زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳

ارسال: #۱۲۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
RE: برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ب.ظ)gholizadeh1992 نوشته شده توسط:  سوال ۸۳ : هرس درخت ، حداکثر ۲ گره هرس میشه ، گره های اول در هیچ شرایطی هرس نمیشه ، گره وسط فقط یه دونه است و سه گره آخر هم باید اولی بررسی بشه اونوقت میشه دوتای بعدی رو هرس کرد
سوال ۸۴ : مقادیر بینابین حفظ میشن، من خودم حل میکردم همینطوری بود ، در واقع پرش میکرد
سوال ۸۵ : من زدم جمله a از KB1 قابل استنتاج است ، رو a^b که از KB2 استنتاج میشن شک داشتم ولی گفتم شاید جمله دوم نقض جمله اول باشه اونوقت دیگه این ترکیب عطفی صحیح نیست،
سوال ۸۶ : الگوریتم شبیه سازی حرارت مستقل از اینکه حرارت چی باشه میتونه از مین محلی فرار کنه، این جمله غلطه
سوال ۸۷ : قطعا میشه سودمند

واسه سوال ۸۵ اعتراض نزدین؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۲۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ب.ظ
برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)somayebeiranvand نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ب.ظ)gholizadeh1992 نوشته شده توسط:  سوال ۸۳ : هرس درخت ، حداکثر ۲ گره هرس میشه ، گره های اول در هیچ شرایطی هرس نمیشه ، گره وسط فقط یه دونه است و سه گره آخر هم باید اولی بررسی بشه اونوقت میشه دوتای بعدی رو هرس کرد
سوال ۸۴ : مقادیر بینابین حفظ میشن، من خودم حل میکردم همینطوری بود ، در واقع پرش میکرد
سوال ۸۵ : من زدم جمله a از KB1 قابل استنتاج است ، رو a^b که از KB2 استنتاج میشن شک داشتم ولی گفتم شاید جمله دوم نقض جمله اول باشه اونوقت دیگه این ترکیب عطفی صحیح نیست،
سوال ۸۶ : الگوریتم شبیه سازی حرارت مستقل از اینکه حرارت چی باشه میتونه از مین محلی فرار کنه، این جمله غلطه
سوال ۸۷ : قطعا میشه سودمند

واسه سوال ۸۵ اعتراض نزدین؟

سوال ٨٥ تکراری بود و سال ٩١ کامپیوتر اومده بود جواب هم همین گزینه ٤ بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۴ ق.ظ، توسط mrz_it88.)
برای سازمان سنجش و طراحان محترم متاسفم که یه همچین گزیبنه های عجیبی رو به عنوان جواب انتخاب کردن . مخصوصا تویه هوش مصنوعی .

سوال ۸۳ هوش ( تعداد حداکثر هرس ممکن ) :
در این سوال که حداکثر تعداد هرس را به ازای جایگزاری در ۶ متغییر راخواسته است سازمان سنجش به طور بسیار عجیبی گزینه ۱ یعنی ۲ هرس را انتخاب کرده که این پاسخ به دلایل ارائه شده در زیر مردود می باشد.
همانطور که می دانیم الگوریتم هرس آلفا بتا یک الگوریتم عمقی است. و همانطور که می دانیم در الگوریتم عمقی الزامی وجود ندارد که ابتدا چپ ترین شاخه بررسی شود . و چون مساله از ما حداکثر تعداد هرس را خواسته است و هیچ ترتیب مشخصی در صورت سوال ارائه نشده ، پس باید ترتیبی در بررسی شاخه ها اتخاد نمود تا به این ماکزیمم دست یافت. هم چنین با توجه به اینکه ترتیب بررسی شاخه ها در تعداد هرس تاثیر دارد و الگوریتم آلفا بتا با ترتیب مناسب می تواند حداکثر نصف شاخه ها را هرس کند ، بنابراین می توان ابتدا شاخه وسط را بررسی کرد و سپس دو شاخه چپ و راست را . با مقداردهی مناسب می توان به ترتیب ۱ و ۲ شاخه از دوزیردرخت چپ و راست را هرس کرد. بنابراین حداکثر تعداد هرس ۳ می شود که گزینه ۲ می باشد.

