زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست کمک: کم شدن سرعت اینترنت

ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۲ ب.ظ
سلام.
من ۳ ماه از اینترنت ۱۲۸ کیلو استفاده می کردم. مشکل آنچنانی نداشتم و کم اتفاق می افتاد که کمی سرعت اذیتم کنه. بیشتر قطعی اینترنتو متوجه می شدم تا کمی سرعت. تا اینکه بخاطر قطعی زیاد در بعضی هفته‌ها‌، یعنی چند روز پشت سر هم، اینترنتم رو ارتقا دادم به ۵۱۲ کیلو . گفتم شاید بهتر بشه. اما الان سرعتم خیلی کمتر از زمانی شده که ۱۲۸ بود. در سایت speedtest که سرعتشو چک کردم سرعت دانلود رو زد ۰/۰۷ مگ. که البته متغیره . این فکر کنم حداکثرشه. یه بارم که چک کردم ۰/۰۳ مگ بود. وقتی خودم دارم دانلود می کنم سرعت دانلود رو میزنه ۳ گاهی ۴ و حداکثرش ۵ کیلو. کسی تاحالا با این مشکل مواجه شده؟ میدونید علتش چیه. شنیدم جدیدا ISP ‌ها میان اینترنت با سرعت کمتر رو به عنوان سرعت بالا و با قیمت بالا به مشتریها میفروشن. این حقیقت داره؟ ممکنه مشکل از سیستم خودم باشه؟

خواهش می کنم راهنمایی‌ام کنید . به شدت کارم گیره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
RE: درخواست کمک: کم شدن سرعت اینترنت
(۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۲ ب.ظ)bahari نوشته شده توسط:  سلام.
من ۳ ماه از اینترنت ۱۲۸ کیلو استفاده می کردم. مشکل آنچنانی نداشتم و کم اتفاق می افتاد که کمی سرعت اذیتم کنه. بیشتر قطعی اینترنتو متوجه می شدم تا کمی سرعت. تا اینکه بخاطر قطعی زیاد در بعضی هفته‌ها‌، یعنی چند روز پشت سر هم، اینترنتم رو ارتقا دادم به ۵۱۲ کیلو . گفتم شاید بهتر بشه. اما الان سرعتم خیلی کمتر از زمانی شده که ۱۲۸ بود. در سایت speedtest که سرعتشو چک کردم سرعت دانلود رو زد ۰/۰۷ مگ. که البته متغیره . این فکر کنم حداکثرشه. یه بارم که چک کردم ۰/۰۳ مگ بود. وقتی خودم دارم دانلود می کنم سرعت دانلود رو میزنه ۳ گاهی ۴ و حداکثرش ۵ کیلو. کسی تاحالا با این مشکل مواجه شده؟ میدونید علتش چیه. شنیدم جدیدا ISP ‌ها میان اینترنت با سرعت کمتر رو به عنوان سرعت بالا و با قیمت بالا به مشتریها میفروشن. این حقیقت داره؟ ممکنه مشکل از سیستم خودم باشه؟

خواهش می کنم راهنمایی‌ام کنید . به شدت کارم گیره.
============
بدیهی ترین کار اینه که زنگ بزنی و از این وضعیت شکایت کنی ... وقتی پول میدید باید سرویس هم بگیریید ....

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahari
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۸ ب.ظ
باهاشون تماس گرفتم. نمایندگیشون که دیگه دوست داره از دستم گریه کنه از بس بهش زنگ زدم. خود ISP هم فقط می گه بررسی میشه. اما دریغ از یه تغییر کوچک.

