زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله اول

ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۶ ب.ظ
مسئله اول
[تصویر:  37342_1_1379098081.jpg]

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ب.ظ
مسئله اول
تصویر برای من کامل نشون داده نمیشه و فقط صورت سئوال را دارم.برای شما هم همینطوره؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۴ ب.ظ
مسئله اول
من که سوال و گزینه هاش را میبینم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۵ ب.ظ
RE: مسئله اول
تصویر رو ضمیمه کردم اگر در پست اول کامل باز نشد از اینجا دانلود کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۹ ب.ظ
مسئله اول
جواب نبود!؟

(Anna Quindlen)
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط summer_66.)
فکر میکنم گزینه ۱ درسته. چون تعریف لم تزریق رو بیان میکنه.
گزینه ۳ غلطه چون لم تزریق نمیتونه برای اثبات منظم بودن به کار بره بنابراین گزینه ۴ هم غلطه.
برای گزینه دو هم اگه z رو مساوی صفر در نظر بگیریم( اگر زبان فقط رشته های به طول ۱ و صفر داشته باشد )این گزینه هم رد میشه.

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , popp
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۰۱ ب.ظ
مسئله اول
نمیدونم گزینه مورد نظر سنجش چی بوده ولی فکر کنم جواب خانم summer_66 درست باشه.

(Anna Quindlen)
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ ب.ظ
کلید سازمان سنجش گزینه ۲ هست.

کتاب نوراله پارسه‌: گزینه ۲ درست است.
گزینه ۱ در حالتی که زبان منظم L نامتناهی باشد درست است ولی در زبان های متناهی نادرست است. در گزینه ۲ سه حالت وجود دارد؛ در حالت اول زمانی که زبان نامتناهی باشد، کافی است K را یک واحد بیشتر از طول کوچک ترین رشته زبان در نظر بگیزیم. در حالت دوم زمانی که زبان متناهی و غیر تهی باشد، K را مساوی با طول بزرگترین رشته زبان فرض می کنیم و در حالت سوم زمانی که L=Φ (تهی) باشد، K را می توان هر عدد دلخواهی در نظر گرفت. گزینه ۳ نیز نادرست است.

متاسفانه من هنوز این مبحث رو نخوندم خودم نمی تونم نظری بدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: summer_66 , ف.ش , popp , Parva
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط summer_66.)
سارا خانم به نکته خوبی اشاره کردید. لم تزریق فقط برای زبانهای نامتناهی کاربرد دارد و همون طور که میدونید زبانهای متناهی همیشه منظم هستند. و چون در صورت گزینه ۱ گفته برای هر زبان منظم‌، این گزینه درست نیست موقعی درست بود اگه میگفت زبان نامتناهی است. اما در مورد گزینه ۲ هم نظر خوبی ندارم مثلا اگه زبان مورد نظر ما شامل مثلا یک a و رشته تهی باشه k رو چند در نظر بگیریم که درست باشه؟ اگه k رو صفر درنظر بگیریم اونوقت رشته ای به طول یک وجود داره و بنا به ادعای گزینه ۲ باید رشته ای به طول کمتر از ۰ وجود داشته باشه!!!!!! همینطور هست یا من درمورد درک زبان فارسی مشکل دارم؟؟؟؟
تو حالت دوم که گفته در زبان غیر تهی و متناهی اندازه k رو برابر طول بزرگترین رشته میگیریم یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه قرار نیست ما رشته ای با طول بزرگتر از k داشته باشیم؟؟!!! خواسته با انواع کلک مرغابی بگه که گزینه اعلام شده سازمان سنجش درسته؟؟؟؟؟

سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , popp
ارسال: #۱۰
۰۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۵۷ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ ق.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  سارا خانم به نکته خوبی اشاره کردید. لم تزریق فقط برای زبانهای نامتناهی کاربرد دارد و همون طور که میدونید زبانهای متناهی همیشه منظم هستند. و چون در صورت گزینه ۱ گفته برای هر زبان منظم‌، این گزینه درست نیست موقعی درست بود اگه میگفت زبان نامتناهی است. اما در مورد گزینه ۲ هم نظر خوبی ندارم مثلا اگه زبان مورد نظر ما شامل مثلا یک a و رشته تهی باشه k رو چند در نظر بگیریم که درست باشه؟ اگه k رو صفر درنظر بگیریم اونوقت رشته ای به طول یک وجود داره و بنا به ادعای گزینه ۲ باید رشته ای به طول کمتر از ۰ وجود داشته باشه!!!!!! همینطور هست یا من درمورد درک زبان فارسی مشکل دارم؟؟؟؟
تو حالت دوم که گفته در زبان غیر تهی و متناهی اندازه k رو برابر طول بزرگترین رشته میگیریم یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه قرار نیست ما رشته ای با طول بزرگتر از k داشته باشیم؟؟!!! خواسته با انواع کلک مرغابی بگه که گزینه اعلام شده سازمان سنجش درسته؟؟؟؟؟
Big Grin البته من به این نکته اشاره نکردم، کتاب پارسه این نکته رو گفته!
فکر کنم شما درست می گی، کلک مرغابیهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: summer_66
ارسال: #۱۱
۰۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۵۵ ق.ظ
مسئله اول
من متوجه نمیشم چرا ۳ درست نیست، میشه توضیح بدین؟
ارسال: #۱۲
۰۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۵۱ ب.ظ
(۰۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۵ ق.ظ)behdad نوشته شده توسط:  من متوجه نمیشم چرا ۳ درست نیست، میشه توضیح بدین؟

شما حتی لم تزریق رو نمیتونید برای اثبات منظم بودن یک زبان به کار ببرید.
با یک مثال بیشتر توضیح میدم. فرض کنید زبانی دارید که از اجتماع دو زبان تشکیل شده مثل:
[tex]z = [{a^{n}b^{n}}] \cup [b{a^{n}}b][/tex] این زبان در گزینه ۳ صدق میکنه اما یه زبان منظم نیست.

سپاس‌گزاری شده توسط: popp , behdad , Parva
ارسال: #۱۳
۰۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۵۴ ب.ظ
یه نفر میتونه این لم تزریق رو توضیح بده که چی میخواد بگه اصولا. من از همون اول اینو نفهمیدم.
یا یه منبع خوب براش معرفی کنه .از کتاب لینز خوندم نفهمیدم.

کسی هم برای تشخیص نامنظم بودن زبان از این استفاده میکنه اصلا؟
از چه روشی استفاده میکنید بیشتر؟
ممنون از پاسختون.Undecided
ارسال: #۱۴
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۲ ق.ظ
تصویر سئوال دیده نمی شود
ارسال: #۱۵
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۴ ب.ظ
مسئله اول
در ارسال شماره ۴ تصویر ضمیمه شده.

(Anna Quindlen)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۳۰ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۰۷ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۵۸۳ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۱,۹۹۳ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۷۶۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  مسئله ی ارضای محدودیت - سراسری ۸۹ ali.majed.ha ۴ ۳,۱۵۲ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  مسئله کشیشان و آدمخواران zahramousavi ۱ ۱,۸۹۰ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramousavi
  سوال اول ۶۰۰ مسئله ! M a h d i ۳ ۲,۸۳۲ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نظرتون در مورد کتاب ۶۰۰ مسئله از داده ساختارها و الگوریتم ها - دکتر قدسی ؟ tarane.68 ۲۶ ۳۰,۸۵۴ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close