زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

macbook به درد مهندس کامپیوتر می خوره ؟؟؟

ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ
سلام دوستان...چند وقتیه دنبال اینم که لپتاپم رو عوض کنم...هرچی میگردم بین این جدیدا چیزی به دلم نمیشینه...تو فکر بودم مک بگیرم اما نمیدونم به عنوان برنامه نویس باش راحت هستم یا نه...کلی نرم افزار هست که نمیتونم روش نصب کنم و خب حتی آفیس هم نمیشه روش نصب کرد...میخواستم ببینم راهی داره که اینا رو روش نصب کنم ؟ و اصلا میصرفه مک بگیرم و کلی تغییرات روش بدم که نرم افزارهای خودم رو روش نصب کنم ؟ دلیل اینکه مک رو انتخاب کردم اینه که میدونم اصلا با لپتاپ و کلا وسایل الکترونیکیم خوب رفتار نمیکنم Big Grin و مک میتونه زیر دست من دووم بیارهCool...
سبکیش هم خیلیییییی برام مهمه چون میخوام راحت حملش کنم...کیفیت تصویر و خوش دست بودنش هم که حرف توش نیست واقعا...اما با همه این تفاسیر بازم نمیدونم منی که انقددددددرررر عادت به ویندوز دارم میتونم باش کنار بیام یا نه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۵۹ ب.ظ
RE: macbook به درد مهندس کامپیوتر می خوره ؟؟؟
رو مک ویندوز راحت نصب میشه
ولی ملت مک میخرن بخاطر mac os!

