زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کسی که ۹۰ درصد زبان می زنه اما ...

ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط bahman2000.)
سلام دوستان : فرض کنید سه نفر A و B و C در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۳ شرکت کرده اند به طوری که معدل هر سه نفر یکسان می باشد و موفق شده اند درصد های زیر رو کسب نمایند. حال سوال من اینجاست که اگر بخواهیم این سه داوطلب رو بر اساس رتبه کل مرتب کنیم چه ترتیبی بین این سه داوطلب حاکم خواهد بود؟ و در آخر چه نتیجه ای از این درصد ها میشه گرفت؟
[تصویر:  300893_99983950110587261698.jpg]

[تصویر:  00518598400828855611.gif]
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ
مقایسه درصد ها
خب هر مورد و باید در ضریبش ضرب کرد که ۱ ۲ ۴ ۴ هس فعلا ! که با این چیدمان شما ۳۱۰ میشه همش که :دی
بقیه شو لطفا دکتر توکلی بفرماین ;Wink Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۱۱ ب.ظ، توسط sana2014.)
RE: مقایسه درصد ها+نتیجه گیری
اینا فرقی با هم ندارن چون ضریب ۴ اش خیلی نزدیک همن
چیزی که می دونم اینه که یه میانگین درصد وجود داره که اگه توی هر درسی حتی با ضریب کم خیلی از اون میانگین دور بشی اثر منفی و مثبت خیلی زیادی داره
اما تو حد متوسط درسی که ضریب ۱ اثر زیادی نداره
بنابراین اینا درصدا نمی تونن خیلی درصدای متفاوتی داشته باشن
یکی از بجه ها اینجا زبان و ریاضی رو صفر زده بود معدلشم خوب نبود اما رتب اش خیلی خوب شده بودWink
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ ب.ظ
مقایسه درصد ها+نتیجه گیری
(۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  سلام دوستان : فرض کنید سه نفر A و B و C در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۳ شرکت کرده اند به طوری که معدل هر سه نفر یکسان می باشد و موفق شده اند درصد های زیر رو کسب نمایند. حال سوال من اینجاست که اگر بخواهیم این سه داوطلب رو بر اساس رتبه کل مرتب کنیم چه ترتیبی بین این سه داوطلب حاکم خواهد بود؟ و در آخر چه نتیجه ای از این درصد ها میشه گرفت؟
[تصویر:  300893_99983950110587261698.jpg]

سلام؛
راستش همونطور که بقیه هم قبلا گفتند، بنظر من این سه کارنامه با فرضیات بالا، رتبه های یکسان یا حداقل خیلی نزدیک به هم کسب خواهند کرد، و فکر نمیکنم رتبشون تفاوت کنه با همدیگه.

پ.ن: یه مثبت هم بابت سوال جالبتون دادم؛ چون واقعا تامل برانگیز بود Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۳, ۱۰:۳۶ ب.ظ
مقایسه درصد ها+نتیجه گیری
باید ترازشون را حساب کنی و ترازم از فرمول زیر بدست میاد
در کنکور کارشناسی ارشد هر درس تراز جداگانه ندارد. تراز کلی به این صورت محاسبه می شود که درصد هر درس را در ضریب مربوط به ان ضرب کرده و با تقسیم بر مجموع ضرایب میانگین شما حاصل می شود. این میانگین تقسیم بر میانگین نفر اول می شود. عدد بدست امده در ۸۰ ضرب شده با معدل موثر شما جمع شده و نهایتا در ۱۰۰ ضرب خواهد شد.

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: roger670 , azarakhsh1986 , نارین
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۴۱ ب.ظ
سلام
من فکر میکنم نفرA رتبه بهتری کسب کنه.رتبه اش تقریبا خیلی بهتر از bوc
باشه
چون فکر میکنم هرسه دروسشون تو یک رنج زدند غیر از زبان که درصدش چشمگیر هست و تو رتبه تاثیر زیادی داره!
۱
۱
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۰۲ ب.ظ
بچه ها داستانو سخت نکنید با دیدن چندتا کارنامه واضح هستش که هر درسی نسبت به تعداد سوالات و ضریب در نظر گرفته میشه... مثلا زبان ۳۰ تا سوال هست ضریب ۱ ولی ریاضی ۱۶ سوال هست با ضریب ۲ یعنی در کل اگه کل ریاضی رو بزنی ۳۲ امتیاز و اگه کل زبان رو بزنی ۳۰ امتیاز میگیری... باقی دروس هم همینطوره... مثال رو زدم که بگم تعداد سوال هم علاوه بر ضریب دخیل هست پس نباید درصد رو ضرب در ضریب کنید چون ۵۰ درصد مشترک علاوه بر ضریب بالاتر تعداد بیشتری جواب درست نسبت به ۵۰ درصد ریاضی داره... حالا اینکه تهش این امتیازا با چه فرمولی جمع و ضرب میشه و با معدل حساب میشه که تراز بدست میادو از توکلی بپرسیم ::Smile))
۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط bahman2000.)
RE: کسی که ۹۰ درصد زبان می زنه اما ...
(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام
من فکر میکنم نفرA رتبه بهتری کسب کنه.رتبه اش تقریبا خیلی بهتر از bوc
باشه
چون فکر میکنم هرسه دروسشون تو یک رنج زدند غیر از زبان که درصدش چشمگیر هست و تو رتبه تاثیر زیادی داره!
زبان با ضریب یکش کجاش تو رتبه تاثیر زیادی داره؟ فرض کنید که بنده ۱ سوال تخصصی از شما بیشتر بزنم(۲۵+ امتیاز) و شما ۴ سوال زبان از بنده بیشتر بزنید(۱۳/۳۲+ امتیاز) و در بقیه چیزا مشترک باشیم. اون وقت کدوم یک از ما برتریم؟ به عنوان مثال دیگه فرض کنید بنده زبان رو ۰ درصد بزنم و در دروس مشترک و ریاضی درصد هامون برابر باشه و در درس تخصصی بنده ۴ سوال از شما بیشتر بزنم اون وقت می دونید شما بایستی چند درصد زبان بزنید تا از لحاظ رتبه به مقدار تقریبا یکسانی برسیم؟ جواب بنده ۱۰۰% هستش بله شما بایستی این درصد رو در زبان کسب کنید تا اون ۴ تا تستی که من در تخصصی از شما بیشتر زدم تقریبا خنثی بشه. دیگه نمی دونم این طرز تفکر بنده صحیح هستش یا نه؟

