زمان کنونی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد حافظه

ارسال:

saser پرسیده:

سوال در مورد حافظه

سلام بچه ها
خوبین ؟! بچه ها من توی حافظه ها یه مشکلی که دارم اینکه نمیدونم چه جور از متن سوال باید فهمید که حافظه مستقیما به cpu متصل هست یا اینکه اول باید توی کش بریزیم و cpu فقط از کش میتونه بخونه !!!! من توی سوال ها نگاه میکردم متن سوالهر دو نوع سوال یکیه !!!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Hamid_0311 پاسخ داده:

RE: سوال در مورد حافظه

با سلام این بحثو تو کتابا نمیدونم چرا اینطوری توضیح دادن بینید اون حالت در واقع که سی پی یو مستقیم با حافظه دسترسی داره را شما معادل حالت موازی در نظر بگیر و حالتی که سی پی یو مستقیم با حافظه در دسترس نیست را سری در نظر بگیر
خوب حالا توی حل سوالات باید هدف چی باشه؟ اینکه ببینم توان مصرفی توی کدوم حالت کمتر میشه ببینید توان چطوریه
توان مصرفی وقتی بخوایم از حافظه بخونیم خیلی زیاده اما وقتی بخوایم از کش بخونیم توان مصرفی کمتری داره پس بهتره تا جای که میشه سری انجام بشه اما وقتی که توان مصرفی فرقی نکنه ما همون حالت موازی در نظر میگیریم چون اخرش باید توی حافظه هم نوشته بشه پس فرقی نمیکنه و موازی در نظر میگیریم اما وقتی توان سری کمتره ما حالت سری عمل میکنیم
این اصولشه ولی خوب تو تست های کنکور هر طراحی یه مدلی واسه خودش طرح میکنه مخصوصا تو علوم یه مدل تو ای تی یه مدل و تو مهندسی هم یه مدل
پس در کل حالت کلی وجود نداره اما پایه و اصول کار به این شکلی هست که توضیح دادم و اینکه واسه این مبحث اینقد این فرمول ها را درگیرش نشید کافیه با درخت بیز حلشون کنید اون وقت میفهمید چطوری اصلا این فرمولا را نوشتن و الکی درگیر حفظ کردن این فرمولا نمیشید
موفق باشیدSmile

۰
ارسال:

ana9940 پاسخ داده:

RE: سوال در مورد حافظه

(۱۹ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ)saser نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
خوبین ؟! بچه ها من توی حافظه ها یه مشکلی که دارم اینکه نمیدونم چه جور از متن سوال باید فهمید که حافظه مستقیما به cpu متصل هست یا اینکه اول باید توی کش بریزیم و cpu فقط از کش میتونه بخونه !!!! من توی سوال ها نگاه میکردم متن سوالهر دو نوع سوال یکیه !!!!

هیچ راهی وجود نداره، باید از هر دو روش حل کنید.
یادمه که انگار پوران گفته بود که تست های علوم کامپیوتر از یه روش معمولا حل میشه، ولی یادم نمیاد کدوم. Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۶۰۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۲۴۵ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۲,۰۳۱ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۳۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۴۹ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۷۷ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  سوال در مورد منبع و دروس آزمون استخدامی mostafa272 ۳ ۴,۵۴۴ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۹۵ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۷۵ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد شهریه نوبت دوم شهید بهشتی و خوابگاه Shine_20 ۱ ۳,۴۳۱ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close