زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اگر جای من بودین چکار میکردین ؟

ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۱۱ ب.ظ
سلام به همه دوستان.
من ارشدم رو امسال گرفتم دانشگاه یزد . اینجا امکان استفاده از سهمیه بدون کنکور رو دارم و استادم خیلی میخواد که من بمونم و چندین بار گفته بمون همین جا. اما من از اول دنبال اپلای گرفتن بودن و میخواستم برم.
و میدونم که میتونم برم اونور. شاید یه خورده دیر و زود بشه ولی میتونم برم .

حالا شما جای من بودین نقد و میگرفتین یا نسیه رو ؟
دوستانی که دکتری اینجا میخونن اگه جواب بدن ممنون میشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۲۱ ب.ظ
RE: اگر جای من بودین چکار میکردین ؟
(۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۱۱ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان.
من ارشدم رو امسال گرفتم دانشگاه یزد . اینجا امکان استفاده از سهمیه بدون کنکور رو دارم و استادم خیلی میخواد که من بمونم و چندین بار گفته بمون همین جا. اما من از اول دنبال اپلای گرفتن بودن و میخواستم برم.

داداش اونور...شک نکن
+یزد هم دانشگاه تاپی نیست که بخوای بمونی
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjjoon
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۴۶ ب.ظ

توصیه‌ی دوستانه‌ی من اینه که همین‌جا دکترا رو شروع کنین، چون نقده. ولی از اون‌طرف هم تلاشتونو برای رفتن بکنین. چون اپلای گرفتن و رفتن یه پروسه‌ی زمان‌بره که به خیلی چیزا بستگی داره و اینجوری نیست که فکر کنین همه چی خیلی راحت اوکی میشه.

نمونش خود من که از اونور پذیرش با fund گرفتم. همه مدارکم هم جور بود. حتی برای شروع کار هم قرارداد امضا کردم. ولی فکر می‌کنین نتیجش چی شد؟ بعد از اینکه چند ماه منتظر ویزا بودم، آخرش گفتن به رشته‌های فنی ویزا نمیدیم. یعنی کل تلاشی که تقریبا ۱ سال انجام دادم و این همه وقت و انرژی گذشتم، همش پرید. به همین راحتی.

بنابراین اگه من جای شما بودم، به هیچ عنوان نقد رو ول نمی‌کردم و به نسیه بچسبم. چون ممکنه از اینجا مونده و از اونجا رونده بشین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , montazer , mjjoon , mahmood19227
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۲۳ ب.ظ
آره دقیقا بنده هن منظورم همین بود،فقط الان جوری رفتار کن که اصلا استادت نفهمه میخوای بری و بگو میخوام بمونم همینجا وبعد که کارهات همه اوکی اوکی شد به استادت بگو من دیگه دارم میرم ولی از الان تو فکر رفتن و انجام کارهاش باش!
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ ب.ظ
(۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۴۶ ب.ظ)anonymous نوشته شده توسط:  نمونش خود من که از اونور پذیرش با fund گرفتم. همه مدارکم هم جور بود. حتی برای شروع کار هم قرارداد امضا کردم. ولی فکر می‌کنین نتیجش چی شد؟ بعد از اینکه چند ماه منتظر ویزا بودم، آخرش گفتن به رشته‌های فنی ویزا نمیدیم. یعنی کل تلاشی که تقریبا ۱ سال انجام دادم و این همه وقت و انرژی گذشتم، همش پرید. به همین راحتی.

ببخشید شما برای چه کشوری میخواستید ویزا بگیرید ؟
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۴۸ ب.ظ
چند تا ایراد به خیلی از صحبت ها وارده:
۱- هر کس داره با توجه به اهداف و شرایط خودش میگه.
۲- افرادی باید نظر بدن که یا دکترای داخل بخونن یا اپلای کرده باشن. تازه بازم نظر همشون وزن یکسانی نداره.
۳- منظورتون از اپلای دقیقا چیه؟ به کسی که دانشگاه رنک ۳۰۰ رفت میگن اپلای کرد. به کسی که ucb هم رفته میگن اپلای کرده!
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۰۸ ب.ظ

سلام.

فقط همینقدر بهت بگم من و سایر دوستام که شریف میخونیم، دکتری خوندن در ایران حتی در شریف رو حماقت میبینیم. (مگر در شرایطی خاص)
در مورد دلایلش اگه خواستی بحث میکنیم.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pazis , gunnersregister , mjjoon
ارسال:
۲۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۰۶ ق.ظ

با کدوم استاد بودید؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۳:۵۱ ق.ظ
(۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۱۱ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان.

سلام.

