زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع طراحی سایت به صورت حرفه ای

ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۰۴ ب.ظ
شروع طراحی سایت به صورت حرفه ای
سلام.
من میخوام طراحی سایت رو به صورت بنیادی یاد بگیرم و حرفه ای دنبال کنم. قبلا با وردپرس کار کردم. ولی میخوام خودم کامل یاد بگیرم و از cms آماده استفاده نکنم. میشه در مورد زبان و اینکه چطور و از کجا شروع کنم راهنماییم کنید؟
ممنونم.

مقصد در انتهای مسیر نیست، در امتداد مسیر است.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ
RE: شروع طراحی سایت به صورت حرفه ای
برای طراحی و توسعه وب ۶ تا بخش پایه ای رو باید بلد باشین .. قبل از اینکه این ۶ تا بخش رو بگم باید بگم که معمولا چون این کارها به صورت تیمی انجام میشه هر ۶ تا رو یک نفر انجام نمیده ... مثلا طراحی رابط رو یک نفر انجام میده .. تبدیل این طرح به ظاهری پاسخگو و کارا توسط یه نفر انجام میشه و توسعه back end توسط یه نفر دیگه انجام میگیره .. (البته این یک مثال بود Wink ) ... ولی چون ماها اصولا زیاد با کار تیمی حال نمی کنیم همه رو باید تک نفره انجام بدیم که باید در مطالب زیر مهارت داشته باشیم:
۱- زبان Markup که در ۹۹% موارد HTML هست.
۲- زبان Styling که در ۱۰۰% موارد CSS استفاده میشه.
۳- یک زبان سمت مشتری (client-side) مثل Javascript که پرکاربردترینش هست و کتابخانه های بی نظیری مثل jQuery رو داره.
۴- یک زبان سمت سرور (server-side) مثل PHP یا ASP یا Ruby .. که PHP پرکاربردتر از دو تای بقیه هست و پرطرفدارتره.
۵- SQL برای برقراری ارتباط با پایگاه داده.
۶- مهارت هایی در طراحی رابط کاربری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر Photoshop یا Illustrator.

اما در مورد ساختن CMS بگم که خوب ساختن CMS شخصی زیاد کار جالبی نیست و خوب با این همه CMS با امکانات بالایی که موجوده مثل WP به نظر من هدر دادن وقت هست .. و هر چقدر که یک شخص دانش بالایی داشته باشه نمیتونه CMS به قدرت WP که دارای یک تیم توسعه دهنده بسیار قوی هست بسازه ... CMS فقط برای مدیریت محتوا هست .. اما فکر کنم منظور شما از CMS طراحی برنامه وب یا web app های خاص خودتون هست .. خوب CMS زیرمجموعه ای از web app ها هست .. برای توسعه web app بهتره در کنار اون ۶ تا موردی که بالا گفتم .. یک فریم ورک هم استفاده کنین که بسیار مفید هستن .. مثل laravel برای PHP و Ruby on Rails برای Ruby ...

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , mahshar_370 , *afsoon*
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  برای طراحی و توسعه وب ۶ تا بخش پایه ای رو باید بلد باشین .. قبل از اینکه این ۶ تا بخش رو بگم باید بگم که معمولا چون این کارها به صورت تیمی انجام میشه هر ۶ تا رو یک نفر انجام نمیده ... مثلا طراحی رابط رو یک نفر انجام میده .. تبدیل این طرح به ظاهری پاسخگو و کارا توسط یه نفر انجام میشه و توسعه back end توسط یه نفر دیگه انجام میگیره .. (البته این یک مثال بود Wink ) ... ولی چون ماها اصولا زیاد با کار تیمی حال نمی کنیم همه رو باید تک نفره انجام بدیم که باید در مطالب زیر مهارت داشته باشیم:
۳- یک زبان سمت مشتری (client-side) مثل Javascript که پرکاربردترینش هست و کتابخانه های بی نظیری مثل jQuery رو داره.
۴- یک زبان سمت سرور (server-side) مثل PHP یا ASP یا Ruby .. که PHP پرکاربردتر از دو تای بقیه هست و پرطرفدارتره.
۶- مهارت هایی در طراحی رابط کاربری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر Photoshop یا Illustrator.

اما در مورد ساختن CMS بگم که خوب ساختن CMS شخصی زیاد کار جالبی نیست و خوب با این همه CMS با امکانات بالایی که موجوده مثل WP به نظر من هدر دادن وقت هست .. و هر چقدر که یک شخص دانش بالایی داشته باشه نمیتونه CMS به قدرت WP که دارای یک تیم توسعه دهنده بسیار قوی هست بسازه ... CMS فقط برای مدیریت محتوا هست .. اما فکر کنم منظور شما از CMS طراحی برنامه وب یا web app های خاص خودتون هست .. خوب CMS زیرمجموعه ای از web app ها هست .. برای توسعه web app بهتره در کنار اون ۶ تا موردی که بالا گفتم .. یک فریم ورک هم استفاده کنین که بسیار مفید هستن .. مثل laravel برای PHP و Ruby on Rails برای Ruby ...
بابت راهنمایی هاتون خیلی ممنونم. ولی یه کم سطح بالا گفتین و واسه من که اول راهم Smile فهمیدنش سخت بودSmile
یعنی من الان از HTML و CSS کنم؟

مقصد در انتهای مسیر نیست، در امتداد مسیر است.
۰
۰
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۰۳ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۷ ب.ظ)zorkide نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)farzinf نوشته شده توسط:  برای طراحی و توسعه وب ۶ تا بخش پایه ای رو باید بلد باشین .. قبل از اینکه این ۶ تا بخش رو بگم باید بگم که معمولا چون این کارها به صورت تیمی انجام میشه هر ۶ تا رو یک نفر انجام نمیده ... مثلا طراحی رابط رو یک نفر انجام میده .. تبدیل این طرح به ظاهری پاسخگو و کارا توسط یه نفر انجام میشه و توسعه back end توسط یه نفر دیگه انجام میگیره .. (البته این یک مثال بود Wink ) ... ولی چون ماها اصولا زیاد با کار تیمی حال نمی کنیم همه رو باید تک نفره انجام بدیم که باید در مطالب زیر مهارت داشته باشیم:

بابت راهنمایی هاتون خیلی ممنونم. ولی یه کم سطح بالا گفتین و واسه من که اول راهم Smile فهمیدنش سخت بودSmile
یعنی من الان از HTML و CSS کنم؟

خوب ببینید همونطوری که گفتم اون ۶ تا مهارت رو حداقل در حد متوسط باید بلد باشین و هر ۶ تا مهارت لازمه و اگر یکی نباشه کار می لنگه .. حالا افرادی سعی می کنن هر ۶ تا رو یک جا تحت یک پروژه عملی یاد بگیرن و افرادی هم سعی می کنن ابتدا مثلا HTML و CSS رو یاد بگیرن و زمانی که دانش شون از این ها به حد قابل قبولی رسید .. به ۲ تای بعدی حرکت کنن ... این دیگه بستگی به شما داره ...

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۴, ۰۵:۰۲ ب.ظ
تازگی ها من ابزار سئو رایگان که فارسی است آشنا شدم و کار می کنم ,کار کرد اون شبه به google analityc است لینک قرار دادم تا شما استفاده کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۰۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۲۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۱۴۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۱۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۷۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۴۹ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۶۴ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۳۸ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close