زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از نرخ برخورد (سوال مهندسی کامپیوتر ۸۷)

ارسال:

mahyamk پرسیده:

سوال از نرخ برخورد (سوال مهندسی کامپیوتر ۸۷)

سلام بچه ها خسته نباشین
میشه برام توضیح بدین چرا برای این سوال تعداد h 5 تا هست؟
درکل چطور اعداد مجاور اون عددی که اول رو در کش قرار میدیم و انتخاب میکنیم ؟
مثلا ادرس اولی میس شده چون از اول کش خالیه چطوری بعدیش hit شده ؟؟
براساس w تعداد بیت کلمه هست؟؟؟
ممنون
خیلی لطف میکنید.
Blush

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

unicornux پاسخ داده:

RE: سوال از نرخ برخورد (سوال مهندسی کامپیوتر ۸۷)

من با موبایلم عکس لود نمیشه اما میتونم حدس بزنم کدوم سوال و میگید.. همون که ۱۰ تا عدد هگز داده دیگه؟ اون اینطوره که هر آدرسی که میس میشه آدرس های اطرافش میرن تو همون بلاک و این دقیقا تعریف همون لوکالیتی هستش.پس از دفعات بعد اونا هیت میشن.مثلا فرض کنید ۴ بلاک ۴ بایتی داریم حالا cpy هر آدرسی که تولید کرد و تقسیم بر ۱۶ کنید محل دقیق آدرس مشخص میشه. مثلا آدرس ۲۰ تولید شد که باقیمانده ۲۰ تقسیم بر ۱۶ میشه ۴ پس این آدرس در خونه ۴ کش قرار میگیره. خونه ها از صفر شروع میشه.تو بلاک دوم خونه اول میشه ۲۰ خونه دوم ۲۱ سوم ۲۲ چهارم ۲۳ پس آدرس بعدی اگه ۲۳ بود هیت میشه.

Sent from my ME172V using Tapatalk

ارسال:

mahyamk پاسخ داده:

RE: سوال از نرخ برخورد (سوال مهندسی کامپیوتر ۸۷)

(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  من با موبایلم عکس لود نمیشه اما میتونم حدس بزنم کدوم سوال و میگید.. همون که ۱۰ تا عدد هگز داده دیگه؟ اون اینطوره که هر آدرسی که میس میشه آدرس های اطرافش میرن تو همون بلاک و این دقیقا تعریف همون لوکالیتی هستش.پس از دفعات بعد اونا هیت میشن.مثلا فرض کنید ۴ بلاک ۴ بایتی داریم حالا cpy هر آدرسی که تولید کرد و تقسیم بر ۱۶ کنید محل دقیق آدرس مشخص میشه. مثلا آدرس ۲۰ تولید شد که باقیمانده ۲۰ تقسیم بر ۱۶ میشه ۴ پس این آدرس در خونه ۴ کش قرار میگیره. خونه ها از صفر شروع میشه.تو بلاک دوم خونه اول میشه ۲۰ خونه دوم ۲۱ سوم ۲۲ چهارم ۲۳ پس آدرس بعدی اگه ۲۳ بود هیت میشه.

Sent from my ME172V using Tapatalk

ممنون از توضیحتون
لطف کردین
بله همون سوال هست

خب چطوری میتونم بفهمم کدوم اادرس های مجاور انتخاب میشه ،یک سوال دیگه ای بود که اومده مجاوراش رو در یک بلاک گذاشته بود ولی اینکه بر چه اساسی گذاشته نمیدونم!!
برای همین نمونه سوالی که گفتین چرا مثلا در نظر نگرفتین اعداد ۱۹و۲۰ و۲۱و۲۲ با هم در یک بلاک باشن !!
سوال اینه :
حافظه اصلی دارای ۲ به توان ۲۰ بایت است،حافظه کش از نوع مستقیم دارای ۲ به توان ۱۴ میباشد، بلوکهای حافظه ۱۶بایت
رشته ادرس های خوانده شده توسط پردازنده:
۰۱۰۰۰ و ۰۱۰۰۱ و ۰۱۰۰۲ و ۵۹۰۰۰ و ۵۹۰۰F و۰۱۰۰۳ و ۵۶۷۸۰ و ۵۶۷۸F و۵۶۷۹۰ و ۵۶۷۹۱ که ب صورت هگز نوشته شده
تعداد نرخ برخورد یا همون هیت رو به دست اورید
جواب من :
من اینطوری استدلال کردم که چون اندازه بلوک ها ۱۶ بایت هست پس ۴ بیت واسه انتخاب کلمه یا همون بایت درنظر بگیریم
پس اول ۰۱۰۰۰ میس میشه و هر ادرسی که ۴ بیت اولش متغیر هست باهاش در یک بلاک قرار میگیره
که۰۱۰۰۰ و ۰۱۰۰۱ و ۰۱۰۰۲ و ۰۱۰۰۳ میشه تا ۰۱۰۰F (هر عدد معادل ۴بیت هس در هگز ) و به همین ترتیب ...
ولی پوران ۰۱۰۰۳ رو میس درنظر گرفته نه برخورد!
حس میکنم کلا غلط متوجه شدم Big Grin
اگه این قسمت رو توضیح بدین ممنون میشم

متوجه شدم
خیلیییییییییی ممنون Wink
معلوم نیست حواسم کجاست!!!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۹۴۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۱۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۸۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۴۸۳ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۰۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۹۳۶ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۷۷۷ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۷۹,۹۲۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۵۰ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close