زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۱۳ آی تی - کنکور ارشد سراسری ۹۰

ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط admin.)
سلام دوست گرامی.
موفقیت شما را در آزمون ارشد سال ۹۰ تبریک میگوییم.توانستید هدفی را ترسیم و برای رسیدن به آن تلاش کنید و موفق شوید. اطلاعات و تجارب شما در راهی که پیموده‌اید میتواند رهگشای داوطلبان کنکور ارشد در سالهای بعدباشد.کمال امتنان خواهد بود که به سوالات ذیل پاسخ دهید. همچنین اگر مطالبی در این راستا مهم بوده و در سوالات ذکر نشده بیان فرمایید.ممنون از شما دوست گرامی.کاربر polarisia
---------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام
خیلی ممنون

۱- بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)

دانشگاه کردستان
در طول دوره کارشناسی ۲، ۳ استاد خوب داشتم که با تعریف پروژه‌های درست حسابی باعث می‌شدند که مفاهیم رو درک کنم. زیاد اهل درس خوندن نبودم. یعنی حوصله نداشتم بخونم برای شاگرد اولی و یا معدل الف بودن. معمولی میخوندم و پاس می کردم.
معدل دوره کارشناسی‌: ۱۴/۴۵

۲- می دانیم یکی از سختترین مراحل برای هر کاری استارت آن کار است .از کی وچطور و با چه درسهایی شروع کردید؟

از اوایل مهر ماه.
پارسه ثبت نام کردم و شروع کردم به خوندن. همه درسارو با هم میخوندم. طبق برنامه پارسه جلو می‌رفتم.

۳-منابع درسی وکنکوری خود را براب هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟

زبان - هیچی، از بچگی کلاس میرفتم. زبانم خوب بود.
ساختمان گسسته - پوران پژوهش
ساختمان داده - پارسه
طراحی الگوریتم - پوران پژوهش و خیلی کم CLRS
مهندسی نرم‌افزار - پارسه
شبکه‌های کامپیوتری - پارسه، گاهی تنن‌بام

پایگاه داده - مقسمی، پوران پژوهش
سیستم عامل - پارسه
هوش مصنوعی - کتاب هوش مصنوعی راسل
معماری کامپیوتر - پوران پژوهش

۴- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)

روش خاصی نداشتم. برنامه پارسه رو نگاه میکردم و درسایی رو که عقب بودم میخوندم. تست نمی زدم. فقط تستارو بعضی اوقات بررسی میکردم.
نکته برداری میکردم. تقریبا برای همه دروس یه دفترچه یادداشت نکته داشتم، که هر نکته‌ای هر جا تو هر کتابی میدیدم اونجا با ذکر منبع یادداشت میکردم.(برای مرور خیلی خوب بود)
اگه در مورد مبحثی به مشکل برمی‌خوردم میرفتم سراغ منبع اصلی و یا تو اینترنت جستجو می‌کردم.

۵- فکر می کنید کدام درسها را بیشتر مسلط بودید واین تسلط را مدیون چه چیز بودید؟

زبان - مدیون کلاس رفتن
هوش مصنوعی - علاقه به درس و کتاب و مباحث جذابش

۶- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.

گاهی برنامه می‌نوشتم برای یک هفته که مثلا شنبه ۸ تا ۱۰ درس a رو بخونم، ۱۰ تا ۱ درس b و ...
ولی بیشتر وقتا نمی‌تونستم دقیق مثل برنامه جلو برم. فقط درسارو مشخص میکردم که مثلا در طول دو هفته، شنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها درس a , b ,c و ... رو بخونم و دیگه ساعت مشخصی تعیین نمی کردم و بازم خیلی وقتا، وقتی حوصله یه درس رو نداشتم جابجاش میکردم.

۷- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟

چون برنامه خاصی نداشتم و طبق پارسه جلو میرفتم خیلی کم پیش میومد که عقب بیوفتم و اونم بخاطر این بود که حوصله اون درس رو نداشتم. مثلا معماری رو یادمه چندباری مثل برنامه پارسه جلو نرفتم.

۸- به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟

من تک‌نفری بیشتر دوست دارم. بهتر بودن یا نبودنش به این مربوط میشه که کدومو دوس داری و خوب طبعاً برای من تک‌نفری بهتره!
در خانه.

