زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال معماری ای تی ۸۸ دستورات ۰ و۱ و ۲ اپرندی

ارسال:

masume_ml پرسیده:

سوال معماری ای تی ۸۸ دستورات ۰ و۱ و ۲ اپرندی

سلام به دوستان گل مانشتی
دوستان سوال ۱۰۵ معماری ای تی ۸۸ گفته ۳ نوع دستور العمل داریم ۰و ۱و ۲ اپرندی و بیشترین تعداد دستورات رو میخاد . فیلد ادرس ۴ بیتی و دستورالعمل ۱۲ بیتی .
حل من :
بیشترین تعداد دستورات وقتی که یه دونه ۱ اپرندی و یه دونه ۲ پرندی داشته باشیم و تعداد ۰ اپرندی رو با این شرایط حساب میکنم.
۲ به توان ۴ میشه ۱۶ تا ۲ اپرندی داریم که یکی استفاده میشه . ۱۵ تا میمونه برای یه اپرندی . ۱۵ ضرب در ۲ به توان ۴ میشه ۲۴۰ تا دستور یک اپرندی داریم که یکی استفاده میشه می مونه ۲۳۹ تا
برای ۰ اپرندی هم ۲۳۹ رو ضرب در ۲ به توان ۴ میکنم میشه ۳۸۲۴تا
با اون ۲ تا کلا ۳۸۲۶ تا دستور
و حال گزینه ها:
۵۴۴
۲۰۴۸
۳۵۸۶
۴۰۹۶

جواب رو ۳۵۸۶ . متوجه اشتباهم نمیشم دوستانیه لطف بفرمایید یاری برسانید این روزا خیلی گیج شدم Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

RE: سوال معماری ای تی ۸۸ دستورات ۰ و۱ و ۲ اپرندی

آبجی اذیت نکن دیگه Undecided
راه حلت درسته ولی سوال رو اشتباه دیدی. به شکل یه نگاه بنداز. دستور تک اپرندی. قسمت آدرسش ۸ بیتیه (اجتمالا بلافصل باشه ولی خلاصه opcodeش ۴ بیتیه نه ۸ بیتی)

ارسال:

masume_ml پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  آبجی اذیت نکن دیگه Undecided
راه حلت درسته ولی سوال رو اشتباه دیدی. به شکل یه نگاه بنداز. دستور تک اپرندی. قسمت آدرسش ۸ بیتیه (اجتمالا بلافصل باشه ولی خلاصه opcodeش ۴ بیتیه نه ۸ بیتی)

مرسی واقعا لطف کردیدBlush . با خودم فکر میکنم اگه این روزا دوستان مانشتی نبودن دور از همه، راهی تیمارستان میشدم . گیج شدم Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  مرسی واقعا لطف کردیدBlush . با خودم فکر میکنم اگه این روزا دوستان مانشتی نبودن دور از همه، راهی تیمارستان میشدم . گیج شدم Huh

خواهش میکنم موفق باشین

۰
ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

فکر کنم متوجه شدم کجا رو اشتباه کردی تا اونجایی که اومدی واسه هر کدوم دو اپرندی و یه اپرندی یه حالت رو حساب کردی درسته ولی برای صفر اپرندی تعداد حالات میشه از ۴ بیت اول یعنی ۱۶ حالت ۱۴ تا حالت چون ۲ تاش صرف تک اپرندی و ۲ اپرندی شده و باقی موندش می مونه ۱۲-۴=۸ که ۲ به توان ۸ حالت رو به وجود میاره پس جمعشون می شه:
۱+۱
+۱۴*۲^۸=۳۵۸۶

ارسال:

png پاسخ داده:

(۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  فکر کنم متوجه شدم کجا رو اشتباه کردی تا اونجایی که اومدی واسه هر کدوم دو اپرندی و یه اپرندی یه حالت رو حساب کردی درسته ولی برای صفر اپرندی تعداد حالات میشه از ۴ بیت اول یعنی ۱۶ حالت ۱۴ تا حالت چون ۲ تاش صرف تک اپرندی و ۲ اپرندی شده و باقی موندش می مونه ۱۲-۴=۸ که ۲ به توان ۸ حالت رو به وجود میاره پس جمعشون می شه:
۱+۱
+۱۴*۲^۸=۳۵۸۶

میشه بگید که این ۱۶ حالتو چطور گرفتید؟ مگه ۱۲ نباید باشه؟

۰
ارسال:

tarane.68 پاسخ داده:

با سلام
من کلا با این جور سوالا مشکل دارم.لطف میکنید واضح توضیح بدید
ممنون میشم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۵۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  IT 88 . تعداد دستورات wskf ۳ ۲,۷۹۶ ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: عشقم هوش مصنوعی
  سوال ۵ معماری کامپیوتر ۹۵ naghmeh70 ۲ ۲,۳۶۹ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  درخواست حل سوال از مبحث پایپلاین- دستورات حاوی پرش Sepideh96 ۱ ۱,۷۵۶ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  یه سوال معماری دارم لطفا راهنمایی کنید arsalmani ۱ ۱,۵۴۸ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  سرفصل های VLSI و معماری کامپیوتر پیشرفته در کنکور دکتری معماری hardware ۰ ۲,۲۰۵ ۰۹ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hardware
  کمک! سوال معماری signal_micro ۷ ۴,۸۲۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  سوال از فصل ۵ - قالب دستورات wskf ۲ ۱,۹۶۴ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: wskf
  قضیه یا فرمول حداکثر تعداد دستورات دو آدرسی / یک آدرسی mmm1374 ۲ ۲,۱۲۰ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  کاهش کارایی یک کامپیوتر با دستورات انشعاب شرطی Doctorwho ۲ ۱,۷۸۵ ۱۸ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: boshbosh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close