زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله سوم

ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۹ ب.ظ
مسئله سوم
سوال کنکور ۹۰ علوم کامپیوتر

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۰ ق.ظ
RE: مسئله سوم
گزینه ۱ درسته چون برای مثال میتونیم برای زبان [tex]L(M)= {w| w\epsilon \left \{ a,b \right \}^{*}} [/tex]
دو گرامر زیر رو داشته باشیم
[tex]S \to aS|bS|\lambda[/tex]
و
[tex]S \to aA|bB|\lambda[/tex]
[tex]A \to aS|\lambda[/tex]
[tex]B \to bS|\lambda[/tex]

پس گزینه ۱ جواب ما نیست.
گزینه ۳ هم درسته چون برای مثال میتونیم برای زبان [tex]L(M)= {a^{n}b^{m}, n,m\geq 0}[/tex]
دو عبارت منظم
[tex]a^{*}b^{*}[/tex]
و
[tex]a^{*}b^{*} a^{*} b^{*}[/tex]
رو داشته باشیم
پس ۳ و ۱ از بین گزینه‌ها حذف شدن.
گزینه ۲و ۴ رو نمیدونمBig Grin
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۳۵ ب.ظ
مسئله سوم
دوست عزیز بهداد! در سوال گزینه صحیح از ما خواسته شده نه گزینه غلط!
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۵ ب.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۰ ق.ظ)behdad نوشته شده توسط:  گزینه ۱ درسته چون برای مثال میتونیم برای زبان [tex]L(M)= {w| w\epsilon \left \{ a,b \right \}^{*}} [/tex]
دو گرامر زیر رو داشته باشیم
[tex]S \to aS|bS|\lambda[/tex]
و
[tex]S \to aA|bB|\lambda[/tex]
[tex]A \to aS|\lambda[/tex]
[tex]B \to bS|\lambda[/tex]

پس گزینه ۱ جواب ما نیست.
گزینه ۳ هم درسته چون برای مثال میتونیم برای زبان [tex]L(M)= {a^{n}b^{m}, n,m\geq 0}[/tex]
دو عبارت منظم
[tex]a^{*}b^{*}[/tex]
و
[tex]a^{*}b^{*} a^{*} b^{*}[/tex]
رو داشته باشیم
پس ۳ و ۱ از بین گزینه‌ها حذف شدن.
گزینه ۲و ۴ رو نمیدونمBig Grin

من نمیدونم چرا نوشنید گزینه ۱ درسته بعد اثبات کردین نادرسته!!!!!!!!!!!!!!!!! منظور شما را متوجه شدم که گزینه ۱ و ۳ را رد کردین که البته اینقدر تفسیر هم نمیخواست. گزینه ۲ هم یه جواریی مشخصه که یکتا نیست. چون می تونه مینیمال نباشه و گزینه ۴ چون ذکر کرده مینیمال درسته.
ضمنا سوالات بهتری هست تا بخواهیم بحث داغی داشته باشیم تا این سوالها

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط ف.ش.)
(۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  ضمنا سوالات بهتری هست تا بخواهیم بحث داغی داشته باشیم تا این سوالها

ببخشید دوستان میخوان کنکور بدن اینها هم سوالات کنکوره،در ضمن دوستان تازه شروع کردن واسه کنکور بخونند انتظار دارید سوال المپیادی بگذارم واسشون ؟!!

در ضمن من که گفتم اگر کسی سوال متناسب با بحث داره واسه من ارسال کنه!!

Huh

فقط گزینه ۴ درسته.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara**
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۷ ب.ظ
مسئله سوم
ممنون افاق خانوم
میشه درمورد جواب سوال یکم توضیح بدید؟
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۱ ق.ظ
مسئله سوم
در مورد گزینه ۳‌: در کتاب لینز یک سری عبارات منظمی اومده بود که معادل با هم هستند پس نمیتونیم بگیم عبارت منظم یکتایی داریم. پس غلط هست.
گزینه ۲ رو اون حداکثر یک حالت پذیرش خراب میکنه.چون مثل مسئله قبل بعضی از DFA‌ها نیاز به بیشتر از یک حالت پذیرش دارند.پس غلط هست.
گزینه ۴‌: درسته چون dfa مینیمال یکتا است چون حالات ادغام پذیر رو ادغام کردیم و DFA رو کاهش دادیم و دیگه بیش از این نمیتونیم تغییری در اون ایجاد کنیم و چون DFA معین و قطعی است و میدانیم که در یک وضعیت با خواندن هر ورودی به کجا میرویم و چون این DFA مینیمال است پس یکتاست. فقط میتونیم اسم وضعیتها رو تغییر بدیم که تغییری در ساختار DFA ایجاد نمیکنه.
در مورد گزینه ۱‌: ما میتونیم به یک گرامر قواعد بی فایده اضافه کنیم و از یک گرامر هزاران گرامر متناظر با اون تولید کنیم پس گزینه ۱ هم غلط است.