۹- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟

خیلی کم. من از اول امید داشتم که حداقل میتونم شبانه قبول شم و بیشتر به دو رقمی فکر میکردم چون میدونستم زبان رو عالی و هوش‌ مصنوعی رو متوسط به بالا خواهم زد و میتونم بقیه دروس رو هم متوسط بزنم.
آزمون‌های پارسه هم در دادن امید و انگیزه، بدون شک تاثیرگذار بود برام.

۱۰-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟

من بدون آزمون‌های آزمایشی قطعا نمی‌تونستم قبول شم. چون این آزمون‌ها بهت میگن که کجای کاری. چقدر باید زحمت بکشی. چقدر تاحالا زحمت کشیدی.

۱۱-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟

با خوندن دفترچه نکات خودم.

۱۲- در مورد روز کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.

خیلی آروم و بدون استرس بودم. سوالات زبان رو که دیدم اینقدر آسون بود خیلی خوشحال شدم. دروس مشترکم به نظرم ساده اومد ولی هنوز نمیدونم چطور درصدم شده ۲۳% و اصلا فکر نمی کردم و الان هم باور نمی‌کنم که اینقدر زده باشم. بهرحال اعتراض نفرستادم.

۱۳-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل داده وسیستم) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟

فکر کردن به اینکه این سوالات برای همه سخت خواهد بود و فقط من نیستم که باید با این سوالات مواجه بشم به من روحیه میداد.

۱۴-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟

زبان‌: ۸۶
مشترک‌: ۲۳
مدیریت: ۱۱-
پایگاه‌ داده: ۴۴
هوش مصنوعی: ۷۷
سیستم عامل: ۲۶
معماری: ۱۱

رتبه:
۱۱۳ گرایش شبکه‌های کامپیوتری
۲۳۷ گرایش تجارت الکترونیک

احتمال زیاد شبکه ارومیه و با احتمال پایین‌تر شبکه سهند تبریز

۱۴- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)

توصیه: شرکت در کنکورهای آزمایشی، داشتن اعتماد به نفس (حتی کاذب Big Grin )

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , **sara** , ali_computer69 , goodzila , delta , Mile Stone , fatima1537 , HRZ , Jabar-Asadi , parimehraban , ف.ش , sina_n , mahdikoochooloo , Avicenna , negarin , پشتکار , Aurora , prr121 , svk7 , احسان مومنی
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۴۷ ب.ظ
ممکنه اینجا جاش نباشه ولی از مسیولین سایت خواهشمندم با دوستان رتبه برترهای IT هم مصاحبه های اختصاصی بکنن اگه مقدور هست؟

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
۱
۰
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۱ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۷ ب.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  ممکنه اینجا جاش نباشه ولی از مسیولین سایت خواهشمندم با دوستان رتبه برترهای IT هم مصاحبه های اختصاصی بکنن اگه مقدور هست؟
تلاش شده ارتباط برقرار بشه هنوز با اینکه نزدک به ۱۰ -۱۲ روز می گذره جوابی دریافت نکردم .حالا یا مایل نیستند یا پیغام رو ندیدند !!!!!!!!!!!!!!!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mile Stone , Majid gh
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۰۰ ق.ظ
RE: [اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۱۳ آی تی - کنکور ارشد سراسری ۹۰
[/quote]
تلاش شده ارتباط برقرار بشه هنوز با اینکه نزدک به ۱۰ -۱۲ روز می گذره جوابی دریافت نکردم .حالا یا مایل نیستند یا پیغام رو ندیدند !!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

مرسی از زحمات شما ولی اگه بشه خیلی خوب میشه بازم مرسی

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۰۴ ق.ظ
خوشبختانه شاهد از غیب رسید .مصاحبه با رتبه ۳۸ آی تی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Majid gh , prr121
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ ب.ظ
مشترک‌: ۲۳
من یه سوال از شما دارم شما گسسته نزدی نه؟؟؟؟ یا اگر هم گسسته زدی چه درسی از درسای مشترک و نزدی که درسای مشترکت پایینه ودرسای دیگرت بسیار خوب

۰
۰
ارسال:
۱۹ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ ق.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  مشترک‌: ۲۳
من یه سوال از شما دارم شما گسسته نزدی نه؟؟؟؟ یا اگر هم گسسته زدی چه درسی از درسای مشترک و نزدی که درسای مشترکت پایینه ودرسای دیگرت بسیار خوب

من تمام دروس رو زدم. کلا از ۹۰ سوال آزمون ۷۷ تا رو جواب دادم. زبان همه رو زدم. مشترک ۴ تا نزدم. مدیریت همه رو زدم( که فقط یکیش درست بوده Big Grin ). پایگاه ۲ تا رو نزدم. هوش همه رو زدم. سیستم عامل ۳ تا نزدم. معماری ۴ تا نزدم.

