زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایا این زبان قطعی است؟

ارسال:

Imankhani پرسیده:

ایا این زبان قطعی است؟

سلام

زبان [tex]\{a^nb^n\: :\: n\ge0\}\cup\{a\}[/tex] قطعی است؟
تو لینز گفته قطعیه ولی احساس میکنم ماشین بعد خوندن اولین a حالت بلا تکلیف داره؟ Big Grin
بچه ها نظر بدید

۱
ارسال:

amir.babol پاسخ داده:

RE: ایا این زبان قطعی است؟

آره بنظر منم قطعیه
خود a که منظمه و a^nb^n هم که مستقل ازمتن قطعی هستش اشتراک یک زبان منظم و مستقل از متن قطعی ،مستقل از متن قطعیه

ارسال:

Imankhani پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶ ب.ظ)amir.babol نوشته شده توسط:  آره بنظر منم قطعیه
خود a که منظمه و a^nb^n هم که مستقل ازمتن قطعی هستش اشتراک یک زبان منظم و مستقل از متن قطعی ،مستقل از متن قطعیه
به نظر من
خود a که منظمه و a^nb^n هم که مستقل ازمتن هستش اشتراک یک زبان منظم و مستقل از متن ،مستقل از متنه و در مورد قطعیتش چیزی نمی تونیم بگیم.
[/quote]

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ ب.ظ)Pakniat نوشته شده توسط:  در Dpda اون با تک a به حالات نهایی می ره ، حالات ابتدایی هم نهایی است به خاطر وجود لامبدا وگرنه اگر بعد از a اول a دوباره اومد در پشته push میکنیم و با b های ورودی pop می کنیم و روال خودش...
در این حالات غیر قطعی بودن از بین می رود

مگه با ورود اولین a دو استیته مختلف در پیش روش نیس؟
اگه میشه ماشینشو رسم کنید. مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Pakniat پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱ ب.ظ)Imankhani نوشته شده توسط:  
(28 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶ ب.ظ)amir.babol نوشته شده توسط:  آره بنظر منم قطعیه
به نظر من
خود a که منظمه و a^nb^n هم که مستقل ازمتن هستش اشتراک یک زبان منظم و مستقل از متن ،مستقل از متنه و در مورد قطعیتش چیزی نمی تونیم بگیم.

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ ب.ظ)Pakniat نوشته شده توسط:  در Dpda اون با تک a به حالات نهایی می ره ، حالات ابتدایی هم نهایی است به خاطر وجود لامبدا وگرنه اگر بعد از a اول a دوباره اومد در پشته push میکنیم و با b های ورودی pop می کنیم و روال خودش...

مگه با ورود اولین a دو استیته مختلف در پیش روش نیس؟
اگه میشه ماشینشو رسم کنید. مرسی
[/quote]
ویرایش شد

۰
ارسال:

Pakniat پاسخ داده:

در Dpda اون با تک a به حالات نهایی می ره ، حالات ابتدایی هم نهایی است به خاطر وجود لامبدا وگرنه اگر بعد از a اول a دوباره اومد در پشته push میکنیم و با b های ورودی pop می کنیم و روال خودش...
نیاز به state جدا هم نیست چون هر دو زبان در تک a اشتراک دارند ! اگر فرض کنیم [tex]L=\{\: a^n\: b\: ^n\: n\ge0\}\: \cup\: \{\: a\: ^{10}\}[/tex] ما باید از حالات شروع ۱۰ state جدا رسم کنیم ؟!

۰
ارسال:

amir.babol پاسخ داده:

یک راه حل هم اینه که همه شرایط رو در نظر بگیریم. ۳ حالت داره ۱) a ببیند ۲) n=0 و ۳)n>0 باشه
برای حالت ۲ ،حالت شروع حالت پایانی قرار میگیره و برای حالت ۱ هم یک a میبینه و تمام و حالت ۳ هم که کلا قطعیه
پس میشه کلا این زبان رو به حالت قطعی کشید
توی جواب قبلی منظور از اشتراک، اجتماع بود

ارسال:

Imankhani پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ب.ظ)amir.babol نوشته شده توسط:  یک راه حل هم اینه که همه شرایط رو در نظر بگیریم. ۳ حالت داره ۱) a ببیند ۲) n=0 و ۳)n>0 باشه
برای حالت ۲ ،حالت شروع حالت پایانی قرار میگیره و برای حالت ۱ هم یک a میبینه و تمام و حالت ۳ هم که کلا قطعیه
اره فهمیدم سوتی بود. شما غیر قطعی بودنو چی تعریف میکنید ؟ و من با صورت قضیه که گفتید حتما قطعی میشه مشکل دارم. دلیلتون چیه؟

ارسال:

amir.babol پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ)Imankhani نوشته شده توسط:  
(28 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ب.ظ)amir.babol نوشته شده توسط:  یک راه حل هم اینه که همه شرایط رو در نظر بگیریم. ۳ حالت داره ۱) a ببیند ۲) n=0 و ۳)n>0 باشه
اره فهمیدم سوتی بود. شما غیر قطعی بودنو چی تعریف میکنید ؟ و من با صورت قضیه که گفتید حتما قطعی میشه مشکل دارم. دلیلتون چیه؟

یعنی می تونم یک ماشین بکشم که برای هر رشته ای فقط و فقط یک راه وجود داره
الان این دو زبان حالت مشترک خاصی نداره که احتمال بدم ۲ تا راه برای یک رشته خاص وجود داره
پس میشه برای هر رشته به طور قطع تعیین کرد که مسیر چیه(البته تعریف های خاص دیگه ای تو کتاب های تست هست ولی این یک تعریف تقریبا سادست(البته به نظر من))

۰
ارسال:

Imankhani پاسخ داده:

هنوز پاسخ درست نیستا...

۰
ارسال: #۱۰

فاطمه رنجبر پاسخ داده:

سلام توی کتا ب پوران فصل سه یکبارaبه توان n ,ذبه توان n با شرطn>=0را قطعی رسم کرده وجایی دیگه به صورت غیر قطعی رسم شده!!!!!!!!!!
اخرمتوجه نشدم قطعیه یا غیرقطعی

ارسال: #۱۱

fatemeh69 پاسخ داده:

(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ق.ظ)فاطمه رنجبر نوشته شده توسط:  سلام توی کتا ب پوران فصل سه یکبارaبه توان n ,ذبه توان n با شرطn>=0را قطعی رسم کرده وجایی دیگه به صورت غیر قطعی رسم شده!!!!!!!!!!
اخرمتوجه نشدم قطعیه یا غیرقطعی

تمام مشتقل از متن ها رو می شه به صورت غیر قطعی رسم کرد
و فقط قطعی ها رو می شه قطعی رسم کرد
پس چیزی که هم ماشین قطعی داره هم غیر قطعی حتما قطعی بوده
(یک زبان مستقل از متن قطعی هم ماشین قطعی دارد هم ماشین غیر قطعی)

۰
ارسال: #۱۲

فاطمه رنجبر پاسخ داده:

سلام فاطمه ۶۹ ممنون ازپاسختون
اما چطورتشخیص بدیم یه زبان مستقل ازمتن قطعیه یا غیرقطعی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۷۰ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۳۴ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۷۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۵۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۴۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۲۶۵ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۸۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  کدام یک از این کنفرانس ih؟ siiib70 ۳ ۲,۷۶۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close