زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از CLRS جواب با مانشت!!!

ارسال:

Masoud05 پرسیده:

سوال از CLRS جواب با مانشت!!!

بچه‌ها در اینجا سوالاتی که تو بخش ساختمان داده و طراحی الگوریتم از CLRS مطرح شده به صورت طبقه بندی شده و برای رفاه حال شما بصورت متمرکز قرار داده میشه( قبلاً سوالات و جواب‌ها بسیار پراکنده و حاوی ارسال های غیر مرتبط بود.
جواب از mfXpert:

یکی از دوستان خواسته بود تا جواب تمرین ۳-۳ رو قرار بدم.من ترتیب زیر رو به دست آوردم(تضمین نمی کنم که صددرصد درست باشه)
[tex]1=n^{\frac{1}{lgn}}< lnln(n)< \sqrt{lgn}< ln(n)< \sqrt{2}^{lg(n)}<2^{lg(n)}=n<lg(n!)<(lgn)^{2}<n.lg(n)<n^{2}=4^{lg(n)}<n^{3}<(\frac{3}{2})^{n}<2^{n}<n.2^{n}<e^{n}<(lgn)!<n!<(n 1)!<n^{lglg(n)}=lg(n)^{lg(n)}<2^{2^{n}}<2^{2^{n 1}}[/tex]

چهار تا تابع که [tex]log^{*}[/tex] دارن و تابع [tex]2^{\sqrt{2lg(n)}}[/tex] رو در جواب بالا نیاوردم چون ترتیب قرارگیریشون در لیست بالا رو نتونستم به دست بیارم

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۴ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۴ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  سوال ۲-۱ از مسائل اخر فصل ۲ صفحه‌ی ۵۲ واسم مبهمه ‌: چه جوری n/k زیر ارایه ای به طول k میده ? مگه طول ارایه مجذور کامله ؟ مثلا ۶/۳۶ = ۶ ؟

و در بد ترین حالت (nk) تتای میشه ?
در سوال گفته شده که فرض کنید دارای چنین زیر آرایه هایی هستیم.
و اما چرا تتای nk: مرتب سازی درجی در بدترین حالت برای مرتب کردن یک لیست n عنصری از مرتبه [tex]\Theta (n^{2})[/tex] است .پس برای یک لیست k عنصری از مرتبه [tex]\Theta (k^{2})[/tex] خواهد بود و با توجه به اینکه در کل دارای n/k تا لیست هستیم و همه باید تک تک مرتب بشن پس مرتبه کلی الگوریتم میشه [tex]\frac{n}{k}*\Theta (k^{2})[/tex]
و با توجه به روابط و خواص نمادهای مجانبی داریم [tex]\Theta (\frac{n}{k}*k^{2})=\Theta (nk)[/tex]

(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۴ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  سوال ۲-۲ حرف از ثابت حلقه زده اصلا ثابت حلقه چیه ؟ نمی فهمم
ثابت حلقه همون Loop Invariant هستش و از اون برای اثبات درستی خیلی از الگوریتم‌ها استفاده میشه.مفهوم loop invariant در همون فصل ۲ توصیح داده شده.

شما کدوم جدول رو می گید؟(من کتاب فارسی رو ندارم تا ببینم صفحه ۲۷ چه جدولی وجود داره)

پ.ن‌: عنوان تاپیک رو مناسب انتخاب نکردید.من عنوان رو دیدم فکر کردم شما تو تمرینات CLRS غلط پیدا کردید و قصد دارید آدرس اون غلط هارو بدید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۶۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۴,۲۷۷ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۷۱۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۴۱۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۳,۲۳۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۴۸ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۴۷۹ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۱۱,۱۰۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۷۸ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close