(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , **sara** , popp
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  من نمیدونم چرا نوشنید گزینه ۱ درسته بعد اثبات کردین نادرسته!!!!!!!!!!!!!!!!! منظور شما را متوجه شدم که گزینه ۱ و ۳ را رد کردین که البته اینقدر تفسیر هم نمیخواست. گزینه ۲ هم یه جواریی مشخصه که یکتا نیست. چون می تونه مینیمال نباشه و گزینه ۴ چون ذکر کرده مینیمال درسته.

سلام جناب irisadaf
اگر نوشتم گزینه ۱ درسته منظور این بوده که مفهوم گزینه ۱ درسته اما سوال از ما گزینه‌ی غلط رو خواسته پس گزینه ۱ نمیتونه جواب باشه. دوستانی اینجا حضور دارند که بدون این تفاسیر مجبورن جمله‌ها و جواب‌ها رو فقط حفظ کنن، این هم علت توضیحات من.
من هم نمیدونم چرا شما وقتی منظور رو متوجه میشید دوباره میپرسید و باز خودتون جواب میدین.
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ)behdad نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  من نمیدونم چرا نوشنید گزینه ۱ درسته بعد اثبات کردین نادرسته!!!!!!!!!!!!!!!!! منظور شما را متوجه شدم که گزینه ۱ و ۳ را رد کردین که البته اینقدر تفسیر هم نمیخواست. گزینه ۲ هم یه جواریی مشخصه که یکتا نیست. چون می تونه مینیمال نباشه و گزینه ۴ چون ذکر کرده مینیمال درسته.

سلام جناب irisadaf
اگر نوشتم گزینه ۱ درسته منظور این بوده که مفهوم گزینه ۱ درسته اما سوال از ما گزینه‌ی غلط رو خواسته پس گزینه ۱ نمیتونه جواب باشه. دوستانی اینجا حضور دارند که بدون این تفاسیر مجبورن جمله‌ها و جواب‌ها رو فقط حفظ کنن، این هم علت توضیحات من.
من هم نمیدونم چرا شما وقتی منظور رو متوجه میشید دوباره میپرسید و باز خودتون جواب میدین.

ببخشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
ارسال: #۱۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  
(15 مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ)behdad نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  من نمیدونم چرا نوشنید گزینه ۱ درسته بعد اثبات کردین نادرسته!!!!!!!!!!!!!!!!! منظور شما را متوجه شدم که ...

سلام جناب irisadaf
اگر نوشتم گزینه ۱ درسته منظور این بوده که مفهوم گزینه ۱ درسته اما ...

ببخشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد!!!​!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خواهش میکنم، قصدم عذر خواهی گرفتن از شما نبود.
ارسال: #۱۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۳ ق.ظ
مسئله سوم
خانم بهداد لطفا یک بار دیگه صورت سوال رو بخونید. با تشکر

(Anna Quindlen)
ارسال: #۱۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ق.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خانم بهداد لطفا یک بار دیگه صورت سوال رو بخونید. با تشکر
من از همه دوستان عذر میخوام
تو خوندن صورت سوال مشکلی نبود، منظورم رو خوب نرسوندم.Blush
قول میدم از این به بعد حواسم رو بیشتر جمع کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۲ ب.ظ
مسئله سوم
خانم بهداد صندوق پیام خصوصیتون پر شده!

(Anna Quindlen)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۵۸۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۷۳۴ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۳۴۴ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۸۷۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Lightbulb انقلاب سوم وب با وب معنایی یا Semantic Web ali zare ۰ ۱,۹۵۳ ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ali zare
  دانلود کتاب clrs ویرایش سوم چاپ پنجم jazana ۷ ۸,۹۹۵ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraaz_mb
  درخواست حل المسائل ویرایش سوم کتاب گسسته گریمالدی saharitst ۳ ۴,۵۰۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدیه۱۸
  حل المسائل کتاب معماری کامپیوتر پترسون-ویراست سوم yfa_sh1994 ۰ ۱,۵۱۰ ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: yfa_sh1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close