سوال ۸۶ :
در گزنینه اول به این اشاره شده که الگوریتم تپه نوردی نزدیک ترین ماکزیمم را پیدا می کند و هیچ فرضی را در این مورد مطرح نکرده است. در حالی که با این فرض که نقطه شروع بر روی یک فلات باشد این الگوریتم اصلا نمی تواند به ماکزیمم برسد ( چه محلی چه عمومی ) و در جای خود متوقف می شود . همچنین مشخص نشده که منظور از ماکزیمم عمومی یا محلی می باشد. در حالی که اگر منظور ماکزیمم عمومی باشد این جمله کاملا غلط است . زیرا اگر روی یک شیب باشیم و نقطه شروع را روی شیب فرض کنیم و یک ماکزیمم عمومی به سمت پایین شیب و خارج از شیب و در فاصله ۵ متری و دیگری (ماکزیمم عمومی دوم ) به سمت بالای شیب و صعودی و در فاصله ۲۰ متری باشد ، الگوریتم تپه نوردی به سمت ماکزیمم ۲۰ متری می رود .این گزینه به این دلایل غلط می باشد چون هیچ فرضی در این مورد ارائه نشده است . در مورد گزینه دوم هم همینطور است زیرا وقتی حرارت خیلی کم میشود الگوریتم شبیه سازی ذوب فلزات تبدیل به تپه نوردی می شود با این شرط که این حرارت در تمامی اوقات به سمت صفر میل کند که متاسفانه هیچ اشارهای به این نکته مهم نشده . کما اینکه در گزینه ۳ به درستی به این نکته برای تبدیل الگوریتم شبیه سازی ذوب فلزات به الگوریتم تصادفی اشاره شده و از فرض اینکه این " حرارت در طول الگوریتم کم نشود " استفاده کرده . هما نطور که می بینیم گزینه ۱ و ۲ غلط می باشد و گزینه ۴ توسط سازمان سنجش انتخاب شده که با توجه به توضیحات بالا سوال غلط می باشد و دارای چند گزینه صحیح است .

سوال ۸۴ :
این سوال دارای اشکال تایپی می باشد و به نظر می رسد i باید به j تبدیل شود . زیرا در این صورت این مساله قابل فهم برای دانشجو در سر جلسه امتحان نمی باشد . سوال باید حذف بشود .
ارسال: #۱۲۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  82 رو یکی بگه چی میشد؟

راستی تو همه دفترچه ها گزینه های ۸۲ یکی بود نه؟

من گزینه ۳ رو زدم، اما کلید که گزینه ۲ هست!!!!
شما چی زدید؟
دوستان نظراتتون رو بگید.

گزینه ۳ درسته دیگه، اینطور نیست؟
ارسال: #۱۲۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)sama89 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶ ب.ظ)navid_itboy نوشته شده توسط:  ۸۲ رو یکی بگه چی میشد؟

راستی تو همه دفترچه ها گزینه های ۸۲ یکی بود نه؟

من گزینه ۳ رو زدم، اما کلید که گزینه ۲ هست!!!!
شما چی زدید؟
دوستان نظراتتون رو بگید.

گزینه ۳ درسته دیگه، اینطور نیست؟
وااااااای گزینه۲ درسته(طبق دفترچه A)، باورم نمیشه چطور اشتباه زدم!!!!!!!!! Sad(((((((((((
ارسال: #۱۲۶
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
RE: بررسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ)minami نوشته شده توسط:  حداکثر ۲ تا هرس میشه، همیشه باید سمت چپ ترین شاخه رو همه رو چک کنیم تا مقدار آلفا یا بتا مشخص شه، شاخه دوم یه برگ بیشتر نداشت، شاخه سوم فقط هرس میشد، ۳ تا برگ داشت، نهایتن ۲ تاش هرس میشد

شاید من چیزی رو ندونم یا جوابم غلط باشه، این تحلیل من بود Smile

بله تحلیل منم همینه
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami
ارسال: #۱۲۷
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ب.ظ
با سلام
سوال ۸۳ بر طبق پاسخ سوال سال ۹۰ نرم افزار مورد داره اینم مدرک

فایل‌(های) پیوست شده

لذتی که توی خوابیدن با لباس مدرسه توی رختخواب بین ساعات ۷:۰۰ تا ۷:۱۵ وجود داشت توی هیچ چیزی دیگه وجود نداشت و ندارد و نخواهد داشتRolleyes
ارسال: #۱۲۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۳ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
اشتباه شما اینجاست که برای سوال ۵۹ سال ۹۰ فکر می‌کنید گزینه یک هم درست است. اگر گزینه‌ی یک درست بود، ۸ هرس داشتیم (همه به جز شاخه اول) اما در شکل سوال تنها ۳ هرس را آورده است.

کلید این سوال امسال همان ۲ هرس است. البته باید گفت سوال امسال ارتباطی با سوال سال ۹۰ نداشت

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۶ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۶۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۵۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۲ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۶۵ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۳۹ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close