زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۱۰۵ کنکور کامپیوتر

ارسال:

Riemann پرسیده:

سوال ۱۰۵ کنکور کامپیوتر

عزیزان گلم من قضیه ریسانن رو بلد هستم که میگه اگه رابطه R(A,B,C) رو بخواهیم تجزینه .....
گیرم اینه که اینجا ما باید جچوری عمل کنیم اگه کسی هست که این سوال رو کامل حل کنه خیلی ممنون میشم ازشHeart

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: سوال ۱۰۵ کنکور کامپیوتر

من اول در مورد بی گمشدگی یه توضیحی بدم: بی گمشدگی به معنای از بین رفتن اطلاعات اولیه جدول هست و اینطور نیست که تاپلها از بین برن..در واقع اگر از پیوند دو جدول تاپلهای حشو و اضافی بوجود بیان دیگر مطمئن نیستیم چه اطلاعاتی واقعی اند و بنابر این اطلاعات از دست میرن و تجزیه گمشدگی داره...
ضابطه ی ریسانن دو بند داشت که یکیش این بود "که صفت مشترک در دو رابطه حداقل در یکی از آنها کلید کاندید باشد".. یکی دیگش هم یه چیزی بود که اینجا به درد نمیخوره.. در واقع محدودیت کلید کاندید بودن صفت مشترک در حداقل یه رابطه تضمین می کند که با پیوند دو جدول تاپل حشو بروز نکند و تجزیه بی گمشدگی خواهیم داشت..
حالا اگه به گزینه ها نگاه کنید می بینید که گزینه های ۱و ۲ صفت مشترک بین جدول ها در حداقل یه جدول کلید کاندیده اما گزینه ۳ صفت مشترک که D هست توی هیچ کدوم از جدول ها کلید کاندید نیست..

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

(۰۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  حالا اگه به گزینه ها نگاه کنید می بینید که گزینه های ۱و ۲ صفت مشترک بین جدول ها در حداقل یه جدول کلید کاندیده اما گزینه ۳ صفت مشترک که D هست توی هیچ کدوم از جدول ها کلید کاندید نیست..

ممنون از پاسختون ولی چندتا ابهام من دارم

در گزینه یک صفت مشترک بین جدول های یعنی چی و کدومشون میشن. از نظر من B توی جدول ۱ و ۲ و C توی جدول ۲ و ۳ و در گزینه ۲ صفت مشترک میشه A
و درگر این که صفت مشترک کلید باشه! میدونیم که کلید رابطه اولیمون A هستش حلا توی جدول های کوچکتر چطور باید عمل کنیم؟

مبیخشید که سوالم ممکنه یه جورایی خیلی بدیهی باشه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

(۰۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(03 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  حالا اگه به گزینه ها نگاه کنید می بینید که گزینه های ۱و ۲ صفت مشترک بین جدول ها در حداقل یه جدول کلید کاندیده اما گزینه ۳ صفت مشترک که D هست توی هیچ کدوم از جدول ها کلید کاندید نیست..

ممنون از پاسختون ولی چندتا ابهام من دارم

در گزینه یک صفت مشترک بین جدول های یعنی چی و کدومشون میشن. از نظر من B توی جدول ۱ و ۲ و C توی جدول ۲ و ۳ و در گزینه ۲ صفت مشترک میشه A
و درگر این که صفت مشترک کلید باشه! میدونیم که کلید رابطه اولیمون A هستش حلا توی جدول های کوچکتر چطور باید عمل کنیم؟

مبیخشید که سوالم ممکنه یه جورایی خیلی بدیهی باشه!

باید به وابستگی هایی که اول بهت دادن و همینطور با توجه به تجزیه داده شده بگی صفت مشترک توی هر کدوم کلید کاندیده...گزینه ۱: صفت مشترک بین ۱و۲ صفت B هست و در رابطه ۲ کلید کاندیده به خاطر وابستگی B-->C...صفت مشترک بین رابطه های ۲و۳ در گزینه اول صفت Cهست که به خاطر وابستگی C-->D صفت Cدر رابطه ی۳ کلید کاندیده..گزینه ی دو هم همینطور صفت مشترک A هست از اونجایی که در وابستگی های اولیه A کلید کاندیده اینجا هم هست ..اما در گزینه ۳ صفت مشترک D هست که اگه به وابستگی ها نگاه کنید هیچ وابتگی نمی بینید که از D به صفتی انتقال انجام شده باشه..پس صفت D در هیچ کدام از جدول های تجزیه شده گزینه ۳ کلید کاندید نیست..

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

ممنون از پاسختون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۶۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۴۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۵۰۲ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۸۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۴۵۴ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  لینک گروه تلگرام کنکور ارشد آی تی و کامپیوتر firstiped ۱ ۳,۸۶۳ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۳۵۳ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
Rainbow فروش کامل ترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر maneshti_sharifi ۶ ۴,۷۵۴ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فروش کتاب کنکور آی تی و کامپیوتر علی اکبر متاجی ۰ ۱,۷۲۶ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: علی اکبر متاجی
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۲۹ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close