمونند.

هر کسی در قفس ذهنی خود زندانی است،
ذهن بی پنجره دود آلود است،
ذهن بی پنجره بی فرجام است ....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pazis , imantexas , rahim06 , SADAFLINDA , peyman.rasouli , bright , bahar davudi
ارسال:
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۳۸ ب.ظ، توسط --masumeh.)
RE: انتخاب رشته(از تجربیات دیگران استفاده کنیم)
با سلام خدمت دوستان محترم من اولین سالی است که مجاز به انتخاب رشته دکترا شدم با توجه به اینکه در گرایش نرم افزار ما کلا ۱۵ یا ۱۶ انتخاب بیشتر نداریم در مرحله اول انتخاب رشته آیا در انتخاب رشته همه ۱۶ مورد را از اول تا آخر بنویسم یا در این مرحله هم اونایی که احتمال قبولی نیست را حذف کنیم؟ممنون میشم پاسخ بدید
ارسال:
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۹ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۳۷ ب.ظ)--masumeh نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان محترم من اولین سالی است که مجاز به انتخاب رشته دکترا شدم با توجه به اینکه در گرایش نرم افزار ما کلا ۱۵ یا ۱۶ انتخاب بیشتر نداریم در مرحله اول انتخاب رشته آیا در انتخاب رشته همه ۱۶ مورد را از اول تا آخر بنویسم یا در این مرحله هم اونایی که احتمال قبولی نیست را حذف کنیم؟ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
نه.
براساس رتبه و شرایط رزومه و توانایی مالی و خیلی پارامترهای دیگه به ترتیب الویت باید انتخاب کنید.

ارسال:
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۴۶ ب.ظ
یعنی اونایی که احتمال قبولی بسیار بسیار کم هست را هم انتخاب کنم؟
ارسال:
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۲۹ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۴۶ ب.ظ)--masumeh نوشته شده توسط:  یعنی اونایی که احتمال قبولی بسیار بسیار کم هست را هم انتخاب کنم؟
به سایت Phdtest مراجعه کنید.
راهنمایی های خوبی اونجا هست.

ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۳ ق.ظ
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  سلام دوستان
خوب من از کجا بدونم رتبه ی من ۵۶ به کجاها دعوت به مصاحبه میشه
ممکنه شهید بهشتی، علم صنعت و خاجه نصیر دعوت بشم؟

سئوال سختی نیست.
دانشگاه و ظرفیت ها مشخصه.
به اندازه ۱/۸ تا ۲ برابر کل ظرفیت روزانه به مصاحبه دعوت میشن.
در هر رشته مکان هم بین ۵ تا ۱۰ برابر ظرفیت(روزانه ۵ و شبانه و پردیس حداکثر ۱۰ برابر)
کافیه با این اطلاعات تصمیم بگیرید که کجا رو انتخاب کنید.
"شما شبانه تهران و روزانه شهرستان به مصاحبه دعوت میشید.)
احتمال روزانه تهران هم هست اما کمه.

سپاس‌گزاری شده توسط: bright
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط mehrankh.)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  چه بد Confused
نا امید نباشید.
رتبه شما خوبه.
حتما و حتما دانشگاه های خوب رو هم انتخاب کنید.
تهران روزانه رو هم انتخاب کنید.درسته که احتمال دعوت به مصاحبه شدن در دانشگاه های درجه ۱ تهران رو برای روزانه ندارید.اما بازهم دانشگاه های درجه ۲ تهران روزانه رو انتخاب کنید و امیدوار باشید.
منظورم از انتخاب روزانه های شهرستان این بود که ۱۰۰ درصد در اون انتخاب ها به مصاحبه دعوت میشید.
در هر صورت امیدوار باشید.
ممنون از پاسختون
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳ ق.ظ)mehrankh نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سئوال سختی نیست.
در هر رشته مکان هم بین ۵ تا ۱۰ برابر ظرفیت(روزانه ۵ و شبانه و پردیس حداکثر ۱۰ برابر)

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ ق.ظ)mehrankh نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  چه بد Confused
نا امید نباشید.
رتبه شما خوبه.
تهران روزانه رو هم انتخاب کنید.درسته که احتمال دعوت به مصاحبه شدن در دانشگاه های درجه ۱ تهران رو برای روزانه ندارید.اما بازهم دانشگاه های درجه ۲ تهران روزانه رو انتخاب کنید و امیدوار باشید.
منظورم از انتخاب روزانه های شهرستان این بود که ۱۰۰ درصد در اون انتخاب ها به مصاحبه دعوت میشید.
ممنون از پاسختون
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳ ق.ظ)mehrankh نوشته شده توسط:  
(03 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سئوال سختی نیست.