شما نمی‌توانید بیش از آن چیزی بشوید که باور دارید«هستید». نخواهید توانست بیش از آنچه باور دارید«می‌توانید» انجام دهید. «نورمن وینست پیل»
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ ب.ظ
شما توی قسمت تنظیمات مودمتون می تونید ببینید که down stream چه عددی رو نشون میده.اگه این عدد حدودای ۵۱۲ بود یعنی سرویسی که ISP به شما میده واقعا همون ۵۱۲ هستش و مشکل از جای دیگه هست اما اگر خیلی از ۵۱۲ کمتر بود اونوقت باید رسما یقه‌ی ISP رو بگیرید.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۵ ب.ظ
من هم ۲۵۶ داشتم و راضی بودم قطع نمی شد و سرعت دانلود خوب بود مگر مواقعی که مخابرات مشکل داشت
ولی یه مدت ۵۱۲ اشتراک گرفتم اصلا راضی نبودم‌، قطع نمی شد ولی سرعت دانلود خوب نبود و بالا اومدن سایتها هم کند بود
به نظرم ۲۵۶ از همه بهتره
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ ق.ظ
دوستان این شرکت‌ها سرعت shared به شما می‌دن نه dedicated یعنی اگه همه کاربراشون با هم استفاده کنند سرعت شما شاید در حد دایال آپ هم نباشه. قیمت سرویس dedicated خیلی گرون‌ هست.
در مورد اینترنت چند روزه که حتی دانشگاه شریف هم با مشکل مواجهه شده. دلیلش رو نمی‌دونم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۳۶ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  شما توی قسمت تنظیمات مودمتون می تونید ببینید که down stream چه عددی رو نشون میده.اگه این عدد حدودای ۵۱۲ بود یعنی سرویسی که ISP به شما میده واقعا همون ۵۱۲ هستش و مشکل از جای دیگه هست اما اگر خیلی از ۵۱۲ کمتر بود اونوقت باید رسما یقه‌ی ISP رو بگیرید.

تنظیمات مودم رو از کجا باید پیدا کنم؟ هر چی می گردم down stream نمی بینم .Sad

شما نمی‌توانید بیش از آن چیزی بشوید که باور دارید«هستید». نخواهید توانست بیش از آنچه باور دارید«می‌توانید» انجام دهید. «نورمن وینست پیل»
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۴۲ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان این شرکت‌ها سرعت shared به شما می‌دن نه dedicated یعنی اگه همه کاربراشون با هم استفاده کنند سرعت شما شاید در حد دایال آپ هم نباشه. قیمت سرویس dedicated خیلی گرون‌ هست.
در مورد اینترنت چند روزه که حتی دانشگاه شریف هم با مشکل مواجهه شده. دلیلش رو نمی‌دونم.
اینترنت چند روزه داغونه.
راستی به نظرتون مستقیم از مخابرات سرویس بگیریم چطوره؟
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۷ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۲ ب.ظ)محیا نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان این شرکت‌ها سرعت shared به شما می‌دن نه dedicated یعنی اگه همه کاربراشون با هم استفاده کنند سرعت شما شاید در حد دایال آپ هم نباشه. قیمت سرویس dedicated خیلی گرون‌ هست.
اینترنت چند روزه داغونه.
یعنی همه جا این مشکل هست؟ تو همه استانا؟ یعنی سرویسم رو پس ندم؟ اگه اینطوریه درست میشه یه روزی که البته معلوم نیست کی باشه.من از سه شنبه هفته پیش احساس کردم خیلی مشکل داره و ۵۱۲ گرفتم. تا قبل از اون ۱۲۸ داشتم.

ارسال: #۱۰
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۳۶ ق.ظ)bahari نوشته شده توسط:  تنظیمات مودم رو از کجا باید پیدا کنم؟ هر چی می گردم down stream نمی بینم .Sad
توی نوار آدرس‌، آدرس آی پی مودمadslتون رو تایپ کنید
مثل:http://192.168.1.1/(ممکنه نام کاربری و رمز ازتون بخواد که پیش فرضadminوadminهستش)
توی همون صفحه اول مشخصات و down steram نوشته شده
(آدرس آی پی مودم رو هم شرکتی که adslرو راه اندازی کرده به شما میده)
ارسال: #۱۱
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط bahari.)
توی نوار آدرس‌، آدرس آی پی مودمadslتون رو تایپ کنید
مثل:http://192.168.1.1/(ممکنه نام کاربری و رمز ازتون بخواد که پیش فرضadminوadminهستش)
توی همون صفحه اول مشخصات و down steram نوشته شده
(آدرس آی پی مودم رو هم شرکتی که adslرو راه اندازی کرده به شما میده)

ممنون بخاط راهنمایی خیلی خوبتون. الان تنها مشکلی که وجود داره اینه که میترسم با نمایندگی تماس بگیرم. باید بزارم فردا تماس بگیرم تا یکم خشمشونAngry فروکش کرده باشه. Big Grin

ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۸ ب.ظ
مگه مجبورید از یه جایی که خدماتش مشکل داره اینترنت بگیرید؟ ازشون به خاطر عدم تعهد به خدماتشون شکایت کنید.

