زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال پیرامون درس مدیریت

ارسال:

shamim_70 پرسیده:

سوال پیرامون درس مدیریت

سلام ممنون میشم کسی تو رفع اشکالا کمک کنه...

۱-با بالارفتن در سطوح سازمانی نیاز به کدام مهارت افزایش می یاد؟

خب از پایین به بالا نیاز به مهارت ادراکی زیاد میشه نیاز به مهارت فنی و تخصصی هم کم میشه.
حالا نمیدونم مهارت انسانی کم میشه یا زیاد؟؟(این سوال پارسه بود ک تو پاسخنامه گفته این مهارت در همه سطوح یکسانه تو خود کتاب رابینز هم چیزی ذکر نکرده ولی تو ی تست دیگه دیدم ی تست تو همین مایه ها داده بود و گفته به سمت بالا که حرکت کنیم مهارت انسانی افزایش پیدا میکنه!!!!!)

۲-توی کتاب رابینز اونجا ک مدل ویژگی های شغلی رو بیان کرده نتایجی ک گرفته تو نمودار نتایج کلی از مجموع ۵تا ابعاده شغلیه یا اینکه مثلا تنوع مهارت ،هویت کار،اهمیت کار موجب انگیزه میشه؟؟(میشه نگاهی بکنین تحلیلتونو بگین!)
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

navid_itboy پاسخ داده:

RE: سوال پیرامون درس مدیریت

(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام ممنون میشم کسی تو رفع اشکالا کمک کنه...

خب از پایین به بالا نیاز به مهارت ادراکی زیاد میشه نیاز به مهارت فنی و تخصصی هم کم میشه.
حالا نمیدونم مهارت انسانی کم میشه یا زیاد؟؟(این سوال پارسه بود ک تو پاسخنامه گفته این مهارت در همه سطوح یکسانه تو خود کتاب رابینز هم چیزی ذکر نکرده ولی تو ی تست دیگه دیدم ی تست تو همین مایه ها داده بود و گفته به سمت بالا که حرکت کنیم مهارت انسانی افزایش پیدا میکنه!!!!!)

۲-توی کتاب رابینز اونجا ک مدل ویژگی های شغلی رو بیان کرده نتایجی ک گرفته تو نمودار نتایج کلی از مجموع ۵تا ابعاده شغلیه یا اینکه مثلا تنوع مهارت ،هویت کار،اهمیت کار موجب انگیزه میشه؟؟(میشه نگاهی بکنین تحلیلتونو بگین!)

به نظرم طبق کتاب رابینز در یه موسسه ی تجاری یا خدماتی کوچک مدیر نیازبه مهارت انسانی زیادی داره چون مستقیمابا مشترش در ارتباطه
ودر موسسه های تجاری و خدماتی بزرگ هم باز هم مدیر نیازمند هست به این مهارت برای شناخت و درک افراد زیر دستش ولی انقدر که سطوح پایین تر نیازمندند به خاطر ارتباط مستقیم با مشتریان سطوح بالاتر نیازمند نیستند.... من با خواندن رابینز اینو میگما.بازم میگم درک خودمه .جواب قطعی نیس...

ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام ممنون میشم کسی تو رفع اشکالا کمک کنه...

به نظرم طبق کتاب رابینز در یه موسسه ی تجاری یا خدماتی کوچک مدیر نیازبه مهارت انسانی زیادی داره چون مستقیمابا مشترش در ارتباطه
ودر موسسه های تجاری و خدماتی بزرگ هم باز هم مدیر نیازمند هست به این مهارت برای شناخت و درک افراد زیر دستش ولی انقدر که سطوح پایین تر نیازمندند به خاطر ارتباط مستقیم با مشتریان سطوح بالاتر نیازمند نیستند.... من با خواندن رابینز اینو میگما.بازم میگم درک خودمه .جواب قطعی نیس...

بنظرم شما اینجا دارین این مهارت رو بین مدیران موسسات کوچک و بزرگ مقایسه میکنین..درصورتی صورت سوال اینه که در یک سلسله مراتب یک سازمان این مهارت به چ شکله!!
راینز طبق نموداراش تو فصل اول گفته مدیران ارشد وقتشونو رو سازماندهی بیشتر میزارن و مدیران عملیاتی(سطوح پایین سازمان)بیشتر به رهبری می پردازن!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

navid_itboy پاسخ داده:

(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۶ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام ممنون میشم کسی تو رفع اشکالا کمک کنه...