نا امید نباشید.
رتبه شما خوبه.

ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۴۲ ب.ظ
سلام بچه ها من هنوز سیستم دعوت به مصاحبه رو نفهمیدم.
ببینید دزست میگم؟
اول میان میبینن رتبه یک کیه. بعد ۵ انتخاب اولشو میبینن و بر اساس اون از هر کدوم از ظرفیت اون دانشگاهها یکی کم میشه و ایشون به اون ۵ دانشگاه اول دعوت میشه. بعد رتبه دوم رتبه سوم و...
حالا مثلا رتبه ۱۱ رو انتخاب اولشو میبینن اگه جا بود دعوت میشه جا نبود میرن انتخاب بعدیش و همین طور تا پنج دانشگاش مشخص بشه. درسته؟
خب اگه این طور باشه دیگه انقدر داستان نداره که نگاه کنیم به ظرفیت دانشکاهها و ....
چون بر اساس رتبه سنجیده میشه. از اول تا اخر به ترتیب الویت میزنیم . غیر اینه؟
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۵۱ ق.ظ
والا منم نظرم همینه
از اونطرف هم میگم خوب مطمعنن رتبه های ۱ تا ۲۵
۵ دانشگاه برترو میزنن ( حالا شاید انتخاب آخرشون دانشگاه محل زندگیشون باشه)
مثلا ۱ تا ۲۵ اینطوری میزنن
شریف ، امیر کبیر، تهران، علم صنعت و یه دانشگاه دیگه
خوب اگه سیستم انتخاب رشته به همون ترتیبی باشه که من برداشت میکنم دیگه اونهایی که رتبشون بالای ۲۵ به هیچ کدوم از این دانشگاه ها دعوت نمیشن که

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من هنوز سیستم دعوت به مصاحبه رو نفهمیدم.
ببینید دزست میگم؟
اول میان میبینن رتبه یک کیه. بعد ۵ انتخاب اولشو میبینن و بر اساس اون از هر کدوم از ظرفیت اون دانشگاهها یکی کم میشه و ایشون به اون ۵ دانشگاه اول دعوت میشه. بعد رتبه دوم رتبه سوم و...
حالا مثلا رتبه ۱۱ رو انتخاب اولشو میبینن اگه جا بود دعوت میشه جا نبود میرن انتخاب بعدیش و همین طور تا پنج دانشگاش مشخص بشه. درسته؟
خب اگه این طور باشه دیگه انقدر داستان نداره که نگاه کنیم به ظرفیت دانشکاهها و ....

bright
ارسال: #۱۰
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۳۶ ق.ظ
اینطوری ها هم نیست
من پارسال که دانشگاه بودم، تو تابلو دیدم که تا رتبه های ۵۰ به مصاحبه شریف قبول شدن، رفیقم با رتبه ۳۶ هم شریف قبول شد، کی گفته تا ۲ برابره ظرفیت، آخه منظقیه بگیم شریف تا ۱۰ رو برا مصاحبه دعوت می کنه و ۵ تا پذیرش میشه !!!! کی گفته.