(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۰۲ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  بچه ها داستانو سخت نکنید با دیدن چندتا کارنامه واضح هستش که هر درسی نسبت به تعداد سوالات و ضریب در نظر گرفته میشه... مثلا زبان ۳۰ تا سوال هست ضریب ۱ ولی ریاضی ۱۶ سوال هست با ضریب ۲ یعنی در کل اگه کل ریاضی رو بزنی ۳۲ امتیاز و اگه کل زبان رو بزنی ۳۰ امتیاز میگیری... باقی دروس هم همینطوره... مثال رو زدم که بگم تعداد سوال هم علاوه بر ضریب دخیل هست پس نباید درصد رو ضرب در ضریب کنید چون ۵۰ درصد مشترک علاوه بر ضریب بالاتر تعداد بیشتری جواب درست نسبت به ۵۰ درصد ریاضی داره... حالا اینکه تهش این امتیازا با چه فرمولی جمع و ضرب میشه و با معدل حساب میشه که تراز بدست میادو از توکلی بپرسیم ::Smile))
خود حساب کردن درصد مگه بر اساس تعداد سوالات و پاسخ های صحیح و غلط بدست نمی یاد؟ چرا شما می گید درصد رو نباید ضرب در ضریب کنیم و بیان می کنید که تعداد سوال هم علاوه بر ضریب دخیل هستش؟

۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط arta.66.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۳۲ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  خود حساب کردن درصد مگه بر اساس تعداد سوالات و پاسخ های صحیح و غلط بدست نمی یاد؟ چرا شما می گید درصد رو نباید ضرب در ضریب کنیم و بیان می کنید که تعداد سوال هم علاوه بر ضریب دخیل هستش؟
خوب دوست من برای اینکه شما تستای ضریب ۴ ات ۲۷ تا هستش و ۵۰ درصد این درس با ۵۰ درصد درسی که تعداد سوالش نصف این درس هست ولو با ضریب ۴ یکی نیست!!!شما ۵۰ درصد مشترکت یعنی ۱۳/۵ تست درست ۵۰ درصد تخصصی یعنی ۸تا تست درست... به نظرت این ۲تا ۵۰ درصد باهم یکی هستن؟؟؟ اگه درصد خالی در ضریب ضرب بشه این ۲تا باید یک امتیاز محسوب بشن...
۱ تست درست مشترک میشه ۳/۷ درصد ولی یک تست درست تخصصی میشه ۶/۲۵ درصد... پس باید این درصدا با درنظر گرفتن تعداد سوالات نرمال بشن
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۶:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۹ ب.ظ، توسط bahman2000.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۲۸ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۳۲ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  خود حساب کردن درصد مگه بر اساس تعداد سوالات و پاسخ های صحیح و غلط بدست نمی یاد؟ چرا شما می گید درصد رو نباید ضرب در ضریب کنیم و بیان می کنید که تعداد سوال هم علاوه بر ضریب دخیل هستش؟
خوب دوست من برای اینکه شما تستای ضریب ۴ ات ۲۷ تا هستش و ۵۰ درصد این درس با ۵۰ درصد درسی که تعداد سوالش نصف این درس هست ولو با ضریب ۴ یکی نیست!!!شما ۵۰ درصد مشترکت یعنی ۱۳/۵ تست درست ۵۰ درصد تخصصی یعنی ۸تا تست درست... به نظرت این ۲تا ۵۰ درصد باهم یکی هستن؟؟؟ اگه درصد خالی در ضریب ضرب بشه این ۲تا باید یک امتیاز محسوب بشن...
۱ تست درست مشترک میشه ۳/۷ درصد ولی یک تست درست تخصصی میشه ۶/۲۵ درصد... پس باید این درصدا با درنظر گرفتن تعداد سوالات نرمال بشن
بله شما کاملا درست می گید ولی من از شما می خوام که با طرز تفکر خودتون و با توجه به درصد نفرات A و B و C برام بگید که کدوم رتبه ی خوبی می یاره؟

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۱۳ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۶:۳۸ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  بله شما کاملا درست می گید ولی من از شما می خوام که با طرز تفکر خودتون و با توجه به درصد نفرات A و B و C برام بگید که کدوم رتبه ی خوبی می یاره؟

رتبه افراد بدون معدل میشه: B اول هست A دوم C سوم... البته دوم و سوم خیلی اختلاف کمی باهم دارن

نمره B: 69.6 البته تقریبا
نمره A:65
نمره C:64.6
این اعداد از ضرب درصد باضریب با اعمال تعداد سوالات هر گروه بدست اومده
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط izadan11.)
معمولا در میانگین برابر واریانس کمتر بهتر هست B بهتر از بقیه است

معمولا در میانگین برابر واریانس کمتر بهتر هست B بهتر از بقیه است

Ayyy ya ya ya
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۱۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۹۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۴۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۱۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۶۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
Information اعلام درصد آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۲۰ ۱۳,۴۴۰ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۵۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close