بنظرم شما اینجا دارین این مهارت رو بین مدیران موسسات کوچک و بزرگ مقایسه میکنین..درصورتی صورت سوال اینه که در یک سلسله مراتب یک سازمان این مهارت به چ شکله!!
راینز طبق نموداراش تو فصل اول گفته مدیران ارشد وقتشونو رو سازماندهی بیشتر میزارن و مدیران عملیاتی(سطوح پایین سازمان)بیشتر به رهبری می پردازن!

بله فرمایش شما صحیحه ...
اما تو همون فصل یک کتاب که مطالعه کنید جاهایی نوشته که هدف روی سازمان های تجاری بزرگه.بازم نمیدونم اما من خودم به شخصه مطمینم این مهارت در هر سه سطح هست اما
یقین ندارم که بگم در سطوح بالا کمتر حس میشه این نیاز
البته طبق گفته خودتونم (تو فصل اول گفته مدیران ارشد وقتشونو رو سازماندهی بیشتر میزارن و مدیران عملیاتی(سطوح پایین سازمان)بیشتر به رهبری می پردازن!)بازم من اینجوری استدلال میکنم چون سطوح پایین بیشتر به رهبری و سرپرستی افراد فنی و عملیاتی زیر دست میپردازند این مهارت در انها بیشتر حس میشه فکر کنم وبازم استدلال خودمه و یقین ندارم....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

neda_software پاسخ داده:

سوال پیرامون درس مدیریت

مهارت انسانی توی همه سطوح سازمانی به یک اندازه ثابت هست ۱۰۰ % مطمئنم طبق کتاب ماهان

۰
ارسال:

pesaredelsokhte پاسخ داده:

سوال پیرامون درس مدیریت

اونجوری که من خوندم مهارت انسانی در مدیران سطح بالا باید زیاد باشه ، مدیران سطح پایین مهارت فنی باید داشته باشن و مدیران میانی از هر دو مهارت در سطح متوسط

۰
ارسال:

ziba.O پاسخ داده:

سوال پیرامون درس مدیریت

مهارت انسانی تو هر سه سطح مدیران باید باشه، ولی مدیران سطح بالا مهارت ادراکی بالایی دارن و مدیران سطح پایین مهارت فنی.ولی مهارت انسانی تو هر ۳ سطح مدیریت مساویه.

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

پاسخ : RE: سوال پیرامون درس مدیریت

(۰۳ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  

بله فرمایش شما صحیحه ...
اما تو همون فصل یک کتاب که مطالعه کنید جاهایی نوشته که هدف روی سازمان های تجاری بزرگه.بازم نمیدونم اما من خودم به شخصه مطمینم این مهارت در هر سه سطح هست اما
یقین ندارم که بگم در سطوح بالا کمتر حس میشه این نیاز
البته طبق گفته خودتونم (تو فصل اول گفته مدیران ارشد وقتشونو رو سازماندهی بیشتر میزارن و مدیران عملیاتی(سطوح پایین سازمان)بیشتر به رهبری می پردازن!)بازم من اینجوری استدلال میکنم چون سطوح پایین بیشتر به رهبری و سرپرستی افراد فنی و عملیاتی زیر دست میپردازند این مهارت در انها بیشتر حس میشه فکر کنم وبازم استدلال خودمه و یقین ندارم....
اوکی..مرسی از شما و بقیه دوستان ک اومدن نظر دادن
موفق باشید

فرستاده شده از SM-T211ِ من با Tapatalk

۰
ارسال:

niku پاسخ داده:

سلام دوستان عزیز از همه شما دعوت میشه به گروه کنکوری های ارشد it بپیوندید تا انرژی درس خوندنتون رو تجدید کنید و مطالبتون رو به اشتراک گذاشته و به بحث و تبادل اطلاعات بپردازید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت nima20-20 ۱۰ ۱۴,۰۹۸ ۰۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: abdollah75
  درخواست کتاب یا جزوه مدیریت شبکه های مخابراتی و کامپیوتری H.Mohammadi ۴ ۴,۲۹۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  اصول مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات master of net ۱ ۲,۰۴۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: master of net
  ۱۷۴ آی تی - روزانه خواجه نصیر گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی imisutit ۴ ۴,۱۵۸ ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedzare74
  سوالاتی پیرامون استخدامی پلیس فتا shahryar711 ۴ ۳,۵۸۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  نمونه سوال درس fault telorance دکتر صادق زاده mojdehjafari ۰ ۱,۶۶۶ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mojdehjafari
  مدیریت فناوری اطلاعات leilast ۱۰۵ ۷۹,۷۶۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farbehar1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close