ارسال: #۱۳
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۳ ب.ظ، توسط mosavat.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۲ ب.ظ)محیا نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان این شرکت‌ها سرعت shared به شما می‌دن نه dedicated یعنی اگه همه کاربراشون با هم استفاده کنند سرعت شما شاید در حد دایال آپ هم نباشه. قیمت سرویس dedicated خیلی گرون‌ هست.
اینترنت چند روزه داغونه.

بستگی داره که کدام شهر باشی

من بطور کلی اصلا توصیه نمی کنم

(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان این شرکت‌ها سرعت shared به شما می‌دن نه dedicated یعنی اگه همه کاربراشون با هم استفاده کنند سرعت شما شاید در حد دایال آپ هم نباشه. قیمت سرویس dedicated خیلی گرون‌ هست.

اینجا هم اینترنت به شدت کند هست‌، قطعی زیاد داره‌، افت سرعت گاه و بیگاه داریم

دلیلش( حداقل در منطقه ما )‌: مشکل در فیبر نوری
دلایل سیاسی
مشکل فنی مخابراتی

که ISP ما خوشبختانه مرتبا اطلاع رسانی میکنه
همینطور که دکتر هم گفتن ‌: این سرویسهای ADSL که با این قیمتهای کم به مشتریان فروخته میشه در واقع مابین چند کاربر share میشه و مهم اینه که نسبت sharing در ISP مد نظر شما عادلانه هست یا نیست

یک پیشنهاد اکید ‌: برای سنجش سرعت اینترنت خودتون در ساعات مختلف شبانه روز و با
وب سایتهای مختلفی تست کنید‌،

وب سایتهای خارجی و داخلی هر کدام ممکنه عدد متفاوتی رو نشون بدن که برآیندی از تمام اینها میتونه وضعیت سرویس دهی یک ISP رو مشخص کنه‌، علاوه بر انتخاب چند سایت خارجی و داخلی متفرقه‌، برای سنجش سرعت از وب سایت رسمی دولتی هم که برای اینکار در نظر گرفته شده استفاده کنید‌،
( در حقیقت ملاک اصلی برای ارزیابی خدمات یک ISP و حتی شکایت از اونها , استناد به گزارشات همین وب سایت هست ‌: )

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۴
۲۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ ق.ظ
مشکل مشخص شد از چی بوده: نصب سیستم جدید فیلترینگ مخابرات.

سپاس‌گزاری شده توسط: polarisia , bahari
ارسال: #۱۵
۲۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۸ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مگه مجبورید از یه جایی که خدماتش مشکل داره اینترنت بگیرید؟ ازشون به خاطر عدم تعهد به خدماتشون شکایت کنید.

بله. مجبورم. چون در شهر ما‌، فقط می تونیم از این ISP سرویس بگیریم. شهرم خیلی .... کوچیکه و هیچ راه دیگری برای استفاده از اینترنت پرسرعت وجود نداره.Sad
ISP من آسیا تک هست و شنیدم به پشتوانه بعضیا داره حسابی فعالیتشهاشو گسترده می کنه و برای همین مرتب قطعی داره. من تقریبا هر دو سه هفته یکبار این مشکلاتو دارم. البته ایندفعه خیلی طول کشید و اینطور که پیداست سراسریه.
الان هم به ازای هر کلیک باید دوباره connect بشم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مهمان شدن دانشگاه nasrin81r ۲ ۲,۴۱۹ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  سئو سایت و بازاریابی اینترنتی kashimc1 ۲ ۲,۷۶۹ ۲۴ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saramoss
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منبع درامد سایتهای اینترنتی jahan19 ۵ ۴,۴۲۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست کمک برنامه نویسی پایتون hadi7m ۰ ۱,۸۳۱ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: hadi7m
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۶۶۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۲۶۰ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close