زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بدست آوردن DFA کمینه

ارسال:

سودابه م پرسیده:

بدست آوردن DFA کمینه

دوستان من سوال و جواب رو براتون پیوست کردم نکته ای که اینجا نمیفهمم اینه که صورت سوال اصلا DFA نیست و باید اول به DFA و پس
از اون به DFA کمینه تبدیل بشه.اما تو پاسخ بدون توجه به این نکته جواب رو بدست آورده

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

keywan78 پاسخ داده:

RE: بدست آوردن DFA کمینه

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  دوستان من سوال و جواب رو براتون پیوست کردم نکته ای که اینجا نمیفهمم اینه که صورت سوال اصلا DFA نیست و باید اول به DFA و پس
از اون به DFA کمینه تبدیل بشه.اما تو پاسخ بدون توجه به این نکته جواب رو بدست آورده

سوال اینجوریه که از q0 به q1 یالش باید ۰ باشه که میشه ۲ حالت

ارسال:

سودابه م پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)keywan78 نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  دوستان من سوال و جواب رو براتون پیوست کردم نکته ای که اینجا نمیفهمم اینه که صورت سوال اصلا DFA نیست و باید اول به DFA و پس

نه خب تو جوابش گفته که ? = ( δ(qo ,o سوال من دقیقا همینجاست! اگه به DFA تبدیلش کنیم باید ( δ(qo ,o به یک گره تله بره که اگه اینجوری باشه میشه ۳ حالتSad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)keywan78 نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  دوستان من سوال و جواب رو براتون پیوست کردم نکته ای که اینجا نمیفهمم اینه که صورت سوال اصلا DFA نیست و باید اول به DFA و پس

نه خب تو جوابش گفته که ? = ( δ(qo ,o سوال من دقیقا همینجاست! اگه به DFA تبدیلش کنیم باید ( δ(qo ,o به یک گره تله بره که اگه اینجوری باشه میشه ۳ حالتSad

فکر کنم اون رو بهش می گن dfa کامل

۰
ارسال:

keywan78 پاسخ داده:

سوال گفته dfa
dfa هم حالتی با دو تا ۱ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:

سودابه م پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۳۳ ب.ظ)keywan78 نوشته شده توسط:  سوال گفته dfa
dfa هم حالتی با دو تا ۱ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چی بگمSmile))))) مدرسان اشتباه حل کرده حل ما درستهWink

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۹ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۰ ب.ظ)سودابه م نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ب.ظ)keywan78 نوشته شده توسط:  

فکر کنم اون رو بهش می گن dfa کامل

نه کلا تابع انتقال DFA یک تالع کامله و باید برای هر ورودی و توی هر حالتی که باشیم یک گذر تعریف شده باشه

۰
ارسال:

m-behdad پاسخ داده:

منم تو کنکورهای سالای قبل یه سوال دیدم که باید بدون حالت تله طراحی میشد تا به جواب برسه

ارسال:

سودابه م پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ب.ظ)m-behdad نوشته شده توسط:  منم تو کنکورهای سالای قبل یه سوال دیدم که باید بدون حالت تله طراحی میشد تا به جواب برسه

حالا فرض کنیم حفظ کنیم که نباید حالت تله رو در نظر بگیریم اما این با تعریفی که از DFA داریم متناقضهSad اگه اینجوری باشه تو الگوریتم تبدیل NFA به DFA نباید برای گذر های تعریف نشده به گره تله بریم و جدای از این ها با قطعی بودن تابع گذر متفاوتهSad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question رسم درخت با ۲۶ گره و ارتفاع کمینه porseshgar ۰ ۱,۵۷۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  سوال در مورد بدست اوردن ادرس و پورت پروکسی zahra89 ۴ ۵,۰۴۸ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra89
  kمین کوچکترین عنصر در یک هرم کمینه؟ Iranian Wizard ۳ ۴,۰۱۲ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: molayi
  بدست آوردن مرتبه مجموع اعداد رادیکال یک تا رادیکال n پشتکار ۱ ۲,۳۹۴ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  بدست آوردن PI ها ali.majed.ha ۱۱ ۷,۴۸۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  بدست آوردن تابع توزیع یکنواخت گسسته H-Arshad ۶ ۴,۸۵۱ ۱۵ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بدست آوردن این دنباله H-Arshad ۱ ۱,۳۹۴ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  بدست اوردن ریشه nم یک عدد مختلط H-Arshad ۱ ۱۷,۱۶۶ ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  رسم dfa برای زبان زیر (تمرین ۶ کتاب لینز فصل دوم ) MBe ۱۰ ۸,۱۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  بدست آوردت تابع احتمال از روی نمودار H-Arshad ۴ ۲,۴۵۹ ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close