Sent from my C6602
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۹ ب.ظ
با یاد خدا
سلام
انشالله که روزه نماز همه دوستان قبول باشه و بتونیم تو این ماه یه قدم به خدا نزدیک تر بشیم
برنامه هایی که گفتید روی مک نصب میشه یعنی نسخه ی تحت مک هم دارن
اما مشکل یه چیز دیگه اس
در حالت عادی تمام برنامه ها برای مک وجود داره و شما هم میتونید در کنارش لینوکس هم نصب کنید
اما بحث سر اینه که معماری پردازه اندکی تفاوت داره و اگه شما یک برنامه نویس سیستمی باشید ترجیچ میدید برنامه هاتون رو روی معماری اینتل اجرا کنید و اگه نیاز به توسعه داشتید در کنارش میتونید مکینتاش رو برای اینتل دانلود کنید و کنار ویندوز نصب کنید
پس در واقع مشکلی با تجربه ی کار با مکینتاش ندارید چون نسخه برا اینتلش هم هست و میتونید نصب کنید
اما در مورد قدرت پردازنده و دوام و کارایی باید بگم تجربه ای ندارم اما بدیییی در موردش نشنیدم
با این حال شما میتونید یه لپ تاپ dell مدل لتیتیود یا وسترو که معرول به طرح اداری هست رو بگیرید چون اسمان تا زمین با طرح های دیگه ی دل فرق داره
چرا؟ به هر دلیلی اگه لپ تاپ شما مشکل سخت افزاری براش پیش بیاد تعمیرات و پیدا کردن قطعات جایگزین خیلی سخت تر هست به نصبت دل که فراوانی داره
البته دل طرح های قدیمش خیلی خوب بودن الان جالب نیست اما اون دو مدل مخصوصا لتیتیود که به مدل حرفه ای معروفه هنوز ارزش خریدن داره
ای جووونا لنووو نخرید
تو اپدیت بایوس برخی مدلا مشکل دارن
قدرت کاارت شبکه ی وایرلسشون ضعیفه
نگید پردازنده ی ۲/۴ سونی فلان تومان پول پردازنده ی لنوو ۲/۴ هم نصف اونه پس بریم ۲/۴ لنووو بخریم
۲/۴ با ۲/۴ فرق داره
ای امان از تجربه اصلا برید بخرید بزارید به سرتون بیاد چرا همش من باید موهام سفید بشه؟ Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_ok
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۲ ب.ظ
RE: macbook به درد مهندس کامپیوتر می خوره ؟؟؟
(۱۶ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۹ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  با یاد خدا
سلام
انشالله که روزه نماز همه دوستان قبول باشه و بتونیم تو این ماه یه قدم به خدا نزدیک تر بشیم
برنامه هایی که گفتید روی مک نصب میشه یعنی نسخه ی تحت مک هم دارن
اما مشکل یه چیز دیگه اس
در حالت عادی تمام برنامه ها برای مک وجود داره و شما هم میتونید در کنارش لینوکس هم نصب کنید
اما بحث سر اینه که معماری پردازه اندکی تفاوت داره و اگه شما یک برنامه نویس سیستمی باشید ترجیچ میدید برنامه هاتون رو روی معماری اینتل اجرا کنید و اگه نیاز به توسعه داشتید در کنارش میتونید مکینتاش رو برای اینتل دانلود کنید و کنار ویندوز نصب کنید
پس در واقع مشکلی با تجربه ی کار با مکینتاش ندارید چون نسخه برا اینتلش هم هست و میتونید نصب کنید
اما در مورد قدرت پردازنده و دوام و کارایی باید بگم تجربه ای ندارم اما بدیییی در موردش نشنیدم
با این حال شما میتونید یه لپ تاپ dell مدل لتیتیود یا وسترو که معرول به طرح اداری هست رو بگیرید چون اسمان تا زمین با طرح های دیگه ی دل فرق داره
چرا؟ به هر دلیلی اگه لپ تاپ شما مشکل سخت افزاری براش پیش بیاد تعمیرات و پیدا کردن قطعات جایگزین خیلی سخت تر هست به نصبت دل که فراوانی داره
البته دل طرح های قدیمش خیلی خوب بودن الان جالب نیست اما اون دو مدل مخصوصا لتیتیود که به مدل حرفه ای معروفه هنوز ارزش خریدن داره
ای جووونا لنووو نخرید
تو اپدیت بایوس برخی مدلا مشکل دارن
قدرت کاارت شبکه ی وایرلسشون ضعیفه
نگید پردازنده ی ۲/۴ سونی فلان تومان پول پردازنده ی لنوو ۲/۴ هم نصف اونه پس بریم ۲/۴ لنووو بخریم
۲/۴ با ۲/۴ فرق داره
ای امان از تجربه اصلا برید بخرید بزارید به سرتون بیاد چرا همش من باید موهام سفید بشه؟ Smile
ممنون از توضیحات کاملتون...از نظر حجم و سنگینی هم برام مهمه لپ تاپ...باز هم تحقیق میکنم راجع اون لپتاپ دل که معرفی کردید. ممنون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درآمد یک مهندس در شرکت گوگل چقدر است؟ hnarghani ۱ ۳,۹۰۱ ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: simayeshahr
  استاد خوب برای مهندس شبکه مایکروسافت arshad91 ۸ ۹,۸۸۹ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: shima.beh
  استخدام مهندس کامپیوتر علاقه مند به تست نرم افزار leonora ۰ ۲,۳۳۹ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: leonora
  وجدانم هنوز درد میکند...!!! sinbadcity ۲ ۲,۹۶۸ ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khabis
  نظرتون راجع به ازدواج یه مهندس با یه نظامی mariy ۲۱ ۱۴,۶۳۳ ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  خواستار مساعدت دوستان مانشتی برای تهیه ی کتاب "مهندسی نرم افزار مهندس زنجانی پارسه" zahra95-IT ۲ ۲,۵۳۹ ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra95-IT
  مخفف کلمه مهندس در انگلیسی AmiriManesh ۱۲ ۸۹,۹۵۵ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  مهندس،دکتر،جناب،سرکار و... irpersian20 ۱۷ ۳۱۰ ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  نظر شما در مورد کتاب برنامه سازی مهندس مقسمی Morris ۸ ۶,۹۰۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: koolak
  [دانلود کنید]صدای ریاضی مهندسی مهندس کریمی- تابستان ۹۰ kashir ۲۰ ۲۳,۴۱۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: deep-romance

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close