زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصرف حجم زیاد اینترنت

ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ق.ظ
مصرف حجم زیاد اینترنت
سلام دوستان
من از اینترنت ۲۵۶ مخابرات استفاده می کنم. الان چند وقتیه که احساس می کنم حجمم بیخودی مصرف میشه و نمی دونم دلیلش چیه!
آپدیت ویندوزم غیرفعاله و انتی ویروس هم ندارم! البته چون مودم بیسیم هست تبلت و موبایل و لپ تاپ بهش وصل میشه فکر نمیکنم این مساله ربطی به ویندوز یا نرم افزارا داشته باشه چون بیشترین استفاده مون با موبایل و تبلته.
مثلا من دیروز ۱۶۶دقیقه وبگردی داشتم که تو این وبگردی ۲۰ مگ هم دانلود کردم . حجم مصرفی رو برام زده ۱۷۰ مگ! من خیلی به این چیزا آشنایی ندارم، میخواستم ببینم این حجم مصرفی طبیعیه؟Huh

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط tabassomesayna.)
مصرف حجم زیاد اینترنت
از F.B هم استفاده میکنید؟

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط takexpert.)
RE: مصرف حجم زیاد اینترنت
(۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ق.ظ)urania نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من از اینترنت ۲۵۶ مخابرات استفاده می کنم. الان چند وقتیه که احساس می کنم حجمم بیخودی مصرف میشه و نمی دونم دلیلش چیه!
آپدیت ویندوزم غیرفعاله و انتی ویروس هم ندارم! البته چون مودم بیسیم هست تبلت و موبایل و لپ تاپ بهش وصل میشه فکر نمیکنم این مساله ربطی به ویندوز یا نرم افزارا داشته باشه چون بیشترین استفاده مون با موبایل و تبلته.
مثلا من دیروز ۱۶۶دقیقه وبگردی داشتم که تو این وبگردی ۲۰ مگ هم دانلود کردم . حجم مصرفی رو برام زده ۱۷۰ مگ! من خیلی به این چیزا آشنایی ندارم، میخواستم ببینم این حجم مصرفی طبیعیه؟Huh

دوست عزیز نرم افزارهای مخصوص مانیتورینگ اینترنت یا فایروال قوی روی سیستمتون نصب کنید.
پیشنهاد بنده ، فایروال کومودو هست که هم رایگانه هم فوق العاده پیشرفته که به راحتی میتونید باهاش بفهمید کدوم نرم افزار داره ، دانلود یا آپلود میکنه.
البته فقط کارش این نیست.
اگر فقط مانیتورینگ اینترنتش رو میخواید ، Comodo killswitch ابزاری هست که فرآیندها و شبکه ها رو مدیریت میکنه و نشون میده کی به کجا وصله و داره دانلود میکنه یا آپلود...

درضمن خارج از این بحثها خود منم گهگاهی میبینم بیخودی سیستم داره شارژ میکشه ، بررسی کردم دیدم ، یه فرآیندی به یه جایی که اسمش هست موسسه Akamai Technology متصل میشه (اینو با بررسی آیپی فهمیدم).
اما فقط میتونم وقتی وصل میشه ، فعالیتشو ببندم ، هنوز نفهمیدم چرا خود به خود وصل میشه.!
احساس میکنم مربوط به سرویس دهنده اینترنت یا همون ISP هست اما حالا چرا دانلود میشه ، بحث عجیبیه چون با تعویض ویندوز هم باز این مشکل وجود داره ، به احتمال زیاد واسه همون ISP هست.

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
 سپاس‌گزاری شده توسط: m..ch , SepidehP , happy07
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط tabassomesayna.)
(۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ب.ظ)takexpert نوشته شده توسط:  دوست عزیز نرم افزارهای مخصوص مانیتورینگ اینترنت یا فایروال قوی روی سیستمتون نصب کنید.
پیشنهاد بنده ، فایروال کومودو هست که هم رایگانه هم فوق العاده پیشرفته که به راحتی میتونید باهاش بفهمید کدوم نرم افزار داره ، دانلود یا آپلود میکنه.
البته فقط کارش این نیست.
اگر فقط مانیتورینگ اینترنتش رو میخواید ، Comodo killswitch ابزاری هست که فرآیندها و شبکه ها رو مدیریت میکنه و نشون میده کی به کجا وصله و داره دانلود میکنه یا آپلود...

