زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله ژوزفوس - جوزف

ارسال:

Ametrine پرسیده:

Question مسئله ژوزفوس - جوزف

سلام،

تو فروم سرچ کردم به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رسیدم که راه حل قطعی گفته نشده اونجا.
نمونه سوال از این مساله تو کنکورهای آی تی ۸۸ و مهندسی کامپیوتر ۸۹ و کنکور آی تی ۹۳ اومده.
من بیشتر دوتای اول مد نظرم هست.
کتاب پوران به این روش جوزف گفته و با چرخش به چپ حل کرده.
میخواستم بدونم که همیشه با چرخش حل میشه؟
همیشه یه چرخش کافیه؟
نمونه مساله های بیشتر رو از کجا میتونم پیدا کنم؟

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

RE: مسئله ژوزفوس - جوزف

ژوزفیوس اینه که یه مسئله کلاسیک رو تبدیل به یه لیست حلقوی میکنی اگه گره ی استارت گره ی ۱ باشه یه بار شیفت به چپ بدی ولی اگه گره ی استارت گره ای غیر از ۱ باشه باید به اندازه اختلافی که از گره ۱ داریم به حاصل چرخش اضافه کنیم.
نمونه اش سوال آزمون ۵۰% پارسه سال ۹۱
جواب این سوال میشه ۲۹
عدد ۱۴۱ پس از یک چرخش به چپ میشه ۲۷ در صورتیکه گره شروع یک باشه و اولین عدد حذفی ۲ میشود ولی در اینجا گره شروع ۳ و اولین حذفی ۴ است . پس ۲ واحد به ۲۷ اضافه میکنیم.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

MShariati پاسخ داده:

سلام
روش‌های مختلفی برای حل این دسته مسائل وجود داره ولی برای حل مسئله استاندارد ژوزفوس، فکر کنم روش چرخش، راحت ترین روشی هست که همواره جواب میده.

برای مطالعه بیشتر فصل اول
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو پیشنهاد می‌کنم.

ارسال:

Ametrine پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۸ ق.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  سلام
روش‌های مختلفی برای حل این دسته مسائل وجود داره ولی برای حل مسئله استاندارد ژوزفوس، فکر کنم روش چرخش، راحت ترین روشی هست که همواره جواب میده.

برای مطالعه بیشتر فصل اول
رو پیشنهاد می‌کنم.
ممنون بابت معرفی کتاب
۴ صفحه از مسئله ژوزفوس رو خوندم خیلی خوب توضیح داده بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

سلام گاهی از یک شروع به حذف کردن نمی کنه و مثلا از ۱۰ شروع به حذف کردن می کنه اون موقع بعد از به دست آوردن جواب مثلا اگه از عدد ۱۰ شروع به حذف کنه اون عدد رو ۱۰ تا می بریم راست منظورم از راست بردن اینه که رو خلقه جوابو پیدا می کنیم ( جواب حاصل از شیفت رو آخرین بیت) بعد ده تا عدد سمت راتیش می شه جواب نهایی

یا مثلا اولین نودی که حذف می شه نود یکی مونده به آخره در این صورت بعد از بدست آوردن اون عدد روی حلقه جواب نهایی می شه عدد سمت چپی ش
یادمه تو تست های علوم یه مدل پیچیده ترش هم بود ولی متاسفانه الان درسترسی ندارم که سوالو براتون بذارم

ارسال:

Ametrine پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ق.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  سلام گاهی از یک شروع به حذف کردن نمی کنه و مثلا از ۱۰ شروع به حذف کردن می کنه اون موقع بعد از به دست آوردن جواب مثلا اگه از عدد ۱۰ شروع به حذف کنه اون عدد رو ۱۰ تا می بریم راست منظورم از راست بردن اینه که رو خلقه جوابو پیدا می کنیم ( جواب حاصل از شیفت رو آخرین بیت) بعد ده تا عدد سمت راتیش می شه جواب نهایی

یا مثلا اولین نودی که حذف می شه نود یکی مونده به آخره در این صورت بعد از بدست آوردن اون عدد روی حلقه جواب نهایی می شه عدد سمت چپی ش
یادمه تو تست های علوم یه مدل پیچیده ترش هم بود ولی متاسفانه الان درسترسی ندارم که سوالو براتون بذارم
تشکر از همه دوستان

فاطمه خانوم ، من توضیحاتتون رو متوجه نشدم. اگه امکان داره از روی نمونه سوال توضیح بدید یا آدرس بدید تا خودم نمونه سوال پیدا کنم.
ممنونم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۶۹ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۳۱۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۷۵ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۶۱۲ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۲,۰۲۵ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۸۱۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  مسئله ی ارضای محدودیت - سراسری ۸۹ ali.majed.ha ۴ ۳,۲۲۳ ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  مسئله کشیشان و آدمخواران zahramousavi ۱ ۱,۹۲۸ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramousavi
  سوال اول ۶۰۰ مسئله ! M a h d i ۳ ۲,۹۰۶ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نظرتون در مورد کتاب ۶۰۰ مسئله از داده ساختارها و الگوریتم ها - دکتر قدسی ؟ tarane.68 ۲۶ ۳۱,۳۲۲ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close