آقا شریف پارسال فکر کنم ۷ بود ظرزفیتش تا ۵۰ اومدن، امسال فکر کنم تا ۴۰ هم دعوت بشن، تا ۳۰ که حتمیه. دانشگاه های تهران و امیر کبیر هم همینظورین، اینطوری نیست که اینا بده شریف باشه اونا هم رتبه های ۱ تا ۵۰ اینا رو برای مصاحبه دعوت می کنن. فکر کنم علم و صنعت و بهشتی هم تا ۶۰ دعوت به مصاحبه کنن. مابقی می مونه برای جاهای دیگه. کلا اینا خیلی با هم اورلپ دارن، چون دکتری زیاد به رتبه وابسته نیست و سعی می کنن تا حدودی با دست باز تصمیم بگیرن.
نظر من اینه، چون سال پیش هم همینطور بود، هم دوره ای هام با ۱۶و ۱۸ و۲۰ و ۳۶ همه شریف اومدن مصاحبه و اونا هم گفتن تا حدود ۵۰ هم تو مصاحبه بودن، بعد استادا از بین این افراد یه ۶و۷ رو انتخاب می کنن.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
ارسال: #۱۱
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ب.ظ
خیلیها اینطور نمیزنن
"شریف ، امیر کبیر، تهران، علم صنعت و یه دانشگاه دیگه"
فرض کن یک نفر رتبه یک باشه و ساکن اصفهان باشه احتمال زیاد هم صنعتی رو میزنی و هم اصفهان رو جزو پنج تای اول، اگر کارش اصفهان باشه و یا دلایل شخصی دیگه باز ممکنه اصفهان رو فقط اول بزنه. باقی هم نمیاد هر سه رو بزنه تهران، حداکثر دومورد رو میزنه تهران.
از اون طرف حتی ممکنه کسی انتخاب رشته نکنه با اینکه رتبه اش بد نباشه، ولی رزومه نداشته باشه هنوز، یا اینکه سال اولش باشه و امسال نتونه فارغ التحصیل باشه.
خیلی از آقایونی که شاغل هستند، خیلی از خانمهایی که ازدواج کردن و فرزند دارند و سرکار هم باشند حتی اگر رتبه یک باشند ترجیح میدن شهر خودشون فقط برن و پنج انتخاب اول رو تهران نزنن و خیلی دلایل دیگه.
از طرفی بیش از پنج برابر ظرفیت دعوت میکنن
ارسال: #۱۲
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۱ ب.ظ
خخخخ من موندم. خب الان براچی کنکور برگزار میشه. من فقط همینو میخوام بدونم. اگه هدف فیلتر کردنه دیگه ۷ برابر ظرفیت که فیلتر نمیشه!!! حداقل ۴ ۵ برابر اعلام کنن. دیگه ۷ برابر خیلی زیاده.
ارسال: #۱۳
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۲ ب.ظ
من خودم امیر کبیر رو تو انتخاب هام نزدم(انتخاب آخر) و فقط هم تهران رو زدم چون نمی ارزه به خاطر دکتری شهرستان کامو ول کنم، در ضمت تو امیرکبیر هم چون هیچ استادی نیست که تو زمینه کاری من کار کنه و احتمالش ۱ درصد هم نیست که حتی اگه رتبه تک رقمی هم بودم استادی منو ورداره.
اینطوری ها هم نیست خیلی علت و دلیل می تونه باشه که همه رتبه های خوب حتما ۵ دانشگها اول رو نزنن.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
ارسال: #۱۴
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط ymsyms.)
(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  سلام دوستان

شهید بهشتی فکر نمی کنم
ولی علم و صنعت و خواجه اختمالش زیاده
شریف رو هم بزنید دعوت میشید

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ ق.ظ)bright نوشته شده توسط:  والا منم نظرم همینه
از اونطرف هم میگم خوب مطمعنن رتبه های ۱ تا ۲۵
۵ دانشگاه برترو میزنن ( حالا شاید انتخاب آخرشون دانشگاه محل زندگیشون باشه)
مثلا ۱ تا ۲۵ اینطوری میزنن
شریف ، امیر کبیر، تهران، علم صنعت و یه دانشگاه دیگه
خوب اگه سیستم انتخاب رشته به همون ترتیبی باشه که من برداشت میکنم دیگه اونهایی که رتبشون بالای ۲۵ به هیچ کدوم از این دانشگاه ها دعوت نمیشن که

(۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ب.ظ)cavalier نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من هنوز سیستم دعوت به مصاحبه رو نفهمیدم.
ببینید دزست میگم؟

دوستان تا ۱۰ برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت میشن
مطمئن باشید
من پارسال عینا دیدم
ارسال: #۱۵
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ب.ظ
دوستان عزیز در مورد انتخاب پردیس نظر خاصی ندارید؟
ارزش وقت گذاشتن داره؟
سرمایه گذاری کنیم یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۲۱ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۳۴ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۴۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۸۲ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۹۳ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۶۶ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۵۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۲۲ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۲ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۴۹۸ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close