درضمن خارج از این بحثها خود منم گهگاهی میبینم بیخودی سیستم داره شارژ میکشه ، بررسی کردم دیدم ، یه فرآیندی به یه جایی که اسمش هست موسسه Akamai Technology متصل میشه (اینو با بررسی آیپی فهمیدم).
اما فقط میتونم وقتی وصل میشه ، فعالیتشو ببندم ، هنوز نفهمیدم چرا خود به خود وصل میشه.!
احساس میکنم مربوط به سرویس دهنده اینترنت یا همون ISP هست اما حالا چرا دانلود میشه ، بحث عجیبیه چون با تعویض ویندوز هم باز این مشکل وجود داره ، به احتمال زیاد واسه همون ISP هست.
به استفاده از F.B ربط نداره ؟
من هرموقع از فیس بوق استفاده میکنم , با اینکه بدون فیلتر شکن میرم ولی شارژ نتم زود تموم میشه !

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط takexpert.)
(۰۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳ ب.ظ)takexpert نوشته شده توسط:  دوست عزیز نرم افزارهای مخصوص مانیتورینگ اینترنت یا فایروال قوی روی سیستمتون نصب کنید.
البته فقط کارش این نیست.

به استفاده از F.B ربط نداره ؟
من هرموقع از فیس بوق استفاده میکنم , با اینکه بدون فیلتر شکن میرم ولی شارژ نتم زود تموم میشه !

بی مربوط نیست به دو دلیل...
یکی اینکه سایت فیس بوک ساختار لودش آجاکسیه یعنی تقریبا همیشه داره یه چیزی به روز میشه واسه همین چون باید بروز رسانیشو لحظه ای انجام بده واسه همین هی شارژ مصرف میشه تا حالت On-Time رو حفظ کنه.
البته با فیلترشکن هم بستگی به چند چیز داره که عملا مرتبط با خود فیلترشکن میشه مثلا تکنولوژی و تکنیکهای استفاده شده تو شبکه اون فیلترشکن برای مثال فیلترشکن tor با افزایش تعداد کاربرهاش سیستمش منعطف تر و امن تر میشه و در نتیجه به دلیل ساختار پیازی بودنش باید از مسیریابهای(که بیشتر ار مسیریابها پلهای ارتباطی نقطه به نقطه در این شبکه استفاده شده و تاثیر زیاذی تو سرعت و امنیت این شبکه دارن) بیشتری رد بشه که باعث کندی سرعت و به طبع به دلیل فیلترشکن بعضی پلهای ارتباطی این شبکه ترافیک بیشتری مصرف میشه.
یا فیلترشکن Freegate یا Hotspot Shield که اونا باز خیلی بیشتر ترافیک بیخودی مصرف میکنن. تکنیک Freegate اینه که احتمالا میاد پهنای باند دانلود رو با یه روش خاصی که منجر به آپلود نسبتا سنگین میشه ، چند برابر میکنه.
اما از طرفی معلوم نیست چی داره آپلود میشه واسه همینه اینطور فیلترشکنها میتونن خطرناکتر باشن.
قصد پر حرفی نداشتم اما گویا پرحرفی کردم.Big Grin

ای نفست یار و مدد کار ما
کـی و کجا وعده‎ی دیدار ما
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , SepidehP , happy07
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ
مصرف حجم زیاد اینترنت
از همه دوستان برای جواباشون ممنونم

همونطور که گفتم اکثر استفاده من با موبایل و تبلت هستش، این نرم افزارا مربوط به pc هستش. نسخه اندروید ازش سراغ دارین؟

و... من از فیس بوک استفاده نمیکنم ولی روی گوشیم واتس اپ دارم. ممکنه به ان دلیل باشه؟؟

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ ب.ظ
مصرف حجم زیاد اینترنت
منم دقیقا این مشکلو دارم نت میخریم واسه ۳ماه سر ۱هفته تموم میشه!!!!