من که فکر نمی کردم مشترک اینقد پایین باشه. از کنکور که اومدم بیرون میگفتم حداقل ۴۵ زدم. کلید اولیه‌ام که اومد حساب کردم شد ۳۷/ حالا چطوری رسیده به ۲۳ نمیدونم.بگذریم...

منم خیلی گسسته بلد نبودم ولی چند مبحث رو خوب میفهمیدم. شما سعی کنید مصالبی رو که میدونید راحتتر هست برای شما و بیشتر سر در میارین رو کامل بخونید.

Friedrich Nietzsche
۰
۰
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۷ ق.ظ
سلام
منم به نوبه خودم قبولیتونو تبریک میگم
با اینکه دیگه خیلی دیره
اخه تاپیکو الان دیدم
راستی یه سوال منم هدفم اینکه برا ارشد گرایش شبکه بخونم برا همین از الان شروع کردم به گذروندن دوره هاش
سوالم اینکه این دوره‌ها میتونه بهم تو کنکور ارشد هم کمک کنه؟
۰
۰
ارسال:
۰۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۰ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ق.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  مشترک‌: ۲۳

من تمام دروس رو زدم. کلا از ۹۰ سوال آزمون ۷۷ تا رو جواب دادم. زبان همه رو زدم. مشترک ۴ تا نزدم. مدیریت همه رو زدم( که فقط یکیش درست بوده Big Grin ). پایگاه ۲ تا رو نزدم. هوش همه رو زدم. سیستم عامل ۳ تا نزدم. معماری ۴ تا نزدم.

من که فکر نمی کردم مشترک اینقد پایین باشه. از کنکور که اومدم بیرون میگفتم حداقل ۴۵ زدم. کلید اولیه‌ام که اومد حساب کردم شد ۳۷/ حالا چطوری رسیده به ۲۳ نمیدونم.بگذریم...

منم خیلی گسسته بلد نبودم ولی چند مبحث رو خوب میفهمیدم. شما سعی کنید مصالبی رو که میدونید راحتتر هست برای شما و بیشتر سر در میارین رو کامل بخونید.

میشه اون چند مبحث ذکر کنید؟

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ ب.ظ
من به نوبه خودم بهتون تبریک میگم.
فقط شرمنده یه سوال داشتم از تون
احیانا کتاب مهندس نرم افزار‌، شبکه و سیستم عامل پارسه تون فروشی نیست؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۴ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط polarisia.)
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۵:۳۷ ق.ظ)IT89 نوشته شده توسط:  سلام
منم به نوبه خودم قبولیتونو تبریک میگم
با اینکه دیگه خیلی دیره
اخه تاپیکو الان دیدم
راستی یه سوال منم هدفم اینکه برا ارشد گرایش شبکه بخونم برا همین از الان شروع کردم به گذروندن دوره هاش
سوالم اینکه این دوره‌ها میتونه بهم تو کنکور ارشد هم کمک کنه؟

سلام
ببخشید که دیر جواب میدیم.

راستش من اطلاعی از دوره‌های شبکه ندارم و نمی دونم چی تدریس میشه. ولی فکر نمی‌کنم بدرد کنکور بخوره اما حتما بدرد آینده و محیط کار میخوره.
(۰۸ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۳۰ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ق.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Majid gh نوشته شده توسط:  مشترک‌: ۲۳

میشه اون چند مبحث ذکر کنید؟

مباحث مربوط به گراف و درخت

(۱۰ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۰ ب.ظ)maghsoud000 نوشته شده توسط:  من به نوبه خودم بهتون تبریک میگم.
فقط شرمنده یه سوال داشتم از تون
احیانا کتاب مهندس نرم افزار‌، شبکه و سیستم عامل پارسه تون فروشی نیست؟

خیلی ممنون

خیلی وقته که کتابامو فروختم. ببخشید!

Friedrich Nietzsche
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۱۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۹۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۱۴ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close