زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مخفی شدن فایل های فلش و کار نکردن دستور attrib

ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ ق.ظ
من یه فلش ۳۲ گیگ SP دارم که ۲۸ گیگش پره. دیشب اون رو به یه کامپیوتری زدم که فکر نمیکنم ویروسی باشه وقتی اون رو دوباره به لپ تاپم زدم فایل ها رو نشون نمیده اما حجم پر شده فلش رو همون ۲۸ نشون میده. طبق اطلاعات قبلیم از دستور attrib استفاده کردم اما نتیجش اینه که میگه file not found! از چند تا نرم افزار ریکاوری هم استفاده کردم اما نتیجه ای نداشت. ممنون میشم کمک کنید.
در ضمن من اینترنت سکوریتی ۲۰۱۵ دارم که وقتی فلش رو باهاش اسکن میکنم چند ثانیه طول میکشه و در کل هم میگه فقط ۱ فایل رو چک کرده. علی رغم اینکه وقتی فلش با ویروس فایل هاش مخفی میشه بازم آنتی ویروس تمام فایل ها و اسکن میکنه نه اینکه کلا ۱ فایل رو اسکن کنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۳, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۴:۵۵ ب.ظ، توسط takexpert.)
RE: مخفی شدن فایل های فلش و کار نکردن دستور attrib
(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۴ ق.ظ)csun نوشته شده توسط:  من یه فلش ۳۲ گیگ SP دارم که ۲۸ گیگش پره. دیشب اون رو به یه کامپیوتری زدم که فکر نمیکنم ویروسی باشه وقتی اون رو دوباره به لپ تاپم زدم فایل ها رو نشون نمیده اما حجم پر شده فلش رو همون ۲۸ نشون میده. طبق اطلاعات قبلیم از دستور attrib استفاده کردم اما نتیجش اینه که میگه file not found! از چند تا نرم افزار ریکاوری هم استفاده کردم اما نتیجه ای نداشت. ممنون میشم کمک کنید.
در ضمن من اینترنت سکوریتی ۲۰۱۵ دارم که وقتی فلش رو باهاش اسکن میکنم چند ثانیه طول میکشه و در کل هم میگه فقط ۱ فایل رو چک کرده. علی رغم اینکه وقتی فلش با ویروس فایل هاش مخفی میشه بازم آنتی ویروس تمام فایل ها و اسکن میکنه نه اینکه کلا ۱ فایل رو اسکن کنه.

سلام دوست عزیز از دستور Attrib به شکل زیر استفاده کردی و جواب نداده؟
اول که به درایو فلش وارد بشید:
مثلا درایو Z واسه فلش باشه تو cmd بزنید :Z
بعد دستور مربوط به attrib:
attrib /S /D -s -h -r

ببینید کار میکنه یا نه

اگر فایلی نشون نداد. یه دستور دیگه داخل cmd میتونید بزنید تا مطمئن بشید که جدول شاخص اسامی فایلهاتون موجوده اما فایلها مخفیه.
داخل فلش بشید (با همون دستور :Z) بعد بزنید:
dir /s /b /o:n > c:\files.txt
با این کار اسامی فایلهای موجود داخل فلش مموری ریخته میشه داخل یه فایل به نام files.txt داخل درایو c.
اگر داخل این فایل متنی آدرس فایل ها و پوشه ها موجود باشه یعنی سیستم آلوده است و به صورت خودکار اطلاعات رو hidden یا super hidden میکنه.
اگر اسامی فایل ها موجود باشه و باز درایو فلش هم خالی به نظر بیاد مطمئن باشید سیستم شما یا آلوده است یا قبلا آلوده بوده و الان اثرات بدافزارها و ویروسهایی که پاک شده باقیمونده که باید ترمیم بشه.

در مورد اثرات جاتبی بدافزارها و ویروس ها باید بگم که صرفا با پاک کردن بدافزار یا ویروس مشکلات مربوط به اثرات جانبی شون از بین نمیره و از طرفی اکثریت آنتی ویروس ها به ابزار پاکسازی اثرات جانبی بدافزارها مجهز نیستند و فقط تعداد کمی از آنتی ویروس ها این ابزارها رو دارن.
به صورت جداگانه ابزارهای ترمیم وجود دارن(مثل RRT Sergiwa برای ترمیم سیستم رجیستری و پاک کردن بعضی از بدافزارها. یا نرم افزارهایی مثل Comodo Cleaning Essentials که فوق العاده کامل و عالیه و علاوه بر موارد مربوط به RRT مدیریت فرآیندها و شبکه رو هم در اختیارتون میزاره و همین طور مدیریت سیستم startup که مثلا چه نرم افزارهایی در حین بالا اومدن سیستم اجرا میشن) اگه اسماشون رو تو گوگل سرچ کنید میاد.

RRT حجم کمی داره اما Comodo Cleaning Essentials حجم بیشتری داره حدود ۲۲ مگابایت.

اگرم نتونستید پیدا کنید ، خواستید بگید لینکشو براتون پیام خصوصی کنم.

سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم.
موفق باشید.

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: csun
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۹۳, ۰۹:۵۵ ب.ظ
بله من دقیقا از دستور attrib به این صورت استفاده کردم و پیغام file not found رو داد. من چون به فلشم برای جا به جایی اطلاعات احتیاج داشتم مجبور شدم بعد از کلی سرچ تو نت که به نتیجه نرسید فلش رو فرمت کنم بنابراین نمیتونم راه حل دومی که گفتین رو امتحان کنم اما نکات خیلی خوبی رو گفتین که مطمئنا بعدا به درد میخوره بازم ازتون خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین
ارسال:
۰۳ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۵:۰۶ ب.ظ، توسط one hacker alone.)
سلام
با دستور dir /a فایل های مخفی هم قابل مشاهده هستن اگه نبود
با دیسک زند ه ی لینوکس وارد بشید و بعد محتویات فلش رو ببینید
شاید هم باج گیری دیجیتالی باشه (ویروس تقریبا جدیدی هست و برای برگردوندن فایل ها ازت میخواد که پول بدی)
خواستی teamviwer بده چک کنم
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۳, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ)csun نوشته شده توسط:  بله من دقیقا از دستور attrib به این صورت استفاده کردم و پیغام file not found رو داد. من چون به فلشم برای جا به جایی اطلاعات احتیاج داشتم مجبور شدم بعد از کلی سرچ تو نت که به نتیجه نرسید فلش رو فرمت کنم بنابراین نمیتونم راه حل دومی که گفتین رو امتحان کنم اما نکات خیلی خوبی رو گفتین که مطمئنا بعدا به درد میخوره بازم ازتون خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و جواب دادین

خواهش میکنم...

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۲ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۱ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مهمان شدن دانشگاه nasrin81r ۲ ۲,۴۱۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  نشر فایل در بستر شبکه ZOLFAGHAR ۰ ۱,۵۱۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: ZOLFAGHAR
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۸۸ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۰۷ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close