به مصلحتم نبود
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ
بستگی داره توی اون ۱۶۶ دقیقه کجاها رفتی ؟ Tongue
الان سایت خبری ایسنا حجش۱/۳MB ولی سایت تهران موزیک ۷/۲MB است.
یا دی جی کالا ۱/۴MB . همه اینا بستگی به صفحه داره که داری مرور می کنی.
البته این اندازه هایی که دادم فقط مربوط به صفحه اصلی سایت است . اگه میخوای سایز صفحات دیگه را بدست بیاری کافی آدرس اون رو توی وب سایت زیر وارد کنی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , SepidehP
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۱۵ ب.ظ، توسط amir2085.)
مصرف حجم زیاد اینترنت
روی موبایل و تبلت اگه اندروید هست این نرم افزار رو نصب کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بصورت تفیکی حجم مصرف شده توی هر ساعت و همینطور هر نرم افزار رو محاسبه می کنه و قشنگ می تونید آمار بگیرید مشکل از کجاست
من قبلا خیلی دنبالش گشتم، تقریبا تنها نرم افزاری هست که حجم مصرفی رو ساعت به ساعت می تونه نشون بده

برای کامپیوتر هم BitMeter Os بسیار مناسب هست و دقیق و تفکیک دقیقه ای همه چی رو نشون میده

این نرم افزار واست کاربری عادی نداره، بعد از نصب برای دیدن واسطش باید توی یه مرورگر این آدرس رو باز کرد Localhost:2605

همینطور برای کامپیوتر networx هم بسیار جالبه و قابلیت تفکیک بسیار خوب و همینطور تعیین ساعات offpick (شبانه) برای محاسبه دقیق و همینطور هشدار دهنده حد مصرف داره

(۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ب.ظ)yahyazahedi نوشته شده توسط:  بستگی داره توی اون ۱۶۶ دقیقه کجاها رفتی ؟ Tongue
الان سایت خبری ایسنا حجش۱/۳MB ولی سایت تهران موزیک ۷/۲MB است.
یا دی جی کالا ۱/۴MB . همه اینا بستگی به صفحه داره که داری مرور می کنی.
البته این اندازه هایی که دادم فقط مربوط به صفحه اصلی سایت است . اگه میخوای سایز صفحات دیگه را بدست بیاری کافی آدرس اون رو توی وب سایت زیر وارد کنی.

این نکته که دوستمون اشاره کرد هم بسیار مهم هست
اگه سایتایی که می بینین تکراری باشه، یعنی هر روز همونا رو می بینین، مصرف بشدت میاد پایین
بعنوان مثال همین digikala که ۱/۴ مگ هست، دفعه اول ۱/۴ مگ هست ولی از دفعات بعد حدود ۴۰۰ کیلوبایت هست و بقیش از کش لود میشه

ولی اگه هی سایتهای جدید ببنید، حجم بسیار بیشتری مصرف میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , SepidehP
ارسال: #۱۰
۰۵ شهریور ۱۳۹۳, ۰۳:۲۴ ب.ظ
مصرف حجم زیاد اینترنت
سلام
۱- فیس بوک بخاطر ajax
۲- برنامه های جانبی مانند kmplayer ,.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سئو سایت و بازاریابی اینترنتی kashimc1 ۲ ۲,۷۶۷ ۲۴ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saramoss
  منبع درامد سایتهای اینترنتی jahan19 ۵ ۴,۴۱۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  اینترنت دانشگاه شیراز cpt.mazi ۳ ۳,۱۲۶ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Question ارتباط real time نرم افزار اندرویدی با سرور اینترنت ic.chitgar ۱ ۲,۲۴۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nasimnami
  اینترنت اشیاء (internet of things) borzoo2 ۰ ۱,۴۶۳ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: borzoo2
  مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات در خصوص تعرفه جدید اینترنت H-Arshad ۰ ۳,۰۰۲ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  نکته های مهم که در طراحی فروشگاه اینترنتی باید در نظر داشته باشید resanehlab ۰ ۱,۷۷۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: resanehlab
  هشدار! خریداران و فروشندگان اینترنتی H-Arshad ۰ ۳۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  حجم حافظه نهان-سوال ۱۰۵- it 93 peace2013 ۴ ۲,۷۲۱ ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: peace2013
  حجم فایل در سیستم فایل unix peace2013 ۳ ۱,۷۹۵ ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close