فقط همینقدر بهت بگم من و سایر دوستام که شریف میخونیم، دکتری خوندن در ایران حتی در شریف رو حماقت میبینیم. (مگر در شرایطی خاص)
در مورد دلایلش میشه کمی توضیح بدین ما هم یه استفاده ایی بکنیم ممنون میشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , hosseini(*789*770#) , Riemann , mahyamk , mjjoon , nazanin1
ارسال: #۱۰
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط A V A.)
سلام
همزمان خوندن ارشد و انجام کارهای اپلای به اندازه کافی سخت هست، چطور کسی که دانشجوی دکترا میشه با اون همه حجم کاری میتونه دنبال کارهای اپلای هم باشه؟ درست تصمیم گرفتن بهتر نیس؟ داشتن چند پلن جایگزین خوبه اما بهتر نیس برای یکی تلاش کرد که حداقل نتیجه ی سطح پایین نداشته باشه؟
نتیجه ی ریجکت های دکترای ۲۰۱۵ رو ببینید، حتی بچه های ارشد شریف با مقاله هم ریجکت میشن

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
ارسال: #۱۱
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۱۶ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط:  سلام
همزمان خوندن ارشد و انجام کارهای اپلای به اندازه کافی سخت هست، چطور کسی که دانشجوی دکترا میشه با اون همه حجم کاری میتونه دنبال کارهای اپلای هم باشه؟ درست تصمیم گرفتن بهتر نیس؟ داشتن چند پلن جایگزین خوبه اما بهتر نیس برای یکی تلاش کرد که حداقل نتیجه ی سطح پایین نداشته باشه؟
نتیجه ی ریجکت های دکترای ۲۰۱۵ رو ببینید، حتی بچه های ارشد شریف با مقاله هم ریجکت میشن

توی چه سایتی میشه نتایح ادمیشن و ریجکت ها رو دید؟!
ارسال: #۱۲
۲۹ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط codin.)
(۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۱۱ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان.

سلام.

خواستم همینو بگم که شما فرمودین...
منم یه زمانی رویام این بود دکترای اینجا رو بگیرم الان که با دانشگاه های تاپ مقایسه می کنم حس می کنم اینجا ول معطلم..
کسی که ارشد شریف رو داشته باشه و وضش نسبتا خوب باشه شانس پذیرش از یک دانشگاه نسبتا خوب در آمریکای شمالی رو داره.
حالا شما
اتاق ۶ نفره و غذای قربونش برم و دستت توی جیب خانواده باشه و بعضی از اساتید گرامی رو بزار یه طرف ترازو
سالی ۳۰۰۰۰ دلار فاند که باهاش میتونی اتاق اختصاصیو غذای خوب و سیستم آموزشی و تحقیقاتی با کیفیت داشته باشی رو بزار اون ور
اگر کسی قصد رفتن نداشته باشه باز هم دکترا خوندن به نظر من ضررش بیشتر از فایدشه(با دلایل مشابه)

بعدا : اینو اضافه کنم تحلیلم کاملا اقتصادی و فیزیکی بود! ممکنه یه نفر دوست داشته باشه استاد دانشگاه باشه و کار آیندش توی فضای دانشگاه باشه خب طبیعتا تنها گزینه برای اون خوندن دکتراست
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjjoon , gunnersregister , ehsaan_gh
ارسال: #۱۳
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۶ ق.ظ
سلام

رفتن خوبه اما در صورتیکه وقتی میرید دیگه برنگردید یعنی به کشوری برید که بتونید کار پیدا کنید. توی ایران حتی ممکنه با دکتری هم نمیشه کار مناسب پیدا کرد (مگر در شرایط خاص که اونم حتی اگه دکتری نداشته باشی امکان پذیره). خوب به هر حال کسی که چهار سال زمان میزاره تا دکتری بگیره اگه بعدش نتونه کار مناسبی پیدا کنه واقعا تو ذوقش میخوره. توی خیلی از کشوهای دیگه حداقل کاری که واسه کسی با مدرک دکتری هستش اینه که مراکز تحقیقاتی دارن و واقعا هم برای محقق ها ارزش قایل هستن و حقوقشونم به اندازه یه زندگیه راحت هست. کلا برای رفتن باید به خیلی چیزا فکر کرد که ممکنه قابل پیش بینی هم نباشه سختی های خودشم داره چه توی مرحله ای که بخواین ویزای موقت از سفارت کشور مورد نظر توی ایران بگیرید چه بعدش. اول همه اطلاعات لازم رو به دست بیارید بعد تصمیم بگیرید. خیلیا هستن که فکر میکنن رفتن راحته و حتی با اطلاعاتی که از یه سری افراد توی ایران میگیرن تصمیم میگیرن برن ولی بعد که میرن ممکنه با چیزه دیگه ای مواجه بشن.

یا رب نظر تو برنگردد // برگشتن روزگار سهل است
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , mahmood19227
ارسال: #۱۴
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۸ ب.ظ
دانشگاه یزد با کدم یک از اساتید کار کردین ؟ به نظرم موندن بهتره تا رفتن اول نقد رو بگیر بعد کارات انجام بده اگه تونستی و جور شد برو .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۵۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اگر خودکارت به اندازه یک کلمه جوهر داشت چی می نوشتی؟؟ Parva ۷۱ ۴۴,۰۴۴ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent
  اگر تا پایان ترم ششم دفاع نکنم چی میشه؟ sazesh ۱۱ ۷,۳۶۹ ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: jentelman1990
  اگر خانم بودید با خودتون ازدواج می کردید؟ hajar2261 ۱۳۹ ۹۰,۱۶۶ ۲۴ دى ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Menrva
  برای سبز شدن wamp باید چکار کرد؟ simorghsimorgh ۲۷ ۴۷,۴۷۹ ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mari zand
  تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر به جای IT soroushsh ۵ ۳,۸۶۶ ۰۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: komeil1002
  اگر دو ستون مشترک داشتیم چگونه پیوند طبیعی انجام دهیم؟ Hopegod ۵ ۳,۹۶۰ ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar
  استفاده آزمایشی از MariaDB به جای MySQL admin ۵ ۵,۹۸۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close